Bekendmaking. niei kan doorgaan Geëmailleerde Deurplaatjes sinds kort opgerichte supportersvereni ging en een elftal, bestaande uit kan toormensen. Aangezien hier veel mensen in het veld zullen verschijnen die nog nooit, of sinds jaren niet meer gevoetbald hebben, zal het zeer zeker een amu sante wedstrijd worden. De opbrengst is bestemd voor een goed doel. Giften Groene Kruis-Bazar. 6e verantwoording. L. te B. sierkussen. C. te B. i kg. boter en 15 eieren. J. O. te B. f 20. M. v. K. te B. 12 fl. vis en f 2.50. A. C. te B. een haan. N.V. fabr. Mi- randolle te R. f 100. H. de Kr. te Z. f 2.50. R. te T. f 5. V. te B. een blik biscuits. B. te 's-Gr. f 2.50. Gebr. V. te Br. 5 kg. suikerwerken. Retranchement. De vier laagste klassen der O.L. School maakten, met een door hen zelf mooi versierde wagen, een uitstapje naar Knocke. Bij het te Breda gehouden examen voor Coupeuse, slaagden de dames L. v. d. Bossche te Breskens en A. Ver meulen te Groede en voor Lingerie- Coupeuse E Verhage te Aardenburg, allen leerlingen van Mevr. Jansen- Verhage alhier. De adviescommissie inzake de ouderdomsuitkering bestaat uit de heren: J. J. de Bruijne, voorzitter; H. I. Brakman, secretaris; H. den Hamer; J. A. A. Pattist; Abr. Dierkx; Ch. La u ret. Onder leiding van mej. Crucq wordt een kookcursus gegeven, uit gaande van de Prov. commissie voor huishoudelijke voorlichting. Tot kerkvoogd bij de Ned. Herv. Kerk is benoemd de heer J. J. de Lijser. Mej. A. Step te Cadzand is met ingang van 1 Sept. benoemd tot hand- werkonderwijzeres aan de O. L. S. al hier. Schoondijke. Bij de aanbesteding van het grond-, riolerings- en bestratingswerk voor de in aanbouw zijnde ,,Criba"-noodwonin- gen, werd ingeschreven als volgt: Fa. Christiaansen, Oostburg f 7290.- Th. Cambier en P. Vermeulen, Bres kens f 7980.-; J. de Oude, Biervliet f 7850.-; Fa. W. en M. de Bokx, Terneuzen f 9895,-. Aardenburg. Op de weg naar St. Kruis vloog de benzinetank van een vrachtauto met aanhangwagen uit Middelburg plotse ling in brand. De ijlings toegeschoten Aardenburgse brandweer kon niet meer verhinderen dat de banden totaal ver brandden. De motor en cabine konden echter gespaard worden. Op de weg van Aardenburg naar Eede had Dinsdag een motor ongeval plaats. Een heer en een dame uit Overijsel, op vacantie-trip, kwamen, doordat uitgeweken moest worden voor een hond, zodanig te vallen, dat de motorrijder met ernstige verwondingen per ziekenauto naar het ziekenhuis te Oostburg moest worden vervoerd. De duo-rijdster liep slechts lichte verwondingen op. Hoofdplaat. De hogere klassen van de St. Jozef school maakten per autobus een uit stapje naar Antwerpen. De lagere klassen bezochten Vlissingen. Wachtmeester C. van Aert her dacht Vrijdag j.l. het feit, dat hij voor 30 jaar bij de politie kwam. Ook was het juist 25 jaar geleden dat hij als veldwachter alhier werd benoemd. Cadzand Twee S. S.-ers slaagden er Maandag in, bij de boerderij van de heer Basting, aan de aandacht der bewakers te ont glippen en de vlucht te nemen. Hun vrijheid was echter van korte duur, daar de rijkspolitie alhier hen spoedig wist te vinden en op transport naar Sluis stelde. PREDIKBEURTEN Zondag 10 Aug. Breskens 10 uur, Ds. van Vliet. Bediening H. Doop. 6,30 uur, geen dienst. Groede 9 uur, Ds. Derksen. Nieuwvliet 10,45 UU1> Bs. Derksen. Retranchement 10 uur Ds. Barnouw Schoondijke 10,15 uur Ds. Schopenhauer. Doopsgez. Gem. Aardenburg geen dienst. Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur. de heer C. Stroo, Koudekerk a/d Rijn BURGERLIJKE STAND. Gemeente OOSTBURG. Juli 1947. GEBOORTEN 29 Juni, Johanna Sara, d. van L. F. Steijaert en J. S. Bruijn- ooge te Hoofdplaat. 1 Juli, Johannis Pieter, z. van J. P. Leenhouts en J. A. Colijn te Groede. 2, Elizabeth Geldrina, d. van I. Hamelink en M. M. de Bliek te Schoondijke. 3, Jacobus Johannes, z. van A. van Zon en M. A. Hollaers te Oostburg. 5, Franciscus Cyriel, z. van C. Sijnesael en I. V. Gijs te Hoofd plaat. 6, Suzanna Janneke, d. van J. Blaakman en S. de Hullu te Groede. 7, Johannes Alexander Arie, z. van J. A. Quaars en E. S. Lauret te Breskens. 12, Catharina Corstiana Maria, d. van K. Hoekzema en M. E. de Herder. 14, Willem Johannes, z. van P. Boone en J. A. van Gorsel te Oostburg. 14, Aline Marleijn Leonie, d. van A. J. Termote en M. M. van Hecke te IJzendijke. 15, Ansje, d. van H. S. Detz en A. van Vlier te Sluis. 19, Berna Maria, d. van E. A. Cauwels en E. M. Marteijn te Oostburg. 20, Robert Cerille Johannes, z. van D. van Kerkhoven en S. C. Risseeuw te Retranchement. 24, Maatje Maria Cornelia, d. van K. Saaman en A. Kopmels te Oostburg. 27, Johanna Jorina, d. van C. Fieret en J. van de Gruiter te Oostburg. 26, Abraham Cornelis Marinus, z. van C. M. Quist en D. Dieleman te IJzendijke. 28, Leen- dert Jannis, z. van J. Deij en P. A. van der Hooft te Oostburg. OVERLIJDEN: 6, Goossen, Jozias, 88 j., weduwn. van C. C. van Cruijningen te Oostburg. 12, Sierksma, Rijpke Gosses, 64 echtg. van M. Westra te Tiet- jerksteradeel. 16, de Bruijne, Mattheus, echtg. van J. C. van Cruijningen te Oostburg. 31, van Hijfte, Augustus Bernardus, 71 j., echtg. van L. M. van Acker te Groede. HUWELIJKEN 10, de Vos, Cyrillius Aloisius, 23j.teClinge en Rijk, Pieter- nella Maria, 22 j. te Oostburg. 17, Haerens, Albertus Alfred, 23 j. en Blaakman, Elisabeth timelie, 21 j., te Oostburg. 31, de Betue, Oscar, 25 j. en Aers, Clementina Amelia Sophia, 22 j., te Oostburg. Gemeente SCHOONDIJKE. over de maand Juli 1947. GEBOORTEN: 3, Jacob Pieter, z. van J. J. van Hee en S. M. v.d. Walle; 6, Marinus Theophiel, z. van C. Crom- Hei Besiuur van de V. V. V. ie Groede maaki bekend, dai hei optreden der MOTOR-KOZAKKEN hedenavond wegens ernsiige ongesteldheid van een der deelnemers. Namens Burgemeester en Wethouders van HOOFDPLAAT zal op Maandag 25 Augustus 1947, des nam. 15 uur, ten Gemeentehuize aldaar worden aanbesteed a. het herstellen van Paal- en beschoelïngswerken met bij komende werken aan de haven te Hoofdplaat, b Het verrichten van herstel werken aan het Gemeente huls te Hoofdplaat. Bestek en voorwaarden zijn vanaf 11 Augus tus a.s. ter secretarie aldaar verkrijgbaar f 0,75 per stuk. Inlichtingen verstrekt de Opzichter ie klas van de Centrale Dienst te Breskens, tel. 23. Centrale Dienst W. Zeeuwsch-Vlaanderen voor het Bouw- en Woningtoezicht en het toezicht op Gemeentewerken. kunnen geleverd worden door Firma SMOOR DE HULSTER, Breskens. heecke en J. Rijk; 29, Jacoba Anneke, d. van A. J. Verhage en J. S. Hoste; 31, Francois Jacobus, z. van G. de Groote en T. M. Pieters. HUWELIJKEN: 17, P. A. Verhage, 28 j. en P. Pol, 22 j.; 24, Z. Vermeu len, 26 j. en E. de Paepe, 21 j. OVERLIJDEN: 6, J. Ramondt, 52 j.; 26, M. C. Schippers, 56 j.; 23, S. Giljam, 52 j. INGEKOMEN: 2, F. J. de Smit en gezin van IJzendijke; 3, C. S. de Jonge van IJzendijke; 3, F. Hamelink en ge zin van IJzendijke; 4, W. Blokland van Stolwijk; 12, M. Bruijnooge en gezin van IJzendijke; 14, Ch. P. de Letter en gezin van Cadzand; 14, A. B. Co- rijn en gezin van IJzendijke. VERTROKKEN: 1, A. J. van de Velde naar Oostburg; 5, M. J. Butler naar Breskens; 10, J. G. van Zon en gezin; 22, P. A. Verhage naar IJzendijke. Het K. L. M.-passagekantoor te Londen. Een treffend bewijs voor de enorme ontwikkeling, die het moderne lucht verkeer heeft bereikt, vormt de drukte op het passagekantoor der K. L. M. in Sloanestreet, Londen, waar dagelijks bijna duizend mensen passage laten boeken, mensen atkomstig uit alle delen der wereld, wier plaatsen van bestem ming over alle continenten verspreid liggen. Uiteraard reizen zij niet allen per K. L. M., want ook het passage kantoor van de American Overseas Airways is in dit kantoor gevestigd, doch dit aantal van duizend per dag is desniettemin typerend. Op dit kan toor komt men ook tot het besef, dat het moderne luchtverkeer een belang rijke bijdrage levert om de verschil lende volkeren der aarde nader tot elkander te brengen, bij voorbeeld, wanneer men een groep Hindoe-vrouwen in nationale klederdracht in geanimeerd gesprek ziet met een boer uit het Midden-Westen van de Verenigde Sta ten en een Tsjechische arts. Al deze mensen van verschillende landaard zijn door ondervinding ervan overtuigd, dat het reizen door de lucht niet alleen de snelste, doch ook de meest comforta bele methode van transport is.

De Schakel | 1947 | | pagina 4