Gemeente Aardenburg Prima Speelkaarten KanloorMWel Fa SMOOR OF HULSTER Bevorderd van de ie naar de 2e klasse 26 leerlingen. Niet bevorderd 5 Van de 2e naar de 3e klasse 14 leer lingen. Niet bevorderd 2. Van de 3e naar de 4e klasse 14 leerlingen. De heer A. Luteijn, onderwijzer aan de Openb. Lagere School alhier, is benoemd tot onderwijzer aan een dergelijke school in Voorburg. Sluis. Woensdag zijn alhier aan de school gaande kinderen door Rode Kruis mensen pakjes uitgereikt. Bij het repareren van een auto is deze in brand gevlogen, waardoor de chauffeur van de fa. M. de R. alhier ernstige brandwonden opliep. De auto is gedeeltelijk uitgebrand. Breskens. Uitslag aanbesteding woon-winkelhuis met bakkerij voor de heer J. Ver gouwe alhier. Fa. Vergouwe, Breskens f 31388, Fa. Verlinde, Terneuzen f 29990, W. de Vlieger Zn., Breskens f 26500, Schel de beker-wedstrijd. De traditionele Scheldebeker- zwemwedstrijd, die de laatste jaren door de omstandigheden niet kon worden gehouden, zal dit jaar, indien de weers omstandigheden goed zijn, op 5 Juli a.s. plaats vinden. Hoewel maar 12 deelnemers(sters) kunnen meedoen, hopen we toch dat hierbij ook één of meer leden van „Scheldestroom" zullen zijn. De lichtwachters Visser en J. Keijmel Jr. ontvingen hoge Franse onderscheiding. In November 1945 geraakten dicht in de buurt der vuurtoren te N. Sluis, bij stormweer, de Franse lichter ,,Oreon" en Franse sleepboot „Creuze" in nood, dit door het breken der roerketting van de „Creuze," met als gevolg dat beide schepen op het strand liepen tussen de daar nog zijnde mijn versper ringen. Visser en Keijmel hebben zich bij het reddingswerk toen bijzonder onder scheiden, waarvoor zij Woensdag j.l. door de Franse consul te Rotterdam, namens de Franse regering, een hoge onderscheiding kregen in de vorm van een zilveren medaille ie klas met inscriptie. De heer j. Scheerens, onderwijzer aan de Openb. Lagere School alhier, is benoemd tot onderwijzer aan de Openb. U. L. O. School te Oostburg. Oostburg. Zoals wellicht bekend, bestaat in deze gemeente gelegenheid voor smeden tot het volgen van een 2-jarige hoefbeslag cursus ter verkrijging van het Rijks diploma Hoefbeslag. Het onderwijs hier voor wordt gegeven door de H.H. W. v. Veen, dierenarts, theoretisch gedeelte en D. Luteijn, Rijksonderwijzer hoef beslag, voor het practisch gedeelte. Bij het dezer dagen nu gehouden examen te Utrecht - zijn alle leerlingen van deze cursus geslaagd, n.l. de heeren M. Lucieer, St. Kruis; L. Verberk- moes, Waterlandkerkje; R. Reiniers, Aardenburg; N. Reiniers, IJzendijke; P. Dhont, Nieuwvliet en A. Steijaert, Sasput. Dit is, zowel voor leeraren als voor leeerlingen, zeer zeker een mooi succes te noemen. Gevonden voorwerpen Een windjack. Inlichtingen ter gemeente-secretarie te Groede. Het Ministerie van Wederopbouw en Volkshuisvesting College v. Algemene Commissarissen voor de Wederopbouw Streekbureau „West Zeeuws-Vlaanderen", Oostburg De kosten voor herstel van oorlogsschade aan woningen worden, indien 2e in totaal een bedrag van f 3000,niet te boven gaan, geheel of voor 75 °/0 door het Rijk vergoed. Te groot tijdverschil tussen de uitvoering van het werk en de voorgeschreven indiening der herstelrekeningen veroorzaakt veel nodeloze moeite. De controle, het vaststellen van het juiste bedrag der herstelkosten en beoordeling van het uitgevoerde werk wordt bijna onmogelijk, waardoor voor de betrokkenen teleurstelling bij de financiële afwikkeling te verwachten is. Opdrachtgevers van bedoelde herstelwerkzaamheden, hetzij eigenaars of huurders-bewoners, wordt in hun eigen belang aangeraden deze rekeningen thans spoedig bij het Sub-Streek- bureau in hun gemeente in te dienen. Het College van Algemene Commissarissen voor de Wederopbouw o. 1. het Hoofd van het Streekbureau „West Zeeuws-Vlaanderen", Ir. C. H. VAN AMEROM. Druk bezoek aan de stranden van West Z.-Vlaanderen. Aangetrokken door liet warme weer der laatste dagen, ziet men op de stranden, gelegen tussen Breskens en Cadzand, honderden mensen, die of op de duinen zitten of zich in het water verpozen. Jammer is, dat er voor de mensen nog enig risico aan het baden verbonden is, dit in verband met de vele obstakels e.d. die zich nog op de verschillende stranden bevinden. We hopen dat deze beletsels spoedig verdwijnen zullen, zodat men weer vrij en frank van strand en water kan ge nieten. BURGERLIJKE STAND. Gemeente AARDENBURG GEBOORTEN 5, Hubert H., z. van André J. Ballegeer en M. Bauwens; 12, Maria C., d. van' Cijriel P. de Groock en A. M. Marteijn; 15, Lucia M. I., d. van G. M. Paridaen en I. M. C. Waterloos; 28, Deanne A. J., d. van G. Dhondt en E. van Belleghem. OVERLIJDEN 25, Levenloos kind van E. Vermeire en R. S. Roedts. HUWELIJKEN 6, Henri J. Ameloot, oud 37 j., jongman uit Keiem (B) met Alida M. L. Buyck, oud 34 j., jonge- dochter alhier; 7, Arsène P. J. van Vooren, oud 26 j., jongeman uit Sluis en Maria C. van de Vijver, oud 24 j., jongedochter alhier; 20, Franciscus G. C. M. van Dongen, oud 30 j., jongman uit Vugt en Lannoye, Celina N. M., oud 32 j., jongedochter alhier; 21, Michiel A. van de Voort, oud 26 j., jongman alhier met Van den Bussche, Julie, oud 29 j., jongedochter alhier. PREDIKBEURTEN Zondag 8 Juni Breskens 10 uur Ds. van Vliet. Bediening H. Doop. N Collecte Wederopbouw 6,30 uur Ds. van Vliet. Groede 9 uur Ds. Derksen. Nieuwvliet 10,45 UU1 Ds- Derksen. Retranchement 10 uur Ds. Barnouw Schoondijke 10,45 uur Ds- Schopenhauer. Doopsgez. Gem. Aardenburg 10.uur Ds. Nolthenius. Geref. Kerk Breskens, 9,30 uur Dhr. P. de Jonge. 2 Dhr. P. de Jonge. Clubgebouw voorm. fabriek Van Melle. Een voorbeeld voor werkgevers en werknemers. De Thoolse Crt. schrijft: Tegenover rechten bestaan ook plichten en dat wordt tegenwoordig dikwijls vergeten. Dezer dagen bleef een 23-tal landarbeiders in gebreke hun werk te hervatten bij een grote werkgever in het eiland, zonder dat aan deze een ontslagbriefje was gegeven. Gevolg was dat de werkgever aangifte deed aan het Arbeidsbureau. Men achtte daar deze zaak zo ernstig dat ze onmiddellijk werd doorgegeven aan de C.C.D. te Goes, die de zaak doorgaf aan de officier van justitie te Middelburg. Daar werd snel gehandeld. Van de 23 be klaagden werden J. S. en M. G. te Stavenisse door de politie voorgeleid aan de officier evenals de werkgever M. S. te St. Annaland. De werknemers werdt ten laste gelegd het nemen van dienst bij een ander, zonder ont- De Burgemeester van Aardenburg brengt ter openbare kennis van de ingezetenen, dat het College van Alg. Commissarissen voor den Wederopbouw voornemens is enkele percelen te Aardenburg gelegen aan de Marktstr. te ONTEIGENEN ten name der gemeente Aardenburg en ten behoeve van de Wederopbouw. De hierop betrekking hebbende stukken lig gen vanaf heden tot 18 Juni a.s. kosteloos voor een ieder op de Gemeente-Secretarie ter inzage. Op Woensdag 18 Juni a.s. zal op het Ge meentehuis te 14,30 uur des namiddags door een commissie zitting worden gehouden tot het aanhoren van eventuele bezwaren. Alle belanghebbenden kunnen tot uiterlijk 2 dagen vóór deze zitting hun bezwaren ook schriftelijk indienen bij het Bureau O. T. te Oostburg, Bredestraat. Aardenburg, 4 Juni 1947. De Burgemeester van Aardenburg, (w.g.J J. M. A. C. VAN DONGEN. A. Bondewel, Breskens voor Petroleumstellen-katoen Vergasser-katoen Pannensponsen Poetsartikelen Kastranden Closetpapier Zilver blank Schuurpapier Carp's garen Wasmanden Boodschapmanden Strijkplanken Shampoo, ook vloeibare De betere SCHEERMESJES In LEDERWAREN altijd het nieuwste Aan het Bureau van de Schade-Enquete- Commissie te Oostburg kunnen eenige tijdelijke Schrijvers(sters) op arbeidsovereenkomst worden geplaatst. Zij die vaardigheid hebben in machine- schrijven genieten voorkeur. Leeftijd 15 tot 25 jaar. Salaris volgens Rijksregeling. Sollicitaties met opgave van genoten op leiding en vervulde betrekkingen uitsluitend schriftelijk te richten aan de Secretaris van voornoemde Gommissie, Volderstraat 12a te Oostburg. Tevens wordt voor het schoonhouden van genoemd Bureau, aan hetzelfde adres een Werkster gevraagd. voorhanden. slagbewijs. De werkgever werd ten laste ge legd het in dienst nemen van werknemers zonder ontslagbriefje. De officier eiste tegen M. S. een boete van f 4000.-, uitspraak was f 500 boete of drie maanden gevangenisstraf en een voor waardelijke gevangenisstraf van drie weken met een proeftijd van 2 jaar. De politierechter deelde mede dat als deze man niet invalide was "en gezien zijn leeftijd deze lage boete is opgelegd, in normale omstandigheden zou hij een grote gevangenisstraf hebben geëist. Tegen de werknemers J. S. en M. G. eiste de officier 14 dagen hechtenis. De pol. rechter veroordeelde beiden tot vijf dagen hechtenis. Hij ried hen aan hun kameraden te zeggen dat hij voor iedere dag die ze zich ongeoor loofd aan hun dienst onttrekken een maand hechtenis kan geven.

De Schakel | 1947 | | pagina 4