Internationaal Goncours-Hippique te Groede. Zaterdagmiddag had voor een tal rijk publiek alhier - ca. 2000 man - een groot Concours-Hippique plaats. Omstreeks twee uur werd door de Ere-Voorzitter, burgemeester' Everaars, de volgende rede uitgesproken Geachte Toehoorders! Het volk, dat aan zijn toekomst bouwt, kan niet zonder sportbeoefening, daar de lichamelijke opvoeding niet alleen van het allergrootste belang is voor ons lichaam, maar ook voor onze geest. Het is daarom, dat onze Overheid in rijke mate de sport propageert en subsidieert. Alle takken van sport zijn evenwel niet even populair. Tot de sporten, die in verhouding tot bijvoorbeeld voetbal en gymnastiek maar weinig worden beoefend, behoort de ruiter sport. En toch zal iedere insider U weten te vertellen, dat de ruitersport niet alleen een van onze oudste-, maar tevens ook een van onze mooiste en nuttigste sporten is, nuttig, omdat deze sport, meer dan welke andere lichame lijke oefening, moed en zelfvertrouwen kweekt, de twee eigenschappen, welke men in het dagelijkse leven zo moeilijk kan missen, als men iets wil bereiken. Het is vooral daarom, dat ik de ruitersport zulk een warm hart toedraag en dat ik mij direct bereid heb ver klaard hier het openingswoord tot U te spreken. Dat openingswoord wil ik in de eerste plaats gebruiken, om U allen namens het gemeentebestuur en de be volking van Groede hartelijk welkom te heten, in het bijzonder U, jheren deelnemers en U heren Juryleden. Het stemt werkelijk tot grote te vredenheid dat zovelen aan de oproep, om aan dit cöncours-hippique mede werking te verlenen, gehoor hebben willen verlenen, hoewel het voor ver- scheidenen Uwer - en hierbij denk ik vooral aan onze Belgische vrienden - geen gemakkelijke taak was daarvoor naar Groede te komen, daar onze ver bindingen helaas nog altijd slecht zijn. Het verheugt mij tevens, dat ook het weer, dat in het begin van de week zo slecht was, ons niet geheel en al in de steek heeft gelaten, want eens ferm had uitgezwierd, zou hij wel terecht komen, meende hij. Bertie's wijsbegeerte was het non plus ultra van het oude: „Laat lopen, 't Komt terecht". Had hij slechts de wijn, die hem het beste beviel en bewoog hij zich maar in een kring van mensen, die hij gaarne mocht lijden, dan vervolgde het berouw hem nooit lang. „Berouw was in de meeste gevallen het gevolg van een overladen maag," zeide hij. „Zoo kon een gevoel van spijt ook aan het overmatige gebruik van truffels of olijven worden toegeschreven", Tot nadenken had Cecil zomin tijd als gelegenheid. Daarom bezondigde hij zich hieraan ook noQit. Een roman, in achteloze, vadsige houding te bed liggende, doorgebladerd, verder ging Cecil met letterkunde niet. Couranten lezen? Neen, dit was hem te verve lend. De nieuwtjes had hij reeds ge hoord, voordat de couranten ze ver meldden en door zijn levenswijze voor zag de wereld hem zo aanhoudend van een grote dosis genot en afwisse ling, dat hij niets anders te doen had dan zich te laten amuseren en zich als 't ware doodbedaard met een waaier ik kan U de verzekering geven, dat de voorbereiding van een concours-hip- pique, zoals U straks te zien zult krijgen, niet eenvoudig is. Daar moet heel wat werk voor verzet worden. Dat werk heb ik van dichtbij kunnen gadeslaan. Ik kan en mag dan ook niet nalaten hier van deze plaats het wakkere en zo actieve bestuur van de Ruitersportvereniging ,,In Galop" na mens het Gemeentebestuur hartelijk dank te zeggen, dat het dit werk in zo'n korte tijd en op zulk een voor treffelijke wijze heeft willen verrichten. En speciaal ook hulde aan U, mijn heer de Voorzitter en aan Uw vol ijverige secretaris, de heer De Jonge. Dames en herenDe tweede wereld oorlog is voor West Zeeuwsch-Vlaande- ren zeer noodlottig geweest. Onze streek bloedt als gevolg daarvan nog steeds uit vele en diepe wonden. Maar dit concours-hippique, dat met zoveel energie en optimisme en met zulk een voorbeeldig doorzettingsvermogen is opgebouwd, is er het onomstotelijk be wijs van, dat de echte Zeeuws-Vlaming nooit, nu niet en in de toekomst niet, murw te krijgen is, dat hij van geen verslappen weet, dat hij intensief blijft doorwerken tot de oude welvaart, die wij voor de oorlog zo goed hebben gekend, weer is teruggekeerd en ver zekerd. En gelukkig, geachte aanwezigen, de bronnen, waaruit die welvaart moet voortvloeien, zijn nog steeds hier aan wezig. Onze landerijen, welke immer bekend hebben gestaan om hun grote vruchtbaarheid, zijn vrijwel nog onge schonden. Onze stranden, welke voor het vreemdelingenverkeer zoveel belo ven, behoeven wat schoonheid en uit gestrektheid betreft, voor geen enkel ander strand, zowel hier als in het bui tenland, onder te doen. Het is daarom, dat de toekomst van ons W. Zeeuwsch- Vlaanderen, hoe groot onze moeilijk heden op het ogenblik ook zijn, met groot optimisme en vertrouwen tege moet mag worden gezien. Geachte toehoorders! Er wacht ons een lang een schitterend program. Ik zal daarom thans, mijn openingswoord besluiten en wel met deze wens, dat U allen hier hedenmiddag getuige zult zijn van een eerlijke, sportieve strijd, een strijd, waarbij de winnaar en de verliezer elkander in elk opzicht en ten volle weten te waarderen, daar het van werelds genot genoegen te laten toewuiven, zonder dat hij de moeite behoefde te doen daartoe zelf aan het koord te trekken. Grote talenten en een schier gevaarlijke gemakkelijkheid om deze aan te kweken had de na tuur hem geschonken, doch evengoed had hij zo hersenloos kunnen zijn als een weekdier, want inspanning vor derde hij nooit van zijn brein. „Als ik tafelschuimer van beroep was, weet u, zou ik met de talenten, die ik bezit, woekeren. Maar waartoe zou ik dit thans doen?" vroeg hij bij ze kere gelegenheid aan een dame, die hem van zijn traagheid en zijn vadsig heid een verwijt maakte, „ja zeggen of neen - is al heel wel en zelfs dit vind ik soms nog vervelend. Bijzonder gemakkelijk is die manier van doen tevens. Dan wordt men geamuseerd zonder dat men zelf de mond behoeft te openen". „Maar als de gehele wereld nu eens zo weinig spraakzaam was, hoe dan? Dan zoudt gij niet worden geamuseerd," bracht de dame, een schitterende, parijse schone, hiertegen in. (Wordt vervolgd). minder van belang is, of men wint of verliest, dan wel hoe men wint en hoe men verliest. En hiermede, mijnheer de Voorzit ter en geachte toehoorders, verklaar ik dit concours-hippique voor geopend. De heer M. Casteleijn als Voorzitter van „Galop" dankte de Burgemeester voor de gesproken woorden, waarna men overging tot het afwerken van het programma, met als uitslag: Twee spannen voor landbouw-tuig- paarden voor oogstwagen: ie prijs J. Smit, Groede; 2 Gebr. de Kok, Groede; 3 Milliano, Oostburg; 4 I. Becu-van Dijke, Groede. Springconcours 80 c.M. ie prijs J. Magnus, Biervliet (bij lo ting); 2 J. Dees, IJzendijke; 3 J. de Badts, Sluis. Aangespannen tuigpaarden voor tivee-wielige rijtuigen of concourswagen. ie prijs Haverbeke, IJzendijke; 2 J. de Badts, Sluis; 3 J. Magnus, Biervliet. Draf cours voor Hollandse paarden. ie prijs P. de Jonge, Groede; 2 M. Riemens, Schoondijke. Springconcours 110 c.M. ie prijs J. Dees, IJzendijke (bij lo ting); 2 J. Magnus, Biervliet; 3 I. Becu, Groede. Vlucktcours (finale). ie prijs P. de Jonge, Groede; 2 A. van Oost, Machelen (België); 3 I. Becu, Groede. Deze wedstrijd was zeer in teressant en spannend, daar hier nau welijks te zien was wie of er eerst was en de 13-jarige heer Becu hen zeer kort op de hielen zat. Estafette. ie prijs de Milliano, Oostburg; 2 Catsman, Westdorpe; 3 W. Morel, Groede. Een spannende attractie was ook de wedstrijd van de Belgische deelnemers met hun tweewielige concourswagens, met als uitslag: ie prijs G. Bokstael, Drongen; 2 C. Smekens, Zonnegem; 3 C. Last, Ka- prijcke. Intussen was het muziekgezelschap „St. Cecilia" uit Vlissingen gearriveerd, hetwelk met een flinke mars een rond gang maakte over het terrein. Des avonds werd door dit gezelschap op de muziektent een welverzorgd con- cert gegeven. Al met al was het een zeer geslaagde dag. Duiven-Mij. „Eerste de Beste," Schoondijke n ,jVrije Vlucht," Sasput. Uitslag prijsvlucht Breuteil oude duiven op Zondag 13 Juli j.l. Los 7 u. 27 min. Aan komst ie duif 10 u. 14 min. 21 sec., snelheid 1266 m. per min. Aankomst laatste duif 10 u. 35 min. 52 sec., snelheid 1140,4 m. p. min. 1 Gebr. de Jonge. 2, 6 C. de Poorter. 3 B. van Waes. 4, 5 Ch. de Poorter. 7 H. Sie- ben. 8 P. Dobbelaere. 9 A. Seijnesael. 10 C. de Jonge. 11 Th. de Smidt. ie overduif Ch. de Poorter. Idem jonge duiven. Los 7 u. 32 min. Aankomst ie duif 10 u. 19 min. 28 sec., snel heid 1290 m. per min. 1, 19, 27 Ch. de Poorter. 2, 16, 23 Gebr. Callon. 3, 12, 26, 37 B. van Waes. 4, 6, 22 G. de Wever. 5 M. Goedhals. 7 S. Tallie. 8, Ir> 32> 33 36 W. de Rie. 9 Langeraert. 10 J. van Lare. 13 C. de Poorter. 14 Th. de Smidt. 15 G. Steijaert. 17, 20, 31, 34, 35 P. Ocké. 18, 25 Gebr, de Wever. 21 J. Moelaert 24 A. Willems. 28, 30 W. de Zwart. 29 Gebr. de Jonge, ie overduif C. Termont. Duivenvereniging te Driewegen. Prijsvlucht *%it Breuteil op Zondag 13 Juli j.l. Jonge duiven. 1, 2, 5, 15 A. den Hamer. 3, 4, 6 J. Merre- laar. 7, 8, 11 P. Boeije. 9 A. Engels. 10 C. Hamelijnck. 12 J. Desijn. 13 A. Boerman. 14 P. den Hamer. 16 J. Klaaijssen. 17 Jac. Boeije. ie overduif J. v.d. Broecke. Idem oude duiven Breuteuil. 1, 2 A. den Hamer. 3, 4 C. Hamelijnck. 5 z. v.d. Broecke. ie overduif J. Merrelaar.

De Schakel | 1947 | | pagina 2