Tweede blad DE SCHAKEL Kon. Mij De Schelde komt naar Breskens! Rijkspostspaarbank. Voetbaldiagnose £ert. iLeAMifdeml faAudd! Nc 121 naar de algemene begraafplaats, waar Idoor pastoor Lievegoed een rede werd uitgesproken, die allen diep ontroerde. I Op de graven der hier liggende onbe kende Fransche soldaten werden bloe men gelegd, waarop 2 minuten stilte in acht werd genomen, gevolgd door het zingen van 2 coupletten van het Wilhelmus. Van de Kon. Mij De Schelde te Vlissingen werd vernomendat ■één har er afdelingen naar Breskens overgebracht seal worden. Aan vankelijk zal met c.a. 75 man begonnen worden. Het overbrengen van een volledige afdeling van De Schelde opent voor onze gemeente en voor geheel 14'est Zeeuwseh- Vlaanderen wijde vooruitzichten. Het begin van industrialisatie van onze streek wordt met deze vestiging ingeluid. Naar wij vernemen zullen c.a. 25 a jj man uit Breskeus of uit de andere West Zeeuwsch- Vlaamse plaatsen in de gelegenheid worden gesteld om te Vlissingen een scholingscursus van enkele maanden te volgen. Zij maken danindien het bedrijf te Breskens begint (wat nog dit jaar zal geschiedendaarvan als vakkundig personeel de kern uit. Ongetwijfeld, zullen velen deze gelegenheid aangrijpen om zich voor de scholingscursus op te geven en om zodoende voor de toe komst verzekerd te_ zijn van geregeldvast werk, pensioenverzeke ringenz. Het spreekt vanzelf, dat het Gemeentebestuur van Bres kens er het zijne toe bijdragen zal om de vestiging van De Schel de- fabriek zc spoedig mogelijk tot een feil te maken. Het zal o.a. voor huisvesting der arbeidersgezinnen zorgen. Zie verder advertentie in dit blad van het Gemeentebestur van Breskens). Redactie. Belangrijk. Onze lezers worden verwezen naar de belangrijke advertentie van de Vereniging Ziekenhuisverpleging in Zeeuwsch-Vlaanderen te Terneuzen, voorkomende in dit blad, dit geldt in het bijzonder voor de leden van boven genoemde vereniging. Aan het postkantoor te Breskens en het daaronder behorende ambtsgebied werd gedurende de maand April inge legd f 88544.79, terugbetaald f 148606.97 Het laatste door dat kantoor uitge geven boekje bedraagt het nummer 20577. Rentebijschrijving. Ter bijschrijving van de rente tot en met 31 December 1945 kunnen wor den ingezonden de boekjes van de in- leggers, wier familienaam begint met de letters: A. B. C. D. E. F. G. I. O. U. of'Y. Na 15 Mei a.s. ook de let ter H. NIEUWE BONNEN. Geldig van 12 t.m. 25 Mei. BROOD: C 01, C 11 en C 21 brood, C 06 en C 13 reserve brood 800 gram; C 02 brood 400 gram, C 03 res. brood 1600 gram. MELK: C 01 melk 4 liter; C 03 en C 05 melk 7 liter; C 13 en C 15 melk r2 liter; C 21 melk 5 liter. BOTER: C 01 boter en C 07 res. 125 gram; C 11 en C 21 boter 250 gram. MARGARINE of VET: C 02 en C 22 boter 250 gram margarine of 200 gram vet; C 12 C 01 en C 04 res. 125 gram margarine of 100 gram vet. KAAS: C 01 algemeen, C 05 res. en C 21 kaas 200 gram; C 11 algemeen 100 gr. kaas EIEREN: C 02 en C 12 algemeen 2 eieren; C 21 eieren 5 eieren. VLEES: C 01, C 11, C 12 en C 22 vlees 100 gram C 02 en C 21 vlees 300 gram. RIJST, KINDERMEEL, enz.C 16 reserve 500 gram. ZEEP: C 03, C 13 algemeen en C 17 reserve 225 gram huishoud- of 90 gram toiletzeep. Extra-kaasbonnen verlengd. De extra aangewezen kaasbonnen B 04 res. en B 07 res. voor korstloze en/of smeerkaas voor jeugdige personen, kunnen alsnog tot uiterlijk 10 Mei a.s. bij een detaillist worden ingeleverd. D.K. Oostburg. 225. Vanaf 12 Mei zijn form. MD 393-06 verkrijgbaar tot het aanvragen van brandstoffen voor ruimteverwarming de z.g. B.C. en D. Verbruikers. De goed ingevulde en ondertekende for mulieren moeten zo spoedig mogelijk weer worden ingeleverd. Tegen een verzwakte Zeeuwen-ploeg wist T. S. C. Zondag 1.1. beslag te leg gen op het kampioenschap in de 2e klasse A. A.s. Zondag komt deze sterke ploeg uit Oosterhout bij Breskens op bezoek en het zal niet verwonderen dat ook zij aan de T. S. C.-zegekar gekoppeld wordt. Tenzij de Breskens' ploeg z'n onproductieve speelwijze (vooral in de voorhoede) overboord gooit belooft het een zeer interessante wedstrijd te worden. Max. Gevonden voorwerpen Een kam, een kruis aan een zilveren kettinkje, een hoofddoek. Inlichtingen ter gemeente secretarie te Groede. Een portemonnaie met inhoud, een dubbele rijwieltas met inhoud, een ceintuur, 1 paar dameshandschoenen. Inlichtingen bij de Rijkspolitie te Oost burg. Plaatselijk Nieuws. Oostburg. Vrijdagmiddag is in het Ledel- Theater alhier de nationale herdenking gehouden, waarbij de leerlingen van alle in onze gemeente zijnde scholen vertegenwoordigd waren. Burgemeester Hoekzema herdacht, na het zingen van het Wilhelmus, in een rede de oorlogs slachtoffers. Hierna volgde 1 minuut stilte, waarna de heer Hoolhorst in treffende woorden de betekenis van het verzet behandelde. Zaterdagavond ging men in massa De nationale feestdag heeft in onze gemeente een schitterend verloop gehad. Voor de kinderen der lagere scholen werd in het Ledel-Theater 's middags kinderfilms vertoond, terwijl op het Ledelplein wielerkoersen wer den gehouden, zowel voor jong als oud, waarvoor grote belangstelling was. Hierna volgden volksdansen, s' Avonds gaf de muziek, onderleiding van dhr. Schijve, een concert, terwijl later op de avond een muziekkorps uit Belgiè de feeststemming nog kwam verhogen. Retranchement. ITet alhier gehouden bevrijdingsfeest had, dank zij het mooie weer, een prettig verloop. Zowel jong als oud hebben volop genoten. De feestvreugde duurde voort tot na middernacht. In de plaats van de heer H. Zwier, die bedankt heeft als voorzitter der muziekvereniging alhier, is gekozen de heer Almekinders-Masclee. Nieuwvliet. De in deze gemeente gehouden Emmabloemcollecte bracht f 19,52*12 op. Het post-, telegraaf- en telefoon station alhier werd met ingang van 1 Mei j.l. omgezet in een hulppost- telegraaf- en telefoonkantoor. Tot kantoorhouder werd benoemd J. Legrand, tot genoemde datum be steller" aldaar. Zondagmiddag speelde de heer A. Kotvis van Zuidzande simultaan tegen de leden van de onlangs opge richte damclub van Nieuwvliet. De heer Kotvis behaalde een mooie zege door 7 partijen te winnen; hij verloor slechts r partij .en speelde 1 partij remise. Nationale feestdag. Dank zij het gunstige weer kon het feestprogramma vlot afgewerkt worden. Vooral de kinderspelen had den flinke belangstelling, zowel door groot als klein. De verschillende wed strijden, alsook de tractaties op het feestterrein, vielen dan ook goed in de smaak bij de jeugd. Het feestprogramma werd besloten met een concert door het muziekge zelschap „Nut en Genoegen", gevolgd door een muzikale rondwandeling door het dorp. IJzendijke. Naar wij vernemen, zal de Post- harmonie uit Amsterdam, ouder leiding van de heer Speets, in Juli de ge meente IJzendijke met een bezoek vereren. Het corps is negentig man sterk en zal een concert geven. Wij geven de verzekering dat het de ge meente IJzendijke bij die gelegenheid niet aan bezoek zal mankeren. Cadzand. De Chr. Jeugdvereniging alhier vierde dezer dagen haar jaarfeest in een lokaal van de Openb. Lagere School. Er was muziek en zang, terwijl een toneelstuk in 3 bedrijven, getiteld „Het veerhuis aan de dijk", werd op gevoerd, dat zeer goed vertolkt werd. Het was een zeer gezellige avond.

De Schakel | 1947 | | pagina 3