E. U KREEKt, 42, 21.11, lal- en SoiglatsnWe!, Bredsstr. 20, Oostbarg Tiet U&>idiiipni Beroepsnaaisters Bekleesislers Cosfumsères, enz. H.H. Winkeliers 1 iSlioeelacle- en Suikerwerken Nieuwe Loonsiaien Prima Speelkaarien I ra SMOOR BE HULSTER Breskens Zaterdag 19 Juli werd te Oostburg een Landdag gehouden van de Kring Volksonderwijs Land van Cadzand. Behalve de scholen van Cadzand en Nieuwvliet waren alle Openbare Scho len van West Zeeuwsch-Vlaanderen vertegenwoordigd bij de sportwedstrij den. Voor de middag werd de eerste ronde van het voetbaltournooi verspeeld. Het elftal van de O. L. S. I te Breskens wist zich door een 5-1 overwinning op Groede en een 3-0 overwinning op Schoondijke in de eindstrijd te plaat sen. Ook de U.L.O. school uit Oost burg bereikte de finale. De eindstrijd werd door de O. L. S. I te Breskens gewonnen met 5-1, waardoor dit elftal in -het bezit kwam van een mooie medaille. Bij de atletiekwedstrijden voor meis jes weerde de Breskense estafette-ploeg, bestaande uit de meisjes Anniè v.d. Walle, Hannie Haartsen, Nellie Ilaart- sen en Mien de Visser zich geducht. Ook zij kwamen in de eindstrijd, maar eindigden met gering verschil op de meisjes van de U. L. O. school als tweede. Het nummer vèrspringen voor meisjes van 12 jaar werd door Nellie Haartsen gewonnen. Mien de Visser behaalde de 2e prijs 75 meter hard lopen voor meisjes van 14 jaar en Hannie Haartsen de 2e prijs 75 meter hardlopen voor meisjes van 12 jaar. Giften Groene Kruis-Bazar. 4e verantwoording. Fa. H. en M. te A. f 5,Amstelbr. te R. f roo,v. d. H. en Co te R. f 25,Vel. fabr, te R. 200 sigaartjes. Br. en v. d. K. te M. tafelkleed, v. d.. L. te T. galanteriën. Wed. V. te H. een haan. V. te B. 3 fi. wijn en haak werk. Gisteravond had alhier in café „Centraal" een vergadering plaats om te komen tot oprichting ener reisver- eniging. Spontaan werd hiertoe over gegaan. De nieuwe vereniging zal de naam dragen van „Uut en Tuus" en telt 40 leden. Als bestuursleden werden gekozen de heren: J. Bruijnooge, voor zitter; I. de Hulster, secretaris; M. van IVleenen, penningmeesterP. Buizë' en A. van Haneghem Llzn. De heer I. Vasseur, vroeger bij de P.T.T. alhier, thans te Eindhoven, is bevorderd tot commies-P.T.T. met te rugwerkende kracht van Sept. 1946. Aangezien het hier een bevordering bij voorkeur betreft, mag dit zeker de heer Vasseur als een eer aangerekend worden. Bij de j.l. Zaterdag gehouden Zwemwedstrijden te Terneuzen wisten de navolgende zwemmers(sters) van „Scheldestroom" prijs te behalen 25 m. borstcrawl meisjes 13 en [4 jaar 2e pr. L. de Meester. 50 m. rugslag meisjes 15 t/m 17 jaar ie pr. G Luchtmeijer. 100 m. rugslag dames 2e pr. PI. Maas. 200 m. schoolslag heren 3e pr. W. Hamelijnck. Zweedse estafette dames 2e pr. „Scheldestroom," bestaande uit de dames M. Schrier, N. Manneke, G. Lucht meijer, H. Maas en J. Cambier. Zaterdagmiddag 26 Juli zullen alhier in het Zwembad „Wilhelmina" onderlinge wedstrijden plaats vinden voor jongens en meisjes van 11 tot 17 jaar. De te verzwemmen nummers zijn: 100 m. schoolslag, 100 m. rugslag, RdUndmafdrig.! die vroeger in 'i bezii waren van een Naaimachine en kunnen aantonen, da* dii voor hun levensonderhoud is, kunnen zich in de 2e. week ven Augustus opgeven voor aankoop van een TRAPNAAIMACHINE. ONTVANGEN: Grote partij STEIGERPALEN 8 tot 12 meter, wordt nog deze week verwacht partij KORTELINGEN en AFRASTERINGPALEN Verder leverbaar KLEUR-CARBOLINEUMS, Groen, Roodbruin, Geel, weer de vooroorlogse kwaliteit met Lijnolie. Wegens vacantie gesloten van 3 tot en met 9 Augustus 50 m. schoolslag, 50 m. rugslag, Zweedse estafette, schoonspringen, enz. Het belooft een aardige sportmiddag te zullen worden. De stand van de Waterpolo- competitie is op het ogenblik als volgt: Bruinvis I, Sas v. Gent 3300 19-4 6 p. Scheldestroom, Breskens 3 2 1 o 14-5 4 p. Zeehond, Vlissingen 3120 8-14 2 p. Schelde, Terneuzen 3030 2-20 o p. Vismijn - Breskens Aangevoerd werd over de afgelopen week 6431 kg. bot 7-48 ct. per kg. 8014 garnalen exp. 55-68 ct. p. kg. 1178 garnalen binnenland. 1885 garnalen pellerij. 1236 tong. 105 schar. 3603 schol. Het overige aan vastgestelde maximumprijzen. PREDIKBEURTEN Zondag 27 Juli Breskens 10 uur, Ds. van Vliet. Bediening H. Avondmaal 6,30 uur, Ds. van Vliet. Jeugddienst Groede 9 uur, Ds. Derksen. Nieuwvliet 10,45 UUJ> Ds. Derksen. Retranchement 10 uur Ds. Barnouw Schoondijke 10,15 uur Ds- Schopenhauer. Doopsgez. Gem. Aardenburg 10.— uur Ds. Nolthcnius. Geref. Kerk Breskens v.m. 10,30 uur, Ds. de Vries, Schoondijke. n.m. 2 uur, Ds. A. Leenhouts, Enschede. Clubgebouw voorm. fabriek Van Melle. Grote radioprijsvraag voor de militairen in Indië. In het „Programma voor de Neder landse Strijdkrachten" van Zondag 2J Juli a.s. 0111 18.30 uur over Hilversum I wordt een luisterwedstrijd gehouden in de vorm van een hoorspel, dat een beeld geeft van het leven op een mili taire buitenpost „ergens op Java". In dit hoorspel is een vijftal vragen ver werkt, waarop de luisteraar het ant woord moet geven. Deze antwoorden moeten uitsluitend per briefkaart (met minstens 25 cent en maximaal f 1,- extra gefrankeerd) voor 15 Augustus a.s. worden gezonden aan het „Pro gramma voor de Nederlandse Strijd krachten," Hoge Naarderweg 10, Hil versum. Een heruitzending van deze luisterwedstrijd vindt plaats op Donder dag 31 Juli a.s., eveneens in het „Pro gramma voor de Nederlandse Strijd- Naniens Burgemeester en Wethouders van HOOFDPLAAT zal op Vrijdag 1 Augustus 1947, des nam. 15 uur in het Gemeentehuis worden aanbesteed het verrichten van herstelwerken aan de Gemeente-School en Onderwijzerswoning te Slijkpiaat. Bestek en voorwaarden liggen ter secretarie ter inzage en zijn aldaar verkrijgbaar. Gentrale Dienst W. Zeeuwsch-Vlaanderen voor het Bouw- en Woningtoezicht en het toezicht op Gemeentewerken. Aanstaande week bezoek ik U zoals ge woon met de auto vol geladen, maar tevens met een monsterkoffer van meer dan 30 verschillende soorten waarvan U naar eigen keuze kan uit zoeken. De Chocolade- en Suikerwerkkoning Noodplan A 10, Breskens, Telefoon 82 voorhanden. krachten" over Hilversum I om 18.30 uur. De opbrengst komt ten goede aan de grote radiotoestellenactie voor de militairen in Indië, die de „Band Ne- derland-Indië" in samenwerking met de NIWIN organiseert. De prijzen, die alle gratis zijn aangeboden, bestaan uit een vacantiereis en -verblijf gedurende ze ven dagen in een van de bekende Butlin-kampen in Engeland, een tapijt ter waarde van f 700.-, een heren- of damesrijwiel, een stofzuiger, een retour vlucht per K.L.M. op een van de bin nenlandse luchtlijnen, een vlucht boven Den Haag in een toestel van Frits Diepen's vliegtuigindustrie en verder tal van luxe- en huishoudelijke voorwerpen. De Minister van Justitie verleende voor deze wedstrijd toestemming bij beschik king van 17 Juli 1947, lie Afd. A, nr. 1752.

De Schakel | 1947 | | pagina 4