Firma SMOOR DE HULSTER, Breskens Foto-albums Poësieplaatjes Kleur- êr prentenboeken Waterlandkerkje. Bij de aanbesteding van 6 woning wetwoningen werd als volgt ingeschre ven W. de Vlieger, Breskens f 94.500 L. W. Hamelinck, Zaamslag f 88.000 J. van Damme, Hontenisse f 85.000 C. v. d. Klippe, Vlissingen f 81.000 L. v. d. Klippe, Vlissingen f 79.957 Voor het electriciteitswerk Schippers en Nauta, Oostburg f 1.449 Breskens. Maandag a.s. is het de verjaardag van Z. K. H. Prins Bernhard. Tevens is het Anjer-dag en zal een collecte worden gehouden ten bate van de Prins Bernhard-Stichting. Des avonds vanaf 7 uur geven de beide Chr. Zangverenigingen een uit voering, waarna de Muziekvereniging een Concert zal geven. Tenslotte is er een muzikale rond wandeling door de gemeente. Giften Groene Kruis-Bazar. ie verantwoording. W. C., Sluis f 50.en 35 gebon den boeken. M. V., Breskens 3 kg. toffée's en 50 rollen drops. Fam. V. en P. gehaakte bedsprei en 100 pak jes voor de grabbelton. J. van V. te Breskens f 2,50. R. te Breskens 1 gans. G. K. te Breskens 10 lakens. Konden wij de vorige week melden dat de Zweedse ontspannings barak te Rotterdam was aangekomen, thans is het reeds zover dat hij alhier is gearriveerd. Hij zal een plaats krij gen aan de Weijkmanlaan. Openluchtspel te Aardenburg. Woensdagavond werden de feestelijk heden, die werden georganiseerd ter gelegenheid van de herdenking van de Berenning van Aardenburg door de Fransen, die in 1672 plaats had, "ge opend met de opvoering van het open luchtspel Helpt nu U self, so helpt U God" in het z.g. „Verloren Kostje". Deze plaats in de oude wallen bleek wel zeer geschikt te zijn voor de op voering van een openluchtspel met zijn leuke beboste entourage. Doordat de zitplaatsen waren aangebracht op een helling, dus amphitheatersgewijze kon men het spel uitstekend volgen. Het prachtige weer werkte mee. De be langstelling was dan ook zeer groot. Ook de Commissaris der Koningin in de Provincie Zeeland Jhr. Quarles van Ufford was aanwezig. De avond werd geopend met een welkomstwoord, uitgesproken door de Burgemeester van Aardenburg, dhr. Sjef van Dongen. Daarna begon het spel. Al dadelijk bleek, dat Mevr. van den Broeck-e-de Man, die het spel geschre ven heeft, zelf de regie voerde en boven dien haar talenten toonde door „de stem der historie" te vertolken, met de bijna 200 medewerkenden iets enigs had weten te bereiken. Het was een pracht gezicht de spelers, bestaande uit mannen, vrouwen en kinderen in hun kleurige costumes aan het werk te zien. En dan te weten, dat slechts een klein deel der costumes gehuurde waren. De overige waren door de in woners zelf vervaardigd. Het spel zelf was vol actie en vol spanning. Ademloos volgden de hon derden bezoekers het spel. Het juiste getal der kijkers te schatten is moeilijk, doch dit zullen er wel ongeveer 2000 geweest zijn. Ken korte inhoud te geven van het stuk zou te ver voeren. De strijd, die in de dagen en nachten van 25 en 26 Juni 1672 zich op de wallen van het stadje Aardenburg afspeelden en waar bij vaandrig Elias Beeckman met een klein troepje soldaten en bijgestaan door 2 vendels van de burgerwacht, toen de aanvallen van 9000 geoefende Franse krijgers wist af te slaan, werd op een vlotte manier in een paar uur tijds voor het voetlicht gebracht. De aanwezigen gaven met een dave rend applaus aan het einde van het stuk hun bewondering te kennen. Aan Mevr. van den Broecke werden bloe men aangeboden. Na afloop werden concerten gegeven op de markt door de muziekvereni gingen uit IJzendijke en Aardenburg. De vele bezoekers hadden toen gele genheid de verschillende buurtattracties te bezoeken. Vooral het miniatuur- treintje dat zich puffend door de stra ten van Aardenburg bewoog en onge veer 70 personen kan vervoeren, kon het werk bijna niet af. Al met al was het een schitterend geslaagde avond en beloofd het het beste voor de volgende dagen van dit feest. Zij nog opgemerkt, dat het open luchtspel nog eenmaal zal worden op gevoerd en wel op heden, Vrijdag 27 Juni. Zuidzande. Teneinde op 30 Aug. a.s. op enigs zins feestelijke wijze de verjaardag van H. M. de Koningin te kunnen vieren, werd op een vergadering een nieuw Oranje-Comité gekozen, daar het oude in zijn geheel aftrad. Zitting namen de heren: Jac. Kools, W. A. de Kramer, J. Lauret, J. Ris- seeuw-Brakman en H. P. Everwijn. Groede, Zeebad. De aloude toren op het Prinses Marijke plein alhier, de toren, die niet alleen de beide wereldoorlogen heeft over leefd, maar o.a. ook de tachtigjarige oorlog heeft meegemaakt, zal vanaf volgende week niet alleen de juiste tijd aanwijzen, maar des Zondags ook aan geven, of de autobussen naar het strand rijden. De directie van de Stoomtram Maat schappij „Breskens-Maldeghem" lieeft n.l. bepaald, dat voortaan bij gunstig weer des Zondags een autobus zal rij den van de kom van het dorp (Voor straat hoek Walenstraat) naar het bad- strand. Hiermede is tegemoet gekomen aan een reeds jaren bestaand verlangen van de vereniging voor vreemdelingenver keer in deze gemeente. Verwacht mag worden, dat van deze autobusverbinding een druk gebruik zal worden gemaakt, daar de stranden te Groede in de laatste tijd druk bezocht worden. Bepaald is, dat door vlaggetjes op de toren zal worden aangegeven, of de hier- bedoelde autobussen al dan niet rijden. Men zie hiervoor de adv. voorko mende in dit no. Aardenburg. Al spelende kwam het 4-jarig zoontje van de landbouwer F. zo ongelukkig te vallen, dat het een hersenschudding opliep. Bij graafwerken, tijdens de res tauratiewerkzaamheden aan de Sint Bavokerk, werd een gratkelder ontdekt, waarvan de zijwanden versierd waren met fresco's van zeer oude datum. Hoofdplaat. De meisjes van de naaischool gaven Vrijdag- en Zaterdagavond een opvoe ring van „Het Savoye meisje" en „Schuld en Boete". Beide avonden was de zaal uitver kocht. Sluis. De Zondag j.l. door de V.V.V. ge organiseerde wandeltocht is een groot succes geworden. Pl.m. 250 wandelaars namen er aan deel. Burgemeester Aernaudts gaf het start sein. Het muziekgezelschap van de Nederl. Gist- en Spiritusfabriek uit Brugge verwelkomde de deelnemers en maakte na afloop met hen een wande ling door Sluis. Gevonden voorwerpen. Een bankbiljet. Inlichtingen Rijkspolitie, Breskens. PREDIKBEURTEN. Zondag 29 Juni Breskens 10 uur, Ds. Derksen van Groede. 6,30 uur, geen dienst. Groede 9 uur, dhr. Verduijn. Nieuwvliet 10,45 UU1> dhr. Verduijn. Retranchement 10 uur Ds. Barnouw Schoondijke 10,45 uur Ds. Schopenhauer. Doopsgez. Gem. Aardenburg 10.uur Ds. Nolthenius. Geref. Kerk Breskens v.m. 10 uur: Ds. Vermeulen, Aardenburg. n.m. 2 uur: idem Clubgebouw voorm. fabriek Van Melle. ADVERTENTIES RAYA deelt met grote blijdschap mede, dat zij een Zusje gekregen heeft, welke bij het H. Doopsel de namen ontving van COLETTE WILHELMINE. P. J. VAN HOUTE. Z. A. VAN HOUTE— Gorjainowa. Breskens, 25 Juni 1947. Kijkuit 6. Tijd. adres: St. Antonius Ziekenhuis, Oostburg Stoomtram-Maatschappij Breskens-Maldeghem N.V. Ten overstaan van den WelEd.Gestr. Heer J. MIJS, Notaris te Oostburg zijn op 20 Juni 1947 UITGELOOT de navolgende schuld bewijzen a. van de 2^2 pCt. lening 1942 (groene obligaties) vijf stuks elk groot f 500, de nrs. 185, 173, 19, 1 en 162. Deze stukken, welke bij inlevering moeten zijn voorzien van talon met coupons 11 t/m 18, zijn vanaf 2 Juli 1947 betaalbaar ten kantore der Maatschappij te Breskens, der Amsterdamse Bank N.V. te Amster dam en Oostburg, Nederlandse Midden- standsbank N.V. te Oostburg, Bankier P. J. van Bortel te Schoondijke, met f525, voor de stukken van f 500,—. b. van de 2^2 pCt. lening 1942 (blauwe obligaties) één stuk no._ 49 groot f 500, en twee stuks no's 111 A en 111 B, elk groot f 250, Deze stukken, welke bij inlevering moeten zijn voorzien van talon met coupons 11 t/m 1S, zijn vanat 2 Juli 1947 bij sub a genoemde kantoren betaalbaar met f 500.en f 250, De Directeur, PI. SONNEVELD. Breskens, 1 Juli 1947. Te koop Eikenhouten dressoir met ingebouwde theekast. Éénpersoons kapokbed met kussen. Dorpsstr. 70, Breskens. Kantoorboekhandel

De Schakel | 1947 | | pagina 4