Closetpapier Pakhuis BAZAR VoetbaSdiagnose een Schrijver, BOEKHOUDINGEN 11. HBEM, iloorflwa!2,Oosil]urg beklede wieg eo kinderwagen. Sine Krois en Wijkverpleging Breskens KèorboelfflÉl Fa SMOOR X DE HULSTER Gelukkig dat onze gemeenschap wei nig individuen in zich herbergt die be weren dat voetbalsport is een sport van laag allooi voor de volksklasse en dat de zakenman liever buiten, of beter vijandig staat tegenover haar. Geachte materialisten u vergeet dat de voetbalsport o.m. een krachtig aan deel heeft in de volksopvoeding. We weten in onze samenleving zijn sociale en a-sociale mensen. Bovengenoemden deden dan toch beter te bedenken dat „time is money," en niet de tijd zoek te brengen met de voetbalsport aan te tasten. Zonder twijfel zijn er een groot aan tal voetballers, die nog niet weten wat onze voetbalsport beoogt; hun gedrag is niet altijd even sportief en dat is voor enkelen een steen des aanstoots, maar het kan toch zeker niet aanto nen dat de eigenlijke sport van weinig of zelfs van geen- belang is voor de gemeenschap. Dezulken die niet de plaats kennen of beseffen, die sport door eeuwen heen in de samenleving heeft ingenomen en zal blijven inne men, noem ik a-sociaal. Iemand die een afkeer heeft, van wat dan ook, kan over het desbetreffende niet criti- seren. Opgemerkt moet worden dat veel sportlui wat sportiviteit en activiteit, zowel op als buiten de sportvelden be treft, nog veel te leren hebben, maar het wereldgebeuren dat zich nauw verwant voelt aan „zakenleven" is toch ook heus niet foutloos. Max. Ster.o en typen. Bij de te Middelburg vanwege de Nationale Vereniging van Leraren in stenografie „Grote" gehouden examens in stenografie en machineschrijven be haalden het bewijs van vaardigheid mej. T. L. Rookus te Breskens en de heer G. de Regt te Schoondijke. Middenstands-examens. Bij de gehouden examens voor het Middenstandsdiploma slaagden o.m. de volgende candidaten uit W. Zeeuwsch- Vlaanderen: F. J. Clijncke en M. A. F. D'hoore, Sluis; A. van Engelenburg en P. van Pamelen en mej. G. Plendriks, Groede; A. J. de Groote en J. Masclée, Cad- zand; O. Blondeel, H. Hackers en E. Canon, Aardenburg; J. Hovestadt en J. J. Kareis, Bregkens; W. D. van Loo, Retranchement. Praktijkdiploma-boekhouden. Te Middelburg slaagden voor het Praktijkdiploma-boekhouden de heren W. P. Woittiez, A. P. Schrier, P. Leenhouts en J. C. Risseeuw allen te Breskens en Iz. Herman te Groede. Gevonden voorwerpen. Een badpak en een vulpotlood. Inl. Gemeente-Secretarie Schoondijke. PREDIKBEURTEN Zondag 3 Aug. Breskens 10 uur, Ds. van Vliet. 6,30 uur, geen dienst. Groede 9 uur, Ds'. Derksen. Nieuwvliet 10,45 UU1> Ds. Derksen. Retranchement 10 uur Ds. Barnouw Schoondijke 10,15 uur Ds. Schopenhauer. Doopsgez. Gem. Aardenburg geen dienst. Geref. Kerk Breskens' v.m. 10 uur, Ds. Vermeulen, Aardenburg. n.m. 2 uur, Ds. Vermeulen, Aardenburg. Clubgebouw voorm. fabriek Van Melle. Prijswinnaars Amerikaanse opstelwedstrijd in ons land. De zes Amerikaanse studenten, die de opstelwedstrijd ter gelegenheid van het Eeuwfeest van de stad Holland (Michigan) hebben gewonnen, kwamen Vrijdagochtend 18 Juli op Schiphol aan, waarmede zij dus het eerste ge deelte van hun prijs, bestaande uit een gratis overtocht per K. L. M.- Constellation achter de rug hadden. Zoals reeds eerder gemeld, bestaat hun prijs verder uit een verblijf van een maand in Nederland, aangeboden door de Nederlandse regering en zijn zij wat dè terugreis betreft, de gasten van de PIolland-Amerika lijn. Een van hen is de 16-jarige Mis Eunice Mayo, studente aan de Roose velt Junior High School in New Bruns wick, New Yersey. Deze High School werkt mede aan het z.g. „Foster Parent's Plan for Warchildren" (pleeg ouders voor oorlogskinderen) en heeft in dit verband een Nederlands kind geadopteerd, de elfjarige Kitty Veld man. Door de bemoeienissen van Miss Mayo en haar medestudenten ontvangt de moeder van het meisje - de vader werd bij de bevrijding gedood - elk jaar'de som van 140 dollar voor in koop van voedsel, schoeisel, kleuing e.d. voor haar kind. Miss Mayo zal van haar bezoek aan Nederland gebruik maken om haar pleegkind, dat zij tot nu toe slechts van foto's kende, op te gaan zoeken. Als geschenk van de Roosevelt High School bracht zij een fiets voor haar mee. Voor de jonge Amerikanen is een buitengewoon aantrekkelijk programma samengesteld. Zij zullen in de gelegen heid zijn Nederland van alle kanten te bekijken. Naast de traditionele bezoe ken aan de grote steden, zoals Den Haag, Amsterdam en Rotterdam, zul len er tochten woreen gemaakt naar Zeeuws Vlaanderen, Walcheren, Arn hem en de Achterhoek, Maastricht, Margraten, door de Wieringermeer over de Afsluitdijk naar Leeuwarden- en een boottocht over het IJsselmeer. Vanuit Amsterdam, waar zij de laatste dagen zullen doorbrengen, zullen uit stapjes gemaakt worden naar het Gooi en de Nederlandse zenders in Hilver sum. Meisjes, weest onze jongens juist nu tot steun De oproep aan de Hollandse meisjes door de Club Nederland Overzee een aantal weken terug gedaan, is een groot succes geworden. Meer dan 1200 meisjes gaven gevolg aan het verzoek in briefwisseling te willen treden met een der vele Hollandse militairen in Indonesië die daarom verzochten. Heel veel dankbare brieven van de jongens Overzee aan ons Bureau waren hiervan weer het gevolg. Doch ook de deelnemende meisjes zijn erg tevreden, want het brieven schrijven aan onze jongens blijkt prettig werk te zijn. Toch is nog niet geheel en al aan de grote vraag uit Indië voldaan. Er resten ons nog ongeveer een 1000 aan vragen van militairen van pl.m. 22 jaar, zonder geloof en met alleen lagere schoolopleiding. Hiervoor hebben wij dus meisjes nodig van dezelfde leeftijd (van 17 tot 22 dus), dezelfde school opleiding (alleen lagere school) en zelfde (dus geen) godsdienstige overtuiging. Voorts een aantal aanvragen van Prot. en R.K. militairen in dezelfde leeftijd en met alleen lagere school. Daarnaast stellen wij ons voor spe ciaal de zieke en gewonde militairen in Indië met post te bedenken. Wie mee wil helpen hun lot te verlichten kan dus ook via de club Nederland- Overzee contact met hen krijgen. Schrijft ons even een briefkaartje wat U wenst, dan kunnen we spoedig het contact met Overzee voor U leggen. Club NederlandOverzee Singel 320 Amsterdam Haagse Hopjes. Uit den vreemde. Toen de grote Churchill verleden jaar Antwerpen bezocht, werd er te zijner ere een défilé gehouden. Eerst kwam het leger, daarna de leden van de Weerstand, de Scouts, de politieke ge vangenen enz. en tenslotte een voort sukkelende groep mannen en vrouwen, die pijnlijk voorover gebogen liepen. Churchill vroeg aan de minister-presi dent Camille Huysmans of dat wellicht slachtoffers waren van de Duitse beu len, waarop deze ten antwoord gaf: „Neen, dat zijn winkeliers met rugge- graatverkromming, door de hele oorlog lang zwart" van onder de toonbank te verkopen". ADVERTENTIES Ten kantore van de Ontvanger der Directe Belastingen en Accijnzen te Oostburg kan geplaatst worden (mannelijke of vrouwelijke) op arbeidscontract. Maximum leeftijd 24 jaar. Sollicitaties met opgave van genoten onder wijs en leeftijd in te dienen ten kantore van genoemde ontvanger tot 9 Aug. 1947. De Ontvanger: VAN OPPEN, waarnemend. Voor Inrichten, bijhouden en controleren van Behandelen van Belastingaangiften en Reclames ALLE ASSURANTIËN Te koop: Tevens wandelwagen te koop gevraagd. Van Zuijenstraat 3, Breskens. te koop, 2500' rft3 bergruimte, in West Z.-Vlaanderen. Brieven onder no. 133 Bureau v. d. blad. IIIIIIIIIIIII1IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIH Directe hulp is hier geboden, Wil 't Groene Kruis opnieuw er komen. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIM voorhanden.

De Schakel | 1947 | | pagina 3