hebbende „spoed"-onderteekening van de Linggadjati-overeenkomst. We hopen met het bovenstaande korte overzicht den belangstellenden lezer eenig inzicht in den toestand van 's Lands financiën te hebben kunnen bijbrengen en komen daarop binnen kort nog nader terug. L. BURGERLIJKE STAND Gemeente BRESKENS over de maand Maart 1947. GEBOORTEN17 Jannis Izaak, z. van Ghijsels, Jacob Marinus en van van de Wege, Maria Elizabeth. HUWELIJKEN: 6, IJsebaert, Jozias Benignus, oud 25 j., wonende te Ter- neuzen en Roest, Maria Janna, oud 22 j., wonende te Breskens6, van den Belcke, Franciscus Edumondus, oud 41 j., wonende te Breskens en Misilje, Sara Janneke, oud 45 wonende te Bres kens; 20, van Haneghem, Jannis Johannis, oud 23 j-, wonende te Groede en Gazan, Pieternella Maria, oud 26 j-, wonende te Breskens; 20, Meeusen, Daniel Hendrik, oud 29 j., wonende te Breskens en Schrier, Katharina Jozina, oud, 24 j., wonende te Bres kens; 27, van Hanegem, Johannes, oud 42 j., wonende te Breskens en Mook- hoek, Pieternella Sara, oud 38 j wonende te Breskens. OVERLIJDEN 4, van Male, Adriaan, oud 87 j., wonende te Breskens; 14, Wisse, Jacobus Jannis, oud 60 j., wonende te Breskens; 15, van Geijten, Jacomina, oud 77 j-, wonende te Bres kens. INGEKOMEN 1, van Hurck, Willem Franciscus en echtgenoote van CBR naar Noodplan J 4Steijaert, Johanna M. van Groede naar Noodplan D 4; 6, Kramer, Adriaan Roeland, van Kortgene naar Boulevard 84; 27 Klein Selle, Plendrikus van Laren Gld. naar Rijkskamp „Vogelenzang"; 28, van Haneghem, Jannis Johannis van Groede naar ie Zandstraat 1. VERTROKKEN 11 Grahame, Mar cel Bernard Oscar en echtgenoote van Rijkskamp „Vogelenzang" naar Sluis; 13, Roest, Maria Janna van Boulevard Zw Barak 14 naar Terneuzen; 27, van de Vijver, Elizabeth van Boulevard 78 naar Haarlem. lijkheid. „Hoe jammer, dat je er vandaag niet bij was! De honden hadden het spoor dadelijk. Drie van de vlugste dingen gejaagd, die ik nog ooit in mijn leven zag. Je had de „dametjes" dien eenen daar net boven de Gorse eens moeten zien terugdrijven! Drie hazen en een nieuwe vos joegen dwars langs ons heen. Een paar honden braken uit en wilden het nieuwe spoor volgen, maar de oude Bluebell, je lie veling, liet den eerste geen seconde los en de meeste honden gingen haar na. Je hadt niet veel vertrouwen op Silver Trumpet's schouders, niet waar? Mogelijk zijn die ook niet zoo best; toch heeft het paard zijn zaken vandaag bijzonder goed gedaan en is volstrekt niet lastig of onhandelbaar geweest," vertelde Cecil haar nu. Desgevorderd speelde hij zijn rol a la Musset of a la Meredith uitste kend, maar over het algemeen hield hij meer van een minnehandel a, la mode. 't Is voor een heer veel gemak kelijker en veel minder vermoeiend zijn dame van een suizenden wedren of van een vossenjacht te verhalen dan eeuwigdurend te hameren op het aan- beeldje van den glans harer oogen en Plaatselijk Nieuws Breskens. Zaterdagavond had alhier een vriendschappelijke damwed- strijd plaats tusschen BreskensGroede. De uitslagen waren Groede. Breskens. H. Oosterling - J. C. Ie Bleu 20 J. Basting - W. Luteijn 02 J. Luteijn - J. Lako 20 W. v. d. Broecke -PI. de Vlieger 20 J. Verduijn - A. Baden 02 J. Brakman - J. Neuféglise O2 P. Casteleijn - A. Wisse 02 M. Casteleijn - L. de Vlieger 02 J. Oosterling - H. Dijkslag 20 Fr. de Rooij -J. Verduijn 20 C. v. d. Broecke - H. v. Melle O2 L. Tack - P. Dierick 20 De heer C. Verhoosel, ambte naar op het postkantoor alhier, is met ingang van 1 Mei overgeplaatst naar het hoofdpostkantoor te 's-Gravenhage. Groede. In de Dinsdagavond ge houden vergadering van het Oranje- Comité alhier is besloten om op de a.s. nationale feestdag de dag met feestelijkheden door te brengen, be staande uit kinderspelen, volksspelen, muziek, zang, enz. Zie programma in ons volgende nummer. Oostburg. Maandagavond gaf in het Ledel-Theater alhier het Amuse mentsorkest van Jasper Anthonisse 'n bonten avond. De accordeon-virtuoos Van Hijfte bracht met zijn schitterend spel het publiek in verrukking, evenals de conferencier Adri Kaan, die met zijn liedjes groot succes oogstte. Als bijzondere attractie trad op de populaire zanger Albert de Booy, die door zijn liedjes meermalen de zaal deed daveren van het lachen. Hoofdplaat. De voetballer A. Tanghe alhier had Zondag bij een wedstrijd het ongeluk zijn been te breken. Hij is naar het ziekenhuis te Oostburg vervoerd. Voor derde stuurman behaalde het diploma de heer O. Verheije, alhier. Retranchement. De alhier met Paschen gehouden bazar is naar wij vernemen, uit financieel oogpunt, een de eindeloosheid zijner liefde. Even weinig deed het schade aan zijn liefde voor de gravin, dat Zu-Zu Maraschino, een van zijn jachtpaarden, had gereden en dit laatste zelfs met een stoutheid en een driestheid, die zeker bewondering verdienden in een dametje, dat zes maanden te voren nog nooit op een paard gezeten en alleen op 't tooneel pirouettes ge maakt had. HOOFDSTUK V. Onder den jagersboom. „Je bent me een baasje, Beauty! Met glans heb je 't er afgebracht, niet? Jij hebt het werk toch maar we der voor hen gedaan en hebt hun eens laten kijken wat een paard van viif jaar kan! En dan heb je nog lui, die willen zeggen, dat ras niets betee- kent! De kleinste staljongen weet dat!" zeide Rake vol vuur, terwijl hij den held van de Grand Military met bewonderende blikken bekeek. Forest King was een oogenblik te voren zon der een enkel nat haar of een enkele gezwollen pees van een lichte oefening thuis gekomen en werd nu weer in deken en beenwindsels gekleed. succes geworden, ondanks het wel zeer slechte weer. Door de harde wind, werden weinigen verlokt, een fietstocht naar Retranchement te maken. Niette min was het schoolgebouw, waarin de bazar gehouden werd, beide dagen meer dan vol. Vooral de wafelbakkerij had het druk, dank zij de prima kwaliteit van de wafels en de lekkere bakjes koffie. De kooplust bij het pu bliek was niet groot, maar het| rad van avontuur mocht zich steeds in een groote belangstelling verheugen. Gezien de lange winter, met weinig verdiensten voor velen en dat Retranchement maar een plaatsje is met ongeveer 600 in woners, is de bruto opbrengst, welke ongev. f 5.400,bedraagt niet gering te noemen. We hopen dan ook, dat de muziek- vereeniging, met de opbrengst van deze bazar en met het toegewezen be drag van volksherstel, in staat zal zijn een geheel nieuwe bezetting instrumen ten aan te schaffen. Groede. De heer B., winkelier in sigaren en sigaretten alhier reed dezer dagen met z'n motor naar Terneuzen om voorraad voor zijn winkel te halen. Op de terugweg heeft hij echter onge veer een 80 rantsoenen aan tabak en sigaretten verloren. Natuurlijk is dit voor de vinders een heerlijk, buiten kansje geworden, maar de winkelier B. heeft er echter een groote strop aan. NIEUWE BONNEN. BONKAARTEN KA, KB, KC 705. Suiker: A-02 alg.: 500 gram suiker of 100 gr. jam enz., of 500 gr. choc, of suikerwerken. Zeep: A-03 alg: 250 gr. zachte zeep. BONKAARTEN KD, KE 705. Suiker: A-12 en A-13 alg.: 250 gr. suiker of 500 gr. jam enz., of 250 gr. chocolade enz. Zeep: A-14 Alg, en A-17 res.: 250 gr. zachte zeep. BONKAARTEN MA, MD 705. Suiker: A-21: 250 gr. suiker of 500 gr. jam enz. of 2$o gr. chocolade enz. TABAKSKAARTEN. 69-1 3 rantsoenen tabaksartikelen. Ó9-2 en 69-3: 2 rants, tabaksartikelen. VERSNAPERINGSKAARTEN. 69-1: 200 gr. chocolade of suikerwerk, of 200 gr. suiker enz. of 400 gr. jam enz. 69-3: 100 gr. choc. enz. of 100 gr. gr. suiker of 200 gr. jam enz. Met innige vereering liet Rake het oog gaan over de schoone ledematen van den kampioen der „Eerste Garde brigade". 't Was nu zoowel op het vlakke als op het doorsneden terrein door de feiten bewezen, dat al dat geleuter over den ouderdom, die een paard hebben moet, onzin was, mop perde hij. Intusschen dronk Forest King een teug water en werd toen voor het ge duld, waarmede hij zijn lust in slaan, springen en steigeren bedwongen had, beloond met een volle maat haver, die Rake in zijn bak wierp. Voordat het dier zijn voer tot den laatsten korrel had opgegeten, wendde de op passer de bewonderende blikken niet van hem af. Sedert de King op de Shires de overwinning had behaald, had die wijsgeer van den kouden grond een soort van hartstochtelijke liefde' voor het dier opgevat. (Wordt vervolgd).

De Schakel | 1947 | | pagina 2