DE SCHAKEL No, 132 Vrijdag 25 Juli 1947 TWEEDE BLAD. Zeeuws Genootschap der Wetenschappen. Als bestuursleden uit West Zeeuwsch- Vlaanderen bij het Zeeuws Genootschap der Wetenschappen te Middelburg zijn benoemd mevr. E. J. v. d. Broecke de Man te Aardenburg en de heren J. M. A. C. van Dongen, burgemees ter van AardenburgMr. K. Hoekzema, burgemeester van Oostburg; L. W. de Bree, leraar Lyceum, Oostburg; Jhr. L. E. D. S. van Böninghausen tot Heringhaven, burgemeester van Ijzen- dij ke. BURGERLIJKE STAND. Gemeente SCHOONDIJKE- over de maand Juni 1947. GEBOORTEN: 21, Elizabeth Janneke, d. van C. Kindts en P. M. Triou; 29, Hendrik Johannes, z. van J. I. de Winde en M. T. Brakman. HUWELIJKEN: 3, R. F. Baecke, 27 j. en G. C. Vermue, 21 j.; 19, J. J. de Feijter, 30 j. en C. G. de Regt, 26 j. OVERLIJDEN: J. v.d. Broecke, 91 j. INGEKOMEN: 4, S. D. Buize, van Emmen; 6, J. P. Quaak en gezin, van Valburg; 17, C. Karelse, van Goes; 24, J. van Lare, van Biervliet. VERTROKKEN: 2, S. B. Wilschut, naar Rotterdam; 2, C. Blaakman, naar Oostburg; 9, A. J. van Dixhoorn, naar Groede; 19, M. P. Boogaard, naar Breskens; 20, J. C. de Poorter, naar Ploofdplaat; 28, G. C. Vermue, naar Watervliet (B.) Gemeente GROEDE. over de maand Juni 1947. GEBOORTEN 3. Ria Maria Louisa, d. van J. J. Ras en M. L. Lamote; 6, Magdalena, d. van A. Voogdt en P. M. Mabelis; 9, Katharina Anna, d. van M. P. Dierings en F. Alewijnse; 9, Martinus, z. van A. Robijn en K. Gorsse; 16, August, z. van J. Quaars 25, Janna Cornelia, d. van C. M. van Uden en B. E. van de Wege. OVERLIJDEN geen. HUWELIJKEN 5, M. v. d. Hooft, 46 j. en E. M. Vermeire, 24 j.; 5, C. A. Nagtzaam, 19 j. en L. M. Ver poorter, 18 j12, A. Sijnesael, 22 j. en F. S. Roets, 19 j. INGEKOMEN: 3, H. P. C. van Melle, van Breskens naar O 85; 4, R. H. Keizer, van Breskens naar A 345 9, A. J. Dixhoorn, van Schoondijke naar O 639, D. J. Rosendaal en ge zin van Ovezande naar A 126a; 11, E. M. Vermeire en dochter van België naar W 29; 25, G. A. M. v. d. Wouw van Oosterhout naar A 99b. VERTROKKEN4, A. L. van Pamelen naar Roosendaal, Burgerhoutse str. 12; 4, C. S. Verstraete naar Steen bergen, Kaaistraat B 329; 10, S. T. Risseeuw naar Middelburg, Noordweg 135; 18, A. M. Bentschap Knook naar Waterlandkerkje C 21c; 25, Brugge, P. J. naar België;, 25, R. Vierstraete naar België; 25, A. Schaap, naar Terneuzen, Vlooswijkstr. 11. Gemeente BRESKENS over de maand Juni 1947. GEBOORTEN: 6, Josephus Franciscus Maria, z. van Voet A. F. en van van Remortel P. J. A.; 17, Frederik Pieter Jan, z. van Jansen J. en van van der Lijke J. C. M.; 30, Wilhelmina Elisa beth, d. van Faas P. J. en van van den Broecke W. J. HUWELIJKEN 5, 'Wagenaar, Au gustijn, oud 29 j., commies te secre tarie, wonende te Breskens en Post, Maria Willemina Adriana, oud 26 j., zonder beroep, wonende te Breskens 19, Boeckhout, Abraham Arie, oud 40 j., opperman, wonende te Breskens en Neuféglise Maria Janna, zonder be roep, oud 29 j., wonende te Breskens, wed. van Ghijsels, Pieter J.; 20, Ger- rits, Harm, oud 33 j., lijstenmaker, wonende te Steenwijkerwold en Leen- houts, Maria Magdalena, oud 26 j., zonder beroep, wonende te Breskens; 27, Stellenaar, Willy Raymond, oud 20 j., kantoorbediende, wonende te Sas van Gent en Boeckhout, Maria An- thonetta, oud, 19 j., zonder beroep, wonende te Breskens. OVERLIJDEN 20, de Ruijsscher, Hermanus Abraham, oud 66 j., zonder beroep, wonende te Breskens. INGEKOMEN: 6, Wed. Scheerens— van Haneghem, E. van Zuidzande naar ie Zandstr. 4; 19, Boogaard, Maria P. van Schoondijke naar Dorpsstraat 15; 16, Pleijte, Geeraard van C. B. R. naar Noodplan C 17. VERTROKKEN 3, van Melle, Hen drik P. C. van Bunker De Wijde Blik naar Groede; 4, Keizer, Frederik H. van W 5 naar Groede; 17, Klein Selle, Hendrikus van Rijkskamp Vogelen zang naar Zierikzee; 17, van den OudenhoveBronius, Louisa A. P. van Oesterput 1 naar Utrecht; 17, van Wijnsberghe, Adolf J van Boule vard 66 naar Culemborg; 23, Gerrits Leenhouts, Maria M. van Noodplan D 12 naar Steenwijkerwold; 25, Faas de Visser, Janna van W 68 naar Vil- leneuve Les Bordes (Frankrijk) 26, Visser, Wilhelmina C. M. van W 57 naar Londen (GrootBrittannië). Plaatselijk Nieuws Schoondijke. Om te komen tot de herbouw van woon- en winkelhuizen is opgericht de Stichting „Schoondijke herbouwt". Des kundigen op bouwkundig en finana'ël gebied zullen van advies dienen. Het bestuur bestaat uit de heren: Mr. K. Hoekzema, waarn. burgemeester van Schoondijke, voorzitter; P. J. Huigh, wethouder, secr.-penningmeesterJ. A. Cransberg, C. M. Zuidweg, W. C. C. Brasem, H. M. van de Vegt, J. A. Tienhoven. Oostburg. Alhier koestert men weer grootse plannen ter viering van de verjaardag van H. M. de Koningin. De feestelijk heden zullen 2 dagen in beslag nemen en bestaan uit wielerwedstrijd, voetbalwedstrijd tussen winkeliers en ambtenaren, muziek-con- cert door een uit te nodigen ie klas muziekgezelschap, kinderfeesten, volks spelen, duivensport, bal-champêtre, enz. Cadzand Om de jongens uit deze gemeente, die zich thans in Indië bevinden, zo nu en dan eens een verrassing te kun nen doen toekomen, werd Vrijdagavond een kerkconcert gegeven, waarvan de baten geheel voor dit doel bestemd waren. De medewerkenden, Mevr. Lemaire- Dens, alt, Mej. Freya Lemaire mezzo sopraan en de heer Kee, orgel, hebben werkelijk van hun kunst doen genieten. Aan het einde dankte ds. Enker dan ook hen allen voor deze medewerking, die zij geheel belangeloos voor dit doel hadden verleend. Nieuwvliet Uitslag aanbesteding voor de bouw van zes woningwetwoningen voor de gemeente 'Nieuwvliet P. I. de Groote, Nieuwvliet f 80200, J. de Keuninck, Nieuwvliet f 79780, Fa W. A. de Vlieger Zoon, Breskens f 78700, Fa Vermaat Zn. en S. Prince, Schiedam f 78624, C. v. d. Klippe, Vlissingen f 78600, Fa Wed. Post Zn., Vliss. f 74400, L. v. d. Klippe, Vlissingen f 72660, -Uitslag aanbesteding voor de bouw van een woon-winkelhuis voor de heer Iz. Faas te Nieuwvliet Fa D. Kamsma, Leeuwarden f 16600, L. v. d. Klippe, Vlissingen f 14942, C. v. d. Klippe, Vlissingen f 14850, Fa J. Risseeuw de Keuninck, Nieuwvliet f 14780, P. I. de Groote, Nieuwvliet f 14650, Fa W. A. de Vlieger Zn. Breskens f 14638, Fa A. Vermaat Zn. en S. Prince, Schiedam f 13960, West Z.-Vlaamse A. T. O. v/h de Wilde, Zuidzande f 13400, Fa Wed. Post Zn., Vliss. f 12980, Het plaatselijk comité van on derzoek inzake de Noodwet Ouderdoms voorziening, is als volgt samengesteld A. Luteijn, voorzitter J. Risseeuw, vice-voorzitter P. Brakman, secretaris P. I. de Keuninck P. Snoep A. Ver gouwe. Eede De heer J. C. alhier kwam bij het fraisen met zijn hand in aanraking met de fraisinrichting, waarbij hij zodanige kneuzingen opliep, dat overbrenging naar het ziekenhuis te Oostburg nood zakelijk werd geacht. Na geneeskundige behandeling kon hij echter weer huis waarts keren. Zuidzande. Alhier werd uit Den Haag de mededeling ontvangen dat het weder- opbouwplan dezer gemeente is goed gekeurd. Ook de bouw van de 8 aan bestede woningwetwoningen zijn thans gegund aan de Bouwcombinatie „Was senaar". Men kan dus nu volle kracht vooruit. We zullen hopen, dat er niet al te veel obstakels in de weg zullen komen. Retranchement. Tot grenscommies is benoemd de heer L. J. Manné uit St. Jansteen. De collecte voor het Prins Bernhard fonds heeft f 64.86 opge bracht. Aardenburg. Tot hoofd van de O. L. School al hier is benoemd de heer W. Timmer mans te Rotterdam. Biervliet. De muziekvereniging „Harmonie" heeft op de „Handelsfoor" te Mal- deghem een uitstekend geslaagd con cert gegeven. Sluis. Het verraderlijke mijnengevaar dreigt nog steeds. Op het terrein van de landbouwer A. v. d. Vijver ontplofte er nog een, waarbij één paard dodelijk getroffen werd en één gewond raakte. Daar de jeugd al enige tijd op dit terrein speelde, is het een wonder dat hier niet eerder een ongeluk is geschied.

De Schakel | 1947 | | pagina 3