Voetbaldiagnose gez. naar IJzendijke; 10. A. M. S- Minnaert naar St. Laureijns (Be.); 24, A. A. Triou naar Middelburg; 26, M. F. Notebaart naar Breskens. Gemeente GROEDE. over de maand April 1947. GEBOORTEN: 13, Anna Pleuntje, d. van J. J. Jansens en J. Schieman; 24, Adriaan Benjamin, z. van W. van de Ree en M. R. Beeke. HUWELIJKEN 3, A. J. Beun, 26 j. met J. Salomé, 26 j. OVERLIJDEN: 13, D. Loijsen, wed. van J. J, Verstraete, 81 j.; 28, L. Jansens, 67 j. INGEKOMEN 3, C. J. Niemantsver- driet van Poortvliet naar O 202; 3, J. de Feijter van Sluis naar O 89 3, A. J. Beun van Sluis naar W 143; 8, C. J. M. Dijkman van Rotterdam naar W 29, J. A. de Kat van 's-Gravenhage naar A 38; 16, P. J. J. Vermeulen van IJzendijke naar A 6. VERTROKKEN 1, J. I. Risseeuvv naar Sluis, A 14a; 1, J. J. Risseeuw en echtg. naar Sluis, A 14a; 3, E. Porreij naar Breskens, ie Zandstraat 9; 11, P. A. de Rie en echtg. naarjNieuw- vliet, Dorpsstraat 18 16, T. Bruijn- zeel, wed. van der Meulen naar Sluis, Rozenoord; A. T. Bruijnzeel naar Sluis, Rozenoord; 25, J. J. de Caluwé naar Sluis H 2; 25, J. Vinjé naar Sluis H 2; 28, A. P. de Groote en gezin naar Aardenburg, Draaibrug 51. Gemeente BRESKENS over de maand April 1947. GEBOORTEN 30, Jacob Johannes, z. van van den Broecke, Johannes en van Wille, Maria Esther. HUWELIJKEN 3, Faas, Matheus Jan, oud 25 j., visser, wonende te Breskens en Schaap, Jozina, oud 29 j., zonder beroep, wonende te Breskens; 10, Faas, Martinus Isaac, oud 20 j., koopman, wonende te Biervliet en de Visser, Janna, oud 19 j., zonder beroep, wonende te Breskens; 10, de Groote, Willem Abraham, oud 28 j., tekenaar, wonende te Breskens en Wagenaar, Catharina Elizabeth, oud 25 j-, zonder beroep, wonende te Bres kens; 17, Janssen, Cornelis Izaak, oud 25 j., kappersbediende, wonende te Breskens en Baay, Jacoba Johanna, oud 24 j., zonder be roep, wonende te Breskens. OVERLIJDEN: Geen. INGEKOMEN3, Porreij, Elisabeth van Groede naar ie Zandstraat 9; 9, Verstraaten, Cornelia Elizabeth van Vlissingen naar W 50; 21, Verduijn, Francois Pieter van Dussen naar Dorpsstraat 51; 25, Verschelling, Her mine van Sommelsdijk naar a/b „Vertrouwen''; 26, Oppeneer geb. Notebaart, Maria Francina van Schoondijke naar ie Zandstraat 23; 26, Schrier, Jan van Delft naar Spulplein 129, van der Laan, geb. van der Weide, Jannetje en kind van Langerak naar Dorpsstraat 47; VERTROKKEN12, Collemeijer, Maria Elizabeth van Vogelenzang 15 naar 's-Graven hage; 18, Kaak geb. Smit, Albertje en kind van Kijkuit 6 naar Hoensbroek; 22, Calon, geb. de Causmaecker, Regina Rosalia van Noodplan D 16 naar Bloemendaal26, Schuurmans, Antonius Franciscus van Rijks kamp „Vogelenzang" naar Middelburg; 28, de Vuijst, Catholïna Anna van Scheldekade 28 naar Amsterdam. DUIVENSPORT. Schoondijkse Concours- en Verz bond. Uitslag prijsvlucht uit Dourdan op Zondag 25 Mei 1947. Duiven los 6 uur 2 min.- Aan komst ie duif 10 u. 19 min. 29 sec., snelheid 1294 m. per min. Aankomst laatste duif 10 u. 36 min. 55 sec., snelheid 1227,8 m. per min. ie R. Blomme, Bv. 2e, 5e en 42e H. de Baare, Br. 3e P. Verduijn, Br. 4e en 48e Hamelink, B. 6e Dusarduijn, G. 7e en 43e I'. Buijze, Br. 8e Haak Bv. 9e P. Pladdet, Bv. 10e, 11e en 26e F. Blok, Sch. 12e P. Pijcke, H. 13e, 18e, 38e, 44e en 49e J. Datthijn, Br. 14e Dobbelaere, Sch. 15e P. Verduin, Sch. 16e Quekelberghe, Br. 17e Baeke, H. 19e en 32e P. Jacobs, Br. 20e, 22e en 46e A. v. Gijs, G. 21e en 39e W. Klaaijsen, Br. 23e en 41e J. Risseeuw, Br. 24e R. Groosman, H. 25e A. de Conink, Sch. 27e Riteco, Br. 28e Dieren- donck, Br. 29e Roegiers, H. 30e, 31e en 34e J. van Gijs, Br. 33e Blomme, B. 35e J. Quaars, Br. 36e M. Faas, Br. 37e J. v.d. Broeke, Br. 40e G. van Grol, Br. 45e Soulimans, H. 47e \Y. de Rie, G. Het is niet mogelijk als scheidsrechter op een voetbalveld, de volle goedkeuring van spelers en publiek weg te dragen. Vaak ten onrechte staat de scheidsrechter in het brand punt van critiek. Een opbouwende critiek echter, vooral op de in lagere regionen rtui- tende sportmensen, mag niet achterwege blij ven, want, afgezien van de bijzondere gevallen, blijkt toch telkens weer dat er velen onder hen zijn, die een twijfelachtige kennis bezitten van de spelregels. Een scheidsrechter die na een wedstrijd gevraagd wordt om een ophel dering in een kwestie en verklaart, dat hij geen weg weet in de warwinkel der spelregel theorie, moet zich toch nooit in zijn sporteer aangetast voelen, als hij becritiseerd wordt. In een wedstrijd 3e klasse K.N.V.B. werd ge speeld op een veld, waar de lijnen door een grof soort houtafval werden kenbaar gemaakt, bijna niet zichtbaar, soms 40 c.m. breed. Ieder scheidsrechter dient toch te weten, dat van het voorschrift ten hoogste 12 c.m. breed en duidelijk zichtbaar, niet mag worden afge weken in normale omstandigheden. In een andere wedstrijd, 2e klasse K.N.V.B., snerpt telkens weer de fluit als gepoogd wordt met twee spelers tegelijk een tegen stander de bal af te nemen, waarbij de fluitist veelbetekenend twee vingers omhoog steekt. Is dat dierect- of indirecte vrije trap? Zal de scheidsrechter wanneer eventueel een pro testcommissie zo'n geval te behandelen krijgt, zich schuil gaan houden achter het schild „ik zag het als gevaarlijk, dus ontoelaatbaar". Een blok spelers, die de beruchte vrije trap op de rand van strafschopgebied willen keren, is dus bij die scheidsrechter verboden Waar staat die spelregel? Op dergelijke wijze scheidsrechteren is fnuikend voor de voetbalsport in 't algemeen, voor de spelers in 't bijzonder. Hoe zal er sprake kunnen zijn van vooruitgang, als in ieder gewest andere spelregels worden toe gepast Max. Correspondentie bureau v.d. blad. NIEUWE BONNEN. i tot en met 14 Juni. Bonkaarten KA, KB, KC 705 (serie D) Suiker: D 08 Algemeen 500 gr. suiker, boter hamstrooisel, enz. of 1000 gr. jam, stroop, enz. of 500 gr. chocolade of suikerwerk. Zeep: D 02, D 05 en D 08 Reserve 250 gr. zachte zeep. Eieren D 02, D 04 en D 06 Melk, 1 ei. Bonkaarten KD, KE 705 (serie D) Suiker: D 15 en D 16 Algemeen, 250 gr. sui ker, boterhamstrooisel, enz., of 500 gr. jam, stroop, enz. of 250 gr. chocolade of suiker werk. Eieren D 17 Algemeen 1 ei. Zeep D 18 Algemeen 250 gr. zachte zeep. D 17 Reserve 90 gr. Deense toiletzeep (vóór inlevering). D iS Reserve 250 gr. zachte zeep. Bonkaarten MA, MD 706 (serie D) Suiker: D21 suiker 250 gr. suiker, boterham strooisel, enz., of 500 gr. jam, stroop, enz., of 250 gr. chocolade of suikerwerk. Tabakskaarten enz. QA, OB, QC 703. Tabak: 75-1 Tabak 3 rants, tabaksartikelen. 75-2, 75-3 tabak 2 rants, tabaksartikelen. Versnaperingen 75-1 versnaperingen 200 gr. chocolade of suikerwerk of 200 gr. suiker, boterhamstrooisel, enz., of 400 gr. jam. stroop, enz. 75-3 Versnaperingen 100 gr, chocolade of suikerwerk of 100 gr. suiker, boterhamstrooisel, enz. of 200 gr. jam, stroop, enz. In verband met het feit, dat van de D- strook op de KA, KB en KC-kaarten alle bonnen „Algemeen" zijn aangewezen, moet voor de aanwijzing van de bonnen voor zachte zeep gebruik gemaakt worden van de reste rende Reserve-bonnen, terwijl de niet ge bruikte melkbon ditmaal is geldig verklaard voor 1 ei. D.K. Oostburg 225. Van 2 tot en met 21 Juni 1947 zal ge legenheid bestaan tot het indienen van ndividuele aanvragen aanvragen voor werk kleding door personen, werkzaam in een zelfstandig beroep of wel in een bedrijf met minder dan 10 werkkledingdragende arbei ders. Hiertoe kan op de kantoren, wanneer zij geopend zijn voor Alg. Zaken, een formulier MD 333-06 worden gevraagd. Op dit formulier moeten zijn ingevuld a. Naam en voorletters van de aanvrager (ster). b. Volledig adres. c. Geboortedatum. d. Op welke adressen betrokkene sinds 1 Aug. '46 heeft gewoond. e. T D. no.(hieronder wordt verstaan het Kringno.: en volgnummer. f. of betrokkene in loondienst dan wel zelf standig werkzaam is. g. naam en aard van het bedrijf en beroep, waarin betrokkene werkzaam is. h. op de achterzijde in de kolom „Benamin gen" slechts vermelden„werkkleding" i. ten slotte de werkgeversverklaring, tenzij de aanvrager (ster) een zelfstandig beroep uitoefent. Onvolledig ingevulde formulieren worden niet behandeld. Plaatselijk Nieuws Groede. Maandag zijn in deze gemeente grote wandel tochten gehouden, georganiseerd door de afd. Groede der Alhletiekver. W. Z.-Vlaanderen. De te lopen parcoursen waren 20 en 30 K.M. De deelname was zeer groot en we zagen des voormiddags bij de start groepen uit Middel burg, Vlissingen, Breskens, Groede, enz. Jammer was, dat des morgens de route niet gevolgd werd, zoals in ons vorig no. afgedrukt stond, waardoor honderden mensen in Bres kens tevergeefs op de lopers stonden te wachten. Dit is echter buiten de schuld van „De Schakel," die de te volgen route van bevoegde zijde vernomen had. Was des mor gens de tocht vanuit Groede via Torenweg, Krabbendijk en de Straatweg weer naar Groede, waar een verplichte rust werd ge houden, des middags liep de route over Oost burg, Zuidzande, Potjes en Nieuwvliet. Een prestatie mag het zeker genoemd worden, dat geen uitvallers waren te boeken. De Signaalafdeling „Achilles" uit Middelburg had tot taak de lopers weg te brengen en weer in te halen, wat aan het geheel een fleurig aanzien gaf. De heer Wagenvoort deelde des avonds met een toepasselijk woord de prijzen uit, waarbij hij dank bracht aan alle medewerkers. Ook Burgemeester Everaars, die met z'n dochter de wandeltocht had volbracht, werd op de muziektent genodigd om zijn diploma in ontvangst te nemen, waarbij hem een hartelijk applaus ten deel viel. De voorzitter van „Achilles," die de eerste prijs in ont vangst mocht nemen, bracht dank aan de organisatoren en de bevolking voor de har telijke ontvangst, waarna de Burgemeester het woord verkreeg en die o.m. begon met te zeggen, dat hij eens op een wielerwedstrijd een meneer een schitterende rede hoorde uit spreken als aanmoediging ter beoefening van deze sport, terwijl diezelfde meneer helemaal niet aan sport deed en ook niet van plan was dit te doen. Spr. bracht dit even naar voren om aan te tonen, dat men voor een fijne vrucht geen reclame kan maken zonder ze zelf eerst te proeven, reden waarom de Burgemeester dan ook besloten had de tocht zelf mee te tippelen. Hij eindigde met de hoop uit te spreken, dat er bij een volgende wandeltocht in Groede het dubbele aantal lopers van nu zullen meedoen. Hierna gaf de Signaalafdeling met haar hoornblazers en trommels nog enkele schitterende uitgevoerde nummers ten beste. Een woord van lof aan de H.H. organisatoren van deze tocht is hier zeker op zijn plaats. De prijzen werden als volgt toegekend: 1. „Achilles," Middelburg; 2. de Korfbalclub, Groede; 3. de Schoolkinderen, Groede. Evenals vorige jaren brachten ook nu weer met de Pinksterdagen een 30-tal oud militairen uit de mobilisatie 1939^40 een be zoek aan hun voormalige kwartiergevers alhier. Bij deze gelegenheid werd onderstaand ge dicht door een paar dames opgedragen aan de I-II-40 R.I. AAN HET 40e REGIMENT. Zo een heel mooi monument Hebt gij ons nu gegeven. Groede's Parochieput Die nu nog wordt benut, Voor zo een mooie fontein, Die er heus wel mag zijn. Het frisse jonge groen, Het overkoepelend lover, Verlicht door helderen schijn Van uit deez' mooie fontein Spatten de zilveren stralen, Die druppelend nederdalen. Wie had dit durven denken Dat gij ons dit zoudt schenken Wij zijn toch zo content, Lang blijve dit monument Voor Groede zo een heel mooi present Van het 40e Regiment. S. E. M. Eede Dinsdag j.l. herdacht het echtpaar C. Ver- strenge-de Ridder de dag waarop zij vóór 55 jaar in het huwelijk traden. Het heeft hen die dag niet aan belang stelling ontbroken.

De Schakel | 1947 | | pagina 2