Voetbaldiagnose wen. Maar wanneer we tot die ver eiste specialisatie in onze Zeeuwse landbouw willen - en moeten - over gaan, dan zullen onze boeren er ver zekerd van moeten zijn, dat zij ook gemakkelijker over meer werkvolk dan thans de beschikking kunnen krijgen. De lonen vormen daarvoor geen be letsel meer; stellen we het loon van de landarbeider in 1940 op 100, dan is dat thans gestegen tot 243, terwijl dat van de industrie-arbeider in die zelfde tijd tot 173 is opgelopen (cijfers van Minister Vos). Bewust is het peil van het platteland hogerop gebracht en vast staat, dat een werknemer van hetzelfde loon op het platteland on eindig veel ruimer - en ook aangena mer, doch dat is een kwestie van smaak - zal kunnen leven dan in de stad het geval is. Voor sommige streken in Zeeuws- Vlaanderen is het vraagstuk van het tekort aan landarbeiders al nijpend ge worden en het ware te hopen, dat daarin van overheidswege afdoende kon worden voorzien. De vlucht naar de industrie noemden we als factor van het tekort aan landarbeiders, doch daarbij hadden we niet het oog op een plaats als Breskens, dat we niet tot de landbouwdorpen rekenen, doch meer zien als plaats van handel, visserij en industrie en dat we van deze plaats van harte gelukwensen met het plan van De Schelde in Vlissingen, om een deel van haar fabrieken naar Breskens over te brengen; moge dit gelukkige begin door anderen worden gevolgd en voortgezet. L. Dus toch, onverwacht, een wedstrijd OostWest. Wat is de bedoeling eigen lijk van zo'n wedstrijd? Een attractie voor de toeschouwers? Een middel om de zwakke kas van clubs resp. voetbal bond op te fleuren? Een nuance in de eentonige competitie-wedstrijden, of is het meer een „show" wat ieder gewest aan spelerskwaliteit bezit? Inderdaad moet men het zien als: de beste spe lers treden hier in het veld om getui genis te doen van het peil hunner clubs. De individueel beste speler speelt in zijn eigen elftal steeds een heel voorname rol. Daarom mogen we die wedstrijd niet zien als een strijd om doelpunten. Productiviteit, techniek, tak- een dier zo mooi als er ooit een staart had gedragen. In vliegende vaart schoot de vos over het terrein en brak onmiddellijk door uit het hout naar de open vlakte, met de honden als dollen achter zich aan. In bonte verwarring joeg het ge hele jachtgezelschap hem achterna, het violetkleurige rijkleed der gravin en de hemelsblauwe amazone van Zu- Zu bij de ren door het ongelijke ter rein vóór allen uit. Cecil op de King en de Seraph op een prachtigen, zwaar gebouwden schimmel van even edel bloed en even reusachtige figuur als hij zelf, gaven, met de beide dames ongeveer op gelijke hoogte, den weg aan. Het spoor was in het open terrein geheel vers, en de honden joegen met zulk een razende snelheid, dat slechts enkele uitstekende paarden ze konden volgen. „Daarbij haalt geen hanengevecht!" riep Zu-Zu, wier blauwe amazone in den wind golfde. Tegelijkertijd lichtte zij Cecil's bruine merrie over een doorn heg en klemde de kleine, witte tanden vastberaden op de rozensigaret, die de Seraph haar gegeven had. tiek, snelheid, enz. daar gaat het hier om. Een speler die hieraan niet vol doet, draagt geen eer voor z'n club, noch sympathie van een degelijke toe schouwer weg. De cracks moeten kun nen laten zien, kijk „dit is voetbal". De opstelling en verkiezing van enkele spelers heeft wel enige verba- zing gewekt bij velen. Komen beide elftallen in het veld, zoals de opstelling aangeeft, heeft West de beste papieren. Zij zijn zeker in staat om iets goeds te laten zien, dien tengevolge de overwinning te behalen. Max. DUIVENSPORT. Duivenvereniging V.Z.V. te Hoogeweg. Uitslag algemene vlucht Arras op Zondag j.l. Duiven los 9 uur 10 min. Aankomst ie duif 11 u. 15 min., snel heid 1087 m. per min. Aankomst laatste duif 11 u. 33 min. 28 sec., snel heid 943,8 m. per min. 1, 41 en 63 P. Buijze, Br. 2, 23, 26, 62 en 84 W. Klaaijsen, Br. 3 en 77 A. Verstraete, Br. 4 en 12 J. Ris- seeuw, Br. 5 Fr. Blok, Sch. 6, 19, 40, 49, 55 72 Jn- v. Gijs, Br. 7, 20, 95 B. v. Waes, H. 8 Ch. Temmerman, H. 9, 27 en 31 Jn. Dathijn, Br. 10, 46 en 79 E. Temmerman, PI. 11 Dusardeijn, Gr. 13 en 80 C. Wisse, Br. 14 en 30 R. Groosman, PI. 15 R. v. Waes, H, 16 Riteco, Br. 17, 71 en 78 I. Klaaij sen, Br. 18 en 73 P. Pladdet, Bv. 21 A. Vermeulen, Br. 22, 42, 43 en 44 Souliman, H. 24 L. v.d. Wege, Br. 25, 29, 47 en 50 Le Cluyse, H. 28 en 32 A. Haartsen, Br. 33 P. de Pla iner, Dr.w. 34 en 65 G. Pleijte, Br. 35 C. Temmerman, H. 36 en 56 M. Ouaars, Br. 37 en 58 Joh. Carels, Br. 38 Wf de Ruijsscher, H. 39 J. van de Broecke, Br. 45 Ch. de Poorter, H. 48 E. Poppe, R. 51 Spinneweijn, H. 52 A. Pillaet, H. 53 C. de Poorter, S. 54, 60 S. Lauret, Br. 57 H. Sieben, Sch. 59 A. v. Gijs, Gr. 61 en 85 W. de Rie, Gr. 64 Merrelaar, H. 66 en 70 E. de Waele, H. 67 Jn. Ras, Gr. 68 Eaas Mzn., Br. 69 en 91 R. Scher- beijn, H. 74 P. Pijcke, H. 75 M. Faas, Br. 76 en 94 Gebr. Baecke, H. 81 Quekelberghe, Br. 82 W. Fenijn, Br. 83 Wabeke, H. 86 D. de Hamer, Dr. 87 F. de Smet, R. 88 S. Lauret, v.n. 89 P. Verduijn, Br. 90 P. Jacobs, Br. 92 Gebr. Provoost, H. 93 I. de Jonge, Br. 96 A. Seijnesael, H. Juist toen Vivandière zich, licht als een veer, van voren tot den sprong ophief, hoorde lady Guenevere die woorden. Een straal toornig licht fon kelde in haar trots oog. Dat „dat mens" in die blauwe amazone op de wereld bestond, scheen zij tot nu toe niet te hebben opgemerkt, maar thans kwam een gevoel van verachting in haar ge moed op en straalde door in haar blik. De gehele jacht stoof nu in volle vaart over het terrein, de honden vlak achter de vos aan, met de neus in de wind en de staart laags de grond, in pijlsnelle vaart over het open veld, langs kreupelbos en hoog hout, door heide en braakland, zonder dat de vos van plan scheen het bos op te zoeken. Heggen, heiningen, schuttingen en beken deden het jachtgezelschap wel dra uiteen geraken. Verscheiden ruiters waren met hun paarden gestort, en nog slechts aan enkele uitverkorenen, die uitstekende paarden bereden, was het mogelijk de honden in 't oog te houden. „Pakt hem wie kan!" was het wacht woord geworden, want letterlijk ging het in vliegende vaart verder, zonder De eerste larven van de Coloradokever gevonden Nu de eerste larven van de kever gevonden zijn, is het de juiste tijd om het aardappelgewas te bespuiten met vergif opdat deze jonge larven, welke in korten tijd het loof kunnen afvreten, worden gedood. Wacht nu niet langer totdat het U wordt aangezegd om te spuiten, doch laat Uw gewas ten spoedigste behan delen met 12 K.G. Calcium arsenaat op 100 liter water. Denk er om en zie daar vooral op toe, dat er voldoende sproeistof op Uw gewas komt! Bij een zorgvuldige toepassing en voldoende water gebruik (800 liter per II.A.), kunt U van succes verzekerd zijn. De jonge larven worden het gemak kelijkst gedood; dus spuit zelf of laat zo spoedig mogelijk dit werk door een ander verrichten, doch zorg er voor dat het goed gebeurt! INGEZONDEN. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Loket D.K. Oostburg. Deze woorden staan deze week bij alle werkgevers en werknemers in hun hersens gegrift. Wat is het geval? Vorige week en deze week kregen alle werkgevers en werknemers een kaartje van de Distributiedienst om op 4 Juni om hun toeslag bijzondere arbeid te komen. De meesten ging het net als mij, ze dachten laat ik niet verge ten de stamkaarten tegen 4 Juni bij elkaar te krijgen en in mijn woon plaats om de toeslag te gaan. Maar dan kwam de ontgoocheling en tevens de woede over zoveel bu reaucratie. Want wij allen hadden niet gezien dat op het kaartje stond (en zij die het gezien hadden dachten aan een vergissing): Afhalen loket D.K. Oostburg! De woorden, die dan gezegd zijn, horen niet geschreven te worden, maar te begrijpen was^het dat men ze zei. Is het geen scfünde dat in deze tijd van veel werk, van Wederopbouw, waar ieder om een huis enz. zit te wachten, de mensen een paar uur moe ten verzuimen om de hun toekomende extra bonnen in Oostburg te gaan halen. Gaan we nu trachten vooruit te gaan of. moet het steeds erger wor den? Laat alle werkgevers, werknemers en bonden hier een krachtig protest laten horen tegen een dergelijke verspilling van tijd, nu elke minuut kostbaar is. Een werkgever. C. dat de honden een ogenblik van 't spoor geraakten, tot de vos eensklaps de weg naar het hout insloeg. De honden werkten prachtig, brach ten de vos tot staan, joegen hem terug, kregen hem een seconde lang in 't oog en dreven hem het hout uit, weer de vlakte op. Slechts een zestal jagers hadden de dieren tot daartoe kunnen volgen. De snelheid was zelfs voor een rit over grasland buitengewoon groot. Hier stelde een hoog hek de spieren van de stoutsten springer op de proef. Daar gaapte een sloot achter een heg van sledorens. Ginds verhief zich een zware schutting, en verderop ruiste een beek nijdig tussen de biezen door. De oostenwind joeg over de weilanden. Met dezelfde snelheid en met het zelfde gemak als bij de wedrennen, wees Cecil ook nu „den weg". Lady Guenevere en de Seraph waren bijna met hem op gelijke hoogte, drie offi cieren van de garde verder achter, alsmede Zu-Zu en een paar heren van Melton. (Wordt vervolgd).

De Schakel | 1947 | | pagina 2