27 Prima LAKVERF Dg Apenstreken m Dolf BAZAR Voor kunstgebitten- reparaties Firma HUYSMAN-FASSAERT A. Bondewel, Breskens Groene Kruis en Wijkverplegin Breskens 9, 10 en 11 October DRUKKERII Fa SMOOR ME HULSTER Een fantast. Een week of vier geleden vervoegde zich een zekere „mijnheer" bij een familie hier ter plaatse, die zjgide Belt man te heten en afkomstig te zijn uit Heerlen. Hij kwam de groeten van hun zoon, die z'n militaire plichten in Indië vervult, overbrengen, die hij aldaar had leren kennen en met wie hij nog enige tijd in het hospitaal had gelegen. U kunt begrijpen hoe blij en tevens nieuwsgierig bovengenoemde familie was, nieuws omtrent het leven van hun zoon in Indië te horen, zodat de „vriend" bij wijze' van spreken „met open armen" werd ontvangen. Belt man, die zich' gauw op zijn gemak ge voelde, vertelde,dat hij afgekeurd was vanwege opgelopen verwondingen en diste vervolgens de familie een mooi verhaal op van het leven van-' onze jongens in het Overzeese Gebied. Toen hij nu uit Incliè^ vertrokken was, had hun zoon hem een koffer meegegeven, die volgens Beltman gevuld was met souvenirs; nu kon hij in Holland ko mende, echter het adres niet meer vin den, doch aangezien hij zich nog het woord Breskens kon herinneren, was hij naar hier gereisd voor nadere in formaties. Verder vertelde hij nog naar Engeland te moeten voor demobilisatie en dat hij daar zou blijven wonen, aangezien z'n vrouw een Engelse was en zijn schoonvader daar een restau rant gekocht had voor hem. Vanzelfsprekend? werd „de heer Belt man" zijn reis naar hier vergoed door de familie, alsmede f 5,- onkosten voor de koffer bij inklaring in Holland daarvan®door hem betaald. Toen, na uitgeleide te zijn gedaan door de familie, Beltman vertrokken was, werd direct een brief geschreven aan hun zoon in Indië, waarin zij hun blijdschap uitspraken over 'het 'bezoek van zijn „vriend" en waarin zij ook gewag maakten over de kofter met souvenirs, die' hen nu spoedig vanuit I jeerlen zou worden toegezonden- Hoe groot was nu echter hun ver bazing, toen zij één dezer dagen uit Indië een brief van hun zoon kregen, waarin stond, dat hij niets van die z.g.n. „vriend" afwist, alsook dat hij nimmer souvenirs met iemand had meegegeven, daar deze zo duur zijn in Indië, dat hun soldij dit niet toe laat ze te kopen. Gelukkig is de fami lie financiël niet erg gedupeerd door het „heerschap Beltman,", doch wij hopen dat het voor velen, die - man, zoon, broeder of verloofde in Indië hebben, een waarschuwing moge zijn zich in acht te zullen nemen voor dergelijke fantasten. - De in onze gemeente gehouden collecte ten bat? van de Oorlogsgraven- Stichting, heeft de mooie som van f 634,96 opgebracht. Donderdagavond kwam alhier, het plaatselijk Niwin-comité te samen ter bespreking van de kerstpakketten voor onze jongens in Indië. Reeds is het mooi bedrag van f 889,50 ingezameld, terwijl er nog enige posten zijn op te halen. Besloten werd om een gedeelte te reserveren speciaal voor de jongens uit onze gemeente, die in Indië in militairen dienst zijn, om ook op hun jaardag een pakket te kunnen zenden. Er zullen in verschillende winkels bussen geplaatst worden voor inzame ling van gelden ten bate van het Niwin-comité. Cadzand. Uitslag aanbesteding bouw woon- en winkelhuis voor de heer A. Basting- de Bruijne alhier, gehouden 25 Sept. A. Vermaat Zn. en S.. Prince, Schiedam f 24947, Firma Wed. P.ost Zn., Vlissingen f 22950, A. P. J. Mabelis, Cadzand f 21763, Tot leden van de commissie van advies inzake de woningruimte wet zijn benoemd de heren A. la Gasse, B. de Ridder, J. Becu, I. Gardeijn en J. Faas. Eede. Benoemd tot plaatsvervanger van het eerste lid van de Paclitkamer van het kantongerecht te Oostburg, de heer R. A. M. de Rijcke, alhier. Oostburg Dezer dagen werd bericht ontvangen dat met de wederopbouw van de door het oorlogsgeweld geheel verwoestte St. Bavo Kerk kan worden begonnen. De toren zal echter voorlopig achter wege moeten blijven. Onvoorziene omstandigheden daar gelaten, hoopt men de kerk reeds op het eind van 1948 in gebruik te kun nen nemen. Fonds Scheldemonden. Bij de verdeling van de nog reste rende gelden uit bovengenoemd fonds, zijn de navolgende schenkingen ge daan voor West Zeeuwsch-Vlaanderën: Cadzand, gein. bewaarschool f 750, Retranchement, gem. bewaarschool in opr. f 750,—; Kraamcentrum West Zeeuvvsch-Vlaanderen f 2000,ge- mieenten Aardenburg en Sluis elk f 2500,voor aanleg sportveld, c.q. andere sportdoeleinden f 5000, BURGERLIJKE STAND Gemeente BRESKENS Maand Augustus. GEBOORTEN. 11, Cornelia Maria, d. v. Klaaijsen, Iz. B. en Haartsen, Eliz. A. 20, Neeltje Maria, d. v. Kareis, Joh. J. en Meeu- sen,'Tannetje M. 28, Rei'naida Marian d. v. Vermeulen, Jac. en Jacobs, Krina S. 30, Jo hannes, z. v. Hoogstad, J. J. en Oppeneer, Maria A. HUWELIJKEN. 7, Verduijn, Francois P., 39 j., boomkweker en Verduijn, Pieternella, 29 j., zonder beroep, beiden te Breskens. 7, de Winde, Johannis, 21 j., vissersknecht en Jobse, Theuntje, 18 j., zonder beroep/beiden te Bi-eskens. OVERLIJDEN. Geen. INGEKOMEN: 5, de -Jager, Johannes G. en gezin van Beilen naar Rijkskamp „Vogelen zang"; 7, Boerdam, geb. de Blieck, Angelina P. van 's-Gravenhage naar W 5; 12, Steen- hart, Ebrina S. van Enschede naar Noodplan A 16; 15, Erasmus, Abraham J. van Rotter dam naar Dorpsstraat 141; 23, Brouwer, geb. van der Hooft, Helena M. W. vanTerneuzen naar Noodplan D 13$ 25, van Soest, Berend J. van De Lier naar YW5; 28, van Velzen, Elizabeth J., van Velzen, Philippus A., van Velzen, Hendrik P., van Velzen, Johanna A., van Velzen,, Maria S., allen van Zierikzee naar Bunker „Margriet", VERTROKKEN 1, van Rijn, geb. Keijmel, Janna C. en kind van Boulevard Zw. Barak 2 naar 's-Gravenhage4, Riemens, Cornelia van Noodplan D 12 naar Sas van Gent; 4, Jongman, Leendert van Oesterput 4 naar Kruiningen; 11, Bouwens, geb. van Grol, Dina van ie Zandstraat 15 naar Groede; 14, van Putten, Willem J. van Markt 6a naar Goes; 16, de Back, Jannis I. van Boulevard 3 naar Dordrecht; 23, Ellen, Hendrik van Boulevard 84 naar Sint Jansteen; 29, Baas, Adriaan van Noodplan E 3 naar Rotterdam; 30, van den Oudenhove, Adrianus J. van Oesterput 1 naar Utrecht. Vismijn - Breskens Week van 14 Sept. tot 20 Sept. 3463 kg bot van f 0,28- f 0,75. 16372 exp. garnalen f 0,50 - f 0,65. 1485 binnenland garnalen. 1090 pellerij garnalen. 186 tong. 2 tarbot. 371 schol. 133 rog. Alles tegen maximum, prijzen. 38. Dan wordt ook Juffrouw Van der Pet Op de begane grond gezét, Maar waar of Bobby is gebleven, Daarop kan niemand antwoord geven. In 't magazijn gaat men te keer, Mevrouw de Chef loopt heen en weer: „Geruïneerd ben 'k voor mijn leven Eén doos slechts is er heel gebleven!" ADVERTENTIES snel en goed, Weststraat 20 - OOSTBURG Beperkte voorraad Assortie kleuren DENKT U aan de Steunt ons werk en doet dan Uw inkopen bij ons. Wij hebben van alles op huis houdelijk gebied Telefonisch aangesloten onder nummer BRESKENS

De Schakel | 1947 | | pagina 4