Groene Kruis Bazar Breskens. Uitslag Verloting Groene Kruis. EIWELISMIE-SiEMMSI HGenderpark Je Molen" - VeenGndaai een leerling- o! aankomend monteur. Confectiemagazijn BATSELAERE-BEVIN - SLUIS Wollen damesjurken ST„ «K' Wintermantels wachten wij een pracht sortering. IIESEEIERE-BEVIN, 01 UW CQKFECTIE-flDRES VAN DER VOET en BOOT - Hillegom. Onder zeer grote belangstelling had gisteren alhier de opening plaats van de Bazar ten bate van het Groene Kruis en Wijkverpleging. Mevrouw van Vliet, Voorzitster van het Bazar-Comité sprak als volgt: Dames en Heren, Het is wel met gemengde gevoelens, dat wij nu met elkaar hier tezamen zijn, om deze Groene Kruis-Bazar te openen. Gewoonlijk is er tijdens de voorbereiding van Bazars en ook ge durende de Verkoopdagen een zeer opgewekte stemming. Gewoonlijk is een bazar een feestelijke gebeurtenis. Het is nu wel enigzins anders, daar de oorlogsellende oorzaak is van het feit, dat deze bazar noodzakelijk is gewor den. Verreweg het grootste deel van de verplegingsartikelen is verloren ge gaan, zodat het na de bezettingstijd al spoedig bleek, dat er niet meer op de oude voet gewerkt kon worden, zeer tot schade van de bevolking van Breskens. De Wijkverpleging is immers van dien aard, dat deze wanneer ze goed functioneren kan, vele mensen ten goede komt. Maar het ging niet meer. Het werk van de wijkzuster werd daardoor zeer bemoeilijkt en de zieken konden niet naar behoren geholpen worden. En zo is er dan het»plan ge vormd, de wijk-kas te vullen, door hiiddel van een bazar. Er moest geld komen. En nu is dan tenslotte deze weg ingeslagen om daaraan te geraken. Nadat het bestuur een bazar-comité had samengesteld en daarmee de moei lijke" opdracht gegeven had aan het werk te gaan, is dit comité onmiddel lijk actief begonnen. Er is een beroep gedaan op de eigen bevolking. Dit be roep is niet tevergeefs geweest en de Bressiaanders hebben gul meegewerkt om tot een behoorlijk resultaat te ge raken. Maar dit zou niet voldoende zijn en door de dames van het Comité is er heel wat geschreven en gecor respondeerd om ook van buiten de ge meente medewerking te krijgen. En ook deze was vaak verrassend, zodat dan nu vandaag het resultaat van al het pogen en werken gezien kan worden, ja zelfs gezien mag worden en het ook niet moeilijk zal vallen om aan de man te brengen, wat hier ge boden wordt. Het valt niet mee om al de moeiten en het zeer vele en moeizame werk, door enkele dames vooral verricht, naar waarde te schatten, maar zij die ge zwoegd hebben, zij die alles ingezet hebben om een goede bazar voor te bereiden, ontvangen nu op dit ogen blik onze hartelijke dank. Zij kunnen nu met trots en genoegen waarnemen, dat ze tot op dit ogenblik geslaagd zijn, zodat het nu maar aan U allen koop sters en kopers ligt, of deze bazar wer kelijk een succes zal worden. Zoals ik straks reeds gezegd heb, hebben we van buiten de gemeente veel medewerking ondervonden, 't Is niet te doen namen te noemen, maar één uitzondering maken we voor het Westland, dat zich ook nu weer niet onbetuigd gelaten hgeft om voor Bres kens te doen wat rqaar enigszins mo gelijk was. Tevens een woord van dank aan de firma v. d. Biggelaar, die zich bereid verklaard heeft, de koffie- en theeschenkerij te verzorgen, hetgeen door ons zeer gewaardeerd wordt. Verder heeft het Bazar-Comité maar één wens: Helpt nu allen mee deze bazar te doen slagen. Burgemeester Eekhout besprak de toestand van de Vereniging Groene Kruis en drukte zijn leedwezen uit, dat de heer J. de Groote, als Oud-Voor zitter der Vereniging, wegens ziekte niet aanwezig kan zijn, aangezien hij steeds een harde werker voor de Ver eniging is geweest. Verder bracht hij dank aan de VVest- landse vrienden, in het bijzonder aan Mevrouw en de heer Minnaard voor hun grote medewerking. Uit het Westland is voor deze bazar een groot aantal kisten met druiven, bloembollen en bloemen gezonden. Verder sprak spreker nog de hoop uit, dat het Bestuur op dezelfde wijze moge voortgaan. De Voorzitter, de heer W. Carels, bracht tot uiting de zeer grote dank welke het bestuur van het Groene Kruis verschuldigd is aan het Dames-Comité welke de Bazar organiseerde; stelde de Dames en Heren uit het Westland, welke op zo'n schitterende wijze deze bazar hebben gesteund, ten voorbeeld en zeide vertrouwen te hebben, de mentaliteit zijner Bressiaanders kennende, dat deze Bazar zou slagen. Hij memoreerde het vele dat de heer de Groote vroeger als voorzitter voor het Groene Kruis heeft gedaan en bracht de hartelijke gelukwensen van deze voor het welslagen der bazar over. Voorts herdacht hij in treffende woor den wat de vereniging door het sterven van de vroegere secretaris van het Groene Kruis, de heer Verschelling, welke een grote stuwkracht voor de vereniging was, heeft verloren. Hij dankte naast allen welke hebben medegewerkt, ook in het bijzonder de redactie van ,,De Schakel," die mede zoveel werk belangeloos heeft verricht. Spr. hoopte dat de slagzin in ,,De Schakel" afgedrukt: Zo Nederland dan zal herrijzen, moet 't Groene Kruis dan achterblijven? een aansporing moge zijn voor een ieder om te helpen waar dit in zijn vermogen ligt en zeide overtuigd te zijn dat deze bazar, waarvan de gelden zullen worden besteed voor aanschaffing materialen, slechts een eerste étappe is; de volgende zal zijn een start tot verkrijgen van een Wijkgebouw, waar aan te Breskens grote behoefte bestaat. Met daverend applaus werden deze toespraken beëindigd. Hierna ging men onmiddellijk over tot verkoop der vele artikelen, zoals huishoudelijke voorwerpen, sieraden, glaswerk, textiel, enz., enz., welke in ruime mate aanwezig zijn. Ook zijn er zeer veel attracties. Spoedig werd van dit alles gebruik gemaakt zodat wij nu reeds de over tuiging hebben, dat deze bazar zeker slagen zal. Wol op nos. 130 en 622; Lakens op nos. 757, 491 en 953- PREDIKBEURTEN Zondag 12 Oct. Breskens 10 uur, Ds. van Vliet. 6,30 uur, Ds. van Vliet. Groede 9 uur, Ds. Derksen. Oogstpredikatie. Nieuwvliet 10,45 u- Derksen. Oogstpredikatie. Retranchement to uur Ds. Barnouw Schoondijke 10,15 uur £>s- Schopenhauer Doopsgez. Gem. Aardenburt» 10,15 uur» Nolthenius. Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Da M. P. Stol Geref. Kerk Breskens v.m. 10 uur, dhr. Vingerling, Goes, n.m. 3 uur, dhr. Vingerling, Goes. (Clubgebouw voorm. fabriek Van Melle. Heden overleed te Utrecht, Verl. Hoogravenseweg 168, na een langdurig lijden, onze geliefde Broeder, DINGENUS JACOBS, Echtgen. van NKELTJE DE KOSTER, in de ouderdom van 69 jaar. Uit aller naam J. JACOBS-de Koster. Breskens, 9 October 1947. Donderdag 16 Oct., 'sav.7,30 u. INTERKERKELIJKE IN DE NOODKERK, Achterweg TE BRESKENS Spreker: Ds. J. SERVAAS van Gent (B.) Onderwerp ,,De boodschap aller tijden ook voor onze tijd". Medewerking van de Chr. Zangvereniging, directeur de heer J. BASTING. NOG AF TE GEVEN Prima W. Legh., Rh. Isl. Reds, Barnev. 3V2 mnd. f 6,— p. st. 4 mnd. f 7, p. st. 5 mnd. a. etl t. de leg f 8, p. st. W. Legh. br. '46 f 4, p. st. Rh. Isl. Reds, Barnev., Patrijs Legh., Excheq. Legh. br. '46 f 5,50 p. st. Khaki Campb. Loopeenden 6 mnd. f 5,50 p. st. Idem br. '46 f 3,50 p. st. Wegens'teleurstelling gevraagd: Garage J. P. HOOFTMAN, Breskens. denheid, in gebloemd, gestreept, geruit en effen, ook in Pracht Bloembollen-aanbieding voor Ka mer en Tuin. io schitterende Hyacinthen, 10 mooie vroege Tulpen, 10 grootbl. late Tulpen, 10 middelvroege Darwintulpen, 10 op rozen gelijkende dubb. Tulpen, 10 2-kl. Triumph- tulpen, io Tros-narcissen, 10 Trompet-narcLsen, 10 gestreepte Crocussen Pallas, 10 witte 'Crocussen Montblanc, 10 gele Crocussen Mammouth, 10 blauwe Crocussen Purperea Grandiflora, 15 bos Hyacinthen, 15 blauwe Druifjes, 15 Scilla Seberica, 25 Irissen geel en blauw, totaal 16 soorten Bloembollen van ie kwaliteit apart op soort ver pakt met gratis plantaanwijzing voor slechts f 4,75. Bet. bij ontvangst of postwissel.

De Schakel | 1947 | | pagina 3