NIEUWE BONNEN. Geldig van 12 tot en 'met 25 October. BONKAARTEN KA t/m KC 711 (serie P.) Brood. Poi brood, 800 gr.; P 03 reserve, 1600 gr..; P 06 reserve, 800 gr. Boter, enz.: Poi boter, 125 gr. boter; P 02 boter, 125 gr. margarine of 100 gr. vet; P03 boter, 250 gr. margarine of 200 gram vet'. Vlees P 01 vlees, 100 gr.; P 02 vlees, 400 gram. Melk: Poi melk, 3V2 liter; *P03 melk, 6 liter; P 05 melk, 6t/2 liter. Kaas: Poi diversen, 100 gram kaas of 125 gr. korstloze kaas.' Eieren: P 02 diversen, 1 ei. Koffie: P03 diversen, 125 gram. Thee P 04 diversen, 50 gram. BONKAARTEN KD EN KE 711 (serie P.) Brood: P 11 brood, 800 gr.; P 13 reserve 800 gram. Boter: P 11 boter, 250 gr. boter; P 12 boter, 125 gr. margarine of 100 gr. vet. Vlees: Pu vlees en P 12 vlees, 100 gram vlees elk. Melk: P 13 melk en P 15 melk, 10 liter elk. Kaas: P 11 diversen, 100 gr. kaas of 125 gr. korstloze kaas. Eieren P 12 diversen, 1 ei. BONKAARTEN MA t/m MH 711 (serie P.) Brood: P21 brood, 800 gr. Boter: P21 boter, 250 gr. boter; P 22 boter, 250 gr. margarine of 200 gr. vet. Melk P21 melk, 5 liter. Vlees: P21 vlees. 300 gr.; P 22 vlees, 100 gr. Kaas: P21 kaas, 200 gr. kaa^ of 250 gram korstloze kaas. Eieren: P 21 eieren, 5 eieren. Lever ledige Spijsolie flessen weer spoedig in. Bij de distributie van spijsolie in Aug. j.l. is een groot aantal flessen onder het publiek gekomen, waardoor de flessenvoorraden bij de fabrieken thans zeer klein zijn. Hoewel hieromtrent nog niet de minste zekerheid bestaat, zal getracht worden tegen het einde van het jaar weer een spijsoliebon aan te wijzen. De uitvoering van deze distri butie zou practisch onmogelijk wor den, indien de thans in omloop zijnde flessen niet tijdig bij de leveranciers zijn teruggebracht. Het is dus in ieders belang hieraan zijn medewerking te verlenen en onverwijld de ledige fles sen bij de winkelier terug te bezorgen, opdat, indien het straks inderdaad mógelijk zal blijken te zijn weer spijs olie beschikbaar te stellen, deze distri butie niet opgehouden zal moeten wor den, wegens gebrek aan flessen bij de industrie Handelsverdrag met Franse zone van Duitsland. Als resultaat van de onlangs te Baden Baden gehouden handelsbespre kingen tussen een Nederlandse handels delegatie en vertegenwoordigers van de Franse Zone in Duitsland is een nieuw handelsverdrag tot stand gekomen, dat loopt van 1 September- 1947 tot 1 September 1948. Voor zover het de agrarische sector betreft, zullen binnen het kader van dit verdrag van Nederlandse zijde naar de Franse zone consumptieaardappelen, pootaardappelen, zaaigranen, zaaizaden en vis worden geëxporteerd, terwijl Duitsland 20 ton hop en een aantal landbouwmachines en onderdelen aan Nederland zal leveren. Econ.-Technologisch Instituut voor Zeeland opgericht. Dezer dagen is in het gebouw van het Provinciaal Bestuur te Middelburg voor Notaris J. L. Hertogs de acte van oprichting verleden van de door het Prov. Bestuur en de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Zeeland in het leven geroepen Stichting Econo- misch-Technologisch Instituut voor Zee land. De oprichting had plaats in te genwoordigheid van de Commissaris der Koningin in Zeeland; Jhr. Mr. J. W. Quarles van Ufford, de Griffier der Staten van-Zeeland, Dr." B. D. H. Tel- legen en de H.H. F. P. O. M. Koch en A. S. de Jong, resp. Voorzitter en Alg. Secretaris der Kamer van Koop handel en P'abrieken voor Zeeland. Het ligt in het voornemen binnen kort tot de benoeming van een Direc teur over te gaan, waarna het Insti tuut nog dit jaar zijn werkzaamheden zal kunnen aanvangen. Plaatselijk Nieuws Tournée toneelgezelschap Anton Gerlach in Z.-Vl. Vanaf 27 September a.s. maakt de toneelgroep Gerlach haar 4e tournée door Zeeland, nu met het aangrijpend toneelwerk „Liefde op de Boerderij" en steeds met succes. Zij zijn dan ook voor velen geen onbekenden. Ook in de maand Augustus speelde bovenge noemd gezelschap hier voor de mensen van de wederopbouw, dit stuk met groot succes. Het kan dan ook niet anders of dit gezelschap zal .steeds meer belangstel ling hebben bij het Zeeuwse toneel publiek, dat toch zeker goed beroeps toneel weet te waarderen. Wij wensen de toneelgroep een groot succes in Zeeland toe. Zie verder advertentie in dit nummer. Aardenburg. De heer W. Rootsaert, lid van de Atletiekvereniging „De Gazelle," heeft in Den Haag een schitterende presta tie geleverd. Hij wist namelijk in de grote Zwaluwen-veldloop beslag te leggen op de 3e plaats en dat, niet tegenstaande er 75 lopers waren, onder wie de beste van Nederland. Zeer jammer was dat Rootsaert de laatste honderd meter, toen hij nog goede kans had op de overwinning, zijn enkel verzwikte, zodat hij hinkende de finish passeerde. De Geref. gemeente alhier her dacht Maandag j.l. het 75-jarig bestaan van de Zondagschool. Groede. Aangenomen de toez. van beroep als ziekenhuispredikant naar Utrecht, door ds. G. J. Derksen. Zaterdag wefd alhier een grote wegcours gehouden voor liefhebbers op gewone rijwielen over een afstand van 24 km. De uitslag was als volgt: 1 Debbaut, Eede in 58 min. 6 sec.; 2 de Bunder, IJzendijke; 3 de Vlieger, Groede; 4 Provoost, Groede en 5 Huigh, Groede. Verschillende premies werden uitgereikt. Oostburg. De voetbalvereniging heeft ter nage dachtenis aan de 5 door het oorlogs geweld omgekomen leden, in het club huis bij dhr. Ph. de Vuijsteen ge denkplaat laten aanbrengen. Deze een voudige, doch fraaie, in zilver op zwarte achtergrond uitgevoerd plaat, bevat de volgende inscriptie: Ter nagedachtenis aan onze geval len sportvrienden. Iz. du Burck, F. Christiaansen, W. Christiaansen, Jac. Lanse, P. Vermeulen. Sluis. Tot ontvanger van de Ned. Herv. Gemeente alhier - is benoemd de heer S. van Hal. Biervliet. Benoemd tot onderwijzeres in nut tige handwerken aan de O. Lagere School A, mej. E. Luteijn te IJzen- «dijke. In de commissie van advies inzake de woonruimtewet zijn benoemd de heren W. P. Borm, J. W. Ver- planke, A. J. Naeije, dr. J. C. Hage en Th. de Boevere. Driewegen. Dat het toch niet altijd maanden of jaren moet duren eer met de bouw van woningen begonnen kan worden, bewijst wel, dat alhier in de recordtijd van 3 weken, vanaf opdracht tot machtiging gunning, de eerste spade reeds in de grond kon worden gesto ken voor de bouw van 15 arbeiders woningen. Waar een wil is, is ook altijd een weg. Aardenburg. Tot leden van de adviescommissie inzake de woonruimtewet zijn benoemd de heren v. de Lijcke, Ceulenaere, Slager en Paridaen. Breskens. De ingezetene J. Boerdam heeft mij meegedeeld, dat hij de aardappelschil len huis aan huis wil ophalen, indien de bewoners deze in aparte kistjes, pannetjes, enz. voor de deur zetten. Hij zal ze dan elke Dinsdag en Vrij- t dag komen afhalen. Gaarne voldoe ik aan het verzoek van de heer Boerdam U dit mee te delën en Uw medewer king daarvoor te vragen. In plaats van naar de vuilnisbelt, kunnen de schillen beter gebruikt worden voor veevoeder, waaraan groot gebrek is. De Burgemeester van Breskens, J. A. Eekhout. Onze vroegere dorpsgenoot, de heer Z. C. Salomé, is dezer dagen be noemd tot gemeente-geneesheer te Axel. Giften Groene Kruis-Bazar. laatste veifentwoording. Mej. M. de V. te G. f 5. Mej. M. te G. f 2,50. N. V. v. M. te R. f 50. de Gr. te H. f 10. Mej. de H. te Z. f 5. Dir. Veillinggeb. te W. 10 kistjes druiven. Afd. Westland 9 kistjes drui ven, grote zending bloembollen, bloe men en planten, textiel, galanteriën, schilderijen, complete keukenuitrusting en taart. Delfia fabr. te D. doos pud dingpoeder. Mevr R. te A. zending handwerken, textiel en babyartikelen. L. te G. koeken en drops. L. A. de de J. te G. f 2,50. Mevr. v. L. te M. 2 boekensteunen en 2 pannelappen. Mevr. PT te B. 2 gehaakte kleedjes. Nog rooi andere artikelen, komt dus allen! Gevonden voorwerpen. In de danszaal bij P. Beun, een zil veren armband. Langs de weg Groede - Oostburg een zakdoek waarin zich geld bevond. Inlichtingen ter gemeente-secretarie te Groede. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor te Breskens en het daaronder behorende ambtsgebied wercl gedurende de maand September ingelegd f 72487,45, terugbetaald t 134226,73. Het laatste door dat kantoor uitge geven boekje draagt het nummer 20697.

De Schakel | 1947 | | pagina 4