Voetbaldiagnose heeft onze loon- en prijspolitiek be werkstelligd en daarvoor was de sub sidie op ons levensmiddelenpakket, dat inderdaad een zware last op de Lands- begroting legt als offer niet te groot. We behoeven niet jaloers te zijn op onze Belgische buren met hun prach tige etalages in alle winkels, waar za ken ten toon worden gesteld die ons doen watertanden, doch tegen zulke enorme prijzen dat de doorsnee-Belg ze ook niet kopen kan. Neen laten wij. dan liever nog maar wat kalm aan doen, ons nog maar wat blijven bezui nigen we hebben het in de oorlogs jaren veel en veel moeilijker gehad en daardoor kunnen we ons in staat ach ten om de tegenwoordige moeilijkhe den - die overigens al veel minder zijn dan een tweetal jaren geleden - nog een poosje te blijven dragen. Te meer kunnen we dat, omdat we daarmede ons geld op de tegenwoordige waarde kunnen houden, omdat dat daardoor zelfs weer geleidelijk in waarde zal stijgen. Nog één, misschien nog twee jaren van moeilijkheden en dan is ons leed geleden; dan is Nederland er boven op. Achter de wolken schijnt de zon, de zon die ditmaal voor ons in het Westen zal opkomen en die haar gou den zonnestralen - letterlijk en figuur- .lijk - uit Amerika naar ons land zal zenden. Amerika zal ons de nodige middelen verschaffen om ons productie apparaat geheel te herstellen en met hard werken, samen werken, zal het ons niet moeilijk vallen onze schuld aan Amerika af te lossen. We behoe ven hier niet bang te zijn voor de toe passing van een spreuk, die ik een de zer dagen in een Engels boek tegen kwam en die, in het Hollands vertaald luidt als volgt„Een bankdirecteur is een man die je een paraplu leent als het mooi weer is, maar haar terug vraagt als het gaat regenen". En om terug te komen op een nor maal peil van uitgaven van de Staat 1 in de eerste plaats de hulp van nen uit moeten komen. In de mil- 1'oenennota van 1946 schreef minister Eieftinck dat „hoge Overheidsuitgaven gaan ten koste van de netto-investe ringen van het bedrijfsleven" en dat de uitweg uit de moeilijkheden lag in de volgende drie factoren, n.l. „harder werken, zuinig overheidsbeheer en spa ren". Harder werken, accoord Excel lentie, Sparen, bij de tegenwoordig moordende belastingen is bijna onmo gelijk, Excellentie en zuinig overheids beheer, accoord, doch daar kom ik de volgende week wel op terug. L. De wedstrijd Breskens-Internos was meer spannend dan fraai. Bij velen was het enthou siasme te groot, zodat de scheidsrechter vaak moest onderbreken voor een terechtwijzing. Het uithoudingsvermogen en geestdrift van beide ploegen stak boven alle andere voet balvaardigheden uit. Tempo was niet te be speuren. Had Breskens niet met 2 invallers moeten eindigen, dan hadden we de eerste overwinning geboekt. Ondanks dat alles was er weer leven in ons elftal. Naast die geest drift moeten wij het plaatsen goed verzorgen. Als we de volgende wedstrijd met lange en vooral verrassende passes onze vleugels in het spel betrekken en iets minder met de bal lopen, staat de eerste overwinning voor de deur. Velen van de lezers, zien nog steeds mijn stukjes als een sensatie, of om heimelijk te lachen met personen die verbonden zijn aan fouten of gebeurtenissen, die door mij werden belicht. Die velen die het met niets eens kunnen zijn (dus ook niet met „Max") gaan nu het terrein van eerlijke strijd verplaatsen, door op een laffe wijze enkele personen te bespotten als de vermoedelijke schrijver of zaaien op heimelijke wijze onrust in onze vereniging. Heimelijkheid moeten we in onze club schuwen als de pest. Als men dan in opstand komt, doe het dan niet op een laffe manier tegen personen, doe het dan om te helpen V. V. Breskens gezonder en sterker te maken. Doe zoais de heer Carels opmerkt. Onderling gekibbel in de courant maakt ons niet sterk, op het veld, daar moet het gebeuren. Geef ,onze voetballers steun in hun rug. Beschouw ze niet als dingen, als een stuk materie, waar naar eigen visie mee kan ge handeld worden Laat ons alle trachten alles te zien zoals het is. Tot nu toe leven velen in illusies. Max. Correspondentie van de Redactie. De inzender van het gedichtje („Max") ge lieve zijn naam aan de redactie bekend te maken. Ondertekening was onleesbaar. Daarna zal plaatsing volgen. Vismijn - Breskens Week van 5 t/m 11 October. 1.780 kg bot van f 0,54 - f 0,75. 24529 exp. garnalen f 0,46 - 1089 binnenland garnalen. 2061 pellerij garnalen. 5 tong. 3 tarbot. 182 rog. Alles tegen maximum prijzen. „Dank u wel, milord. Nog één enkele vraag en wij kunnen het feit consta teren. Heeft u de vorige maand een wissel geëndosseerd?" De Seraph keek verrast op. „Waar om wou je dat weten?" „Als u mij een afzonderlijk onder houd wil verlenen, zal ik u dit mede delen, milord". De Seraph wendde zich om en wilde het hotel binnengaan. „Een afzonder lijk onderhoud verleen ik nooit," zeide hij kortaf. „Als u bepaald niet horen wil, mi- lord, zou dit zowel de naam van uw regiment als die van uw vrienden na- deel kunnen doen". Driftig wendde de Seraph zich om. „Hier! - Alexis wijs die man mijn kamers". Met grote schreden volgde de Seraph hem. Toen de bediende de kamerdeur ge sloten en het tweetal alleen gelaten had, ging hij met zijn reuzenfiguur tegenover de jood staan. Slechts kort en afgebeten kwamen de woorden over zijn lippen. „En nu het bewijs voor 't geen jij je vermeten hebt te zegge-n of ik laat je door mijn bedienden uit het venster smijten". Zonder de minste ontroering keek Baronie op. „Ik verlang niets liever, milord. - De wissel, die ik zo dade lijk de eer zal hebben u in zijn geheel te vertonen, werd, met uw doorluchtige naam op de keerzijde, door mijn huis verhandeld. Geld werd er op gescho ten. De wissel werd verhandeld, ik was juist op reis, vernam van de zaak geen woord en zag bij mijn terug komst te Londen, nog geen week ge leden, die handtekening voor het eerst. Daar ik een paar door u ondertekende wissels bij de hand had en deze dus met de laatste vergelijken kon, zag ik onmiddellijk, dat deze vals was. Daar om kom ik u opzoeken". „Die bijzonderheden raken mij niet. Wie heeft de wissel getrokken? Wie maakte mijn handtekening na - als die namelijk nagemaakt is? Vlug een beetje! Hier dat papier!" Baronie maakte een buiging, vouwde het bewijsstuk op tafel open en liet naast de nagemaakte handtekening een tweede zichtbaar worden, namelijk die van de man, die de wissel had ge- BURGERLIJKE STAND. Gemeente SCHOONDIJKE. over de maand September 1947. GEBOORTEN 12, Maria Jacoba, d. van J. A. Moggrë en M. de Feijter. HUWELIJKEN: ri, P. J. Goossen 23 j. en L. M. Brokking 24 j. OVERLIJDEN Geen. INGEKOMEN: 15, A. I. Risseeuw van Rotterdam; 16, J. M. Hendriksen van De Bilt; 27, J. Polderman van Vrouwenpolder. VERTROKKEN 3, A. Luteijn naar Voorburg; 3, H. M. L. de Badts naar Oudenbosch; 8, R. R. Hamers naar Dongen, 9, I. P. Risseeuw naar Utrecht9, J. P. Deunink naar Hoofd plaat; 13, J. J. de Feijter naar Zaam- slag; 24, M. Naeijaert naar Breda24, G. L. M. Naeijaert naar Breda. Gemeente GROEDE. over de maand September 1947.' GEBOORTEN II, Abraham Izaak, z. van J. C. Maas en M. J. Clarissen. HUWELIJKEN: 18, Fl. H. van de Velde, 24 j. en M. Stokx, 22 j.; 18, H. Jansen, 38 j. en J. Th. Behage, 36 j.; 23, W. H. Williamson, 26 j. en M. A. Jongman, 24 j. OVERLIJDEN: 7, Alph. Th. Wille, 17 i- INGEKOMEN: 16, R. Visser en ge zin van 's Heerenhoek naar A 221 15, M. L. Everaars van Brussel naar A 197c. VERTROKKEN 2, P. D. Tack naar Rotterdam, Groene Zoom 241 4, L. A. Cijsouw naar C. B. R.8, Hoffman, Wed. de Vries naar Putten Kelnarijstr. 8; 8, - M. B. E. Govaert naar Roer mond, Voogdijstraat 10; 8, S. van Putten naar Vlissingen, Brouwerijstraat 33.; 16, Wed. Frelier naar Emmen, Burg. Tijmestr. 43; 17, Al. de Baere naar Wa terland-Codeman; 24, D. A. Luteijn en gez. naar Ridderkerk, G 157; 30, J. Wagenvoort naar Zaltbommel, Rui- terstr. No. 3. Winterdienst K.L.M. geen inkrimping, maar uitbreiding. Voor het eerst in de geschiedenis van de K.L.M. betekent n.l. het invoeren van de win terdienst niet een inkrimping van de bestaande lijnen, maar een uitbreiding. Immers, niet al leen blijven alle diensten gehandhaafd, maar zelfs worden er nieuwe lijnen geopend. Dit is mogelijk door de stijgende vraag naar lucht- passage, daarnaast echter ook door verbeterde technische outillage der vliegvelden en uit breiding der luchtvloot. trokken. Die tweede onderjpkenaar was - Bertie Cecil. De Seraph bukte zich en zag de naam. Een ogenblik deed zijn grenze loze ontsteltenis hem verstomd staan en keek hij het stuk papier aan, alsof het een spook was. Daarop schoot het bloed hem naar het gelaat. Hij greep de jood bij de keel, tilde hem op en smakte hem neer op liet vloerkleed. „Hond!" Wel was Baronie buiten adem, doch de wissel had hij vastgehouden. „Als je dat woord nog eenmaal durft uitspreken, vergeet ik mijzelven en slinger je de straat op als een hond - joodse hond die je bent!" „Een ogenblik, milord. Wat zou het uw intiemen vriend en wapenbroeder baten, als men naderhand vernam, dat Lord Rockingham een poging de ed om mij tot zwijgen te dwingen en mij het papier met geweld te ontrukken?" Flauw en hees was de stem, die de woorden uitbracht, maar zelfvertrouwen en puntigheid in 't antwoord waren niet te miskennen. (Wordt vervolgd).

De Schakel | 1947 | | pagina 2