DE SCHAKEL 11 Hulde aan onze Jantjes. Diisdiensfen w sirandbezoekefs. No. 130 Vrijdag 11 Juli 1947 TWEEDE BLAD. Ouderdomsvoorziening. Met ingang van i October a.s. treedt in werking de Noodwet Ouderdomsvoorziening. Het komt ons wel gewenscht voor onze lezers hieronder uiteen te zetten, wie van deze" nieuwe regeling zullen kunnen profiteren en wat hun daaromtrent te wachten valt. Aan de mannelijke zomede aan de onge huwde vrouwelijke Nederlanders - daar onder ook te verstaan de weduwen - die de leeftijd van 65 jaar hebben bereikt of over schreden, wordt op aanvraag een ouderdoms- uitkering verstrekt, indien de betrokkenen overeenkomstig de bepalingen der wet daar voor in aanmerking komen. Wie komt nu in aanmerking? We kunnen beter aangeven wie niet in aanmerking komt. Volgens artikel 5 van de wet komt niet in aanmerking degene, die door het uitoefenen van zijn nering, ambacht of ander bedrijf of beroep als zelfstandige dan wel anderszins, door het verrichten van arbeid in zijn levens onderhoud voorziet. Voorts komt niet in aanmerking degene, wiens jaarlijks inkomen (uit pensioenen, uitkeringen, toelagen enz.) bedraagt of overschrijdt een bedrag dat in de volgende tabel is opgenomen: Gemeente- Jaarlijks inkomen in guldens klasse ongehuwden gehuwde mannen I 875 1375 II 825 1300 III 775 1225 IV 725 1150 V 675 1075 Als jaarlijks inkomen van een gehuwde man wordt genomen het totaal van de jaarlijkse inkomens van hemzelf en zijn vrouw. Uitke ringen van kerkelijke en particuliere instel lingen van weldadigheid worden niet als in komens berekend. Tenslotte komen niet in aanmerking de genen, die hoewel tot arbeid in staat, hebben nagelaten voor het bereiken van de 65-jarige leeftijd regelmatig in de behoeften van hen zelf en hun gezin te voorzien, alsmede per sonen die niet binnen het Rijk hun woon plaats hebben. Alle andere Nèderlanders komen dus w e 1 in aanmerking voor een uitkering, onver schillig of men geplakt heeft of niet ge plakt heeft. De uitkering bedraagt Gemeente- Jaarlijkse uitkering in guldens klasse ongehuwden gehuwde mannen Klasse I 528 936 504 900 III 480 864 IV 456 828 v 432 792 Op het bedrag der Ouderdomsuitkering wordt echter in mindering gebracht de helft van het jaarlijkse inkomen van de belang hebbende, tenzij dat inkomen niet meer dan f 50.- per jaar bedraagt. Bedraagt na de vermindering de som van ouderdomsuitkering en jaarlijks inkomen meer dan het bedrag, dat in de tabel der jaarlijkse inkomens voor de betrokkene geldt, dan wordt de ouderdomsuitkering met dat meerdere verminderd, echter met dit voorbe houd dat zij tenminste f24 per jaar bedraagt. De aanvraag om ouderdomsuitkering wordt ingediend bij de Raad van Arbeid op een speciaal formulier, dat t.z.t. zal worden ver krijgbaar gesteld. Aangezien de gemeenten in West Zeeuws- Vlaanderen wel in de vierde en vijfde klasse zullen worden gerangschikt, kan een ieder dus thans nagaan, waar hij op 1 October a.s. aan toe is. L. (Ontleend aan de Haagse Crt.) Vismijn - Breskens Aangevoerd werd over de afgelopen week: 2210 kg. bot 11-43 ct. per kg. 55°° garnalen export 48-67 ct. p. kg. 979 garnalen binnenland. 880 garnalen pellerij. 557 tong. 403 schar. 15 griet. 22 tarbot. 5490 schol. 18 rog- "197 wijting. Alles tegen vastgestelde maximum prijzen. Kamer van Koophandel. Op de algemene vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeland, die op 2 Juli j.l. te Goes gehouden werd, is met algemene stem men benoemd tot Secretaris der Kamer, speciaal belast met het beheer van het Kantoor Terneuzen, de heer A. Hen- drikse te Terneuzen. Wie, gedurende de laatste weken, de West Zeeuws-Vlaamse stranden heeft bezocht, zal gezien hebben, dat aldaar,evenals op de stranden van de Noord-Nederlandse badplaatsen, per soneel van de Koninklijke Marine ijverig aan het zoeken is naar mijnen. Hierbij wordt gebruik gemaakt van detectors, welke een sissend geluid doen horen, zodra zij in de nabijheid komen van een metalen voorwerp. Wordt een mijn gevonden, dan wordt deze direct- uitgegraven, hoe gevaarlijk deze karwei ook is. Op deze wijze wordt voorkomen, dat onder de bur gers, die de stranden bezoeken, slacht offers vallen. Op eigen gevaar wordt daarbij door het personeel van de Koninklijke Marine niet gelet, al be tracht men natuurlijk wel de nodige voorzichtigheid. Voor dat werk kan men niet anders dan bewondering hebben. Wordt, met gevaar voor eigen leven, een drenkeling uit het water gehaald, dan krijgt de redder meestal de medaille voor menslievend hulpbetoon. Maar hoeveel mensen zouden deze matrozen niet van een wissen dood hebben gered, door de stranden vrij van mijnen te maken? En deze matrozen, met hun superieuren krijgen geen medaille, noch ander eerbetoon En toch zijn het kerels, waarop we trots kunnen zijn en moeten zijn. Mede namens vele anderen wil ik hun dan ook op deze wijze van mijn erkentelijkheid doen blijken. J. C. EVERAARS, Burgemeester van Groede en Nieuwvliet. Westelijk Zeeuws-Vlaanderen her stelt zich langzaam van de grote ver woestingen, daar vooral tijdens de be vrijding aangericht. Ook de stranden komen weder vrij voor de badgasten. Dat is een ver heugend teken, aangezien Cadzand zowel als Groede zulke mooie stranden hebben. Wanneer het weer gaat medewer ken, dan kan van zon en zee genoten worden. In overleg met de burgemeester van Cadzand zijn vanaf 1 Juli busdien sten ingelegd, welke de strandbezoe- kers gelegenheid geven op een gemak kelijke manier Cadzand-strand te be reiken. Ook met het V.V.V. te Groede is een regeling getroffen om het strand van Groede bij mooi weer per bus te bezoeken. Tevens krijgen inwoners van Sluis en Retranchement des Zondags gelegenheid vanhet strand te Cadzand te genieten. Verder bestaat voor de standbezoe kers de gelegenheid vanaf 1 Juli op een gemakkelijke wijze naar Knocke te reizen. Vanaf die datum rijdt weer een regelmatige autobusdienst Breskens- Schoondijke-Oostb.-Sluis naar Knocke. Ook de Belgische gasten kunnen van deze dienst gebruik maken, voor een bezoek aan Westelijk Zeeuws- Vlaanderen en Walcheren. De grens overschrijding voor deze bezoekers zal dit jaar veel minder moeilijkheden op leveren als verleden jaar. Dienstregelingen van de per 1 Juli ingestelde busdiensten worden gaarne verstrekt door Stoomtram-Maatschappij Breskens-Maldeghem N.V. Breskens. Postduivenver. R.A.V., Sluis. Uitslag prijsvlucht Breteul op 29 Juni j.l. Los 8 u. o min. 7 sec. Aankomst ie duif 10 u. 57 min. 41 sec., snelheid 1226.7 m. per min. 1 J. A. Vasseur, C. 2, 3 W. Cop- pens, SI. 4 J. Wage, SI. 5, 6 J. van Hoorn, R. 7 J. de Leijzer, SI. 8 J. Maas, SI. 9 O. Clijncke, SI. 10 J. v. Ha- negem, R. Prijsvlucht Breteul, oude duiven. Los 8 u. O min. 7 sec. Aankomst ie duif 10 u. 52 min- 30 sec., snelheid 1255.4 m. per min. 1 A. Wage, Z. 2, 6 W. du Fossé, SI. 3 J. Maas, SI. 4 P. C. de Meij, C. 5 J. Wage, SI. 7 A. v. Hoorn, R. 8 Iz. Missielje, C. 9 A. Focke, SI. 10 E. du Fossé, SI. NIEUWE BONNEN. Geldig van 10 t.m. 26 Juli. TABAKSKAARTEN G 31 2 rantsoenen. H 35 2 rantsoenen. Bon G 32 is niet aangewezen aangezien op de tabakskaart 3 J>onnen G 31 voor komen, ontvangt men 6 rantsoenen. Voor de volgende periode zullen bon nen voor in totaal 4 rantsoenen worden aangewezen. Plaatselijk Nieuws Breskens. Giften Groene Kruis-Bazar. 2e verantwoording. de H. te Breskens gehaakte bedsprei en diverse artikelen. C. te Rotterdam f 2.Mevr. E. te Breskens aangeklede pop. Fa. M. te Amsterdam 100 kleur boeken. Wed. C. te Breskens sierkleed- jes. V. te Breskens gehaakte gordijntjes. J. P. te Breskens 1 theemuts. T. v. L. te Breskens sierkleedjes en 2 schil derijen. Zaterdag had alhier ter gelegen heid van de kermis onder zeer grote belangstelling een wielerwedstrijd plaats. De route was Boulevard, Nieuwe Sluis, Langeweg, Dorpsstraat. Om ongeveer half drie, lostte burgemeester Eekhout het startschot waarop de renners ver trokken om 14 maal het parcours af te leggen. Al zeer spoedig viel het peleton uitéén, waarbij we o.a. op kop zagen De Vries, v. Beek, Bloemers, Smits, v. d. Elshout, enz. Dit duurde echter niet lang, want door het slechte wegdek ontstonden veel lekke banden, waardoor deze kopgroep ook Weer spoedig uitéén viel. Tenslotte kwam vast op kop de Vries en van Beek, die dit tot het einde wisten vol te houden. De uitslag is als volgt; 1 P. d. Vries, Vlaardingen, tijd 2 uur 40 min. 12 sec.; 2 G. v. Beek, Oostzaan (op 2 lengten); 3 H. v. d. Elshout, Made; 4 M. Aarts, Tilburg; 5 P. Verweijmeren, Terheijden; 6 A. Bloemers, Oss; 7 K. Vet, Amsterdam; 8 W. Smits, Terheijden; 9 H. Smits Amsterdam; 10 C. Koot, Eindhoven. Aan het Bouwsyndicaat te Den Haag is de bouw opgedragen van 31 woonhuizen en 6 bedrijfsruimten aan het voormalige Steenoventerrein alhier.

De Schakel | 1947 | | pagina 3