Voetbaldiagnose BURGERLIJKE STAND. Gemeente AARDENBURG over de maand October 1947. GEBOORTEN 25, Johan E. E., z. van Th. M. Duthoij en A. Dellaert; 25, Vincentius P. P., z. van P. P. J. Lippens en L. M. Naessens; 29, Adelein C. W. J., z. van A. A. Buzeijn en M. J. Vijncke. OVERLIJDEN 14, Nathalia M. van Rie, 82 j., ongehuwd. HUWELIJKEN 3, René C. J. Cools, 28 j., jm. uit Eede met Maria Th. N. P. A. Timmerman, 25 j., jd. uit Maldeghem; 3, Raphael P. A. Tim merman, 22 j..jm. uit Maldeghem met Annie M. Cools, 27 j., jd. uit Eede; 9, Bertran J. van Belleghem, 25 j., jm. met Ivona S. J. van Voren, jd. beiden uit Aardenburg; 14, Johannes P. Steenbakker, oud 23 j., jm. en José Th. de Bruijne, oud 19 j., jd. beiden uit Aardenburg; 21, Leonardus A. J. van Dongen, oud 36 j., jm. uit Sluis met Laura E. Vlaeminck, oud 25 j., jd. uit Eede; 23, Honoré Danckaert, oud 26 j., jm. uit Breskens en Maria A. Lohman, oud 22 j., jd. uit St. Kruis; 23, Jacobus C. Focke, oud 25 j., jm. uit Aardenburg en Johanna M. de Maree oud 23 j., jd. uit Vlaardingen. Gemeente OOSTBURG. over de maand October 1947. GEBOORTEN 2, Johannes Eduardus, z. van T. C. van Hulle en van A. S. Smoor te Oostburg; 4, Erich Petrus Richard, z. van F. de Houck en van O. Couqué te IJzendijke; 4, Janneke Maria, d. van I. Faas en van F. Blaak man te Breskens; 10, Elizabeth, d. van A. Vinjé en van M. J. du Bois te Groede; 11, Wouterina Wilhelmina, d. van A. Boxman en van J. M. Brug ge te IJzendijke; 11, Janna Adriana, d. van F. Kolijn en van C. M. Hame link te Oostburg; 15, Thea, d. van G. A. de Coene en van A. J. Eijke te Oostburg; 15, Jeannette Silvie Thea, d. van A. E. A. Plasschaert en van A. E. Verminck te Oostburg; 14, Leonardus Jacobus, z. van A. P. de Maillie en var. G. E Wage te Oostburg; 19, Janneke Janna, d. van I. J. Faro en van C. Blaakman te Oostburg; 23, Annemieke, d. van A. C. Lucieer en van M. C Pieters te Aardenburg; 24, Franciscus Romanus Rumoldus, z. van helder en wierp haar licht zo vrolijk in de zomeravond, alsof zij over de schoonheid der aarde in verrukking was! Cecil sloeg een blik naar boven. Hij had de stad thans achter de rug en bevond zich in de buitenwijken. Hij zag, hij hoorde, hij voelde, hij dacht. Zijn zintuigen werkten sterker dan ooit; toch matigde hij zijn gang slechts een paar maal om adem te scheppen. In de achterstraatjes, die hij doorrende, kwam hij zo goed als geen sterveling tegen en binnen een paar seconden bevond hij zich buiten de stad, op het vlakke veld met het woud vlak voor zich. Was 't thans maar donker geweest! Cecil voelde, dat die medogenloze lichtglans overal was, waar hij zich bevond, met volle kracht op hem neer schoot, het ganse in zomerdos getooide landschap bestraalde en nauwelijks een enkele schaduw over zijn pad wierp. Die zilveren stralen lieten geen enkele meter grond in 't donker. Een enkel uur winternacht slechts om hem heen, éèn enkel uur de pikzwarte, wild langs het zwerk voortgezweepte wolken van een najaarsstorm met D. L. van Daele en van J. A. Dek kers te Sluis; 29, Pieter Jacobus, z. van P. de Hullu en van E. H. Daal- hof te Groede; 30, Helene Martine Jacoba, d. van M. W. Jongsma en van A. Oosthoek te Groede. OVERLIJDEN 3, Kouijzer, Mathilde, oud 72 j., geb. te Graauw en Langen- dam wed. van Doolaege, J. F. te Oostburg; 4, Marteijn, Petrus Johan nes, oud 59 j., echtg. van M. L. De- pauw te Aardenburg; 26, Versprille, Abraham Jannis, oud 72 j., weduwn. van C. v. d. Vijver te Schoondijke. HUWELIJKEN 9, Callenfels, Johan nes Evert, oud 34 j., te Aardefiburg en Lambregts, Sara Johanna, oud 26 j., te Oostburg; 16, van Luijk Willem Pieter, oud 48 j., te Oostburg en de Meij, Cornelia Francina, te Oostburg; 30, Fieret, Leen, oud 23 j., te Oost burg en van de Gruiter, Adriana, oud 23 j., te Oostburg. Rectificatie. In de opgave van de Burgerlijke Stand over Sept. 1947 is het volgende vermeld 4, Johanna Magdalena, d. van A. Kesteloo en van A. M. Pleijs te Aar denburg. Deze opgave berust op een vergis sing en luidt 4, Johanna Magdalena, d. van A. M. Pleijs te Aardenburg. Weersgesteldheid. Zondag j.l. werden de slechte weersgesteld heden, waaraan een voetballer in de compe titie telkens weer is blootgesteld, ingezet. Door- en uitglijden, onvoorziene, dus' on voorbereide botsingen, koude en natte licha men, doen veel voetballers het roer over eigen body, soms zelfs eigen denken, verliezen. Geen wonder dat velen, afgezien de uit slag, reeds ver voor de verstreken tijd, ver langend uitzien naar de beschuttende kleed kamer en naar de hen omringende vrienden schaar. Regen en wind mogen geen overwegende betekenis krijgen. Iedere voetballer weet toch dat de uitslag heel belangrijk is. Lichaam en uitslag kunnen zich, zelfs onder de meest ongunstige weersgesteldheden tot ieder speler's voldoening afwikkelen. Die zich geeft aan voetbal-wedstrijdsport, moet zich realiseren dat hij, ten aanzien van zichzelf, maatregelen dienste treffen, zijn lichaam de nodige ver zorging te geven om weersomstandigheden, hoe die ook mogen zijn, zonder nadelige gevolgen te doorstaan. Na de wedstrijd een flink bad, dan liefst woeste regenvlagen boven hem en Cecil had kunnen ontkomen. Want voor hem uit strekten zich de donkere bossen, de met bomen begroeide heu vels van het Schwarzwald. Voor Cecil wat dit alles echter ge lijk aan de fata morgana voor de man, die in de woestijn zijn graf vindt. De snelheid, waarmede hij zich bewoog, was dit wist hij zelf, zo groot, dat hij het bos nooit levend zou kunnen bereiken. Het bloed kookte in zijn her sens en deed zijn hart bonzen. Zijn lenden werden als in een ijzeren gor del gekneld. Luid en rochelend begon hij adem te halen.. Hij gevoelde dat hij zijn vaart weldra zou moeten ver minderen, hij gevoelde dit door het suizen in de oren, door een beklemd heid boven de hartstreek, alsof een hand zijn hart samenkneep. Toch zou hij blijven lopen, lopen tot hij dood nederviel, lopen tot zij op hem vuurden, lopen, ah draaide de hemel als een zee van vuur om hem heen, al deed de grond onder hem zijn lichaam bij iedere voetstap trillen. Eindelijk toch wierp de hoek van een oud, houten huis met een hoog 10 minuten goed wrijven met handdoek, zodat het lichaam rood wordt, diep en rustig adem halen 'en danwarme en droge kleding. Dezelfde dag door lichte gymnastiek de spie ren loswerken, doet regen, koude en modder spoedig vergeten. Dan de voorbereiding, die zich uitstrekt van het dagelijks leven tot de serieuze oefen- dagen. „Outdoor" training, het oefenen in de buitenlucht op het speelterrein, op z'n minst 2 uur per week. Hoofdzaak is dan, dat alle spelers hieraan meedoen, niet een paar jon gens in de modder en regen laten gaan en dan niet meegaan omdat het zo hoort, nee, met hart en ziel het eigen lichaam stalen, dan pas zaP een voetballer niet alleen maar zeggen maar het gevoel krijgen, dat niet weersgesteldheid, maar uitslag en gezonde body het voornaamste zijn. Max. NIEUWE BONNEN. BONKAARTEN KA, KB, KC 711 (serie R) Suiker R-04 Diversen, 500 gr. suiker, boter hamstrooisel enz. of 1000 gr. jam, stroop enz. of 500 gr. versnaperingen. Zeep: R-05 Diversen, 225 gr. huishoudzeep of 180 gr. toiletzeep. BONKAARTEN KD, KE 711 (serie R) Suiker: R-n, R-12 Diversen, 250 gr. suiker, boterhamstrooisel enz. of 500 gr. jam, stroop enz. of 250 gr. versnaperingen Zeep: R-13 Diversen, 450 gr. huishoudzeep of 360 gr. toiletzeep. Bloem: R-16 Reserve, 500 gr. bloem of zelf rijzend bakmeel of kindermeel (alle soorten) of kinderbiscuits. BONKAARTEN MA. MD, MH 712 (bijz. ar beid, a.s. moeders en zieken) (serie R) Suiker: R-21 Suiker, 250 gr. suiker, boter hamstrooisel enz. of 500 gr. jam, stroop enz. of 250 gr. versnaperingen. TABAK EN VERSNAPERINGENKAAR- TEN ENZ. OA, OB, QC 711 Tabak: R-01, R-02 Tabak, 1 rantsoen ciga- retten of kerftabak: R-03 Tabak, 2 rant soenen cigaretten of kerftabak. VersnaperingenR-oï versnaperingen, 200 gr. versnaperingen of 200 gr. suiker, boter hamstrooisel enz. of 400 gr. jam, stroop enz.; R-03 Versnaperingen, 100 gr. versnaperin gen of 100 gr. suiker boterhamstrooisel enz. of 200 gr. jam, stroop enz. D.K. Oostburg 225. Vaniot/m 22 November 1947 bestaat ge legenheid tot het aanvragen van werkschoe nen voor personen ouder dan 16 jaar, die een beroep uitoefenen dat voorkomt op de offi ciële beroepenlijst en die na 31 December 1946 nog geen bon voor werkschoenen (w.o. Engelse) hebben ontvangen. Bedrijven met 10 en meer arbeiders moeten collectief voor hun arbeiders aanvragen, waar toe een lijst in duplo, bevattende naam, adres, no. distributiekring, 110. T D van elk der werknemers moet worden ingebracht. Bij het indienen en afhalen der aanvraag formulieren moet de T D worden overgelegd. dak en een hoge spitse gevel een zware schaduw over zijn pad, een .schaduw, zwart en dof en door het maanlicht nog zwaarder gemaakt. Een massief houten balkon liep om het huis. Gedraaide, houten kolommen steunde het. Boven en onder dit balkon heerste tastbare duisternis. Cecil had dit alles in een oogwenk overzien. De volgende seconde had hij zich zo vlug als een kat naar bo ven geënterd en zich op de vloer la ten vallen. Liepen zijn vervolgers door, dan was hij te minste voor het ogenblik gered. Vonden zij hem, dan bezat hij nog de kracht om zijn leven duur te ver kopen. Steeds nader kwamen zijn vervol gers en uit hun gillende kreten be greep Cecil, dat zij hem op 't spoor waren. Hij hoorde het trappelen hun ner voeten, toen zij voor de loggia kwamen. Hij hoorde het knikknakken van de haan van enige pistolen. Thans waren zijn vervolgers vlak bij hem! (Wordt vervolgd).

De Schakel | 1947 | | pagina 2