Hulp voor lie a.s.Moederenhaargezin „De Econoom" BijkantoorOOSIBÜRG, Noordwal 2 Centrum Kraamzorg A. Bondewel, Breskens KINDERWAGEN 2 gem. LUCERNE Sluis De plaatselijke V.V.V. organiseert tegen Zondag 22 Juni een afstandsmars. De route loopt vanaf de Kade, waar het startbureau gevestigd is, naar Zuidzande, vandaar via Cadzand, Cadzand-Haven en over Retranche- ment naar onze gemeente terug. De deelne mers zullen met muziek worden binnenge haald. Zuidzande. Zondagmorgen ontstond, door het in brand vliegen van een petroleumvergasser, brand in het perceel, bewoond door A. de V. Daar de brandweer spoedig ter plaatse was en ook de buren met emmers water en schuimblusapparaten van dé naburige boer derijen actief aan het blussingswerk deelnamen, kon gelukkig uitbreiding worden voorkomen. De schade bleef beperkt tot één vertrek. Helaas was de inboedel niet verzekerd. Groede. De veel besproken en wereldberoemde Djiguiten-Kozakken brachten een bezoek aan W. Z.-Vl. Zij traden o.a. voor een zeer tal rijk publiek op in onze gemeente, IJzendijke en Aardenburg. De stoutste staaltjes werden met hun vlugge paarden op het gebied van ruiterkunst-sensatie-durf en schoonheid zonder moeite of aarzeling uitgevoerd, wat dan ook door het talrijk opgekomen publiek zeer ge waardeerd werd. Belgische belangstelling voor Groede als badplaats. Naar wij vernemen bestaat er momenteel in België grote belangstelling voor de West Zeeuws-Vlaamse badplaatsen. Zo komt er in de maand Juli een gezelschap van ruim 30 personen uit Brugge aan het strand te Groede kamperen. In de maand Augustus zal het zelfde strand voor-vei schillende weken wor den bevolkt door badgasten uit Luik, Brussel en Antwerpen. Het gezelschap uit Luik, be staande uit ruim 25 padvinders en pad- vindsters kampeerde ook verleden jaar in de Groese duinen, jammer is het, dat er nog steeds gebrek is aan behoorlijke hotelruimte, om aan al de aanvragen te kunnen voldoen. De plannen, om in de duinstreek te Groede een modern hotel te bouwen zijn echter in een ver gevorderd stadium van voorbereiding, zodat het niet onmogelijk is, dat de bouw van dit hotel tegen het volgend seizoen haar be slag zal hebben gekregen. Reclassering. De collecte voor bovengenoemd doel heett opgebracht te Breskens f 77,22s; Groede f 159,65; IJzendijke f 50,75; Cadzand f79,15. PREDIKBEURTEN, Zondag 15 Juni Breskens 9,45 uur, Ds. Sickesz, Terneuzen. 6,30 uur, geen dienst. Groede 9 uur Ds. Derksen. Nieuwvliet 10,45 UU1 Ds. Derksen. Retranchement 10 uur Ds. Barnouw Schoondijke 10,45 uur Ds. Schopenhauer. Doopsgez. Gem. Aardenburg 10.uur Ds. Nolthenius. Geref. Kerk Breskens v.m. 10,30 Ds. de Vries. Schoondijke. n.m, 5,30 Ds. Vermeulen, Aardenburg. Clubgebouw voorm. fabriek Van Melle. BURGERLIJKE STAND" Gemeente Oostburg. over de maand Mei 1947. GEBOORTEN 3, Maria Suzanna, d. van P. J. Quaak en van J. L. Maas te Sluis; 6, Adriaan Izaak, z. van A. Oosterling en van L. C. Clarissen te Breskens; 10, Thea Maria, d. van L. L. Moens en van A. E. van Deursen te Sluis; 10, Anthonius Josephus Maurice, z. van U. A. de Windt en van M. P2. Tilleman te Oostburg; 10, Job Abraham, z. van A. Reinhout en van G. Jobse te Breskens; 15, Fran- ciscus Bernardus, z. van N. M. Kol- meijer en van G. M. Lootens te Aar denburg; 14, Abraham Arie, z. van J. verduijn en van A. Schaap te Groede; 16, Maria Irma, d. van P. P. R. Bonte en van M. M. Dellaert te Oostburg; iS, Johannis Arie, z. van A. J. Vinjé en van J. W. van der Heijden te Groede; 17, Levinus Jacob, z. van H. I. Cijsouw en van A. A. Kools te Cadzand; 22, Janna Maria, d. van C. Jansen en van P. V. C. Verberkmoes te Oostburg; 22, Elizabeth Mathilda, d. van A. P. Verbraeken en van I. L. Bogaard te Sluis; 23, Pieternella Johana Maria, d. van G. M. C. Niermans en van M. M. Gossije te Breskens; 23, Jacob Jacobus, z. van J. van de Broecke en van J. M. Steijaert te Breskens; 24, Hendrik Arnoud, z. van M. Minderhoud en van S. Faas te Nieuwvliet 27, Marinus Alexius Eduard, z. van E. K. A. Van Hootegem en van C. M. Boonman te Breskens; 31, Cornelis Abraham, z. van A. P. den Hollander en van E. S. Wille te Groede; 1 Juni, Gerrit Ary, z. van J. van Kuilenburg en van E. J. Schieman te IJzendijke; 2 Juni, Cornelis, _z. van D. Maasmans en van J. Schanck woon wagen te Oostburg; 3 Juni, Lilian Jozina, d. van B. Kooijman en van J. M. Rieteco te Oostburg; 3 Juni, Petrus Eduard, z. van R. Verstraete en van A. M. Verpraet te Aardenburg; 4 Juni, Egbert Jan, z. van C. Drenth en van A. E. Janssen te Oostburg; 5 Juni, Alina Pieternella, d. van J. M. Riemens en van I. M. de Clerk te Oostburg; 6 Juni, Johannes Levinus, z. van J. de Putter en van A. Ver- poorte te Schoondijke; OVERLIJDEN 4, de Pauw, Leonie Bernardina, oud 74 j., d. van P. L. de Pauw en van A. Matthijs te Oostburg; 4, Tas, Maria Louisa, oud 79 j., d. van B. F. Tas en van M. L. van Dam me te IJzendijke; 7. Bouwens, Izaak, oud 69 j., echtg. van A P. Meulendijk te Oostburg; 9, van Pamel, Clementina Francisca, oud 74 j., weduwe van T. V. Vandewalle te Sluis; 10, Kouwe, Daniel, oud 80 j., weduwnaar van W. M. de Lange te Oostburg; 25, Jansen, Pieter Cornelis, oud 74 j., z. van P. Jansen en van E. Michielsen te Groede; 19, Lampo, Nedar Jacobus Johannes, oud 49 j., echtgenoot van B. M. de Paepe te Oostburg; 31, de Valke, Achiel, oud 59 j., z. van F. de Valke en van J. de Baerdemaker te Aarden burg; 2 Juni, Wijffels, Charles Joseph, oud 53 j., weduwnaar van A. M. Cuelenaere te Aardenburg; 3 Juni, Maasmans Cornelis, oud 1 dag, z. van D. Maasmans en van J. Schank woon wagen te Oostburg. I-IUWELIJKEN 2i, Sanderse, Jacobus, oud 31 jte Serooskerke en Jansen, Anna, oud 29 j., te Oostburg; 22, Zonnevijlle, Gustaaf Adriaan Johannes, oud 88 j. en Lako, Johanna Magdalena, oud 69 j. te Oostburg;, 5 Juni, van Kooten, Anthonie, oud 29* j. en Smit} Joanna Theodora, oud 25 j. te Oostburg, Gemeente SCHOONDIJKE over de maand Mei 1947. GEBOORTEN: Geen. HUWELIJKEN 1, W. PI. Boeije, 20 j. en L. M. van der Plas, 24 j 14, I. van de Walle, 39 j. en J. M. C. de Jonge, 40 j.22, J. Marijs, 24 j. en M. J. Butler, 19 j22, J. J. Moe- laart, 28 j. en E. A. Filibert, 26 j. OVERLIJDEN 2, F. Schoonakker, 76 j. INGKKOMEN I, P. T. de Reu van IJzendijke; 13, J. J. Ocké van Cadzand; 16. A. J. Weeda en gezin van Axel; 16, A. P. de Groote van Zaamslag; 16, E. de Groote van Zaamslag; 29, B. A. Rosseel van IJzendijke; 31, I. de Reu van Sluis. VERTROKKEN 2, J. C. de Kraker naar Gorssel; 7, J. M. van der Hooft en gezin naar Groede8, S. J. Deunink naar Waterlandkerkje; 8, M. S. Deunink naar Waterlandkerkje; 14, M. S. Steij aert naar Oostburg; 16, P. J. M. Marsille en gezin naar Williamson U.S.A. Door Burgemeester en Wethouders van BRESKENS zal in het openbaar worden aanbesteed: Het opruimen van twee gew. beton bunkers en twee ge metselde bunkers aan de Grote Kade, Steenoven en Nijverheidsstr. te Breskens. Bestek en voorwaarden zijn vanaf 17 Juni a.s. verkrijgbaar ter Gemeente-Secretarie tegen betaling van f 2,en ligt aldaar ter inzage. De aanbesteding vindt plaats op Dinsdag 1 Juli des n.m. 15 uur in het Gemeentehuis te Breskens. Centrale Dienst West Zeeuws-Vlaanderen voor het Bouw- en Woningtoezicht en het toezicht op Gemeentewerken. Door Burgemeester en Wethouders van BIER VLIET zal in het openbaar worden aanbe steed Het bouwert van 6 Bunga low's (semi permanente wo ningen) op de wijk Driewegen onder de Gemeente Biervliet. Bestek en tekeningen zijn k f 5,verkrijg baar ter Gemeente-Secretarie en liggen aldaar ter inzage. De aanbesteding vindt plaats op Vrijdag 27 Juni 1947 des n.m. 15 uur in het Nood- gemeentehuis. Centrale Dienst West Zeeuws-Vlaanderen voor het Bouw- en Woningtoezicht en het toezicht op Gemeentewerken. Burgemeester en Wethouders van SCHOON DIJKE zullen op Maandag 30 Juni a.s., ten Gemeentehuize aanbesteden Het herstellen van de O. L School te Schoondijke. Bestek en tekening k f 1,per stel verkrijg baar ter Gemeentesecretarie. Schoondijke, 12 Juni 1947. Burgemeester en Wethouders voornoemd. van de gezamenlijke Groene Kruis Verenigingen in West Zeeuws-Vlaanderen. Opleiding tot Gedipl. Kraamverzorgster Aanvang nieuwe cursus begin September Aanmelden bij zuster DE GRAAG, Groede door de kraamverzorgsters van centrum kraamzorg. Tijdig bespreken bij zuster DE GRAAG Groede, telefoon 52 Groedespreekuur Woensdag 2-3 Gem.huis Oostburg Donderdag 2-3 Weststr. 11 Geld-credieten f 800.- 5 pCt. zonder borgen voor elk doel. Vrijbl. voorw. SCHRIJF ALLEN. Br. porto antw. Spaar- cred. Inst. Mathen.weg 110 R'dam-W. TE KOOPi.g.s.z. Adresle Zandstraat 5, Breskens. Te koop bij A. J. DE CROOK, Breskens, N.-Sluls. Zit U met Uw BOEKHOUDING geen nood, gaat naar Bureau voor Administratie- en Belastingzaken

De Schakel | 1947 | | pagina 4