Tuinbouw cursus Landbouwkalk BAZAR defect N.P.G. N.P.V. Groene Kruis en Wijkverpleging Breskens 9, 10 en 11 October vraagt Bouwplichten Tüet UzkPiaye, een Windkorenmolen KantooMHel fa SMOOR DE HULSTER burgers aan huis tot het nuttigen van een koffiemaaltijd en zo eens over een en ander te „klappen". Jammer dat het bezoek op het ter rein niet groter was, waardoor de or ganisatoren, de „Initiatief-Commissie Oostburg" met een financiële strop is komen te zitten. Onder zeer grote belangstelling had Woensdag alhier op het Ledelplein de ioe Fokveedag plaats, waaraan ver bonden een tentoonstelling van de nieuwste landbouwwerktuigen. Burgemeester Hoekzema, Voorzitter van het regelingscomité heette de aan wezigen welkom, speciaal Ir. v. Geus, intendant van H. M. de Koningin, G. Hamelinck, als vertegenwoordiger van de Commissaris der koningin, J. v. Dongen, Burgemeester van Aardenburg efn de Rijkslandbouwconsulent L. v. Dijk, alsmede vele andere w. o. ver scheidene Belgische Burgemeesters. Het aanwezige vee dat aanzienlijk meer bedroeg in vergelijking met vorig jaar, zag er goed verzorgd uit en de commissie kan dan ook met trots terugzien op deze goed geslaagde dag. Zuidzan de. Ter gelegenheid van de kermis al hier, had Maandagmiddag een ring- rijderij-wedstrijd te paard plaats op de weide van de heer Luteijn. De uit slag was als volgt: ie prijs W. de Die, 2. P. Kools Sr., 3. L. Basting, 4. Kools Jr., 5. P. Boek hout, 6. A. Willems, 7. P. Boone, 8. J. v.d. Voorde, 9. J. Basting en 10. A. Risseeuw. Groede. Beroepen te Utrecht, toez., (zieken huis-predikant) G. J. Derksen, pred. te Groede en Nieuwvliet. Onder leiding van dhr. W. Hol- laers zal de muziekver. „E.M.M." uit deze gemeente Zaterdagavond te Vlis- singen een concert geven. Breskens Woensdagavond kwamen, op verzoek van de burgemeester, op het gemeen tehuis samen de vertegenwoordigers van verschillende verenigingen, om te komen tot de oprichting van een defi nitief plaatselijk Niwin-comité. Verschillende plannen werden be sproken tot het voeren van een actie, om bij de ingezetenen allerlei dingen in te zamelen, die voor onze jongens in Indië van belang kunnen zijn. In het dagelijks bestuur werden ge kozen Mevr. Vroon-Maarleveld, en de heren H. Petermeijer en A. Wage naar. BURGERLIJKE STAND. Gemeente SCHOONDIJKE. over de maand Aug. 1947. GEBOORTEN 2, Maria Pieternella, d. van I. Tellier en C. Deunink; 23, Lidy, d. van G. te Wechel en G. J. Radstake. HUWELIJKEN 28, A. de Bie, 30 j. en J. P. Deunink, 23 j. OVERLIJDEN 19 te Oostburg, J. C. Wolfert, weduwe van J. C. Hubregtse, 74 j. INGEKOMEN: 7, B. M. Siben van De Bilt; 13, A. van Pamelen van Eindhoven 20, C. M. de Rooij van Oostburg; 23, J. Gunter van Oostburg. VERTROKKEN 15, W. van der Plas naar Boekei; 19, O. J. Naeijaert naar Aardenburg; 30, J. M. Krijnsen naar Wolphaartsdijk. Vismijn - Breskens Week van 7 Sept. tot 13 Sept. 1581 kg ^ot van f 0,16 - f 0,66. O98O exp. garnalen f 0,50 - f 0,70. 859 1, binnenland garnalen. 1526 pellerij garnalen. 234 v tong. 9 schar. 9 tarbot. 1452 schol. 9t rog. Alles tegen maximum prijzen. PREDIKBEURTEN Zondag 21 Sept. Breskens 10 uur, de heer Huizing, Theol. Cand. te Hendrik Ido Ambacht. 6,30 uur, geen dienst. Groede 9 uur, Ds. Talma. Nieuwvliet 10,45 u- L*s- Talma. Retranchement 10 uur Ds. Barnouw Schoondijke 10,15 uur L*s- Schopenhauer. Doopsgez. Gem. Aardenburg 10,15 uur> Ds- Nolthenius. Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Da M. P. Stol Geref. Kerk Breskens v.m. 10 uur, dhr. P. de Jonge, Middelburg, n.m. 3 uur, dhr. P. de Jonge, Middelburg. Clubgebouw voorm. fabriek Van Melle. De Indië-route der K.L.M. in de bewogen tijden. Toen in September 1939 de tweede wereldoorlog uitbrak, volgde voor de luchtlijn Amsterdam-Batavia uit de aard der zaak een zeer moeilijke tijd. Een week werd de verbinding verbro ken, daarop werd zij hersteld door regelmatig - zij het dan ook met een verlaagde frequentie - tussen Napels en Batavia te vliegen met een trein- aansluiting tussen Nederland en Italië. Zelfs toen in Mei 1940 Nederland zelf in de oorlog betrokken werd, ging het luchtverkeer tussen Indië en Italië en later tussen Indië en Palestina door tot aan de inval der Japanners in het Koninkrijk overzee. Na de Duitse capitulatie was het vrijwel het eerste werk van de K.L.M. en de Nederlandse Regering, dg ver binding met Indië door de lucht te herstellen. Ook hierbij waren grote .moeilijkheden te overwinnen. Het voor dit doel geschikte luchtvaartmateriaal moest worden verkregen, de juiste route moest worden gekozen en er moest worden gezocht naar een exploi tatievorm, die in de practijk kon wor den aangepast aan de nog bijzondere toestanden, die in de landen langs de luchtweg naar het Oosten heersten. De Nederlandse Regerings Luchttransport- dienst - in de wandeling N.G.A.T. ge naamd - werd opgericht; aanvankelijk werd langs de omweg van Colombo en de Cocos Eilanden gevlogen en later slaagde men er in wederom op de aloude route via Calcutta, Bangkok en Singapore te komen, die een veel harmonischer afstandsverdeling gaf en daardoor de mogelijkheid, de nuttige belading der vliegtuigen op te voeren. Eind Juli 1947 waren juist maatre gelen genomen om de Nederlandse Regerings Luchttransportdienst om te zet ten in de normale K.L.M.-verbinding. De maatschappij stond op het punt de luchtlijn naar Indië geheel als K.L.M. te exploiteren, toen de Voor-Indische Regering verbood Karachi en Calcutta aan te doen ent haar gebied te over vliegen, ondanks het feit dat de Neder landse Regering met haar op 3 r Mei 1947 een luchtvaartverdrag had ge sloten, waardoor zij verplicht was onmiddellijk aan de K.L.M. een ver gunning te geven, zodra deze maat schappij de dienst naar Indië onder haar eigen naam zou uitvoeren, Flessenactie Papieractie OP ZATERDAG 20 SEPT. zal door de Nederlandse Padvinders(sters) afd. BRESKENS een inzameling langs de deuren worden gehouden van alle soor ten flessen en oud papier. Alles is ons welkom. Wij rekenen op Uw aller mede- werking. Bij voorbaat dank. Zij, die wensen deel te nemen aan de twee-jarige Tuinbouwcursus te SCHOONDIJKE, gelieven zich op te geven bij de heer P. DE RIJK, land bouwschool, Schoondijke, liefst spoedig. Bestuur Mij. voor Ooft- en Tuinbouw, L. VAN DIJK, Voorzitter. M. MAAS, Secretaris. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIM Deze zal nu worden gehouden op de na volgende datums, n.l. Volgende week zal een begin worden gemaakt met het inzamelen van de goederen, welke hiervoor zijn toegezegd. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllli Adm. Bureau LE BLEU te Breskens te koop. Mahonie linnenkast f 75, Eiken buffet f 59,— Eiken ligstoel f 45, Kruisweg - Telef. 43 - GROEDE Te koop: grote partij landbouw kalk (ook bij gedeelten) tegen zeer voordelige prijs. Levering per schip, wagon of auto. Bevragen P. BLOM- MAERT, Absdaalse weg 16, Postbus 14, HULST (Tel. 79). Door overlijden bij inschrijving te koop: met Woonhuis, Erf, Tuin en Bouwland, gelegen te Zuidzande, Sluisseweg W 47, groot 61.20 a. Molen in goeden staat, vrij van huur te aanvaarden. Woonhuis eveneens vrij van huur te aanvaarden. Enige inventarisgoederen zullen in koop kunnen volgen. Inschrijvingsbiljetten in te leveren ten kantore van de Notaris A. H. M. VAN_DEN HOEK te Groede tot uiterlijk 4 October a.s. Inlichtingen ten kantore van gen. Notaris Is Uw Vulpen breng hem dan naar Breskens hij komt dan weer als nieuw terug j

De Schakel | 1947 | | pagina 4