firma SMOOK BE HULSTER S£&fi£nd Gemeente GROEDE. Textielhandelaren in West Z.-Vlaanderen KANTOORBOEKHANDEL werd een reglement opgemaakt en ge sproken over het programma voor 5 Mei a.s., de Nationale Feestdag. Dit programma zal na samenstelling later bekend worden gemaakt. Zaterdagavond werd alhier voor een talrijk publiek de film „Kleur en glorie onzer tropen" vertoond vanwege het Roode Kruis, welke door de aan wezigen met aandacht werd gevolgd, mede doordat alles duidelijk werd toe gelicht. Voor de afd. W. Z.-Vlaanderen van de Vakgroep Logementen en Aan verwante Bedrijven zijn als bestuurs leden benoemd de heerenI. J. Dui- ninck alhier, A. F. van Rosevelt te Schoondijke, C. A. du Puy te IJzen- dijke, Ph. de Vuijst te Oostburg en F. H. Dusarduijn te Sluis. De heer A. Monjé, welke 50 jaar werkzaam was bij de N.V. van Melle's Confectionery Works alhier, heeft dezer dagen zijn werkkring met pensioen verlaten om van een welver diende rust te genieten. Nog is het niet mogelijk door het vele drijfijs op de Schelde de dienst te hervatten door de Prov. Stoomboot diensten Breskens-Vlissingen. G r o e d e. Voor een geheel gevulde zaal gaf de muziekvereeniging „Een dracht maakt Macht" alhier een mu ziekuitvoering op 25 en 26 Februari in de zaal van dhr. Beun. Na' opening door dhr. Hoste, wer den onder leiding van den nieuwen directeur, de heer Hollaers, de ver schillende muzieknummers voortreffelijk ten gehoore gebracht. Daarna volgden twee leuke schetsjes, terwijl in de pauze een verloting plaats had. Na de pauze werd de klucht in 2 bedrijven „Cel 13 is vrij" opgevoerd, j die zeer. veel bijval oogstte. Met na afloop nog een gezellig bal, gegeven door „Amusemento," eindigden deze avonden, waarop met vreugde kan worden teruggezien. 1 Een bekend type in Zceuwsch- Vlaanderen, A. de Koker, die steeds ,rnet zijn harmonica de dorpen afreisde, is deze week dood gevonden in een bunker onder deze gemeente. De strenge vorst is hiervan vermoe delijk wel de oorzaak. Sluis. Zondag is in het bijzijn van verschillende geestelijke en andere auto riteiten alhier het R.K. Jeugdhuis ge opend door den WelEerw. Heer Pastoor A. Buyks. De pastoor bedankte allen' die in eenigerlei mate aan het totstand komen van dit Jeugdhuis hebben mee gewerkt. Verschillende sprekers voerden hierna het woord, w.o. ook Burge meester Aernoudts, die de hoop uit sprak, dat dit werk tevens het sein zou zijn voor een snelle wederopbouw van de gemeente. Hierna voerde de Sluissehe tooneelclub het passiespel „Barabas" op. Retranchement. De tooneel club „Ons Genoegen" gaf een opvoering van het blijspel „Toen de storm begon". Ph' was een talrijk publiek opgekomen. GRENSCONTROLE Het verstrekken van dagpassen en controleeren van paspoorten is, evenals dat vóór 1940 het geval was, weer in handen van de marechaussée gelegd. Inwoners van Sluis, Aardenburg, Cad- zand, Retranchement, Zuidzande en St. Kruis moeten nu hun dagpassen te Sluis afhalen en niet meer aan het dichtsbijzijnde douanekantoor. Haagsche Hopjes. Opheffing van den veerdienst. Wist U lezer, dat er plannen in be werking zijn om den veerdienst tusschen Breskens en Vlissingen op te heffen U niet? Ik wel. Ik las tenminste on langs, dat er op een in Middelburg gehouden vergadering van het departe ment Zeeland van de vereeniging voor handel en nijverheid een autoriteit mededeelingen had gedaan over een plan tot het dichten van al onze zee gaten tusschen Cadzand en Texel, ten behoeve van landaanwinning. Dit is historisch, geachte lezer. Niet historisch echter zijn de plannen, die daarvoor aan het ministerie van Waterstaat en aan dat van Wederopbouw verder zijn ontworpen. Ik hoorde dienaangaande een dezer dagen, dat aan het departe ment van Verkeerd-wat-er-staat en aan het ministerie van Verder-afbraak een eenvoudig idee wordt uitgewerkt. Ferst de Schelde afsluiten tusschen Breskens en het voormalig strandhotel te Vlis singen en dan al de grond die nu ligt achter de duinen en zeedijken van Cadza-nd-haven tot Biervliet eenvoudig afscheppen en uitgraven en zoo aan den anderen kant van die duinen en dijken te gooien. Zeeuwsch-Vlaanderen is immers toch verwoest en kan op die manier het gemakkelijkst worden verplaatst. Dan komt dus Cadzand tegen het strand van Vlissingen te lig gen en Breskens tegenover Rammekens in het Sloe, dat dan meteen ook ge dempt is. De Schelde wordt daardoor verplaatst, komt dan ten Zuiden van Zeeuwsch-Vlaanderen, op de plaats dus waar nu het Land van Cadzand ligt. Stroobrugge wordt dan een Belgische zeehaven1 en St. Anna ter Muiden, dat dan ongeveer zal liggen op de plaats waar vroeger de „Schujen Bram" woonde, wordt station van ons loodswezen. Daar mede is het Schelde-vraagstuk ook voor België opgelost en dan is Zeeuwsch- Vlaanderen, aangesloten aan het vaste land van Nederland, ook deel geworden van Nederland. Durf nu nog eens te zeggen dat onze belangen in den Haag niet behartigd worden; er waait thans een*frissche wind, op de departementen in den Haag? Neen, maar wel op het opendek van de salonbooten, die het verkeer tusschen Breskens en Vlissingen onderhouden, doch gelukkig zal deze veerdienst nu eerlang toch verdwijnen. Den Haag. L. PREDIKBEURTEN Zondag 2 Maart Breskens 10 uur Ds. van Vliet. 6,30 uur Ds. van Vliet. Groede 5,30 Ds. Derksen Nieuwvliet 10 uui Ds. Derksen. Retranchement 10 uur Ds. Barnouw Schoondijke 10,45 uur Ds. Schopenhauer. Doopsgez. Gem. Aardenburg 10.— uur Ds. Nolthenius. ADVERTENTIES Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van'ons Zoontje en Broertje, HENDRIK GIJSBERT. C. S. HOOLHORST-van Kampen. A. HOOLHORST. EVELYN. Oostburg, 25 Februari 1947. Tijdelijk St. Antonius ziekenhuis. Een ieder die iets verschuldigd is aan- of te vorderen heeft van wijlen den Heer JACOBUS DE MEIJER, gewoond hebbende te Nieuwvliet en aldaar overleden op 31 Januari 1947, wordt verzocht daarvan Opgave te doen ten kantore van Notaris A. H. M. VAN DEN EIOEK te Groede voor of op 15 Maart 1947. Nogmaals worden belanghebbenden er op attent gemaakt, dat de gemeente secretarie voor het PUBLIEK alleen des morgens van 9=12 uur geopend is, De Burgemeester van Groede. j-, BRESKENS Het SCHORTENBONT voor de kleederdrachten op de vergunningen kunt U vanaf MAANDAG 3 MAART a.s. afhalen bij O. BATSELAERE-Bevin, Grossierderij, SLUIS U kunt ook bewijsjes met benoodigde punten (11 per vergunning) aan ons opzenden Firma SMOOR DE HULSTER Achterweg 14, Breskens Wij zijn ruim gesorteerd in prentbriefkaarten, alle soorten inkt, luxe post, potjes gluton, prentenboeken, enz. Doorslagpapier, merkkrijt (geel en zwart), staven zegellak, schetsboeken.

De Schakel | 1947 | | pagina 4