6 Sepi. Dhr. Vinjé verzoekt plaatsing waar schuwingsborden bij de O.L. School. Dhr. v.d. Hooft vraagt de aandacht van de Raad voor een zeer dringend gewestelijk belang, dit in verband met het stichten van een R.K. H.B.S. te IJzendijke. Spr. betoogt dat hier van Katholieke zijde dingen worden ge daan, die misschien een Katholiek, doch geen streekbelang zijn, integen deel. Bovendien heeft de minister zich ook negatief uitgesproken. Wij moeten hier één goede H.B.S. hebben en geen twee slechte. Bovendien is hem ter ore gekomen, dat het schoolbestuur haar streven motiveert met de bewe ring, dat meer dan 50 pCt. der be volking R.K. is, dit is een absolute onwaarheid. Hij verzoekt de Raad dan ook met klem een voorstel, om bij de regering te protesterèn en hiervoor ad- haesie te vragen van alle gemeenten in West Zeeuwsch-Vlaanderen, te onder steunen. Het voorstel v.d. Hooft wordt aangenomen met 6 tegen 1 (v. Damme). Voorts verzoekt de heer v.d. Hooft herziening brandti^en der straatver lichting en plaatsing van een lichtpunt aan de Kruisweg. Dhr. van Damme verzoekt nogmaals aandacht voor de bestrating in de Brouwerijstraat en vindt het nogal erg, dat 3 jaar na de bevrijding nog steeds een granaatput in de weg ligt. De voorzitter zegt toe een en ander te zullen bezien. Hierna wordt de ver gadering gesloten. gaan de Heren naar Breskens. Zondagmiddag hebben twee leden van de plaatselijke zwemvereniging „Scheldèstroom," de heren M. vaïi Mee- nen en M. de Milliano de grootse prestatie verricht, om de Schelde over te zwemmen van Vlissingen naar Bres kens, in omgekeerde richting dus van de tot nu toe steeds gehouden Schelde- bekerwedstrijd, waarbij Vlissingen eind punt is. In een onderhoud met de heer van Meenen - de initiatiefnemer tot het zwemmen van dit traject en bestuurslid van ,,Scheldestroom" - vertelde deze ons, dat hij reeds lang met deze plan nen rondliep, speciaal met cfè bedoeling om te trachten in de toekomst ook eens een aankomst in onze gemeente te mogen beleven van de Scheldebeker- wedstrijd. Zij zijn gestart ongev. 500 111. van 't havenhoofd richting Ritthem, waarbij uitgerekend was, dat er nog ca. 11/2 uur eb zou lopen. De afstand, die hemelsbreed 5 km. bedraagt maar te zwemmen wel 7 km. is, dit van wege afdrijving door de sterke stroom, werd afgelegd in een tijd van 1 uur en 50 min. Dat er weinig belangstel ling was voor deze schitterende presta tie komt, doordat slechts enkele inge wijden er van op de hoogte waren, daar de tocht werd beschouwd als een proefneming. Van vermoeidheid bij de zwemmers was geen sprake en de heer van Meenen was dan ook van mening, dat bij training vele zwemmers(sters) van „Scheldestroom" hiertoe in staat zijn. Wij hopen dan ook spoedig een Scheldewedstrijd te mogen meemaken, waarbij Breskens als aankomstpunt is bepaald. Een woord van dank aan het bootpersoneel, die de roeiboot mee naar Vlissingen hebben gesleept, als mede aan de roeiers, is hier zeker op zijn plaats. Programma feestelijkheden. Het programma van de feestelijk heden, welke Zaterdag 30 Aug. (morgen) zullen plaats vinden, ziet er als volgt uit 2 uur: Kinderspelen in het Zwembad bestaande uit: vlaggetjes zwemmen, hinderniszwemmen. Verder figuur- zwemmen dames, gestoorde bruiloft (dol-komisch), gekleed duiken, enz. Opgeluisterd met muziek door „Uit het Volk - voor het Volk". 6 uur: Voetbalwedstrijd B.K.P. (kan toorpersoneel - Veteranen v.v. „Bres kens". 8 uur: Muziekconcert door de muziek vereniging „Uit het Volk - voor het Volk" op de tent. De toegang tot het zwembad, zowel als op het voetbalterrein is gratis. Woensdag had alhier het diploma- zwemmen plaats in het „Wilhelmina-zwembad". De diploma's werden behaald door Diploma 1 .Meisjes. Tinie Keijmel, Jo Woit- tiez, Corrie Overbeeke, Marie Verplanke, Tilly Meijer, Jennie Verschoor, Lieske de Meester, Jaantje Verduijn, Betsie Hooftman, Corrie v. d. bande, Jo Bouwens, Marie Jong man, Bertha Jongman, Annie Jacobs, Jo Vis ser, Lieske de Kraker, Nellie Haartsen, Man ny Haartsen, Jopie v. d. Sande, Dingena Klaassen, Annie Leenhonts, Corrie Fieret, Angelien de Witte, Jenny Fenijn, Adrie Quaars, Tini Caus, Rietje v. d. Sande allen te Bres kens. Ina Contant, Carla Schout, beiden te Oostburg. Lina v. Kerkvoort, Jenny de Zeeuw, Marie Dusardeijn, Magda de Hulster, Betsie de Hulster, Jopie Vermeulen allen te Groede. Mies Hendriks, IJzendijke. Kittie de Die, Biervliet. E. de Putter, Schoondijke. Henka v. d. Sande, Breskens. Diploma 1 Jongens. Bram Heijboer, Kees de Kraker, Jan Maas, Isaak Porreij, Iwan Ver schoor, Piet de Bree, Flip Woltering, Bram Verduijn, Jaap Provoost, Kees Heijboer, Kobus v. d. Heuvel, Henk v. d. Sande. Jaap Quaars, Johan Provoost allen te Breskens. Bram de Koek, Adriaan Schijve beiden te Nieuwvliet. Hilles v. d. Slikke, Schoondijke Piet Vermeulen, Arie schaap beiden te Groede. A. Maene, Hein v. Veen, Bonnie Versprille allen te Oostburg. Diploma II Meisjes. Annie Daansen, Oosburg. Paula Jacobs, Corrie Overbeke, Lieske de Meester, Jopie v. d. Sande, Dingena Klaas sen, Jo den Dekker, Marie Bonamie, Riek v.d. Heuvel, Annie Leenhouts, Bertha Jongman allen te Breskens. Marie Risseeuw, Marie van Kerkvoort en Mien Becu te Groede. Ad- die Verplanke, Biervliet. Puck Smiedt, Alk maar. Diploma II Jongens. Adrie Vroon, Jopie Hoog stad, Piet v.d. Heuvel, Kees v.d. Sande, Henk v.d. Sande, Piet v.d. Lijke, Piet Geelhoed, Leen Visser, Jaap Keijmel, Jaap Quaars, Harrie Maas, Johan Provoost allen te Bres kens. Kees v.d. Meulen, IJzendijke. Jan de Snoo, Oostburg. A. Sijnesael, Groede. J. Goos- sen, Meo v.d. Hooft, Schoondijke. Diploma 5 Heren. P. Daansen, Breskens. BURGERLIJKS STAND. Gemeente BRESKENS over de maand Juli 1947. GEBOORTEN 6, Pieter Francois, z. van de Poorter, Francois Pieter en van de Reu, Pieternella Maria; 16, Cornelis, z. van Faas, Machiel en van Daansen, Wilhelmina Anna; 22, Adri- anus Nicolaas, z. van. van der Laan, Dingeman en van van der Weide, Jannetje. HUWKLIJKPJN 3, Neufeglise, Wil lem, oud 50 j., pakhuisknecht, wonende te Breskens en Ampt, Johanna Jan netje, oud 38 j.; 24, Dijkslag, Hendrik, oud 26 j., timmerman, wonende te Jutphaas en de Kruijter, Catharina Jozina, oud 19 j., zonder beroep, wonende te Breskens; 31, van Rijn, Adrianus, oud 32 j., melkcontroleur, wonende te 's-Gravenhage en Keijmel, Janna Christina, oud 27 j., zonder be roep, wonende te Breskens; 31, Bou wens, Jacobus Jan, oud 24 j., los werkman, wonende te Groede en van Grol, Dina, oud 29 j., zonder beroep, wonende te Breskens. OVERLIJDEN 2, van de Sande, Pieter Adriaan, oud 14 j., zonder be roep, wonende te Breskens6, Ver duijn, Adriana Sara, oud 3 j., 5, Ocké Pieter, oud 76 j., zonder beroep wo nende te Breskens, weduwn. van Wisse, Janna; 17, van Rosevelt, Francois, oud 85 j., zonder beroep, wonende te Bres kens, weduwn. van van der Bel, Dingena Izabella. INGEKOMEN 3, Bondewel, Jacobus van Vlissingen naar Noodplan C 15, Marijs-Butler, Maria J. van Schoondijke naar W 69a; 12, Jansen, Johannes J. en gezin van Groede naar W 69b; 11, Geernaert, Barth en gezin van Groede naar W 69c; 16, Vroon, Pieter W. van O. W. Souburg naar Dorpsstr. 76; 15, de Visser, Izaak A. en echtgen. van IJzendijke naar W 103; van Rosevelt, Francois J. van IJzendijke naar W 103; 16, de Meijer, Petrus J. en gezin van C.B.R. naar Noodplan M9 (briefadr.); 21, de Feijter, Jan J. van Biervliet naar W 12; 29, Vermeu len, Pieter en gezin van C.B.R. naar Dorpsstr. 65 (briefadr.); 29, Erasmus, James A. van Duitsland naar W 38; 29, Erasmus, Jannis van Duitsland naar W 38; 30, van Laecke, Godfried D. K. J. van Vlissingen naar Boule vard 84; 30, Koster, Ferdinandus en gezin van Arnhem naar Noodplan J 13; 10, van Houte-v. d. Heuvel, Elizabeth R. van Doorn naar Nijverheidstr. 5. VERTROKKEN 1, Verschelling, Maria W. van Dorpsstr. 27 naar Eg- mond aan Zee; 3, Moggré, Jan P. van Scheldestr. «8 naar Middelburg; 8, van Houte, Adriaan J. van W 38 naar Zwijndrecht; 9, de Paauw, Abraham J. van Noodplan J 13 naar Michigan U.S.A.; 9, Tops, Johannes A. van Rijkskamp „Vogelenzang" naar de Noordoostelijke Polder; 11, Stel- lenaar-Boeckhout, Maria A. van Nood plan G 19 naar Sas van Gent; 15, van den Broecke, Jannis W. van 2e Zand straat 1 naar Wondergem (B.) 18, van Meenen, Pieter Y. van Noodplan E 5 naar Vlissingen; 28, Flipse, Jan van Rijkskamp „Vogelenzang" naar Rijks kamp „Haven"; 28, Fenijn, Abraham W. van Rijkskamp „Vogelenzang" naar Rijkskamp „Haven"; 31, Ellen, Hendrik van Boulevard 84 naar Weststellingwerf. Vismijn - Breskens 3167 k g. bot 7-34 ct. per kg. 8593 exp. garnalen 0,63-1,p. kg. 833 binnenland garnalen. 934 pellerij garnalen. 233 tong. 32 schar. 13 tarbot. 1658 schol. 10 rog. Alles aan maximum prijs. 22 Aug. bot gedeeltelijk onverkoop baar. PREDIKBEURTEN Zondag 31 Aug. Breskens 10 uur, Ds. van Vliet. 6,30 uur, geen dienst. Groede 9 uur, Ds. Derksen. Nieuwvliet 10,45 u- Us. Derksen. Retranchement 10 uur Ds. Barnouw Schoondijke 10,15 uur Us. Schopenhauer. Doopsgez. Gem. Aardenburg 10,15 uur> Us. Nolthenius. Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Da M. P. Stol Bediening H. Avondmaal Geref. Kerk Breskens v.m. 10,30 uur, Ds. de Vlies, Schoondijke. n.m. 5,30 uur, Ds. Oostenbrink, Oostburg. Clubgebouw voorm. fabriek Van Melle.

De Schakel | 1947 | | pagina 3