Openingsbal Thermosflessen VAN DER VOET en BOOT - Bloembollenbedrijf - HILLEGOM Gemeente Nieuvrvliel REKENINGEN ir. te zenden A. Bondewel, Breskens nel kosihuis Vulkachel (emailie) ovale iafel. houten Vissersvaariuig GELD die vóór I October 1885 zijn geboren hebben recht op uitkering uit deze noodwet. De heer van Oorschot ging voorts dieper in op de berekening en grootte der uitkering. Na een heldere uiteenzetting van bovenstaande die allen zeer boeide, was er gelegenheid tot het stellen van vragen waarvan door enkelen dankbaar gebruik werd gemaakt en welke vra gen door de heer van Oorschot cor rect werden beantwoord. In zijn besluit wekte spreker op de Partij van de Arbeid te steunen daar dit de Partij is die blijkt geeft het be lang van de Arbeidersklasse hoog te houden. De Afdeling Schoondijke kan op een geslaagde avond terug zien. Dinsdagavond had de officiële opening plaats van de nieuwe cantine in het arbeiderskamp. Namens de Zeeuwse culturele com missie sprak pastoor Froger, terwijl nog verder het woord voerden Ir. van Amerom, directeur van het Streekbu- reau en burgemeester van Rosevelt. Ook waren mede aanwezig de arbei ders uit het kamp en vele ingezetenen. Met gezelschap ,,De Gooise spelers", zorgde met een non-stop cabaretpro gramma voor de vrolijke noot. Voor de arbeiders die toch al zoveel van het huiselijk leven moeten missen, is dit zeker een belangrijke verbetering. Aardenburg. Uitslag aanbesteding voor het ma ken van rioleringen, bestratingen en pompinstallatie voor de gemeenten Aardenburg en Eede, in 3 percv'en. ie perceel gemeente Aardenburg riolering en bestrating: Meijer, Rotterdam f 165000,- P. j. v. d. Sande, Breskens en j. de Oude, Biervliet f 130000,- 2e perceel gemeente Eede riolering en bestrating: P. J. v. d. Sande, Breskens en J. de Oude, Biervliet f 137700,- 3e perceel voor pompinstallatie: Lagasse en v. d. Klippe, Vlissingen f 44000,- ie, 2e en 3e perceel samen: P. C. Zanen, Heemstede f 289000,- Gegund aan de laagste inschrijver in massa P. Zanen. Breskens Voor de alhier te houden provinciale tentoonstelling van pluimvee en konij nen in November a.s., werd o.a. ook een medaille geschonken door H.M. de Koningin, Z.K.H. Prins Bernhard en de Commissaris der Koningin in Zeeland, alsmede door de gemeentebesturen van Breskens, IJzendijke en Waterlandkerkje De alhier gehouden collecte ten bate van de dierenbescherming bracht f 21,60 op. Bij het Woensdag te Breda ge houden examen voor vakbekwaamheid rijwielhersteller, slaagde de heer M. van Meenen alhier. Maandag 27 October j.l. wa3 voor de heer J. M. J. Asard alhier een dubbele feestdag. Niet alleen was het zijn 70-ste verjaardag, doch tevens werd herdacht dat hij nu 50 ja ;.r in dienst was bij de Bouwmaterialeehan- del W. Woittiez Zonen alhier. Des middags werd hem, bij de feli citatie ten kantore van genoemde tirma, de zilveren legpenning voor 50 jaren trouwen dienst, van de Vereniging van Handelaren in Bouwmaterialen in Ne derland, aangeboden, met de erbij horende, fraai uitgevoerde oorkonde, in. Pracht Bloembollen-aanbieding voor Kamer en Tui 10 grote Hyacinthen, 10 vroege Tulpen, 10 grootbl. late Tulpen, 10 Darwin Tulpen, 10 dubbele Tulpen, 10 2-kl. Triumphtuipen, 10 Tros-narcissen, 10 Trompet-narcissen, 40 gemengde Crocussen, 15 Bos-Hyacinthen, 15 bl. Druifjes, 15 Scilla Seberica, 25 Irissen geel en blauw. Al deze bloembollen van ie kwaliteit apart op soort verpakt met gratis plantaanwijzing voor slechts f 4,75. Betaling bij ontvangst of postwissel. De Burgemeester van NIEUWVLIET brengt ter openbare kennis, dat het College van Algemene Commissarissen voor de Wederopbouw voornemens is een aantal percelen te Nieuwvliet te onteigenen ten name van de ge meente en ten behoeve van de wede - opbouw. De hierop betrekking hebbende stukk n liggen vanaf heden tot 11 Nover":' r a.s.'kosteloos voor een ierlcr op ce gemeente-secretarie ter inz; e. Op Dinsdag 11 November a.s., des vm. 10 uur, zal op het gemeentehuis door een commissie zitting worden ge houden tot het aa ïhoren van bezwaren tegen deze onteigening. Belanghebbenden kunnen uiterlijk 2 dagen vóór deze zitting hun bezwaren ook schriftelijk indienen bij het Bureau Onteigeningen en Toewijzingen voor West Zeeuwsch-Vlaanderen, Bredestr. te Oostburg. Nieuwvliet, 21 October 1947* De Burgemeester voornoemd, J. C. EVERAARS. alsmede de gebruikelijke enveloppe. Na het gebruik van de erewijn, waarbij verschillende interessante her inneringen werden opgehaald uit het verleden, ging de jubilaris huiswaarts, 0111 deze dag verder met familie en kennissen te vieren. Bij het te Amersfoort gehouden examen slaagde voor het politie-diplo- ma met aantekening de Wachtmeester der Rijkspolitie D. van der Laan, alhier. Op verzoek van burgemeester Eekhout kwamen Dinsdag j.l. in de raadzaal van het Gemeentehuis alhier een aantal voorzitters van de verschil lende plaatselijke verenigingen bijeen, om van gedachten te wisseien over de exploitatie van de door Nederlands Volksherstel gegeven ontspanningsba rak Het ligt n.l. in de bedoeling van het gemeentebestuur deze barak aan de plaatselijke verenigingen aan te bieden, die dan zelf voor de exploi tatie moeten zorg dragen. Na bespreking werd overgegaan tot het benoemen van een commissie uit de vergadering, die de mogelijkheid van exploitatie zal onderzoeken. Deze commissie bestaat uit de H.H. Iz. de Hullu, J. C. Ie Bleu, F. Koster en R. v. Quekelberghe. Hoofdplaat. De heer E. de Boevere slaagde te Tilburg voor het examen van grens- kommies. Biervliet. De collecte voor de Prins Bernhard Stichting bracht alhier en te Driewegen gezamenlijk op f 43,75. PREDIKBEURTEN Heden Vrijdag 31 October (Hervormingsdag) Breskens 7,30 uur, Ds. van Vliet Herdenkingsdienst Kerkhervorming (medewerking zangkoor) Zondag 2 November Breskens 10 uur, Ds. van Vliet Bediening H. Avondmaal 6,30 uur, Ds. van Vliet. Groede 9,30 uur, Ds. Derksen. Zendingszondag Nieuwvliet 2,u. Ds. Derksen. Zendingszondag Retranchement 10 uur Ds. Barnouw Schoondijke 10,15 uur Ds. Schopenhauer. Doopsgez. Gem. Aardenburg 10,15 uur, Ds. Nolthenius. Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Da M. P. Stol Geref. Kerk Breskens v.m. 10 uur, dhr. P. de Jonge, .Middelburg, n.m. 3 uur, dhr. P. de Jonge, Middelburg. Clubgebouw voorm. fabr ek Van Melle. ADVERTENTIES Het comité van de GROENE: KRUIS- BAZAR te Breskens, verzoekt zo spoedig mogelijk bij Mevr. DE HULLU-Carels, Dorpsstr., Breskens. te geven door het Amusementsorkest te GROEDE Zaterdag 15 Nov. a.s. In Hotel „De Drie Koningen". Aanvang 7 uur. Entréef1,~ plus sted. belasting. Prima ptpT "H ^°°-5 Zonder borgen vJ I 11 iU voor elk doel. Vrijbl. voorw. SCHRIJFT ALLEN. Spaarcred. Inst. Mathen. weg iio, R'dam-W. Wij verleen den in ruim een jaar plm. f 150.000 in contanten. NOG AF TE GEVEN W. Legh., Rh. Isl. Reds en Barnev. Hennen 5^2 mnd. f 8.p. St., 6*/2 mnd. a. en t. de leg f 8.50 p. st. W. L. br. '46 f 4.p. st. Patr., Excheq., Rh. Isl. Reds en Barnev. f 5.p. st". rthaki Campb. Eenden 7 mnd. oud a. en t. de leg f 5.p. st. Hoenderbedrijf „SUMATRA" Veenendaal Heer vraagt te Breskens. Brieven onder nr. 1460, bureau van dit blad. TE KOOP: in zeer goede staat, en Brieven onder nr. 146, bureau v. d. blad. Te koop aangebeden: gebouwd in 1942 bij gekende werf in Oostende, lengte o.a. 15 V2 M., breedte 4,2 holte 2 M. Voorzien van Deu - Diesel 70 P.K Volledig vistuig. i< t schip is in de vaart. Brieven aan Visserij Rederij JG. BRU- NET, Rederijkaai 25, Oostende, tel. 71319 verkrijgbaar zonder bortjen voor alle doeleinden. Eerste hypotheken. Auto-Financiering. Aanvr. porti antw. Postbus6011, Den Haag

De Schakel | 1947 | | pagina 4