BAZAR Stucadoorswerk Landbouwhuishoudschool Groene Krols en Wijkverpleging Breskens BINDERTOUW J. DE ZWART, Zuidzande Adminislraiiekantoor J. J. VAN WATERSCHOOT legenheid van de kermis, terwijl ook besloten werd in de loop der zomer nog enige concerten te geven, alsmede een winter-concert. De aftredende be stuursleden, Bril en Raes werden her kozen. Cadzand. In de Zaterdag te Middelburg ge houden jaarvergadering van de ver eniging Zeeuws Oorlogsmuseum", deelde de voorzitter, dhr. Koene, mede, dat in de duinen dezer gemeente een oorlogsmuseum zal komen hetwelk waarschijnlijk half Juli geopend zal worden. Hoofdplaat. Vrijdag had alhier de plechtige in stallatie plaats van de nieuwe pastoor, dhr. v. Mierlo. Verschillende autoritei ten woonden deze plechtigheid bij. Namens de schooljeugd werd hem een bloemenmand aangeboden. - In de Vrijdag gehouden ver gadering van de Vereniging tot be hartiging der belangen van West Z.- Vla"anderen, afd. Hoofdplaat, werden wegens vertrek der voorzitter en twee bestuursleden, benoemd tot voorzitter dhr. de Jong en tot bestuursleden de heren Zegers, Strey en Spinnewijn. De heer Bols uit Oostburg hield eenrede. Van de gelegenheid tot vragen stellen werd een druk gebruik gemaakt. Waterlandkerkje. Ter versterking van hun reis-kas gaven de leerlingen der hoogste klassen van de O.L. School alhier een uitvoe ring, bestaande uit zang en toneel, terwijl in de pauze een verloting werd gehouden. De avond kan als geslaagd beschouwd worden, zowel voor de jongens, die thans weer geld hebben voor een school reis, als voor het talrijk opgekomen publiek, dat zeer genoten heeft. Aardenburg. Alhier is Dinsdag j.l. aanbesteed een restaurant met kleedkamers, douche cellen en materialen-bergplaats, als eerste gedeelte van het te bouwen ge meentelijk sportpark. De uitslag luidt als volgt Fa. A. J. Dierick-Ghuijs, Aardenburg f 25.371,—' Fa. Paridaen-de' Bruijn, St. Kruis f 25.500, Fa. Mulder-v. d. Monde, Haarlem f 31797,— Fa. Post, Vlissingen f 45.000, Examen melkslijters. Op 22 Mei, 12, 13 en 17 Juni j.l. werd door de Zeeuwse Melkfederaties het examen vakkennis melkhandelaren gehouden. Dit examen bestaat uit een schriftelijk en mondeling gedeelte; de Examen-Commissie uit dhr. Ir. W. L. Harmsen, W. Sietema en K. Veenbaas. Plet aantal examinandi bedroeg 44, waarvan er 28 slaagden. Het percen- tage geslaagden van 64 is t.a.v. andere jaren gunstig te noemen. Aan de volgende personen werd o.m. het diploma van Vakbekwaamheid ver strekt: P. J. Labijt, Nieuwvliet; W. Hamelink, Schoondijke; Mej. A. Jansen, Zuidzande. Bezoek van Nederlandse Politie aan Brugge. Donderdag werd door de leden van de afdeling West Zeeuws-Vlaanderen van de Nederlandse Politiebond met hunne echtge noten of verloofden een bezoek aan - de stad Brugge gebracht. De tocht werd met twee bussen van de Z. V. T. M. gemaakt. Aan de grens van Brugge werd het gezelschap opgewacht door een dienstauto en enkele leden van het Brugse Politiecorps. Er werd naar het Hoofdbureau gereden, waar het gezelschap bij afwezigheid van de Ploofdcommissaris werd ontvangen door de Dienstoverste Van Oeteringen, die een woord van welkom sprak. Deze toespraak werd beantwoord door de voorzitter, de heer Rijckborst uit Hoek. Vervolgens werd onder leiding van een gids de muséa en oudheden der stad bezichtigd. Te omstreeks 13 uur werd een koffiemaaltijd gebruikt in de Stads schouwburg, aangeboden door het gemeente bestuur van Brugge, waaraan benevens voor noemde Dienstoverste ook de Hoofdcommis saris deelnam. In de namiddag werd een bezoek gebracht aan het gebouw van de Gerechtelijke Politie, waar door de ie Commissaris de Coster een causerie werd gehouden over de organisatie der Belgische Politie. Tevens werd een bezoek gebracht aan het Politie-labaratorium. Na een hartelijk afscheid van bovengenoemde autoriteiten werd omstreeks 17 uur Brugge verlaten, en werd nog een bezoek gebracht aan de kuststreek. Een met al een prachtig georganiseerde dag, waarop verschillende vriendschapsbanden met Belgische collega's werden gelegd. NIEUWE BONNEN. over het tijdvak van 22 Juni t/m 5 Juli. Bonkaarten KA t/m KC 707 (Serie F). Brood: F 01 brood en F 06 reserve, Boogram; F 02 brood, 400-gr.; F 03 reserve, 1600 gr. Bloem: F 02 algemeen, 100 gram bloem of zelfrijzend bakmeel of kindermeel (niet uit rijst bereid). Koffie: F 03 algemeen, 125 gram. Thee: F 04 algemeen, 50 gram. Boter, enz.: F 01 boter en F 07 reserve 125 gram boter; F 02 boter, 250 gr. margarine of 200 gr. vet; F or reserve en F 04 re serve, 125 gr. margarine of 100 gr. vet. Melk: F 01 melk, 4 liter; F 03 melk én F 05 melk, 7 1. EierenF 06 melk, 1 ei. Kaas: F 01 algemeen, 200 gr. Vlees: F 01 vlees, 100 gram; F 02 vlees, 200 gr. Bonkaarten KD en KE 707 (Serie F). Brood: F 11 brood en F 13 reserve, 800 gr. Bloem enz. F 14 reserve, 100 gram bloem of zelfrijzend bakmeel of kindermeel (niet uit rijst bereid); F 16 reserve, 600 gr. bloem, of zelfrijzend bakmeel of kindermeel (niet uit rijst bereid). Boter, enz.: F 11 boter, 250 gram boter; F 12 boter, 125 gr. margarine of 100 gr. vet. Melk: F 13 melk en F 15 melk, 12 liter. Eieren: F 12 algemeen, 1 ei. Kaas: F 11 algemeen, 100 gr. Vlees: F n vlees en F 12 vlees, 100 gr. Bonkaarten MA t/m MG 707 (Serie F). Brood: F 21 brood, 800 gram. Boter, enz.: F 21 boter, 250 gram boterF 22 boter, 250 gr. margarine of 200 gr. vet. Melk: F 21 melk, 5 liter. Eieren: F 21 eieren, 5 eieren. Kaas: F 21 kaas, 200 gram. Vlees: F 21 vlees, 300 gram; F 22 vlees, 100 gr. De niet aangewezen bonnen van de serie E kunnen worden vernietigd. Gevonden voorwerpen. Een stalen duimstok. Inlichtingen ter gemeente-secretarie te Groede. Enkele vulpenhouders, Zilverbon, Controle kniptang, enkele portemonnaie's met inhoud. Inlichtingen Rijkspolitie Breskens. PREDIKBEURTEN Zondag 22 Juni Breskens 9,45 uur, Ds. Cazimier,Terneuzen 6,30 uur, geen dienst. Groede 9 uur Ds. Derksen. Nieuwvliet 10,45 UU1 Ds. Derksen. Retranchement 10 uur Ds. Barnouw Schoondijke 10,45 uur Ds. Schopenhauer. Doopsgez. Gem. Aardenburg 10.uur Ds. Nolthenius. Geref. Kerk Breskens v.m. 9,30 dhr. Vingerling, Goes, n.m. 2 uur dhr. Vingerling, Goes. Clubgebouw voorm. fabriek Van Melle. Op Zaterdag 21 Juni a.s. hoopt onze vriend, de heer J. BRUGGE, voermansknecht te Breskens, zijn 30ste verjaardag te vieren. Dat hij nog lang gespaard moge blijven is de wens van EENIGE VRIENDEN. Heden ontsliep in zijn Heer en Hei land, na een verblijf van slechts één dag in het St. Antoniusgesticht te Oost burg, mijn innig geliefde Man, Zwager en Oom, de Heer H. A. DE RUIJSSCHER. in den leeftijd van ruim 66 jaar. Wed. J. DE RUIJSSCHER— Cambier. Breskens, 20 Juni 1947. Schoondijke Er is tot 1 Juli nog gelegenheid voor meisjes van 18 jaar en ouder om zich op te geven voor de l-jarige KOOKCURSUS Tot 25 Juli kunnen zich leerlingen mel den voor de 2-jarige cursussen a. Meisjes die de 6e klas der lagere school hebben doorlopen (4 d. p. week). b. Meisjes van 15 jaar en ouder (3 d. p. week). Opgaven mondeling of schriftelijk aan de directrice, J. VERHAGE, D. A. Lam- mestraat 3 of op school. Wederom telefonisch aan gesloten onder nummer JL J. DE ZWART,Zuidzande M131 Autoverhuur Reeds kunnen giften binnenstromen, Zal er ook van U iets komen Ondergetekende houdt zich beleefd aan bevolen voor het in ontvangst nemen van Uw bonnen voor Levering franco huis. Ook verkrijgbaar: BENZiNE, OLIËN, VETTEN Aanbevelend, door geheel Zeeuws-Vlaanderen. Stucadoorsbedrijf F. Dokters Copernicusstr. 253, Den Haag. Tel. 335452 Vanaf heden dagelijks te vinden op de werken van Fa Gebr. MAAS te Breskens Voor direct een flinke knecht gevraagd. Motor aanwezig om naar huis te rijden. C. VERMEULEN, Landbouwwerktuigen, Groede. BOEKHOUDINGEN BELASTINGZAKEN SAS VAN GENT CONTROLE's Telefoon 28 WESTKADE 108 AANGIFTEN Wij zijn eiken Donderdag ie spreken in Café „Centraal", Spuiplein BRESKENS. Ook U willen wij gaarne eens vrijblijvend inlichten!

De Schakel | 1947 | | pagina 4