a. w: ÏHcufaedfyaoü en Voetbaldiagnose Ter gelegenheid van dé onze nieuwe Ook voo paalde zijde een door verscheidene mensen mede-ondertekend bezwaar schrift tegen dat plan bij de Koningin is ingediend. De ingediende bezwaren hadden natuurlijk vóór de vaststelling moeten zijn ingebracht bij de gemeen teraad. Een ieder had dat kunnen doen want iedereen was daarmede bekend; het ontworpen plan heeft we kenlang o.a. in de Centrale winkel op een opvallende plaats ter inzage ge hangen. Indien de gemeenteraad toen de bezwaren had genegeerd - doch dat kon hij niet want er waren geen bezwaren ingediend - dan had men zich tot de hogere instantie, die de goedkeuring nog moest verlenen, kun nen wenden. En wat gebeurt er nu? De Koningin of wie dan ook zendt bovengenoemd bezwaarschrift naar de gemeenteraad van Schoondijke om advies en dan gaat dat advies via de betrokken instanties weer naar Hare Majesteit terug,enz. enz. Maar hangende deze kwestie kan Schoondijke natuur lijk niet opschieten met zijn woning bouw, want de betrokken instanties kunnen geen materialen beschikbaar stellen voor de uitvoering van een bouwplan, dat blijkens de door zovele helaas onwetende belangheb bende ingezetenen zie hun bezwaar schrift in het geheel niet wordt ge wenst. En zo zal Schoondijke, dat het eerst had kunnen worden herbouwd, waarschijnlijk helemaal achteraan ko men. Ziedaar de gevolgen van een actie, wanneer die door een onbekookt iemand, gesteund door een handig publicist, wordt op touw gezet. Het is voor iemand die een klein beetje handig heid bezit en zich niet ontziet een be paald persoon in zijn actie te treffen een kleinigheid, om in een kleine ge meente wat aanhang te vinden. Maar de gevolgen welke uit een soortgelijke onbezonnen actie voortvloeien deren hem waarschijnlijk niet die zijn voor de onschuldigen die in de hoek zitten waar de klappen vallen. Geachte lezer, wanneer U bij de wederopbouw enigerlei moeilijkheid heeft, wendt U in de eerste plaats tot Uw burgemeester en zo U daar niet voldoende gehoor vindt, wendt U dan tot het U vertegenwoordigende college, de gemeenteraad, die elk ingekomen Voor het eerst van zijn leven zocht hij in de drank een middel tegen den ken en sloeg hij op de rit naar de stad snel enige glazen cognac naar binnen. Zodra mogelijk ontsloeg hij zich toen* van het gezelschap zijner vrienden. Moederzalig alleen ging hij de tuin van het hotel in, tot hij onder de bo men op een bank de eenzaamheid had gevonden. Tevergeefs beproefde hij thans zich rekenschap te geven van 't geen er met hem was gebeurd. Opeens voelde hij een zachte druk op zijn arm. Verrast keek hij op. Voor hem stond een fijngevormd, geheel in een wolk van witte kant en rooskleu rige linten gehuld wezentje, 't Was de kleine Venetia, de enige dochter van het huis Dyonnesse, gesproten uit een huwelijk, dat de hertog nog op latere leeftijd had aangegaan, het achtjarig zusje van de reusachtige Seraph, de speelpop van een jonge, beminnejijke moeder, die reeds met haar toekom stige stiefzoon had gecoquetteerd, voor dat zij voor de gelanten en nog tame lijk knappe hertog liefde opvatte. Cecil stond langzaam op en begon te glimlachen. Hoewel hij op het kind zelden acht had geslagen, was hij verzoek moet behandelen. Daarbij is er altijd wel een lid van de gemeente raad die U van nabij kent wendt U dan tot deze, opdat hij Uw zaak in de raad kan behartigen of in het oog houden. Zet evenwel geen onzinnige acties op touw als nu in Schoondijke is gebeurd, want dan zijn voor U als niet-ingewijde, de gevolgen niet te overzien. Ook kunt U zich wenden tot de pers, maar licht de betrokken redacteur dan vóór alles eerlijk in. Critiek in de pers is nuttig en daar tegen is niets te zeggen. Wanneer bij voorbeeld de feiten die de heer Maas in Breskens onlangs in „De Schakel" over het stopzetten van een woning herstel aan de Scheldekade juist zijn, dan is publicatie daarvan zeer toe te juichen, omdat een dergelijke open baarmaking aanleiding moet zijn voor de betrokken burgemeester om terzake in te grijpen of voor een raadslid, om de burgervader daarop attent te maken. In dat geval geldt het „Geen woor den meer, maar daden", maar overi gens moet aan elke daad een grote bezinning voorafgaan. L. Enerzijds is de plaats mij toebedeeld te klein, anderzijds bestrijdt de heer Maas veel, wat niet van mij afkomstig is. Daarenboven lijkt mij zijn oplossing en conclusie van dezelfde kwaliteit als zijn medische kennis. Als de dokter een diagnose stelt is daarin soms de geneeswijze besloten. Komt een patiënt met long- en maagkwalen dan is soms de diagnose: „u rookt te veel" vol doende om de genezing te doen aan vangen, tenzij de patiënt de woorden ter harte neemt.Het zich neerleggen bij de situatie en of het zich spiege len aan de ons omringende clubs, zo als de heer Maas beoogd, zou fataal zijn voor Breskens. Dat kleine fouten en gebreken van spelers etc. soms fel werden belicht, had en heeft ten doel belemmeringen weg te nemen en de plaats in de 2e klasse te behouden. Helaas doet het pijn als het mes op de keel wordt gezet, maar met de paedagogiek a la Ligthart komen we er niet, dat laat het wereldgebeuren ons zien. toch altijd lief voor haar geweest. „Wat is dat, Petite Reine! Moeder zalig alleen? Waar zijn je vriendin netjes?" Petite Reine boog het fijngevormde kopje. „Och, u weet wel, dat ik niet om kinderen geef!" klonk het daarop van de lippen van het kind, dat haar bij naam volkomen eer aandeed en wer kelijk een fiere, vorstelijke jonge dame was. Venetia wachtte niet tot haar vriend iets zeide, doch boog zich met een uitdrukking van grenzenloos mede lijden nog verder tot hem over. „Toe, zeg eens, is 't waar, dat u zoveel verdriet heeft? Ze zeggen dat u al uw geld heeft verloren!" „Doen ze dat? Dan ziin ze niet ver van de waarheid. Wie zijn die „ze," Petite Reine?" „O, prins Alexis en de hertog de Lorance en mama en de hele wereld. Is het waar?" „Volkomen waar, vrouwtje". Zwijgend stond Petite Reine naast hem. Toeri Cecil opkeek, zag hij tot zijn verbazing, dat haar ogen vol tranen stonden. Daarom legde hij de arm om haar heen. „Maar meisjelief, wat weet je daar- op onze le étage In de Meubelzaak bieden wij NU een geweidigi kamers, Salpi Mutsaerts KJii Werkelijk iets <p; BB In de Confectiezaak, speciaal voor ce; een exclusiev confectie, i Winterstoffen Een weelde en pr Verder in alle afdelingen volop goedeje bezoek aan Het is Ook een genot en verplicht U tot niets in GOES extra aanbiedingen Als velen zich in plaats van het zoe ken naar de naam der schrijver, de moeite willen doen de voetbaldiagnose goed 'te lezen en in praktijk te bren gen, is dat weer een stap vooruit. Wie het opmerkt is van geen belang, hoofdzaak is dat het opgemerkt wordt. De wedstrijden van Zondag 1.1. lie ten ons zien, dat wij wel over jeug dige spelers met talent beschikken. Door meer opoffering kunnen zij allen het 2e klasse peil bereiken. Het is van Weinig belang hoeveel leden een vereniging telt, het vitale is dat er zicht en samenwerking is in al de gelederen. Breskens moet het „vrie zen we dood, dan vriezen we dood," laten varen. Ieder zal wel met mij eens zijn dat de weg van de minste weerstand de gemakkelijkste, maar zeker niet de beste is. Max. Gevonden voorwerpen. Een duozadel, voorzien van rubber dek met veer. Inlichtingen bij de Rijkspolitie te Aardenburg. van? Hoe heb je mij hier weten te vinden?" „Ik kwam - ik kwam - toe, zal u, asjeblieft, niet boos worden? Ik kwam, omdat ik hen had horen zeggen, dat ii geen geld meer had en ik graag zou zien, dat u het mijne nam. Toe, neem het! Kijk, 't zijn allemaal mooie, glinste rende goudstukken en 't is alles wer kelijk geheel van mij. Papa geeft mij dat geld om er mede te doen wat ik wil. Toe, neem het aan, asjeblieft!" Petite Reine bezat het instinct van grootse karakters, namelijk een sterk ontwikkeld gevoel van kieschheid voor anderen - en bijna met biddende blik ken schudde het kind op Cecil's knie een kleine, geëmailleerde bonbondoos uit met twintig glinsterende goudstuk ken, die als een gouden regen op het gras vielen. Cecil verschrok en keek het meisje strak aan. Venetia meende hem te hebben beledigd en drukte zich bleek van ontroering nog dichter tegen hem aan. (Wordt vervolgd).

De Schakel | 1947 | | pagina 2