aanbesteding. weggelopen n.p.g. m Groede. Onze vroegere dorpsgenoot I. J. Herman is bij besluit van de minister van Justitie benoemd tot bureelambte naar in vaste dienst ter Griffie van het Kantongerecht te Middelburg. Nu het badseizoen zo goed als- ten einde is, is helaas Zondag aan het strand alhier nog een zwemmer ver dronken. De 17-jarige A. Wille uit IJzendijke was met 2 vrienden te water gegaan. Toen laatstgenoemden weer naar het strand terugkeerden, was hij nergens meer te bespeuren, zodat moest aange nomen worden dat hij vertrokken was. Zondagnacht is dan ook zijn lijk op het strand gevonden. Woensdagmiddag is onder grote be langstelling het stoffelijk overschot met militaire eer ter aarde besteld. Breskens. Enige tijd geleden heeft op mijn verzoek Mevr. Ds. van Vliet een voor lopig Niwin-Comité samengesteld. Dit comité heeft de voorbereidende werk zaamheden verricht. Het is evenwel van mening, dat voor een daadwerke lijk helpen van onze jongens in Indië het Comité opnieuw samengesteld moet worden en belangrijk moet worden uit gebreid. Gedacht wordt o.a. aan het zenden van Kerstpaketten; het gere geld verzamelen van goede lectuur, enz., enz. Dit alles eist vele werkzaam heden en vraagt veel geldelijke steun. Voor een dergelijke actie is de mede werking van ons- allen nodig. Om te komen tot de oprichting van een definitief Niwin-Comité doe ik een vriendelijk beroep op ieder om voor dit liefdevolle werk zijn kracht te ge ven. Ieder, die hiertoe bereid is, nodig ik uit om Woensdag 17 September om half acht in de raadzaal van het ge meentehuis samen te komen. De Burgemeester van Breskens, J. A. Eekhout. Door de Niwin worden, evenals het vorige jaar, aan onze jongens Kerstpaketten verzonden. Deze bevat ten: 1 blik kaas, 1 blik stroopwafels of Deventer koek; i blik Sanovite (volkoren beschuit), 3 repen chocolade, 1 rol pepermunt of frujetta, 1 stuk zeep, 1 tube tandpasta, 1 Neeltje-Niwin ka lender, 50 cigaretten, 1 foto van het Prinselijk gezin, 1 Kersttekst. De kosten zijn f 5,-. Door aankoop van een etiket van f 5.-, waarvan een gedeelte met naam en adres van de koper met het pakket naar Indië meegezonden wordt, wordt de band tussen Holland en onze jongens op een prettige manier ver sterkt. De etiketten zijn van 22 Sep tember af op het gemeentehuis ver krijgbaar. De tentoonstelling van Konijnen en Pluimvee, welke op 29 en 30 Nov. a.s. in onze gemeente zal worden ge houden, belooft een hele gebeurtenis te worden, gezien de grote aanvraag om vraagprogramma's. Naar men ons echter mededeelde, was het schenken van ere-prijzen tot op heden nog verre beneden de verwachtingen. Evenals vorig jaar had ook nu weer op r 1 September een stille om gang plaats naar de Algemene Be graafplaats, ter herdenking van onze gevallen dorpsgenoten. Vele bloem stukken, o.a. van het Gemeentebestuur, de Oranjevereniging, alsmede van par ticulieren werden op het massagraf neergelegd, waar één minuut stilte in acht werd genomen. In de kerkdienst, die hierna in de Ned. Herv. Noodkerk plaats had, gin gen voor Ds. van Vliet, Ned. Herv. predikant en Ds. Praas, Vrij Evang. predikant. Pl.m. 18 September a.s. zal met het m.s. „Nieuw-Holland" als eerste Breskense'militair uit Indonesië terug keren Izaak Jannis Verduijn, Nood plan J 7. Giften Groene Kruis-Bazar. 9e verantwoording. R. te V. partij borstelwerk. Fa. W. te H. galanteriën. Fam. T. te M. babygoederen. V.B. te Br. baby goederen. de W. te H. f 5,Dames E. en B. f 10,Mevr. K. te 's Gr. f 5>Mevr. L. te 's Gr. goederen. H. Z. te R. 4 lampjes.. R. en IC. te B. O. Z. schemerlamp. M. L. te R. f 25,—. Z. H. R.M. te R. f 5,—. T. de M. te M. goederen. Fa. S. te G. 43 stuks ijzerwaren. G. M. Sp. te G. 10 bollen vissersgaren. Dir. ziekenhuis te N. Groene Kruismateriaal. Zr. Leend te R. gummizeil. Zr. C. Sm. te A. f 2,50. Mevr. H. te N. P. f 2,50. Mevr. N. te V. f 1,Mevr. K. te Zw. f 1,Mevr. K. te A. f 2.50. W. S. te Br. r 7 boeken en snuisterijen M. R. te Gr. f 2,50. Retranchement. Morgen, Zaterdag, is er een,tentoon- stelling van zelf gekweekte kamerplan ten en snijbloemen, georganiseerd door de leerlingen van de Openbare Lagere School. Vismijn - Breskens Week van 31 Aug. tot 6 Sept. 4010 kg bot van 15-62 ct. per kg. 13303 exp. garnalen 44-78 ct. p. kg. 935 binnenland garnalen. 968 pellerij garnalen. 362 tong. 5i schar. 3 griet. 3 tarbot. 2348 schol. 90 rog- Alles tegen maximum prijzen. Distributiedienst Oostburg. In het tijdvak van 14 t. m. 26 September 1947 zal, op de uren waarop de plaatselijke kantoren zijn opengesteld voor algemene Zaken, gelegenheid worden gegeven aanvragen te doen voor inschrijvingsbewijzen voor rijwiel banden voor vervanging door personen, die in 'één der maanden October 1946 tot en met Januari 1947 voor de laatste maal 1 of 2 bonnen voor één toerbuitenband hebben ont vangen. Deze aanvragen moeten individueel worden ingediend per form. MD 333 30. Aan perso nen, die tussen 1 Januari 1945 en 30 Sept. 1946 voor de laatste maal één of meer bonnen voor één buitenband ontvangen heb ben, doch verzuimd hebben een aanvraag in te dienen, kan thans in hetzelfde tijdvak daartoe gelegenheid worden gegeven. Deze personen ontvangen uitsluitend een Bewijs van Inschrijving 610. Na 26 Sept. '47 wórden geen aanvraagformulieren meer uit gegeven of aangenomen. Gevonden voorwerpen. Een zakje geld. Een zilverbon. Tas, inhoudende handdoek en zwem broek. Inlichtingen bureau der Rijkspolitie te Breskens. Radio-rede l. K. I. Prins Bernhard. Op 14 September a.s. is het een jaar geleden, dat de Nationale Inspan ning Welzijnsverzorging Indië (NIWIN) in het leven werd geroepen. Ter ge legenheid hiervan zal Z.K.H. Prins Bernhard als eerste voorzitter van de NIWIN op Zaterdag 14 September een radiorede uitspreken, die zal worden uitgezonden over Hilversum I en II om 20.05 uur- PREDIKBEURTEN Zondag 14 Sept. Breskens 10 uur, Ds. van Vliet. 6,30 uur, Ds. van Vliet. Groede 9 uur, Ds. Derksen. Nieuwvliet 10,45 u- Ds. Derksen. Retranchement 10 uur Ds. Barnouw Schoondijke 10,15 "ur Ds, Schopenhauer, Doopsgez. Gem. Aardenburg 10,15 uur» Ds. Nolthenius. Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Da M. P. Stol Geref. Kerk Breskens v.m. 10 uur, dhr. P. de Jonge, Middelburg, n.m. 3 uur, dhr. P. de Jonge, Middelburg. Clubgebouw voorm. fabriek Van Melle. AOVERTEfTfTES Het Bestuur van de Kring West Zeeuwsch-Vlaanderen van de Stichting voor de Landbouw, maakt belangheb benden er op attent, dat zij, die voor het rooien van bieten gebruik wen sen te maken van colonnes Belgische arbeiders of geïnterneerden, deze tijdig dienen aan te vragen bij de Plaat selijke Secretaris der Stichting in hun gemeente. Een tijdige aanvrage is absoluut noodzakelijk. Met het oog op de subsidie-aanvra gen en de berekening van het aantal benodigde arbeiders, is indiening der aanvrage bij de pl. Secretaris, vóór Zaterdag 20 September a.s. drin gend gewenst. Het Bestuur voornoemd. QnnA&cAxMtt Joop Vugis Nationaal en Internationaal Gediplomeerd Dansleraar in moderne Balroomdans. Wij beginnen weer met onze gezellige Osiisciirsys. Inschrijvingen worden gehouden in de zalen Te BRESKENS bij Mej. Wed. VERDUIJN a.s. Zaterdag van 5—10 uur voor gevorder den en leerling-beginners. OOSTBURG inschrijving bij de heer DE VUIJST a.s. Zaterdag 5—10 uur. SLUIS inschrijving in Café LAMMENS- VLIET Kaai 5 a.s. Zaterdag van 2—4 uur. Aangenaam en beschaafd onderwijs. Van wege het dansbesluit worden geen leerlingen aangenomen tijdens de lessen. (Privé-lessen op aanvraag). Dit is de laatste inschrijving. Bij niet voldoende deelname gaan de lessen niet door. Op Donderdag 25 Sept 1947, om 3 uur n.m., zal ondergetekende in het café van de heer A. MASCLEE te Cadzand namens zijn opdrachtgever A. BASTING-de Bruijne, in het openbaar en overeenkomstig het aanbestedingsreglement W. B.trachten aan te~besteden Het bouwen van een VVocn- winkelhuis aan de Erasmus- weg te Cadzand. Bestek en tekening verkrijgbaar bij I. J. DE GROOTE, Rijksweg O 113, Breskens, k f 5, per stel vanaf heden 12 September. Restitutie f 2,50 tot en met de dag der aanbesteding. Voor inlichtingen en derg. voortaan uit sluitend te spreken eiken werkdag van 9-n uur- v.m I. J. DE GROOTE, Architect, Breskens. zwart-bonte VAARS, reg.no. 3739. P. DE PUTTER, O 54d, Cadzand. Flessenactie Papieractie OP ZATERDAG 20 SEPT. zal door de Nederlandse Padvinders(sters) afd. BRESKENS een inzameling langs de deuren worden gehouden van alle soor ten flessen en oud papier. Alles is ons welkom. Wij rekenen op Uw aller mede werking. Bij voorbaat dank.

De Schakel | 1947 | | pagina 4