DE SCHAKEL No. 104 9 Januari 1947 TWEEDE BLAD. Wat kan ik doen voor onze militairen Overzee? Stuur hem Uw plaatselijk blad, daar heeft hij het meest aan. Het is n.l. ge bleken, dat de Hollandsche militairen in den vreemde het meest gesteld zijn op de kranten en weekbladen uit hun eigen omgeving. Daarom doet de Club Nederland Overzee door het geheele land een be roep op de lezers van deze bladen om een extra abonnement te nemen voor een militair uit hun omgeving. De verzending kan per luchtpost ge schieden en kost io ct, tot 20 gram. Krant in enveloppe sluiten. Ook ls het mogelijk plaatselijke en streekbladen- in bandje op te zenden aan: Tijdschriftendienst Nederlandsche Roode Kruis, Den Haag, wat geen port kost. Deze Dienst heeft ook vop dat gebied reeds prachtig werk gedaan. Dan kan men echter niet per soonlijk adresseeren. Op het bandje zetten: bestemd voor militair uit: volgt plaats en provincie. Mogen wij tot slot nog wijzen op het werk van de Club Nederland Overzeè, ge vestigd te Amsterdam, Singel 320 Deze Club heeft in korten tijd reeds meer dan 5000 contactbrieven naar Indië verzonden van Nederlandsche burgers voor onbekende militairen Overzee. Deze zijn met medewerking van Heeren Predikanten, Aalmoezeniers en Commandanten uitgedeeld. De band tusschen hier en Overzee is hiermede wel duchtig versterkt. De enthousiaste brieven uit Indië geven weer, hoe de jongens post uit het Vaderland op prijs stellen. Wilt U ook correspondeeren met onze Militairen? Vraagt dan inlichtingen bij: Club Nederland Overzee, Singel 320, Amsterdam-C. Plaatselijk Nieuws G r o e d e. Op 4 Januari 1.1. werden alhier onderstaande woonhuizen aan besteed. Architect de heer I. J. de Groote te Breskens. ie. Herbouw woonhuis voor den heer W. Neele te Groede. W. Middelman, Hilversum f 13 500, N. V. Bouw Comp. Excelsior II Amsterdam f 12985,— N.V. Panagro Warmond f 12816, Wed. Pont Zn., Vlissingen f 11110, 2e. Herbouw woonhuis voor Erven Wed. J. Ras te Groede: W. Z.-Vl. Aann. Onderneming- de Wilde, Zuidzande f 12250, W- Middelman, Hilversum f 14600, N.V. Bouwcomp. Excelsior II Amsterdam f 13485, N,V. Panagro, Warmond f 14149* Wed. Pont Zn., Vlissingen f 10900, j. B. Becu f Groede. Op ruim 67-jarigen leef tijd overleed Maandagavond plotseling alhier de heer J. B. Becu. De over ledene was een zeer bekende persoon lijkheid in landbouwkringen en bekleede vele bestuursfuncties in verschillende landbouworganisaties. Hedenmiddag had de begrafenis plaats. Breskens. Woensdag is tenge volge van de mist een visschersvaartuig uit Scheveningen, die hier ter haring vangst vaart, vlak bij de haven aan de grond geloopen. Naar wij vernemen, is hij op eigen kracht des nachts weer vlot gekomen, zoodat de averij nogal meevalt. Onze vroegere dorpsgenoot E. Klaassem thans te Cadzand is benoemd tót onderwijzer te Retranchement. Hoofdplaat. Beroepen tot pre dikant bij de Ned. Herv. Kerk alhier (toez.) cand. J. J. Winckel te Bilthoven. N i e u w v-li e t. Door de tooneel- vereeniging „Cadzandria" van Cadzand werd alhier een uitvoering gegeven bij den heer J. v. d. Ameele alhier. Opgevoerd werd ,,Als de poorten open gaan" tooneelspel in 3 bedrijven en „Mijnheer Pumps als hulp in de huishouding", klucht in één bedrijf. Na atloop volgde een gezellig bal Veergeld op de Westerschelde. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben zich tot de regeering gewend met het verzoek weer veergeld te mogen heffen voor de dienst over de Wester schelde. De bedoeling is niet het huidige gratis vervoer af te schaffen, maar een bepaald bedrag te heffen voor de toe gang tot de eerste klas-kajuiten, welke thans afgesloten zijn om beschadiging te voorkomen. Vooral voor de drukke dienst BreskensVlissingin, heeft het weder in gebruik nemen van de eerste klas-kajuiten beteekenis omdat de ruimte in de gratis-kajuit dikwijls onvoldoende is. BURGERLIJKE STAND Gemeente AARDENBURG over de maand December 1946. GEBOREN: 1, Yvonne F., d. van C. Haars en E. C. Janssens; 6, Nicolas M. M., zn. van A. H. Talloen en A. M. L. de Paepe 6, Eddy L. J., zn. van G. C. Goossens en B. A. van de Wijnckel: 11, Eduard L. A. M., zn. van A. P. de Windt en C. Bolk; 15, Fridie R. A., zn. van A. van Hee en A. M. van den Navoy; 1 5, Margaretha M., d. van F. C. Gijsel en L. M. Ver- beke; 23, Diana M. M., d. van M. van den Abeele en J. M. B. de Vusser; 27, Pieter J., zn. van J. J. Flikweert en A. A. Cruson; 27, Shirly E. F., d. van E. A. Musson en L. M. Schram. OVERLEDEN: 6, Wilqui A. R. van de Wijnckel, oud 2 j., zn. van O. J. B. van de Wijnckel en H. A. M. Nobus; 13, Maria D. Baart, echtg. van J. A. Z. de Roos, oud 60 j.; 13, Eddy L. J. Goossens, oud 7 dagen, zn. van G. C. Goossens en B. A. van de Wijnckel; 17, Julius M. Reijniers, oud 51 j., echtgen. van A. S. Puy. GEHUWD: 5, Willem J. van de Voor de, oud 21 j. uit Oostburg en Geer- truida Beun, oud 20 j. uit Aarden burg; 5, Auguste A. Bocquez, oud 19 j., wonende te Aartrijke (B.) en Dina C. A. Beun, oud 18 j., wonende te Aardenburg. Gemeente BRESKENS over de maand December 1946. GEBOORTEN: 2, Wilhelmina Maria, d. van van Haneghem, Jannis Charles en van de Visser Neeltje; 12, Wilhel mina Anna, d. van Fenijn, Adriaan Abraham en van Ivlaassen Wilhelmina Adriana; 16, Geertruida Dina, d. van van de Velde, Jacob Johannes en van Verduijn, Jozina Adriana; 29, Adriana Jozina Maria. d. van van de Voorde Krijn en van- van de Velde, Suzanna Jacoba. HUWELIJKEN20, Jongepier, Adriaan oud 25 jaren, besteller bij de Posterijen wonende te Middelburg en Wisse, Janneke Maria, oud 20 jaren, zonder beroep, wonende te Breskens. OVERLIJDEN: 8, van de Wege, Le- vinus, oud 74 jaren, zonder beroep, wedn. van Willemsen, Adriana Elisa beth 21, Salomé, Maria Janna, oud 73 jaren, zonder beroep, echtgenoote van van Male, Izaak. INGEKOMEN: 9, van Haneghem, Hendrik A. en gezin van Waterland kerkje naar 3e Zandstraat B 111, Boeije, Catharïna J. van Groede naar Dorpsstraat 44; 14, Verhoosel, Bertha M. van Hoofdplaat naar Boulevard 78; 17, Notebaart, Jannis J. van Groede naar Noodplan G 19; 20, Klaaijsen, Adriana C. van Axel naar Weijkman- laan 2; 20, Klaaijsen, Hendrika J. van Axel naar Weijkmanlaan 220, Steij- aert, Stephanie R. van Heemskerk naar Boulevard 77; 21, Overbeeke, Christiaan en gezin van Groede naar Dorpsstraat 72a; 21, Catsman, Pieter M. en gezin van Vlissingen naar Dorps straat 49a; 23, Willemkens, geb. van Laere, Johanna E. van Terneuzen naar Noodplan L 11. VERTROKKEN: 4, de Meester, Hen drik van Noodplan D 17 naar Middel burg; 7, Das, Albert en gezin van v. Zuijenstraat 17 naar Amsterdam; 11, Wolfert, Dingeman A. van Vogelen zang 23 naar Nijmegen; 17, Neuféglise, Willem van Noodplan H 1 naar Voor schoten; 28, Brakman, Johanna N. van Noodplan A 1 naar Goes. Gemeente SCHOONDIJKE over de maand December 1946. OVE1RLIJDEN: 4, Abr. Leenhouts. INGEKOMEN: 5, J. I. Haartsen van Bergen op Zoom6, I. de Reu van Groede9, J. P. Marsille van Alphen a.d. Rijn;. 18, G. J. te Wechel-Rad- stake van Voorst; M. te Wechel van Voorst; 19, M. J. W. Schopenhouer en gezin van Utrecht; 19, M. L. Bree- derland van Rotterdam. VERTROKKEN: 12, M. L. P. M. van Opdurp naar Ginneken; 14, M. J. A. van de Walle naar Oostburg; 14, C. R. van Pamelen naar Groede; 17, C. M. Heinsdijk naar Voorschoten; 17, J. Provo naar Zelzaete (B.); 20, I. de Reu naar Sluis; 20, A. M. F. Wijffels naar Elindhoven. GEYSENDORFFER blijft vliegen. In tegenstelling met hetgeen onlangs door verschillende bladen werd gepu bliceerd is de K. E. M.-gezagvoerder G. J. Geysendorffer, de oudste piloot der K.L.M., niet door den Vlieg- medischen Dienst afgekeurt. Vrijdag 3 Januari j.l. vertrok de heer Geysen dorffer als gezagvoerder van den Skymaster NL 310 naar Batavia. PREDIKBEURTEN Zondag 12 Januaai Breskens 10 uur Ds. van Vliet. Voorbereiding H. Avondmaal 6,30 uur Ds. van Vliet. Groede 17,30 Ds. Derksen Nieuwvliet 10 uui Ds. Derksen. Retranchement 10 uur Ds. Barnouw Schoondijke 10,45 uur Es. Schopenhauer. Doopsgez. Gem. Aardenburg 10.uur Ds. Nolthenius.

De Schakel | 1947 | | pagina 3