voor Landbouwherstel, Landbouwschool te Hulst, voorzoover het West Z.-Vlaanderen betreft aan het Districtskantoor van boven- genoemden Dienst, Breedestraat te Oostburg. BURGERLIJKE STAND. Gemeente OOSTBURG Over de maand Februari 1947. GEBOORTEN6, Jacoba Cornelia, d. van C. Fieret en van C. S. Krijger te Breskens; 8, Cornelis Willem, 2. van J. A. Bentschap Knook en van J. Jansen van Rosendaal te Groede; 10, Johanna, d. van P. A. Ligteringen en van A. Alewijnse te Oostburg13, Wopke Minne, z. van H. J. v. d. Bij en van J. Dek ker te Oostburg; 16, Janneke Dina, d. van P. Robijn en van A. Eversdijk te Oostburg; 16, Benny Medardus Emiel, z. van O. R. de Crook en van H. M. Verstraete te Aarden burg; 19, Zeger Cornelis, z. van H. J. Brak man en van S. M. Boogaart te Oostburg; 16, Willy Arthur Martina Bertha, z. van O. J. Goethals en van A. A. Baecke te Water landkerkje; 19, Willy Leonardus, z. van C. Verhulst en van M. N. Boonman te Oostburg; 20, Sickke Dirk, z. van P. Baaij te Breskens; 24, Sara Suzanna, d. van W. I. Goossen en van M. S. v. Houte te Cadzand23 Jacob Dingenis, z. van J. Kloosterman en van W. P. Koole te Aardenburg; 24, Josephus Fran- ciscus, z. van L. Groosman en van E. M. J. Gheijsens te IJzendijke; 25 Hendrik Gijsbert, z. van A Hoolhorst en van O. S. v. Kampen te Oostburg; 25, Ronald Achillus Theofiel Gustaaf, z. van O. C. de Badts en van F. M. De Witte te Oostburg; 26, Johannes, z. van D. Geuze en van J. v. Helleman te Oostburg28, Nora Martha, d. van W. J. de Wolf en van A. Eerhart te Oostburg. OVERLIJDEN; 4, Krijger, Pieternella, oud 76 j., weduwe van J. v. d. Weel te Oostburg; 5, Lootens, Petrus Johannes, oud 73 j., weduwnaar van M. A. Crul te Oostburg; 6, Riemens, Jan, oud 1 dag, z. van K. Rie- mens en van C. A. Hoebé te Sluis; 8, Bogaerd, Maria Carolina, oud 86 j., echtge- noote van C. Sijnesael te Hoofdplaat; 11, Schippers, Jacobus, oud 59 j., echtgenoot van A. T. Brevet te Groede; 12, van den Ameele, Suzanna Johanna, oud 67 jd. van H. v. d. Ameele en van W. M. Hoste te Oostburg; 22, de Jaeger, Cyrille Marie Joseph Hubert, oud 69 j., weduwnaar van L. M. George dit Marechal te IJzendijke; 27, Poissonnier, Jacobus Abraham, oud 75 j., weduwnaar van J. v. d. Vijver te Sluis 27, ■Heyndrikx, Henriette Adeleida, oud 85 j., weduwe van P. Verstringe te Aardenburg; 26, Kolijn, Pieter Jan, 76 j., weduwnaar van A. Jansen te Oostburg. HUWELIJKEN: Geen. Gemeente AARDENBURG Over de maand Februari 1947. GEBOORTEN: 11, Marcus A. F., z. van André E. Dierick en E. A. M. J. Catry; 14, Willem J. A. F., z. van Jan J. Muste en C. J. Commelin wonende te Hulst; 19, Romania C. A., d. van Jules J. A. Mille en J. M. Die rick; 24, Willy E. L., z. van Hendrik J. Tim- van een poel in Oostenrijk, of in het grafgewelf van een klooster in Spanje een vergeten graf vondboven de plaats, waar een rood kruis den een zamen in de maagdelijke wildernissen aan de Amazone een rilling door de leden jaagt, krult de wereld schimpend en spottend de lippen tot een ver achtenden lach. Toch moet niet bij den man, die daar ligt begraven, de schuld van zijn ongeluk worden gezocht. Een waterachtige winterzon goot haar licht uit over de terrassen, toen lord Royallieu den morgen na den wedren der officieren deze op en neer ging. Wel weigerden de beenen hem bijna den dienst, en was zijn gansche lichaam doodzwak, maar nog droeg hij het hoofd even trotsch, nog was zijn valkenoog even scherp als in zijn jongelingsjaren. Zijn eigen vertrekken verliet hij nooit. Op ,,de kleine Berk", zijn gunsteling, na, kwam nooit iemand ongevraagd bij hem. Hij was veel te lichtgeraakt om zich met zijn hooge jaren en wankelende gezondheid onder de jeugdige toongevers der mode en de goede schutters te wagen, die zijn zoon mede buiten bracht. (Wordt vervolgd.) merman en L. M. A. Martens; 28, Monnice L., d. van Jordanus L. de Vreeze en E. A. Claeve. OVERLIJDEN: 21, Pieter J. Flikweert, oud 7 weken, z. van j. P. Flikweert en A. A. Cruson. HUWELIJKEN; 27, Abraham C. van Hoeve, oud 30 j., met Maria C. de Molennaar, oud 19 jbeiden uit Aardenburg. Gemeente BRESKENS over de maand Februari 1947. GEBOREN: 5, Elizabeth Maria, d. van: Flo- russen, Andries en van Wisse, Sara Maria; 14, Pieternella Hendrika, d. van Verdouw, Daniël Johannes en van Verduijn, Jowanna. HUWELIJKEN: Geen. OVERLIJDEN: 22, Labijt, Catholina, oud 77 j., weduwe van de Smit, Abraham. INGEKOMEN 5, Bril, Suzanna E. van Groede naar Noodplan F 17, Steijaert, Renilda S. van Oostburg naar Boulevard 77; 7, Steen- hart, Ebrina S. van Enschede, naar Noodplan A 16; 13, Ampt, Johanna J. van Goes naar Noodplan H 128, Lijk, Joost van Groede naar Noodplan A n. VERTROKKEN: 5, Goeseije, Dina M. van ie Zandstraat 9 naar's-Gravendeel; 8, Bruijn- ooge, Janneke S. van Spui plein 5 naar Hoofd plaat; 10, Jacobs, Jacobus D. van Dorpsstraat 78a naar Rotterdam; 11, Romijn, Willem C. en gezin van Dorpsstraat 60 naar Dordrecht 12, van den Heuvel, Maria M. van Molen water 23 naar Utrecht; 14, van de Walle, Elizabeth C. M. van Suiplein 5 naar Hulst; 17, Kaak, Willem P. en gezin van Kijkuit 6 naar Hoensbroek; 21, de Wispelaere, Emma L. van Ph. van Kleefstraat 43 naar Sulzbach (Duitschland). Nieuwe Voedselcommissaris Als opvolger van Ir. J. D. Dorst te Goes aan wien op zijn verzoek met ingang van 1 Maart 1947 eervol ontslag is verleend als Provinciaal Voedselcommissaris voor de provincie Zeeland, werd door Zijne Excellentie den Minister van Landbouw, Visscherij en Voedselvoorziening benoemd de heer D. W. Lindenbergh te 's-Heer Arendskerke. PREDIKBEURTEN Zondag 9 Maart Breskens 10 uur Ds. van Vliet. 6,30 uur Ds. van Vliet. Groede 9,30 Ds. Derksen Nieuwvliet 2 uui Ds. Derksen. Retranchement 10 uur Ds. Barnouw Schoondijke 10,45 uur Schopenhauer. Doopsgez. Gem. Aardenburg 10.uur Ds. Nolthenius. Gevonden voorwerpen Een dameshandschoen. Inlichtingen Gem.-Secretarie Schoondijke. Plaatselijk Nieuws Nieuwvliet. Donderdagavond had al hier in de zaal van dhr. P. Cornelis-Luteijn de jaarlijksche muziekuitvoering plaats door „Nut en Genoegen". De avond was alleen toegankelijk voor leden. Toen de voorzitter, de heer A. de Hullu, het openingswoord sprak, was de zaal geheel bezet. De verschillende muzieknummers wer den zeer verdienstelijk uitgevoerd. Verder werden nog- twee tooneelschetsjes opgevoerd, waarvoor de spelers een welverdiend applaus in ontvangst mochten nemen. Hierna volgde nog een gezellig dansje, waaraan zoowel jong als oud hun hart konden ophalen. Dezelfde uitvoering vond Zaterdagavond nogmaals plaats, nu voor een ieder toegan kelijk tegen entree. Ook deze avond was de zaal weer geheel bezet. Groede. Vrijdag trad alhier voor de Mij. tot Nut van 't Algemeen op het gezelschap Kommer Klein, bestaande uit: Eva Jansen, Kommer Klein en Willem van Capellen. De zaal van dhr. Beun was stampvol toen Dr. Jongsma de avond opende. Het programma, bestaande uit voordracht en declamatie, viel zeer in de smaak van het publiek en het gezelschap verkreeg dan ook een welverdiend applaus. Het was een pracht-avond. Maandagavond had alhier een vergade ring plaats der Fröbelschool, waarvoor jam mer genoeg weinig belangstelling bestond. De aftredende bestuursleden, de heeren J. A. van der Hooft, A. Leenhouts, J. Ris- seeuw en P. Mazure werden herkozen, ter wijl als nieuwe bestuursleden werden geko zen Notaris A. H. M. v. d. Hoek, J. de Smit en P. Beun. Oostburg. In de bussen, geplaatst op het Distributiekantoor alhier ten bate van de N.I.W.I.N. is een bedrag gestort van f 35,31- Deze week had alhier een algemeene vergadering plaats van de Vereeniging van Oud-Leerlingen bij het Landbouwonderwijs. De voorzitter, de heer J. Ie Clerq, herdacht het overleden lid de heer J. B. Becu. De heer G. Meijers, boekhoudkundige van de Z.L.M., hield een lezing over vermogens- aanwasbelasting. Er werd een nieuwe vereeniging gesticht, genaamd Bond van gediplomeerden. Tot be stuursleden werden benoemd de heeren: C. Mabesoone, H. Brakman, J. Becu-Risseeuw, J. de Hullu, J. Ie Clercq en P. Buijze. Schoondijke. De heer L. van Dijk, Rijkslandbouwconsulent alhier zal op 17 Maart om 7,45 over de radio een rede houden over de wederopbouw van de landbonw in Zeeuwsch-Vlaanderen. D.K. Oostburg Uitreiking bonkaarten 5e en 6e periode 1947. Maart 10 Sluis A t/m I Hoofdplaat A t/m M 11 Sluis J Q Hoofdplaat N Z 12 Sluis R 2 Sasput A Z 13 Heille 's morgens 13 Aardenburg 's middags A 2 Biervliet A I A D Q 14 Aardenburg E K Biervliet J 15 Draaibrug 's morgens A 2 R 17 Aardenburg L R Biervliet z 18 Aardenburg S 2 Driewegen A z 19 Eede A M W aterlandkerkj e A z 20 Eede N 2 Schoondijke A G 21 St. Kruis (dorp) A 2 Schoondijke H N 22 St. Kruis (eil.) 's morg. A 2 Schoondijke 0 R 24 Nieuwvliet A 2 Schoondijke s Z 25 Retranchement A 2 Breskens A G 26 Groede A I Breskens H N 27 Groede 's morgens 27 Nieuwesluis 's middags J M Breskens 0 R A 2 28 Groede N T Breskens s Z 29 Groede 's morgens U 2 M 31 Cadzand A M Zuidzande A April N 1 Cadzand N Z Zuidzande Z 2 Oostburg A G Kruisdijk A Z 3 Oostburg H M IJzendijke A G 9 Oostburg N s IJzendijke H N 10 Oostburg T Z IJzendijke 0 R 11 IJzendijke s Z ATTENTIE. Tot het ontvangen van deze bonkaart dient het restant te worden mede gebracht van de bonkaart 703 waarop de inwisselingsbon aanwezig moet zijn. Afgeknipte bonnen worden niet aangenomen. De nieuwe bonkaarten dragen dezelfde letters als welke op de inwisselingsbon voorkomen met het cijfer 70. Gelijktijdig met deze bonkaart wordt aan alle personen een textielkaart uitgereikt. Aan hoofden van gezinnen en plaatsvervangende hoofden wordt een formulier afgegeven tot het aanvragen van brandstoffenkaarten T 707 welk bij de volgende uitreiking ingevuld en onderteekend moeten worden medegebracht. Aan gerepatrieerden worden alleen bonkaarten uitgereikt gedurende de zitdagen te Oostburg op 9 en 10 April 1947. Stamkaarten medebrengen zonder inlegvel.

De Schakel | 1947 | | pagina 2