iH F© fgÉg Vlij Evanp. Kerkdienst ie Breskens Algemeen Nieuws- en Advertentieblad voor Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen De wereld en wij. TWEE SOUVEREINEN GEDIEND Wij, Zeeuwen en Zeeuwsch-Vlaminoen. No. 85 Vrijdag 23 Augustus 1948 2e jaargang Drukker-Uitgever: jg Pri,s per kwarlaa' Fa. Smoor de Hulster 1 jB MBH tiË 0®® B Franco per post 1 1,15 Boulevard 120 - Breskens B Bjk B jjr Si j jg BI Advertenties 7 ct. p. m.m. Weekblad onder Red. van de Vereen, ter behartiging van de belangen van West Zeeuwsch-Vlaanderen, Hoofd-Redacteur A. Hoolhorst, Nieuwstr. 13, Oostburg Aan. de ie^.eAA.1 Wij kunnen U mededeelen, in het bezit te zijn gekomen van een zeer mooi boek, ge titeld: „TWEE SOU V ER KIN EN GEDIEND,'' welk verhaal wij met ingang van heden als feuilleton in „De Schakel" zullen doen aan vangen. Het is het veelbewogen leven van een jong Engelsch garde-officier, die tenslotte in het Vreemdelingenlegioen terecht komt, waar na een zeer hard leven toch weer alles voor hem in het reine komt. DE UITGEEFSTER Nu ruim een jaar geleden werd be kend gemaakt, dat over de heele aarde de wapens waren neergelegd en een zucht van verlichting ging op uit mil- lioenenMillioenen hoopten toen, dat er een periode van rust zou komen en dat de wereld van zijn bekomen won den zou genezen. Maar met de wonden, die de wereld opliep, is het, als met ernstige wonden, die mensehen oploopen: zij kunnen niet direct genezen. Vaak is er een deel van het weefsel afge storven en moet verwijderd worden, bacteriën komen in de wonden, waar ontstekingen door ontstaan, die niet al leen de wond verergeren, maar die het heele lichaam ziek maken. En dan zijn er knappe dokters noodig om den mensch te redden, knap en doortastend en, niet in de laatste plaats, toegewijd. De won den, die de wereld heeft opgeloopen zijn ook nog niet aan het genezen en bij vele wonden is infectie gekomen. In ons land is het tamelijk rustig, maar in Indië gist het op een vreeselijke manier. Onze troepen moeten er hun uiterste krachten inspannen om de plun derende en moordende benden, die in gebieden waar geen Nederlandsch ge zag is, ongehinderd hun gang gaan, onder de knie te houden. Volgens uit Indië teruggekeerde Nederlanders hun kert de meerderheid der bewoners van Java naar terugkeer van het Neder- landsche gezag om van de terreur der benden af te zijn. Van Nederlandsche zijde wil men het goede met Indië, wij moeten aannemen, dat de meerderheid der Inlandsche leiders ook wars is van het moorden en plunderen, maar waar zijn de dokters, die knap genoeg zijn om een genezing te brengen en die ook doortastend genoeg zijn en hard als het moet Of zitten hier mach ten achter, tegenover wie onze „dokters" machteloos staan De mensch wordt zoo wantrouwig. De oorlog is uit Maar in Britsch- Indië vallen bij een oproer, volgens de bladen, duizend dooden en tweemaal zooveel gewonden. Is dat vrede En in Palestina Waarschijnlijk kent de wereld van thans geen grooter wes pennest, dan het Heilige Land. Vroegere regeeringen deden de Joden beloften, die niet nagekomen konden worden. Een kat in het nauw doet rare sprongen en in oorlogstijd wordt wel eens meer beloofd, dan nagekomen kan worden. Nu willen de Joden het beloofde incasseeren, met als gevolg een terreur van de ergste soort, drie machten, die hopeloos met elkaar ver ward zijn, Engeland, de Joden en de Arabieren. En ze hebben alle drie even veel gelijk als ongelijk. Waar is de dokter Maar al die tijd van strubbe- FEUSLLETON i) door OUIDA. (Sedert 1929 N.V. Uitg. P. D. BOLLE R'dam.) HOOFDSTUK I Beauty van de Garde „Met die laarzen is het meneer drommels moeilijk naar den zin te maken, zeg ik. En zijn de tuigen en de singels niet zoo wit als sneeuw, dan raakt hij ze niet eens aan. Toch is 't net zoo goed als niks gedaan! Zóó ko men de honden op Royallieu bij hem, of daar is 't lieve leventje gaande, en voordat je tijd hebt om te kijken, hangt de oude Champion bij hem aan 't zaal." Met bovenbedoelde jachtartikelen in de hand kon Rake, het factotum van den hoog welgeboren heer Bertie Cecil, van het ie re giment garde te paard, niet nalaten zijn meening hieromtrent met nadruk aan den pikeur te doen kennen. „En die laarzen! Beroerde dingen zijn 't vooral omdat meneer hier nog wel twintig lingen krijgt de hunkerende wereld geen producten uit Nederlandsch Indië en Britsch Indië en Palestina. Wat zouden millioenen menschen gelukkiger zijn, als die landen in vrede konden produceercn en het West in vrede kon consumeeren. Alles lijkt zoo eenvoudig, maar het blijkt toch wel heel ingewikkeld te zijn. Of zou de juiste dokter nog niet ge vonden zijn. In Parijs zitten vele mijnheereit in statige zalen te confereeren, hóuden zich bezig met formules en meerder heids vraagstukken. Och, het zal wel heel belangrijk zijn, dat een advies niet bij eenvoudige meerderheid, doch bij twee derde van de stemmen genomen wordt. Maar tijdens al dat praten en zoeken naar schoone formules, ligt de zwaargewonde wereld met hevige wond koorts. En op dit droeve tooneel ligt ons heel kleine Landje van Cadzand, waar wij ons ergeren, dat er vaak zoo wei nig notitie van ons genomen wordt. Hoe kunnen wij belangstelling van zoo'n klein boerenlandje .verwachten, hoe kunnen wij verwachten, dat kun dige artsen zich met zoo'n klein uit hoekje bezighouden. En toch moet ons Landje genezen, wij moeten weer vooruit, hoe moeilijk het is. De omstandigheden zijn nu eenmaal zoo, dat er niet veel hulp van buiten af te verwachten is. En daarom moeten we zoo veel mogelijk onze eigen boontjes doppen, zelf aanpakken en er van maken, wat er van te maken is. Als we op hulp blijven wachten, zitten we nog geruime tijd met open wonden. Wij zullen, waar wij kunnen die wonden zelf moeten genezen. In de laatste tijd hebben we verschillende andere geteisterde gebieden kunnen be kijken. West Z.-Vlaanderen steekt, wat eigen prestaties betreft, niet ongunstig afLaten wij volhouden, het is moei lijk, maar beter in moeilijke omstandig heden boven water blijven, dan ten onder gaan. H. In de Provinciale van 20 Augustus vinden we een artikeltje over de hulp van studenten aan Zeeland. De schrijver gebruikt daarin de heel merkwaardige uitdrukking: „Wij, Zeeuwen en Zeeuwsch-Vlamingen." We hebben ons even afgevraagd: „Horen wij Zeeuwsch-Vlamingen dan niet bij Zeeland? Maar waar dan wel bij?". Wij begrijpen heel goed, wat de schrijver bedoelde: „Wij, Walcherenaren en Zeeuwsch-Vlamingen" maar er komt hier onbewust toch weer even de mening naar voren, dat Walcheren eigenlijk Zeeland is, of, zooals het laatst werd uitgedrukt, dat Zeeland op Walcheren ligt. En als het gaat om geteisterd Zeeland, dan hoort Schouwen daar toch zeker ook bij. „Wij, Zeeuwen, dat zijn de bewoners van alle Zeeuwsche eilanden en Zeeuwsch-Vlaan- deren, niemand is meer en niemand is min der. Met ons allen naar een hechte Zeeuwsche eenheid! Hulpactie Scheldemonden collecteerd in Apeldoorn. Collectanten vóór Op 30 en 31 Augustus a.s. wordt in Apel doorn een 2-daagsche collecte georganiseerd. 20 Dames in Cadzandsche dracht worden verzocht hun medewerking aan deze collecte te verleenen. Het vertrek is voorloopig vast gesteld op Donderdag 29 Augustus a.s., ter wijl de terugreis plaats vindt op Zondag of Maandag 1 of 2 September. andere soorten van schoeisel en een hoop verlakte prullen voor groot en klein tenue er bij heeft. Laat je dit werk over aan de jongens en houd je er zelf niet een oogje op, dan komt er niets van terecht. Maar hoe wil meneer met mogelijkheid weten, dat het zoo'n corvee is om die laarzen egaal van kleur te krijgen? Ik vraag nog eens, hoe wil hij dat allemaal weten? Niet, dat ik er over mopper, hoor! Ik zeg alleen, dat hij er nooit over denkt, 't Is altijd maar: „Rake, doe dit", of „Rake, doe dat"; doch dat ik toch niet kan heksen, denkt hij er nooit bij. Maar een heer is hij, onze meneer Cecil. Zien op een kroon of een guinje? Pas op! En uit zijn hu meur is hij ook nooit! Van top tot teen is hij een echt heer zoowel op den bok als in den zadel, 't Is een plezier om te zien, zooals hij zijn paard over een breede sloot helpt! Hij is nu eigenlijk eens een heer van den echten stempel. Wat een verschil met zoo'n ploert, die alleen een bom duiten heeft maar voor de rest niks, en die met den bezem in den winkel stond, voordat hij dat mooie pak aan kreeg! Ddar! Als 't moest, zou ik mij voor meneer kunnen doodwerken!" Na dit betoog tegen den pikeur, zijn dood- Aangezien slechts 20 dames kunnen deel nemen, zal het ditmaal zijn: wie het eerst komt, het eerst maalt. Geeft U op bij het Algemeen Secretariaat der Vereeniging, Straatweg 7 Zuidzande, per brjefkaart, maar doe het per omgaande. De eerste 20 aanmeldingen krijgen bericht om trent de definitieve afreis. Wie geen bericht krijgt kwam dus te laat met de aanmelding en kan niet mee. Om de dichtbij wonende dames niet voor te trekken, kan alleen aan melding per briefkaart via de post worden geaccepteerd. Persoonlijke of telefonische aan meldingen tellen niet mee. De Secretaris. BELANGRIJK Ergens in ons gebied zijn reeds steenen aangevoerd voor de wederopbouw. En dan zegt men nog, dat er geen schot in zit In een andere gemeente worden gegadigden opgeroepen voor de eerste woning, die eerst daags klaar komt. Het einde van de moeilijk heden is in zicht. Onlangs zijn wij van Vlissingen naar Bres- kens overgestoken met een onderzeeër. Maar we mochten niet binnen, we moesten boven op blijven staan. West Zeeuwsch-Vlaanderen mag zich gelukkig prijzen met dit interessant vervoermiddel. Het personeel van deze pro vinciale „duikboot" deelde niet mee, waar men zijn onkosten wegens bedorven kleeding kon indienen. Er is echter niemand verdronken. INGEZONDEN. Huilen verantivoordelijkheid der Redactie. De Zeeuwsch-Vlaamsche Pootaardappel Export. Naar aanleiding van een ingezonden mede deeling in de pers, welke afkomstig heet te zijn van De Stichting v/d Landbouw, betrek king hebbende op onze vergadering met Telers van pootaardappelen, vertegenwoordigers v/d Stichting v/d Landbouw, v/d Kamer van Koop handel, v/d Stichting Herstel Zeeland 1945 en v/d Bond van Landeigenaren in West Vlaanderen verzoeken w ij beleefd doch dringend den autor intelectualis (zoo dit laatste woord van toepassing mocht zijn) van die „mede- deeling" ons nader te verklaren welke de uitdrukkingen zijn, die op bedoelde vergade ring zouden gebezigd zijn en een, voor de Overheid, beleedigend karakter zouden dragen, daar wij stellig overtuigd zijn met geen enkel woord de Overheid, als zoodanig, te hebben beleedigd Aan het einde dier vergadering werd n.b. vanwege de Stichting v/d Landbouw voorge steld dat een vertegenwoordiger v/d Bond van West Z.-Vlaamsche Pootaardappel Expor teurs gezamenlijk met vertegenwoordigers v/d Stichting v/d Landbouw op audiëntie zou gaan bij den Minister van Landbouw om gezamen lijk onze belangen te bepleiten. Ook de aan H.M. de Koningin en Z.E. den Minister van Landbouw gezonden telegram men hadden de goedkeuring van alle aan wezigen met inbegrip der vertegenwoordigers v/d Stichting v/d Landbouw. Wij kunnen daarom niet aannemen dat bedoelde „mededeeling" aan de pers onder schreven wordt door die vertegenwoordigers v/d Stichting v/d Landbouw, welke de ver gadering hebben bijgewoond. De groote eensgezindheid op die vergade ring van Exporteurs en Telers en verschillen de Organisaties inzake gemeenschappelijke verdediging van on e pootaardappel-export en cultuur heeft „men" wellicht gezien als de geboorte van een „Enfant terrible" en daar „men" blijkbaar over geen andere mid delen beschikte om de groei van dat „Kind" te stuiten, heeft men de beleediging uitge vonden, ofschoon wij betwijfelen of eenig let terkundige of rechtsgeleerde in staat is de„be- leedigende uitdrukkingen" aan te toonen. Wij vertrouwen dat intusschen bij het lid (of de leden) v/d Stichting v/d Landbouw de Haagsche injectie met het serum bureau- cratum, zonder nadeelige gevolgen, is uitge werkt en dat zij bereid zijn, zooals ter ver gadering afgesproken, eendrachtig met ons voor de belangen en het behoud van den Zeeuwsch-Vlaamschen Export- en teelt van pootaardappelen op te komen. Laat „men" ons niet wijs maken dat er vraag is naar zandpoters en dat „Centralen vijand, zwaaide Rake met de laarzen door de lucht, snelde de achtertrap op naar de kamers, die zijn heer in Piccadilly tegenover het Green-Park bewoonde, klopte en trad binnen. Een officier van de garde heeft zijn kamers bijna altijd weeldiger ingericht dan een her togin; ook hierin stond Bertie Cecil niet bij een zijner kameraden achter. Hij was een dei- toongevers van de Households en kreeg van de dames kleine geschenken genoeg om er een winkel van 't Palais-Royal mede te vul len. Zijn toilettafel was overladen met kris tallen flacons met gouden stoppen en met al de geuren van Arabic, door Breidenbach en Rimmel vertegenwoordigd. Zijn zilveren kap- doos droeg zijn naamcijfer en had turkooizen op het deksel. Borstels, laarzenknecht, zwee- penrek, enz. waren van ivoor of schildpad. Een schotsche hond en een hazewind had den van het haar-kleed een paar tijger vellen, bezit genomen. Boven den schoor steenmantel hing een trofee van sabels met vergulde, gouden, zilveren en ivoren, met geciseleerde en gedreven gevesten, en aan den wand prijkten een paar uitstekende schil derijen van Fransche meesters, benevens de Export" een Landsbelang is, waaraan het be lang van de telers v/d klei, speciaal de Zeeuwsch-Vlaamsche telers en exporteurs moet geofferd worden. Dat ons afzetgebied bedreigd wordt door „Centralen" export werd ter vergadering vol doende besproken en aangetoond en door niemand betwijfeld, zoodat ik het niet noodig acht hieromtrent in herhaling te treden. De Bond van West Z.-Vlaamsche Pootaardappel Exporteurs. M. G. Plaatselijk Nieuws Bresken s. Zaterdag >j.l. was voor de Zwemvereeniging „Scheldestroom" alhier de groote dag van haar seizoen, immers de Zeeuwsche Zwemkampioenschappen werden dezen dag in het Wilhelmina-Bad gehouden. Het gemeentebestuur, dat ook zeer geïnte resseerd was voor dit sportevenement, had besloten de diverse besturen der deelnemende vereenigingen officieel op het gemeentehuis te ontvangen, waar ze werden toegesproken door de voorzitter van „Scheldestroom'' de heer K. Maas, die na allen hartelijk welkom geheeten te hebben, zijn groote waardeering uitsprak voor de prettige-medewerking die de plaat selijke zwemvereeniging steeds van het ge meentebestuur mocht ontvangen. Hij was ver heugd te kunnen mededeelen,dat het zwemleven in ons zoo zwaar getroffen dorp zich weer begint te herstellen, alsmede over het weer prachtig in orde gemaakt bad. Vervolgens gaf hij het woord aan den Burgemeester, die allen hartelijk welkom heette in het huis. der gemeente. Spreker memoreerde dat het ge meentebestuur 20 jaar geleden beschouwd moest worden als een administratief orgaan, maar nu geworden is een gemeentebestuur dat zich meer en meer beweegt op economisch gebied, dat ieder object aangrijpt, ook op sportgebied, om de gemeente Breskens naar voren te brengen. Vervolgens sprak hij zijn groote tevredenheid uit over het bestuur van „Scheldestroom", dat alles in het werk stelt om het zwemmen populair te maken en pu bliek cn zwemmers te trekken naar het mooie bad, dat de toets der vergelijking met andere baden in Nederland glansrijk kan doorstaan. Groote waardeering had hij voor het werk dei- voorzitter, voor het vele in het belang der zwemvereeniging door hem verricht. Hij be sloot zijn toespraak met de hoop uit te spreken, dat men deze middag een edele kamp te zien zou krijgen. Dhr. Remerie uit Sas van Gent, voorzitter van de Kring Zeeland der K.N.Z.B., bracht dank voor de hartelijk gesproken woorden en voegde er aan toe dat de Zwemvereeniging „Scheldestroom" een zeer goede naam heeft bij de andere ver eenigingen, aangezien op haar medewerking nooit tevergeefs een beroep gedaan wordt. Hierna werd naar het zeer mooi versierde zwembad gewandeld om de wedstrijden bij te wonen. Deelnemende vereenigingen waren A.Z.C., Axel De Bruinvisch., Sas van Gent; Luctor et Emergo., Middelburg; M.A.T.O., GoesSchelde., Terneuzen De Zeehond., Vlissingen en Scheldestroom., Breskens. Hieronder laten wij nu de voornaamste uitslagen volgen 100 m. rugslag dames: Kampioene M.Claeijs- sens, 1 min. 37,5 sec. De Bruinvisch 2 G. de Jong, Zeehond. 100 m. rugslag heeren Kr.t^p/oen J. v. d. sen, 1 m. sen, A.Z.C. Steen, 1 m. 35 s. De Bruin LIL M. Geen- 200 m. schoolslag damesKampioene R. Vergauwen, 3 m. 24 s. De Bruinvisch 2 M. Markusse, De Bruinvisch. 200 m. schoolslag heeren Kampioen K. Hamelink, 3 m. 26,9 s. De Bruinvisch 2 P. van Anraad, De Zeehond. 100 m. borstcrawl dames Kampioene N. Manneke, 1 m. 26,4 s. Scheldestroom 2 R. Schrijver, M.A.T.Ó. 100 m. borstcrawl heeren: Dit nr. zal om de ie en 2e plaats te Goes worden overgezwom men, daar volgens de meening der jury de heeren Wagenaar, Zeehond en J. v. d. Steen, De Bruinvisch, gelijk aantikten. 3 x 100 m. wisselslag estafette dames: Kampioene De Bruinvisch, 4 min. 55 sec.. 3 x 100 m. wisselslag estafette heeren Kampioen, De Bruinvisch, 4 min. 31,5 sec. 5 x50 m. borstcrawl estafette dames Kampioene, Scheldestroom, 3 min. 32,6 sec. 5 x 50 m. borstcrawl estafette heeren portretten van een hazewind van Landseer, een renner van Harry Hall, een paar jacht paarden van Herring en twee of drie prach tige vrouwenfiguren in crayon. Van roos kleurige zijde was het behangsel, en het ge- heele vertrek was een allerbevalligste chaos. Ruitersporen, stijgbeugels, patroontaschjes, kinkettingen, jachtgeweren, veldflesschen, een stuk of wat' kruithorens en een paar rijhandschoenen lagen op en naast en onder eenige Fransche romans, een pak rooskleurige briefjes, een paar kanten dasjes en armbanden en twee of drie ruikers, die wachtten op ver zending. Eenige fluweelen taschjes voor bank papier en sigaren, alsmede een paar sigaren kokers, door dames geborduurd, doch even nutteloos en onbruikbaar als de hand, die ze vervaardigd had, sloten de reeks. Op een gemakkelijke sopha, slechts half gekleed en nog geen uur te voren als een poedelhond uit het bad gekropen, lag Bertie, de tweede zoon van burggraaf Royallieu, bij de garde bijgenaamd Beauty. Dien bijnaam had hij reeds te Eton gekregen en was niet onverdiend. (Wordt vervolgd). Kampioen, De Zeehond, 2 min. 50.1 sec. Schoonspringen dames Kampioene, R. v. d. Velde, Scheldestroom. Schoonspringen heeren Kampioen H. J. Wezepoel, M.A.T.O. De uitslag van de Polo-wedstrijd is: De Schelde - Scheldestroom 42. Feestelijkheden op 31 Augustus. Ook onze gemeente heeft op initiatief van een aantal ingezetenen besloten, om op de jaardag van H.M. de Koningin op be scheiden voet feest te vieren. Het programma voor dien dag luidt als volgt: 13-3°'5-°° uur: Kinderspelen. (Dë school kinderen kunnen zich opgeven bij hun onderwijzers). 15.0016.00 uur: Gecostum. voetbalwedstrijd. 16.3017.30 uur: Zwemwedstrijd in de haven over 1500 M. 18.3019.00 uur Volksdansen. 19.00—20.30 uur: Volksspelen (boven 25 jaar). 20.3021.00 uur: Zang door het zangkoor van dhr. Basting. Na afloop muzikale rondwandeling. De feestelijkheden zonder nadere plaats aanduiding zullen op het Spuipleïn worden gehouden. Voor de zwemwedstrijden en volksspelen kan men zich opgevón bij dhr. J. HOOGE- STEGER aan het Zwembad. Ingezetenen van Breskens, de Commissie van voorberei ding doet een dringend beroep op U, om zich voor de diverse spelen op te geven. Ter inzameling van de benoodigde gelden zullen de padvinders a.s. Maandag 26 Aug. collecteeren. Ook gaven in natura zijn welkom. PROTEST. Door de heeren A. Vermeulen en W. Carels, als leden der Gemeenteraad Breskens, is op Vrijdag 16 Augustus j.l. ter gemeente raadszitting de hieronder staande motie inge diend en mei algemeene stemmen aangeno men. De Raad der gemeente. Breskens bijeen in zitting, gezien de beslissing van den Minister van Openbare werken, Wederopbouw no. 242S3, waarbij aan N.V. van Melle, Conf. Works, vergunning wordt verleend de ver woeste fabriek elders te vestigen, gezien ook het besluit der gemeenteraad van 8-5-46 waarbij aan den Minister van Openbare Werken en Wederopbouw wordt gevraagd de verleende ontheffing voor herbouw te Breskens aan genoemde firma ongedaan te maken, mede op grond dat de' toenmalige loco-burgemeester, dhr. Maas, niet gerechtigd was aan het Centraal Instituut voor In- dustralisatie kenbaar te maken: 1. dat de gemeente Breskens geen gunstige vestigingsplaats voor genoemde firma was- 2. dat eventueele verplaatsing van N.V. van Melle, geen onoverkomenlijke bezwaren voor de gemeente Breskens zouden hebben, door welke verklaring mede dit besluit door voor noemde Minister genomen is: spreekt zijn diepe verontwaardiging uit over het besluit 'van den betrokken Minister, waar door Breskens dusdanig getroffen wordt, dat van een vroeger welvarend Breskens, in de toekomst geen sprake meer zal zijn, is van mening dat het Koninklijk woord en de toezegging dat„Zeeuwsch - Vlaanderen zal herrijzen", op deze wijze door de bevolking wordt aangevoeld als onwaar. Besluit deze motie ter kennis te brengen van de betrok ken Ministers en van de leden der tweede kamer der Staten Generaal, met het drin gende verzoek die maatregelen te nemen, opdat Breskens op economisch gebied zijn oude plaats weer zal kunnen innemen. G r o e d e. De kinder wedstrijden welke oorspronkelijk Zondag 18 Aug. zouden plaats hebben aan het strand te Groede, konden door het slechte weer niet doorgaan. De V.V.V. besloot deze wedstrijden thans te houden op Zondag 8 Sept. NIEUWE BONNEN. Tijdvak van 18 Aug. t.m. 31 Augustus. Bonkaarten LA, LB, LC 60S Melk: A 77 melk 2 1., B 77, C 77 melk s'/iL Bonkaarten LD, LE 608 MelkD 77, E 77 melk 6 liter Tabakskaarten T 44 2 rantsoenen tabaksartikelen. PREDIKBEURTEN Zondag 25 Aug. Breskens 10 uur Ds. Goudzwaard 6,30 uur Ds. Goudzwaard Groede 9,uur Dhr. Verduijn Nieuwvliet 10,45 Dhr. Verduijn. Retranchement 10 uur Ds. Barnouw Doopsgez. Gem. Aardenburg 10,uur Ds. Nolthenius. ADVERTENTIES VOOR DIRECT GEVRAAGD: NET DAGMEISJE bij JOH. RISSEEUW, Lente O 125, Breskens. op Zondag 25 Augustus om 2,30 uur, inplaats van om 10 uur, in de Ned. Herv. Kerk. Spreker: Ds. MIETES van Apeldoorn.

De Schakel | 1946 | | pagina 1