Voetbalschoenen Heeren trokken het land door Gemeenle Breskens Rijkskweekschool voor Onderwijzers (essen) A. Bondewel, Breskens Tweede meisje Dienstneming bij de Koninklijke Marine. Wij hebben weer een Minister voor Wederopbouw. Een persoon waar wij in ons gewest iets mee te maken hebben. Deze nieuwe Excellentie heeft zijn taak blijkbaar serieus opgevat en zoo doende kon het gebeuren, dat binnen een paar weken na zijn benoeming, hij met gevolg van een groep andere heeren ons Landje doortrok en zeer veel blijken van belangstelling gaf. Er hebben conferenties plaats gehad en voor de zooveelste keer zijn onze Burgemeesters in de gelegenheid ge weest om de belangen van de streek naar voren te brengen. En natuurlijk was Z. Exc. vol be langstelling en hij was er zelfs over tuigd van, dat er hier eenige moeilijk heden zijn die dienen overwonnen te worden. Er komt een tamelijk groot verslag in de krant en het is best mogelijk dat er nog eenige menschen gevonden worden, die thans weer ho pen op spoedige beterschap. Wij kunnen echter niet zoo optimis tisch zijn. Na de bevrijding zijn hier reeds zoo vele ministers geweest en zijn reeds zoovele goede beloften gedaan, dat het meerendeel der bevolking er thans wel voor past om zich te troosten met een doode musch. 'k Weet het wel, zoo'n minister meent het soms wel goed, maar komt hij op zijn departe ment dan zijn daar een leger van ambtenaren en ambtelijke instanties, waarvoor hij capituleeren moet. Ik weet het, dat ik met bovenstaande niet veel nieuws laat horen. Anderen - en menschen die hoger staan dan ik - hebben deze kwaal al voor mij ondekt. Toch lijkt het mij niet ondien stig te wijzen op de huidige gang van zaken. Ik weet het, er zijn moeilijk heden waaraan een minister ook niets kan veranderen. Er komen onvoldoende materialen om de wederopbouw op korten termijn mogelijk te maken. Maar dat de aan wezige materialen nog niet worden ver bruikt en ten deele zelfs geheel ver keerd worden verbruikt, en dat objec ten waarvoor de materialen aanwezig zijn door bureaucratie niet uitgevoerd worden, daaraan dient een eind te ko men en dat kunnen wij van een minis ter minstens verlangen- Een typisch staaltje van verkeerd gebruik van materialen leveren ons de werkkampen die in W. Z.-Vlaanderen zijn verrezen en nog in aanbouw zijn. Ze zijn door de minister bezocht en hij was zeer tevreden over de inrich ting. Doch er komen geen werklieden in deze kampen. Hoewel het reeds vorig jaar te zien was dat er dit jaar veel minder vak lui naar ons gewest zouden komen, zijn honderdduizenden weggesmeten aan de bouw van werkkampen. Hoeveel woningen had men van de verbruikte materialen niet kunnen bouwen? In Sluis zijn de arbeiders voor de wederopbouw gehuisvest in een klooster, dat door de oorlogshandelingen was beschadigd. Daar verblijven thans een 8o-tal werklieden in. Maar als eens be kend zou worden, wat dit gebouw kost aan onderhoud, dan zou men ver stomd staan. Zoo is het b.v. in ver schillende kampen gebeurd, dat er nieuwe houten kribben gemaakt wer den. Toen ze eenmaal klaar waren werden zij weer afgebroken, omdat er ijzeren voor in de plaats kwamen. Dat zijn echter maar één paar kleine staaltjes van materiaal en geldverspilling. Neen wanneer wij dat alles rondom ons zien gebeuren, dan maakt het op ons geen indruk meer dat een minister met andere heeren door ons landje trekken. Aert van der Ploeg. NIEUWE BONNEN. Geldig van 27 April tot en met 10 Mei. BONKAARTEN KA, KB, KC 705, serie B. Brood B or brood 800 gram B 02 brood 400 gram B 03 reserve 1600 gram B 06 reserve 800 gram. Boter: B 01 boter 125 gram boter; B 02 boter 125 gram margarine of 100 gram vet; B 03 boter 250 gram margarine of 200 gram vet. Melk: B 01 melk 4 liter; B 03 melk en B05 melk 7 liter elk. Vleesch Boi vleesch 100 gram B 02 vleesch 300 gram. Kaas B 01 algemeen 200 gram. Eieren B 02 algemeen i ei. Bloem, enz.: B 03 algemeen 100 gram bloem of zelfrijzend bakmeel of kindermeel, niet uit rijst bereid. Koffie B 04 algemeen 125 gram. Thee B 05 algemeen 50 gram. Waschpoeder, enz.B 06 algemeen gram waschpoeder èn 250 gram soda. BONKAARTEN KD en KE 705, serie B. Brood: B 11 brood 800 gram. B 13 reserve 800 gram. Boter: B n boter 250 gram boter. B 12 boter 125 gram margarine of 100 gram vet. Melk: B 13 melk en B 15 melk 12 liter elk. Vleesch: B 11 vleesch en B 12 vleesch 100 gram elk. Kaas: B 11 alg. 100 gram. Eieren: B 12 alg. 1 ei. Waschpoeder enz.: B 13 alg. 250 gr. wasch poeder en 250 gram soda. Bloem, enz.: B 14 reserve 100 gram bloem of zelfrijzend bakmeel of kindermeel, niet uit rijst bereid. B 16 reserve 600 gram bloem of zelfrijzend bakmeel of kindermeel, niet uit rijst bereid. BONKAARTEN MA TOT EN MET MG 705. SERIE B. Brood: B 21 brood 800 gram. Boter: B 21 boter 250 gram boter. B 22 boter 250 gr. margarine of 200 gr. vet. Melk: B 21 melk 5 liter. Vleesch: B 21 vleesch 300 gram. B 22 vleesch 100 gram. Kaas: B 21 kaas 200 gram. Eieren: B 21 eieren 5 eieren. Op 1 Mei a.s. zullen bonnen worden aan gewezen voor suiker, versnaperingen, cacao en tabak. De niet-aangewezen bonnen van de serie A kunnen worden vernietigd. SCHOENEN In de week van 28 April t/m 2 Mei 1947 zullen op alle plaatselijke kantoren schoenen bonnen afgehaald .kunnen worden voor alle TD's nummers waarvan de eigenaar nog in het bezit is van een inlegvel waaraan zich beide bonnen 614 en 612 bevinden. Gedurende ditzelfde tijdvak kan aan kinderen geboren in de Maand April van de jaren 1932 tot en met 1945 en aan kinderen geboren in Jun' 1946 een bon worden uitgereikt tegen inname van bon 604. De schoenenbonnen aan de" kinderen op bon 604 is geen bon naar keuze. Nationale Herdenkingsdag. Het Gemeentebestuur van BRESKENS roept bij dezen alle ingezetenen op om op Zaterdagavond 3 Mei a.s. in een stille gang naar het massa-graf onze dooden te herdenken. De herdenking vindt plaats om 8 uur, welk tijdstip de sirene zal aangeven. Een volkomen stilte van 2 minuten wordt dan in acht genomen. Aan het graf worden geen toespraken gehouden. Allen, die bij de plechtigheid tegenwoordig willen zijn, worden opgeroepen zich te ver zamelen voor het gemeentehuis, vanwaar om half 8 de stoet vertrekt. De ingezetenen worden verzocht vanaf des avonds 6 uur de vlag halfstok te hangen. In verband met het karakter van dezen Na- tionalen Herdenkingsavond zal het op prijs worden gesteld, indien alle verkooplocaliteiten vanaf i8 uur gesloten zullen zijn. 22 April 1947. De BURGEMEESTER van BRESKENS deelt belanghebbenden mede, dat bij vol doende deelname vanwege den Huishoudelijken Voorlichtingsdienst een KOOKCURSUS zal worden gegeven. Het cursusgeld bedraagt f 2,Aanmeldingen vóór 1 Mei a.s. bij de dames Zuster IJSENBRANT, Vogelenzang 4. Mevr. WOITTIEZ-Tazelaar, Noodplan N 12. Mevr. LUTEIJN-Vroon, Spuiplein 13. De Burgemeester van Breskens, J. A. EEKHOUT. Gsvonden voorwerpen Een halsdoek, een bos sleutels, een reser vewiel met band. Inlichtingen bij de Rijkspolitie te Oostburg. 2 kinderportemonnaies met eenig geld, 1 meisjes broekje. Inlichtingen ter gemeente Secretarie te Groede. PREDIKBEURTEN Zondag 27 April Breskens 10 uur Ds. van Vliet. 6,30 uur Ds. van Vliet Groede 9 .uur Ds. Derksen. Nieuwvliet 10,45 uut Ds. Derksen. Retranchement 10 uur Ds. Barnouw Schoondijke 10,45 uur Ds. Schopenhauer. Doopsgez. Gem. Aar den burg 10.uur Ds. Nolthenius. GEVRAAGD in Zeeuwsch gezin van personen te Utrecht een NET MEISJE voor dag en nacht, voor de huishouding zelfstandig kunnende werken. Goed loon kost en veel vrij. Van goede getulger voorzien. Brieven te richten aan E. P. J TOURNOIS, Arnsterdamsche straatweg 4, Utrecht, te Middelburg Indien zich een voldoend aantal opgeeft, zal aan de Rijkskweekschool te Middelburg voor hen, die in het bezit zijn van een einddiploma Gymnasium, H.B.S. 5 jaar of een daarmee gelijk gestelde inrichting, gelegenheid bestaan, om te worden opgeleid in één jaar voor Onderwijzer of Onde wijzeres. Het vereischte diploma moet in een der jaren 1947, 1946 of 1945 zijn verkregen behoudens ontheffing daarvoor in bijzondere gevallen. Aanvang der cursus 1 Sept. a.s. De aanmeldingen kunnen een voorloopig karakter dragen en verplichten tot niets. Ook zij, die dit jaar nog eindexamen moeten doen, kunnen zich opgeven. De aanmeldingstermijn sluit 5 Mei a.s. Aangifte en inlichtingen bij den Directeur der Rijkskweekschool A. DE JONGE, Noord straat 29, Middelburg. Maiaihon de luxe Lederen VOETBALLEN BINNENBALLEN ALLE LEDERWAREN gevraagd bij Mevr. BROODMAN te Breskens. Marine Wervingsgroep Nederland, Afd. Middelburg, houdt zitting op het ge meentehuis te Vlissingen, iedere Maandagavond van 19 tot 20,30 uur. Goes, 1 Mei van 14,30 tot 16,30 Terneuzen, i Mei van 19,30 tot 21,30 Breskens, 6 Mei van 16,tot 16,30 Hulst, 9 Mei van 19,30 tot 21, Axel, 10 Mei van 10,tot 12, voor het verstrekken van inlichtingen en het inschrijven van aanmeldin gen voor dienstneming bij de Ko ninklijke Marine. (Vloot, Marine- Luchtvaartdienst en Korps Mariniers) Bovendien dagelijks van 9 tot 16 uur te Middelburg, Koepoortstraat 8.

De Schakel | 1947 | | pagina 3