r* rr^ No. 126 Vrijdag 13 Juni 1947 TWEEDE BLAD. Een gift uit Hilversum. Het Zeeuwse Comité te Hilversum heeft ten behoeve van Zeeland, kans gezien f 31.000 in te zamelen. Hiervan is door bemiddeling van de org. Zee land van Ned. Volksherstel aan de burgemeester van Breskens toegezon den f 12.000 (bouw kleuterschool) en aan de burgemeester van- Oostburg f 5.000 (inrichting badgelegenheid). Vanzelfsprekend is men het Zeeuws Comité zeer dankbaar voor deze mooie giften. Advies- en Voorlichtingsbureau voor Zeeuws-Vlaanderen. Te Oostburg heeft zich onder leiding van de Heer W. C. M. Nijsen gevestigd een advies- en voorlichtingsbureau op administratiefrechtelijk-, financieel-, en fiscaal gebied. Het bureau strekt zijn werkkring uit over geheel Zeeuws- Vlaanderen. Hoewel het arbeidsveld'zeer ruim is gesteld, laat het zich toch aanzien, dat voorlopig het meest de aandacht zal worden gevraagd voor de moeilijkheden en problemen bij de wederopbouw en alles wat daaraan vastgekoppeld zit. Het zal voor menigeen een gerust stellende gedachte zijn, dat hij thans zijn zorgen kan toevertrouwen aan een deskundig bureau, waarvan hij weet, dat het zich zal beijveren het algemeen en individueel belang naar best ver mogen te behartigen. Bezoek van Belgische jonge boeren aan West Z.-Vlaanderen Centrum Kraamzorg. Onder verwijzing naar de advertentie in dit nummer deelt Centrum Kraamzorg, die hulp verleent aan a.s. Moeders en hunne gezinnen, ons mede, dat er begin September weer ge legenheid bestaat om deel te nemen aan de cursus ter opleiding tot gediplomeerd kraam verzorgster. Gaarne zouden we jonge ongehuwde dames willen animeren om aan deze opleiding deel te-nemen. Ge wordt opgeleid in het verpleeg- werk, in de huishouding" en zeer speciaal in de kraam verzorging. Uw diploma is een staats- diploma. Bovendien wordt ge reeds tijdens uw opleiding behoorlijk gesalarieerd. Zuster de Graag, de leidster docente van Centrum Kraamzorg, zal U met genoegen inlichten. NIEUWE BONNEN Tijdvak van 15 tot en met 28 Juni. Bonkaarten KA t/m KC 707 (Serie E.) Suiker, enz.: E 03 algemeen: 750 gram suiker, boterhamstrooisel, enz. of 1500 gr. jam, stroop, enz. of 750 gram chocolade of sui kerwerken. Waspoeder, enz.: E 04 Algemeen 250 gram waspoeder en 250 gram soda. Eieren: ET>5 Algemeen 1 ei. Bonkaarten KD en KE 707 (Serie E). Suiker, enz.: E 13 Algemeen en E 14 Alge meen 250 gram suiker, boterlramstrooisel, enz. of 500 gr. jam. stroop, enz. of 250 gr. chocolade of suikerwerken. Waspoeder, enz.: E 15 Algemeen, 250 gram waspoeder en 250 gr. soda. Eieren: E 16 Algemeen r ei. Bonkaarten MA en MD 707 (Serie E.) Suiker, enz.: E 21 suiker, 250 gram suiker, boterhamstrooisel, enz. of 500 gr. jam, stroop, enz. of 250 gr. chocolade of suiker werken. Tabaks- en Versnaperingskaarten. Tabaksartikelen: E 31 Tabak, 1 rantsoen si garetten of kerftabak. E 32 Tabak en E 35 Tabak, 2 rantsoenen sigaretten of kerftabak. Versnaperingen: E 33, versnaperingen, 200 gram chocolade of suikerwerken of 200 gr. suiker, boterhamstrooisel, enz. of 400 gr. jam, stroop, enz. E 36 Versnaperingen: 100 gram chocolade of suikerwerken of 100 gr. suiker, boterham strooisel, enz. of 200 gram jam, stroop, enz. Op de tabaksbonnen zijn ditmaal uitsluitend sigaretten of kerftabak verkrijgbaar. Plaatselijk Nieuws Vrijdag j.l. brachten een 50 tal jonge landbouwers uit België, allen oud leer lingen van een tweetal landbouwavond- scholen uit de omgeving van Ieperen en Diksmuiden, een bezoek aan West Zeeuws-Vlaanderen. Het gezelschap werd aan de grens ontvangen door de Rijkslandbouwcon- s.ulent en een zijner assistenten, waarna een korte uiteenzetting werd gegeven van de oorlogsverwoestingen in de streek, en het ontwikkelingspeil van de landbouw in het algemeen. Een bezoek werd gebracht aan een der bekende veebedrijven onder Aar denburg, enkele aardappelselectiebe- drijven, met moderne fruitbedrijf van de heer de Milliano te Waterlandkerkje en een tweetal bekende fokstallen. Voorts werd een bezoek gebracht aan de kust ter bezichtiging van de zee wering. De excursie werd besloten met een korte toespraak in het gebouw van de Rijkslandbouvvwinterschool te Schoon- dijke. O.m. werden besproken de be zwaren welke de gecentraliseerde poterafzet voor de buitenlandse afnemers heeft teweeg gebracht. Zeer tot hun spijt konden de excur- sisten geen bezoek brengen aan Wal cheren, daar hun grote bus niet door de boot kon worden opgenomen. Niet temin trok het gezelschap zeer voldaan huiswaarts. Op 23 dezer volgt een tweede be zoek van een groep van 100 landbou wers en vooraanstaande personen uit de omgeving van Brugge, welke een uitgebreidde excursie door geheel Zeeuws-Vlaanderen zullen maken. I Aardenburg. Mej. V. had tijdens de kermis alhier Zaterdagavond het ongeluk met een been tussen twee auto's van het auto scooter-spel bekneld te geraken, medische hulp moest er aan te pas komen. Slechter verging het de landbouwer J. de D., die zich na sluiting per auto naar huis wilde begeven, doch daar hij „te diep in 't glaasje had gekeken", per slot van rekening met auto en al in de sloot terecht kwam. Met een zware hersenschudding en snijwonden moest hij naar het Ziekenhuis vervoerd worden. Biervliet. De raad dezer gemeente besloot een Rijksvoorschot aan te vragen voor de bouw van 13 woningen. Hiervan zou den dan 11 in de gemeente zelf en 2 te Driewegen gebouwd worden. Hoofdplaat. Bij de aanbesteding van het herstel der R.K. kerk werd ingeschreven als volgt Th. Wieleman, Hoofdplaat f 29.600; J. Rogiers te Philippine f 32.300; J. de Vlieger Zn. te Breskens f 79.200. De gunning is aangehouden. In de onmiddellijke nabijheid van het dorp gebeurde Zaterdagavond een motorongeluk. Dcor het springen van een band sloeg de motor over de kop, waarbij de duo-passagier een vrij ernstige hoofdwonde opliep. Na geneeskundige behandeling werd hij naar huis vervoerd. De motorrijder kwam met de schrik vrij. Nieuwvliet. Door de Wandelsportvereniging al hier zal worden deelgenomen aan de 30 km. Wandeltocht door Walcheren, op Zondag T5 Juni a.s. Breskens. Vorige week gaf de heer J. C. Ie Bleu, voorzitter der damclub alhier, een simultaan-seance in het Rijkswerk kamp tegen een 1 O-tal personen, t.vv. 8 arbeiders van de wederopbouw en 2 leden der plaatselijke damclub. De uitslag was als volgt: de heer le Bleu won 7 partijen, speelde 2 re mise (tegen G. Nobel en C. H. Klein) en verloor er 1 (tegen H. Dijkslag). De hulpbesteller J. J. Duin alhier, werd benoemd tot besteller P.T.T. in vasten dienst met ingang van 3; Mei j.l. Bij het de vorige week te Vlissingen gehouden examen voor de Binnenvaart slaagde de heer E. Klaassen Pz., leerling van de Visserijschool alhier. Morgen (Zaterdag) zal er in het Zwem bad „Wilhelmina" alhier een ontmoeting plaats hebben tussen Leiden-Zeeland. Er is ook een polo-wedstrijd. 7e Ronde van Breskens 5 Juli 1947. Reeds een 35-tal renners hebben ingeschreven voor deze wielerwedstrijd, waaronder de beste die Nederland heeft o. m. P. de Vries, die reeds ver scheidene wedstrijden wist te winnen, alsook v. Beek, Voorting en Smits die momenteel in het buitenland ver toeven om de Nederlandse kleuren te verdedigen. Leo de Booij uit Alkmaar, een renner met éen vlijmscherpe spurt; v. d. Elshout uit Made die opperbest rijdt en vele anderen, die hun best doen om in de eerste rangen te komen. Breskense wielersportvrienden gij ziet dat het een middag beloofd te worden van intens sportgenot. De organisatoren doen hun best om een prachtige sport middag voor te zetten en verwachten dus financiële steun, zodat een en ander zal knnnen slagen. Alles wordt tot in de puntjes voorbereid, waardoor het succes reeds bij voorbaat verzekerd is, dus zullen duizenden kunnen genieten van een middag van echte en zuivere sport. Vólgende renners hebben reeds hun inschrijving gezonden P. de Vries, Vlaardingen; G. v. Beek, Oostzaan; G. Voorting, Haarlem; L. de Booij, Alkmaar; J. Ottenbres, Alk maar; H. Smits, J. v. d. Veen, K. Vet, H Schuiten, M. v. Rijn, P. Sieveking, L. Bakker, G. ten Have, G. S. Slop, J. Verduijn, allen te Amsterdam; C. Ris, H. Verhagen, beiden te Assen delft; P. Duif, A. Kleijn, beiden te Zaandam; J. H. v. d. Weyer, Harder wijk; P. Peters, Heemstede; B. Ouwe hand, G. P. Jansen, C. Egberts, den Plaag; J. Timmer, Zaandijk; A. A. C. Houtepen, Bosschenhoofd; P. Pluêt, Scheveningen; H. v. d. Elshout, Made; A. Hofland, Beverwijk; A. Dirken, Oud Gastel; J. Geerts, Teteringen; W. Vermijs, Oosterhout; A. de Douw, Zelzaete (B); C. Rombouts, Terheijden J. Timmermans, Hoogerheide. Oostburg. Daar het nog wel enige tijd duren zal eer alhier een eigen badinrichting in gebruik kan worden genomen, is contact gezocht met de Zwemvereniging- te Breskens, teneinde de Oostburgse kinderen in staat te stellen aldaar het zwemmen te leren. Door de Zwemvereniging, het ge meentebestuur en de S.B.M. werd spon taan de volle medewerking toegezegd, zodat momenteel aan een 50 tal kin deren te Breskens het zwemmen wordt geleerd.

De Schakel | 1947 | | pagina 3