Garnalen-Pellers Groot Intern. Concours-Hippique Muziekhandel- KOSTER-Deij V'oor Uw Administratie Uw Belastingen M\i Gyreau LE BLEU, Vermiste ionge Duiven gAoie te Oroede NEEN, de Beloisciie renpaarden, die Zaterdao 12 luli naar Groede komen, Zuidzande. Teneinde tot meer intensieve samen werking te komen, werd besloten de jeugd- en sportvereniging tot één ver eniging samen te voegen. De oude be sturen blijven voorlopig nog aan, ter wijl de .heer A. P. Everwijn voorzitter werd. Biervliet Uitslag der gehouden aanbesteding op 27 Juni j.l. voor het bouwen van zes Bungalow (semi permanente wo ningen) te Driewegen gemeente Biervliet. Ingeschreven werd door: V. Verstaeten, Hoofdplaat f 56460, Bouwonderneming te Ijzen- dijke f 55932,— Fa. Beltman Co. te Amersfoort f 48500, Oostburg. Voor het eind-examen R.H.B.S., afdeling B. slaagden F de Bourgraaf, Oostburg; Ton van den Broecke, Aar denburg; Joop Broodman, Breskens; Johan Bun, IJzendijke; Iz. Dhont, Groede; G. Doens, IJzendijke; Tineke Lako, Sluis; J. van Male, Aardenburg; Marie Provoost, Nieuw vliet; Iz. Ris- seeuw, SchoondijkeA. de Smit, Bres kens; Maurice Verheije, IJzendijke. Afgewezen 2 Candidaten. Afdeling A: De dames P. Folmer, Schoondijke; J. Bron, Oostburg; J. Ie Roi en K. Bons, Zuidzande en de heren: G. de Meijer en W. Luteijn, Breskens; P. de Houck, IJzendijke; J. Ouwendijk, Oostburg; J. Oosterling en P. Waelput, Groede. Afgewezen 3 candidaten. Te 's-Gravenhage slaagde voor het diploma Gemeente-administratie I, de heer L. Jobse. De afdeling Oostburg van de Vereniging West Zeeuws-Vlaanderen besloot in zijn laatst gehouden ver gadering, het bestuur te machtigen bij de betrokken instanties stappen te doen in verband met de rechtstoestand van de met barakken, noodwoningen, bu reaux, enz., bebouwde percelen, daar nog steeds hiervoor geen enkele ver goeding is ontvangen. Groede. De heer J. Wagenvoort ambtenaar ter secretarie, slaagde te 's-Gravenhage voor het examen gerneente-financiën, 2e deel. Een belangrijk besluit. Naar. wij vernemen heeft het Bestuur van de plaatselijke vereniging „Het Groene Kruis" alhier, in beginsel be sloten over te gaan tot de bouw van een wijkgebouw, waarin niet alleen woongelegenheid voor de zuster zal zijn, maar waaraan ook verbonden zal wor den een consultatie-bureau en douche inrichting, welke laatste tegen een ma tige vergoeding zal worden open ge steld voor alle inwoners van Groede. Door deze bouw zal voorzien worden in een grote behoefte. We spreken daarom het verlangen uit, dat de finan ciële moeilijkheden, welke naar ons van terzijde werd medegedeeld, nog niet geheel zijn opgelost, spoedig overwon nen zullen kunnen worden. Ongetwij feld zal zulks in het belang van de gemeentenaren zijn. Schoolreis. Een groot aantal schoolkinderen uit West Zeeuws-Vlaanderen, Walcheren en Zuid-Beveland bracht gisteren per versierde trein een bezoek aan Rotter dam. Natuurlijk werd ook de diergaarde niet vergeten. Postduivenver. R. V. A. te Sluis. Uitslag prijs vlucht uit Arras op 22 Juni j.l. voor jonge duiven. Los 8 uur 30 min. Aankomst te duif 9 uur 24 min. 42 sec., snelheid 1093.4 m. p. min. 1 P. C. de Meij, R. 2 J. du Fossé, S. 3 J. Louret, C. 4 E. Visser, S. 5 en 7 P. Groosman, S. 6 M. Coppens, S. 8 J. Wage, S. 9 P. Goossen, R. 10 M. Quaars, Br. Idem Arras oude duiven. 1 P. Rijkborst, S. 2 O. de Meijer, S. 3 en 5 Gebr. de Smit, S. 4 en to P. C. de Meij, C. 6 E. Visser, S. 7 Iz. Mis- sielje, S. 8 P. Goossen, R. 9 P. Maen- hout, S. Uitslag prijsvlucht Dourdan op 22 Juni j.l. Aankomst ie duif 12 u. 15 min. 02 sec., snelheid 1051,1 m. p. min. 1 A. v. Iwaarden, C. 2 H. Coppens, S. 3 en 6 G. v. Morrelgem, S. 4 M. Quaars, Br. 5 A v.d. Bussche, S. 7 J. Wage, S. 8 E Baert, S. 9 C. v.d. Walle, S. 10 Gebr. de Smit, S. Gevonden voorwerpen. een lederen tas met gereedschap, een lederen portemonnaie, een etui, inhoudende een zakmesje. Inlichtingen bij de Rijkspolite te Aardenburg. PREDIKBEURTEN Zondag 6 Juli Breskens 10 uur, geen dienst. 6,30 uur, Ds. Visbeek, Vlissingen. Groede 9 uur, Ds. Derksen. Nieuwvliet 10,45 UU1> Ds. Derksen. Retranchement 10 uur Ds. Barnouw Schoondijke 10,45 Ulir Ds. Schopenhauer. Doopsgez. Gem. Aardenburg 10.uur Ds. Nolthenius. Geref. Kerk Breskens v.m. 10 uur: dhr. P. de Jonge, Middelburg, n.m. 2 uur: idem Clubgebouw voorm. fabriek Van Melle. ADVERTENTIES Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons Zoontje en Broertje, JOHANNIS PI ETER. J. P. LEENHOUTS. J. A. LEENHOUTS—Colijn. PIET. Groede, Straatweg O 39, 1 Juli 1947. Tijdelijk Ziekenhuis Oostburg. Mededeling Landbouwherstel Landbouwers, woonachtig in West Zeeuws- Vlaanderen, wier percelen bouwland in 1944 door ZOUT WATER werden overstroomd, tengevolge waarvan de stand der op deze percelen in 1947 verbouwde gewassen nog aanmerkelijk minder is als normaal, dienen deze percelen schriftelijk ter taxatie op te geven aan het kantoor van de Rijksdienst voor Landbouwherstel, Bredestraat te Oost burg en wel vóór Zaterdag 5 Juli a.s. Dorpsstr. 21, Breskens Ringno. 438821 1947 Ringno- 436823 1947 Ringno. 436824 - 1947 Sch. 1530 - 1947 Terugbezorging beleefd verzocht bij D. M. MOREL, Slagerij. Groede, BIEDT ZICH AAN JONGEMAN, 34 jaar, voor behoorlijk werk en verdienste. In 't bezit van Middenstandsdiploma en rij bewijs/A. Brieven onder no. 129, bur. v. d. blad. gevraagd, 75 cent per kg. gepeld. Be lastingvrij. Garnalen aan huis bezorgd. M. VAN KERKVOORT, Noodplan C 17, Breskens. Notaris FANOY te Axel, zal ten verzoeke van het Nederlands Beheersinstituut te Ter- neuzen, in het voormalig café „Admiraal de Ruijter", te Terneuzen,' Dijkstraat, op Dinsdag 15 Juli 1947, des namiddags 2 uur verkopen diverse radiotoestellen piano's, o.a. „Bauer Co.", „E. M.Jimmier", „Gebr. Zimmerman", Steinberg" cn „Chauwell"; cano defect röntgenapparaatkachels boekenkastelectrische ovendito kookplaat; winkelladen; stoelen; kas ten buffetten nachtkastje secretaire wastafels; bloemtafeltjes boeken; ressorts tafels gazendeuren touw strengen enz. r Betalirrg contant. De goederen zijn te bezichtigen op de dag der verkoping van 's morgens 10-12 uur. Stationstraat - AXEL houdt tot 14 Juli a.s. Ook op Piano's, Orgels, Accordeons, Gitaren, Mandolines, enz., belangrijke kortingen. KOMT U EENS KIJKEN Heeft U de Djiguiten Kozakken gezien en KRAAK, de doelman van Stormvogels Dit was het beste van het beste DAT ZIJN DE BESTE Deze renpaarden komen uit in de Olympische spelen Houdt deze dag vrij en allen op 12 Juli naar Groede Daar ziet U de Derby races, zoals deze in Engeland gehouden worden. Aan dit groot Internationaal Concours-Hippique wordt medegewerkt door de Harmonie „ST. CECILIA" te Vlissingen. Om moeilijkheden te voorkomen wegens enorm bezoek, kan men nu reeds programma's en toegangsbewijzen kopen bij onderstaande adressen: P. Beun en L. Scheele, Gröede; J. du Bois en J. v. d. Ameele, Nieuwvliet; S. Masclee en A. Masclee, Cadzand; A Kotvis en J. Luteijn, Retranchement; C. de Meijer en A. Groosman, Sluis; M. J. de Wispelaere, Draaibrug; De Rijke-Blondeel en H. Mornhout, Aardenburg; M. v. d. Rie, Eede; J. B. Paridaen, St. Kruis; W. de Kramer en P. de Witte, Zuidzande; L. F. Verhulst, Oostburg; C. Bron, Waterlandkerkje; A. J. Lievens, IJzendijke; Gebr. de Milliano en Ant,on Roest, Breskens.

De Schakel | 1947 | | pagina 4