„Mcdson Moderne", Wed. I. v. d. Vijver Gemeente Hoofdplaai POLIIIE-DiPLOMfi Ontvangen de nieuwste MODEPLATEN voor Winter 1948 Brei- en Haakboeken Een boekje met allerlei mooie Brei- en Haaksteken voor slechts 35 cent. Boulevard 78 - Breskens Sluis Op 30 Augustus werden alhier on derlinge zwemwedstrijden gehouden, waarvan de uitslag als volgt luidt Schoolslag jongens 10-11 jaar 1. Frans van Dalen. 2. Jac. Zonnevijlle. 3. Jan Quataert. Schoolslag jongens 12-14 Jaar 1. Wim le Roy. 2'. Jan Plasschaert. 3. Charles Verstraete. Schoolslag meisjes 12 en 13 jaar 1. Francien de-Smit. 2. Nelly v. Horck. 3. Irene Coppens. Schoolslag meisjes 14 en 15 jaar: 1. Greta van Morrelghem. 2. Angèle van Morrelghem. 3. Lilian Batselaere. Vrije slag jongens tot 14 jaar 1. Wim le Roy. 2. Roger Marteijn. Vrije slag meisjes tot 14 jaar 1. Lilian Batselaere. 2. Angèle van Morrelghem. 3. Greta van Morrelghem. Leerlingen 1947 1. Cyriel Coppens. 2. Arnold D'hoore. Schoolslag dames 1. Corry du Fossé. 2. Madelein de Zut- ter. 3. Annie van Morrelghem. Schoolslag heren 1. Wim du Fosse. 2. Hans du Fossé. 3. Conny du Fossé en Jac. Focke (ge lijke tijd). Estafette ie ploegJo Bevelander, Corry du Fossé, j. Visser. 2e ploeg P. Bodderij, Jul. du Fossé, Fré Visser. 1 Km. afstand zwemmen dames en heren 1. Roger Schram. 2. Wim du Fossé. 3. Conny du Fossé. 4. Madelein de Zutter. 5. Piet Ghijsels. 6. Jac. Focke. 7. Corry du Fossé. 8. Hans du Fossé. 9. Annie van Morrelghem. 10. Lilian Batselaere. De viswedstrijd, georganiseerd door de visclub .Jantje van Sluis," werd gewonnen door M. Verschoore. Zondag j.l._ gaf de muziekver eniging uit Dudzele bij Brugge (België) een schitterend geslaagd concert op de kade. Er was veel belangstelling. Oostburg De feestelijkheden ter gelegenheid van Koninginnedag zijn schitterend ge slaagd. Des morgens gingen de leerlingen der verschillende lagere scholen in op tocht met de muziek voorop naar het terrein aan de Nieuwstraat, waar ver- verschillende wedstrijden werden ge houden en zij een tractatie van ijs en limonade kregen. Des middags waren op verschillende plaatsen volksspelen en ook een voet balwedstrijd tussen een elftal van de Oostburgse winkeliers en ambtenaren, welke laatste een 92 overwinning wisten te behalen. Tot slot gaf de Oostburgse Fanfare nog een concert op het Ledelplein. Vrijdagavond j.l. werd door burgemeester Hoekzema de bazar ge opend ten bate van de herbouw der N. PI. Kerk. Er was goede belangstel ling. Vooral Zaterdag- en Maandag avond was het aantal bezoekers groot. Voor zover men kon nagaan overtrof het financiële resultaat' de verwachtin gen. De naam van de pop was Jannetje. In de flesch bevonden zich 895 bonen. De Amerikaanse verkoop van een reproductie van PI.M. de Koningin bracht f 148,op. De gans legde 299 eieren. Uit goede bron vernemen wij dat er voor de te houden fokveedag alhier reeds een groot aantal inschrij vingen heeft plaats gehad Groede. Zaterdagavond had alhier een auto ongeluk plaats, hetwelk tamelijk goed is afgelopen. De heren V. en R. reden met een auto langs de Straatweg, toen opeens de auto in een sloot terecht kwam met het gevolg, dat dnr. V. een lichte hersenschudding opliep en naar het ziekenhuis te Oostburg moest wor den gebracht, terwijl R. zich eveneens onder geneeskundige behandeling moest stellen. De auto, een jeep, van dhr. P. V. te Breskens' werd flink gehavend. Evenals in vele gemeenten in Z. Vlaanderen, concerteerde ook hier de muziek ter gelegenheid van de jaar dag van PI.M. de Koningin. H.M. de Koninging schenkt een tractor. Woensdagmorgen om 11 uur had op het gemeentehuis alhier de officiële over bracht plaats van een tractor, geschonken door H.M. de Koningin aan de werktuigen vereniging „Helpt Elkander" alhier. Burge meester Everaars heette, namens het gemeen tebestuur van Groede de heer Ir. van Geuns, Intendant van H.M. de Koningin, de heer van Dijk, Rijkslandbouwconsulent in Z.-Vl. West en het bestuur van de pas opgerichte coöperatie, hartelijk welkom. De heer Van Geuns schetste in een korte toespraak de moeilijkheden in deze na-oorlogse tijden en was zeer blij vooral de landbouw, welke in deze streek met zulke grote moeilijk heden te kampen heeft, dit geschenk van onze Landsvrouwe, in deze gemeente te kun nen aanbieden. Hij hoopte dat deze landbouw trekker, een blijk van innig medeleven van onze Koningin, een bijdrage mag worden in de welstand van de landbouw. Hij bracht ook hartelijk dank uit aan de heer van Dijk, rijkslandbouwconsulent, voor zijn medewerking. Hierna sprak de heer van Dijk, rijksland bouwconsulent in deze streek, enkele woorden en bracht naar voren, dat het voor hem zeer moeilijk was in deze door oorlogshandelingen zwaar getroffen streek, een geschikt rayon te kiezen, waar het geschenk als dit welkom en op zijn plaats zou zijn. De leden van de vereniging zijn alle zeer gedupeerd en de tractor zal hun bedrijven zeer te stade ko men. Hij dankte de heer Van Geuns voor de buitengewone eer hem in zijn ambtsgebied te beurt gevallen. Vervolgens sprak de heer van Strien, voor zitter van de werktuigenvereninging voor kleine boeren, een hartelijk woord van dank uit. Hij zeide, hoewel het verdwijnen van de paarden door de voortgang van de mechani satie hem aan het hart ging, zeer dankbaar te zijn voor deze sympathieke geste van H.M. de Koningin die weer op overtuigende wijze het bewijs leverde hoe onze Landsvrouwe meeleefde met haar volk. Hij zal de Intendant van de Koningin zeer erkentelijk zijn voor het overbrengen van hun welgemeende dank. Tenslotte bracht hij dank uit aan de heer van Dijk, voor zijn adviserende steun in de interne aangelegenheden van de vereniging en het medeleven van het gemeentebestuur voor de landbouw in deze gemeente. Met zijn collega's zal hij eensgezind trachten het ge schenk efficient te gebruiken en sprak de hoop uit dat de vereniging „Helpt Elkander" alle moeilijkheden het hoofd 'zal kunnen bieden. Tenslotte besloot de Burgemeester van Groede met de wens uit te spreken dat dit prachtige en waardevolle geschenk van H.M. de Koningin een stimulans mag zijn om met noeste arbeid het werk van de boer voort te zetten. Hij stelde dan voor dit geschenk, als symbool van de liefde van onze Vorstin voor haar volk de naam van „Oranje-trekker" te geven. Een dronk op H.M. de Koningin en de gemeente Groede volgde, waarna de tractor voor de genodigden gedemonstreed werd. Verheugend nieuws. Bij de familie de Feijter, wonende Ivruisdijk, kwam gisteren de boodschap dat hun zoon Leendert, die in de be- De Burgemeester van HOOFDPLAAT maakt bekend, dat van het College van Algemene Commissarissen voor de Wederopbouw te 's-Gravenhage de aanzegging is ontvangen van ONTEIGENING van 1. Een aantal percelen en perceelsgedeelten tegenover de 10 in aanbouw zijnde woning wetwoningen in de kom der gemeente. 2. Twee percelen bouwland tussen het ge hucht No. Eén en de brug over de leiding naar de suatiesluis. Volledige Schriftelijke Op leiding voor het POLITIE- DIPLOMA met aanteke ning. Leraar Tj. v. d. Wal, Comm. van Poliiie, Enschede. Politieschool „Minerva" Dir. J. A. Waller. Door de Inspectie van het schriftelijk onder wijs eerst erkende Schriftelijke Politie-Oplei- ding. Vraag prospectus bij „MINERVA" Postbus 2, Enschede. zetting ook naar Duitsland moest en waarvan zij sinds de bevrijding niets meer vernamen en dus als verloren werd beschouwd, thans nog in leven zou zijn en zich in de Russische zóne zou bevinden. Dit bericht was afkomstig van de heer V. te Sluis-Heille, die dit via het Rode Kruis uit België zou heb ben ontvangen. De familie de F. is natuurlijk direct op onderzoek uitge togen. Nieuwvliet. Te Amsterdam slaagde voor lerares Coupeuse Mevr. Sijnesael-Vermaire alhier. Ter gelegenheid van de jaardag van H.M. de Koningin werd door de plaatselijke muziekvereniging een muzikale rondwandeling door het dorp gemaakt. Zuidzande. Daar in verband met de toestand in Indië van grote feestelijkheden op Koninginnedag was afgezien, zijn Zaterdagmorgen kinderspelen gehouden, waarna een tractatie. Des avonds gaf de muziekvereniging „Veronica" en het Dameskoor nog een uitvoering. Vismijn - Breskens Week van 24 Aug. 30 Aug. 1278 kg bot 25-58 ct. p. kg. 10374 exp. garnalen 55-120ct. p. kg. 923 binnenland garnalen. 1013 pellerij garnalen. 28 tong. 43 schol. Alles tegen maximum prijzen. PRED1 K-BEURTEN Zondag 7 Sept. Breskens 10 uur, Ds. van Vliet. Bediening H. Doop. Collecte wederopbouw. 6,30 uur, Ds. van Vliet. Groede 9 uur, Ds. Derksen. Nieuwvliet 10,45 u- ^s- Derksen. Retranchement 10 uur Ds. Barnouw Schoondijke 10,15 uur Ds. Schopenhauer. Doopsgez. Gem. Aardenburg 10,15 uur, Ds. Nolthenius. Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Da M. P. Stol Geref. Kerk Breskens v.m. 10 uur, dhr. P. de Jonge, Middelburg, n.m. 3 uur, dhr. P. de Jonge, Middelburg. Clubgebouw voorm. fabriek Van Melle.

De Schakel | 1947 | | pagina 4