Fa C.N.QUIST Algemeen Nieuws- en Advertentieblad voor Westelijk Zeeuwsch - Vlaandere n Kamer v. Koophandel „Stichting Sportbelangen Groede". PAARDENSPORT PRIJSBOLLIN Ned. Staatsloterij J. J. Risseeuw, M 66, Zuidzande Schildersbedrijf CARELS Gemeente Breskens. Nu. 75 Ze Jaargang Drukker-Uitgever: Fa. Smoor de Hulster Boulevard 120 - Breskens Prijs per kwartaal f I,— Franco per post f 1,15 Advertenties 7 ct. p. m.m. Weekblad onder Red. van de Vereen, ter behartiging van de belangen van West Zeeuwsch-Vlaanderen, Houfd-Redacteur A. Hoolhorst, Nieuwstr. 13, Oostburg In de laatste tijd wordt er alom in den lande gesproken over de jeugd, en de gevaren die er voor onze jonge menschen dreigen. Vergelijken wij de houding van onze jonge menschen met die van de grootere en klei nere steden, dan is er, naar wij meenen, wel reden tot tevredenheid, althans de bandeloos- heid is in ons gebied lang zoo groot niet als in andere gebieden, al geeft ons danig geteis terd landje wel extra gelegenheid tot vernie- ling. Maar wat er in ons West Zeeuwsch-Vlaan- deren ontbreekt, evenals bijna overal elders, is een zekere ernst onder de rijpere jeugd. Wij weten heel goed, dat de laatste jaren niet bepaald geschikt waren om de jeugd in idealisme te doen ontvlammen. Gedurende bijna vijf jaren hebben wij geleeft in een we reld waar vernieling het wachtwoord was, waar wij ons verheugden en moesten verheugen, als wij hoorden, dat er door de Geallieerde vliegers een machtig werk als een stuwdam in Duitschland kapot gegooid was, omdat zoo'n meesterstukje van vernieling ons weer een beetje nader tot het einde van de afschuwe lijke oorlog bracht. Wie stelen kon van de bezetter, die stal, want daarmee benadeelde hij den vijand en als mijnheer Seijs lnquart op het oogenblik voor het hekje te Neuren berg zegt, dat het heele Nederlandsche volk tegenwerkte, dan hooren de brandstichters en dieven en leugenaars van toen, dat zij niet voor niets dingen deden, die in normale ge vallen niet door de beugel konden. Maar het schijnt, dat velen nu niet inzien, dat wat toen goed was, nu fout is, hopeloos fout. Men is tot verkeerde normen gekomen en met ver keerde normen" kan men niet komen tot iets goeds. Hoe staat het met de eerbied voor het leven? Hoeveel jonge menschen hebben niet van aangezicht tot aangezicht met de dood gestaan, hoeveel jonge menschen hebben niet moeten helpen bij het bergen van afschuwe lijke verminkte gewonden en dooden, hoeveel jonge menschen hebben niet familie ol vrien den zien heengaan, plotseling, ineens weg uit het leven, weg van de idealen, waar zij samen over spraken. Het leven was hard in die da gen en de kans is niet buitengesloten, dat de ze harde instelling blijft hangen. Maar vóór deze jeugd ligt nog een lang leven. En dit leven kan zich ontrollen als iets goeds en moois, maar ook als iets hards en leelijks. Hier ligt een tweesprong voor de jeugd, welke weg zal de jonge mensch kiezen, de weg naar de goede toekomst of de schoon en makkelijk lijkende weg naar het harde egoiste, zuiver materialistische leven. De keus is niet moeilijk; behoudens een enkele uitzon dering wil de jeugd de weg der ware vreugde, waar ernst en vroolijkheid een afwisselend ge heel vormen. Wij weten van verschillende jonge menschen dat zij het leege leven al lang beii zijn, wij weten dat velen graag wat an ders willen dan over straat slenteren, van de eene hoek op de andere hangen. Maar wat moeten zij anders doen Hier wordt het tijd, een weg te wijzenEr is werkelijk wel wat anders te doen. Laten wij in de eerste plaats de sport noemen, niet het zitcen ot staan langs het lijntje bij een voetbalwedstrijd, maar het zelf beoefenen van een of ander sport. Hoeveel flinke jonge kerels zouden niet een pracht figuur slaan op het sportveld, terwijl zij nu als zoutzakken ronddalven. Hoeveel prettiger voelt de sportjongen of het sports- meisje zich na een geslaagde sportbijeenkomst, dan de jonge mensch, die zijn dag in leeg geklungel heeft doorgebracht. Wat zou het fijn zijn, als er werkelijk in onze streek een Yolkshoogeschool en een Jeugdcentrum kwa men, waar de jeugd bijeen kan komen en er elkaar leert kennen rondom het kampvuur. Wie daar gezeten heeft, probeert ook elders bij het kampvuur te komen en trekt er op uit met rugzak en tent om eigen land en het vreemde te leeren kennen, zooals reeds dui zenden deden. Wij weten uit ervaring, hoe jonge menschen eerst met geen mogelijkheid te bewegen waren om er op uit te trekken, maar toen zij eenmaal de bekoring hadden leeren kennen van het zwerven, daar voor geen geld meer afstand van wilden doen. Er is veel, ontzaglijk veel moois te zien en het moois toont zich aan allen, die het zien willen, vraagt niet naar arm of rijk, geleerd of ongeletterd. De bestaande jeugdvereenigingen hebben hier een taak! Tegen de winter is er op heel ander ter rein veel voor de jeugd te beleven. Maar de jeugd moet zelf willen. Per slot van rekening kan niemand de jonge menschen ergens met de haren naar toe slepen. De bestaande orga nisaties moeten beginnen en de weg wijzen. Als de jeugd de weg eenmaal gevonden heeft, zal zij die zelf wel verder gaan. Wij hopen in den komenden winter de jeugd cursussen te kunnen aanbieden, een leesgelegenheid, maar nogmaals, de jeugd moet zelf inzien, welke weg de juiste is. Wij allen willen leven in een goede maat schappij, waar plaats is voor elke goedwillen de, maar dan moeten wij ook bereid zijn mede te bouwen aan die goede maatschappij. De tijd van afbraak is voorbij, materieel en geestelijk, nu moeten wij bouwen met steen en hout, maar ook met geestelijk waarden. Wij doen een beroep op de jeugd, deze dingen eens ernstig te overwegen. H. De liefde tot ons land. De liefde tot het land waar men geboren is en waar men zijn jeugd heeft doorgebracht is een algemeen menschelijke eigenschap, en wanneer Mondei zijn Gijsbrecht van Amstel laat zeggen dat de liefde tot zijn land een ieder aangeboren is, schuilt daar weinig of geen overdrijving in. Zelfs wanneer men niets j dan onaangename herinneringen bewaart aan zijn jeugd, voelt men toch bijna altijd een verbondenheid met de geboortegrond die zich niet laat beredeneeren. Men kan een slechte moeder hebben gehad en toch zielsveel van haar houden men kan evenzoo op een maar schraal door de natuur bedeelde plek op aarde zijn geboren en zich toch levenslang innig verbonden gevoelen met dat land. Ik beschik niet over gegevens waaruit men zou mogen opmaken dat wij Zeeuwen meer van ons geboorteland houden dan andere Nederlanders van het hunne. Maar ik ben er in elk geval van overtuigd dat we er niet minder van houden dan zij. Nee, zeker niet minder, en dikwijls heb ik me de vraag voor gelegd houden we er niet een beetje meer van dan anderen van hun land En komt dat misschien omdat Zeeland zoo afgelegen ligt, in een uithoek van ons land waar men niet heengaat wanneer men er niet moet zijn? Komt dat misschien omdat het eiland-karak ter van Zeeland iets intiems heeft, zooals im mers ook de Engelschen als eilandbewoners wat chauvinistischer zijn dan andere Euro peanen Öf komt het alleen maar omdat Zeeland inderdaad een land is om van te houden Ik heb van chauvinisme gesproken, en ik weet dat dat een leelijk woord en een leelijke zaak is. Maar Zeeland is dan toch ook maar een mooi land. En wie zegt dat ik in de ver leden tijd moet spreken, hem antwoord ik dat ik ondanks alles m'n woorden handhaaf. Ja, ondanks alles wat verwoest en vernietigd werd, op Walcheren dat van een paradijs tot een troostelooze woestijn werd, in West Zeeuwsch- Vlaanderen dat gruwelijker dan eenige andere streek in ons land vernield en geschonden werd. Ondanks dat alleshoe mooi is ons Zeeland nog. Ik dacht het toen ik verleden najaar een rondrit maakte door Zeenwsch- Ylaanderen en Breskens en Oostburg en Sluis en Aardenburg en al die andere geteisterde plaatsen zag. Ik wil de omvang van deze ramp niet kleiner voorstellen dan hij is, maar wanneer men dit land van een vliegmachine uit zou bekijken, zou het ons dan niet toe schijnen als een slechts door enkele kleine vlekken ontsierd landschap van groote schoon heid, met zijn prachtige boomenwegen en de afwisseling van zijn landerijen waartusschen hier en daar een weel ligt te glinsteren in de zon Ja, Zeeland is altijd nog een land waarvan we houden terwillc van zijn schoonheid. En het is een land met een geschiedenis, een land met een verleden. Een land dat eerst op de zee veroverd en vervolgens telkens weer tegens de zee beveiligd moest worden. Een land dat eigenlijk nog altijd in gevaar ver keert, dat min of meer een angstig bezit is. En is ook dat niet een van de redenen waar om we er zoo veel van houden Als ik aan Zeeuwsch-Vlaanderen denk, denk ik aan Dr. Johannes de Hullu, waardig af stammeling van een van die refugie-geslachten waaraan ons land zoo veel te danken heeft. Toen deze geleerde archivaris ging rusten, trok zijn hart hem eerst naar Middelburg, maar al spoedig gaf hij zelfs de nabijheid van het Rijksarchief en het verkeer in een cultureele kring op en keerde terug naar zijn geboortedorp Cadzand, waar hij zijn -laatste levensjaren doorbracht. Ik noem hem als een van' de velen die deden als hij en door de liefde tot hun Zeeuwsche land gedreven na vele en dikwijls verre zwerftochten terugkeer den naar de geboortegrond. In 't algemeen zijn wij Zeeuwen secundair van aardwe loopen niet graag met onze gevoelens te koop. Des te meer valt het op dat we ons voor onze liefde voor Zeeland niet schamen. De belijdenis van deze liefde is meer dan ooit tevoren een plicht, nu ons geboorte land in zoo groote materieele nood verkeert P. J. MEERTENS. Uit de Vereenigïng. Ervaringen. Het komt herhaaldelijk voor dat inwoners van ons gewest een beroep doen op bestuurs leden der Vereeniging om hulp, voorspraak, inlichtingen en dergelijke, zonder dat zij lid zijn. Wanneer we voorop stellen dat al deze zorgen momenteel nog steeds drukken op de schouders van enkele voorloopige bestuurs leden dan rijst de vraag of bij het vele werk dat van hen wordt gevergd en dat belangloos wordt verricht, er redenen komen te bestaan tot een schifting, temeer omdat de ervaring leert dat zelfs wanneer sommigen kunnen ge holpen worden later blijkt dat zij zich niet opgeven als lid en er zich ook de moeite met voor nemen. Sommige maken er een koopmanszaak vant vragen eerst hoeveel het lidmaatschap kost en komen dan met hun belangen voor den dag. Andere weer gaan zelfs zoo ver te meenen' dat bestuurslid zijn een bezoldigd baantje is. Dat er leden zijn, die wanneer zij hun zin niet krijgen, meteen maar ontslag als lid nemen, zal wel meer voorkomen, ook in an dere Vereenigingen, een sterk Sprekend voor beeld doet zich b.v.b. voor bij de afdeeling Üostburgbij gelegenheid van de definitieve bestuursverkiezing van die afdeeling gaven zich veel nieuwe leden op om aan die ver kiezing te kunnen deelnemen. Er is toen de meeste soepelheid betracht. Ofschoon bekend was gemaakt - dagen te voren - dat nieuwe leden zich moesten opgeven vóór den aanvang der betreffende vergadering, geschiedde dit nadat de vergadering reeds was geopend ze zijn toen als nieuw lid toegelaten, de stem ming viel niet naar hun zin uit en nu - bij gelegenheid van de contributie-inning - blijkt dat een vrij groot gedeelte zich terugtrekt. Aangezien de Vereeniging alle belangen van West Zeeuwsch-Vlaanderen tracht te be hartigen zijn er altijd menschen die daarvan profiteeren zonder hun steentje bij te dragen. Zij zien niet in dat in 'n groot aantal leden een onzer krachten zit. Iedereen tevreden stellen is nog nimmer gelukt en zal onze Vereeniging ook niet lukken. Met dankbaarheid kan anderzijds worden gedacht aan de steun en belangstelling die van vele zijden wordt ondervonden. Afdeeling Oostburg Op Woensdag 5 Juni j.1. werd, in tegen woordigheid van den Burg meester, met de Ambachtslieden van Oostburg een vergadering gehouden ten einde te komen tot een sterke samenwerking bij de moeilijkheden, welke zich kunnen voordoen bij de nieuwbouw van Oostburg, met als resultaat dat de grondslag is gelegd tot verdere uitwerking dier samen werking. De mogelijkheid bleek te bestaan, terwijl ook de zorg voor het definitief herstel niet in het gedrang behoeft te komen. Mogen de besprekingen inderdaad met suc ces worden bekroond. Voorschotten op de huis-aad- schade-vergoeding. Hoe langer een definitieve regeling van de huisraadschade op zich laat wachten, deste- meer zal de noodzaak komen te bestaan aan voorschotten. Geleidelijk aan zijn meer goe deren te verkrijgen en door het steeds voort schrijden van den tijd komt steeds meer be hoefte aan aanschaffing en aan* herstel van beschadigde goederen naar voren. Er is reeds meerdere malen op gewezen dat aan de uitreiking van huisraadschade- boekjes heel wat werk vast zit. Door de Ver eeniging kan aandrang worden uitgeoefend om de zaak te bespoedigen. Men overdrijve van de zijde der oorlogsgetroffenen de aan vraag om voorschotten echter niet. Het is ge bleken dat een voorschot werd gevraagd in een geval dat de geheelc oorlogsschade niet grooter was dan f 200 of dat een voorschot werd aangevraagd om een horloge te koopen. Alleen bij gebleken noodzaak worden voor schotten verstrekt. Herstel boerenschuren van vreemde eigenaren. Een der hoofdbestuursleden van de Ver eeniging had in Den Haag een bespreking over bovenstaand moeilijke onderwerp. Men mag binnenkort, een oplossing van deze kwestie verwachten. Een Lyceum te Oostburg. De Regeering is bereid in eenige plaatsen, waar de verkeersomstandigheden zoo zijn, dat de jeugd er geen gelegenheid heeft een g\ m- nasium te bezoeken, de bestaande hoogere burgerschool 0111 te zetten in een lyceum, als de gemeenten daar .tan willen meewerken en als er genoeg leerlingen voor de gymna- siale afdeeling zijn. Jongelui, die later voor predikant, meester in de rechten, of in talen willen doorstudeeren, moeten of naar Middel burg het gymnasium bezoeken, hetgeen voor velen financieel te zwaar is en voor allen het bezwaar heeft dat de kinderen reeds zeer jong van huis moeten, of zij moeten 11a het behalen van het diploma vijfjarige cursus van de H.B.S. nog twee jaar studeeren voor het staatsexamen. Komt er in Oostburg een lyceum, dan zou dat \oor velen een uitkomst zijn. De eerste beide leerjaren zijn voor alle leerlingen gelijk, na de tweede klas kan men kiezen, Gymnasiale kant of gewoon de H.B.S. Naar wij vernemen is de gemeente Oostburg bereid de noodige medewerking te geven, de omzetting in een lyceum hangt dus af van het aantal leerlingen, dat zich er voor aanmeldt. Reis naar Amsterdam. De reis naar Amsterdam zal volgens de laatst ontvangen berichten plaats hebben op Vrijdag 21 Juni. Het gezelschap zal met de boot van acht uur overgaan. Van Ylissingen gaat de reis per extra trein over Nijmegen en Arnhem. Zoo spoedig mogelijk krijgen de deelneemsters bericht over tram en busverbin dingen. Plaatselijk Nieuws Retranchement. Woensdagavond werd alhier, naar aanleiding van de Ministerieele beschikking betreffende de varkenshouderij, groep B, een dorpsvergadering belegd, welke druk bezocht was. Staande de vergadering werd besloten de varkens niet te leveren en werd een request aan den Minister gezonden, waarin geprotes teerd werd tegen bovengenoemde beschikking, met het verzoek deze alsnog te willen herzien. Tevens werd hierin vermeld, dat indien op dit request afwijzend wordt beschikt, alle ge dupeerden zich genoodzaakt zullen zien het werk ten behoeve van de landbouw en de we deropbouw neer te leggen. Verder werd be sloten in contact te treden met de plaatselijke afdee.ingen der Landarbcidersbond en de Z. L.M., alsmede met andere gemeenten, om een gezamelijke actie te voeren. G r o e d e. Het sportleven alhier ondervindt nog steeds groote moeilijkheden. Het kern punt dezer moeilijkheden is het gebrek aan een bruikbaar sportterrein. Het veld, dat vóór den oorlog door de voetbalvereeniging werd gebruikt, moest worden gescheurd; een nood oplossing werd gevonden, doch de definitieve laat nog altijd op zich wachten. Meermalen werd door de diverse vereenigingen pogingen in het werk gesteld om aan deze onbevredi gende toestand een einde te maken. Evenwel zonder resultaat. Teneinde te trachten gezamenlijk beter en snellere resultaten te bereiken en gedachtig het spreekwoord „Eendracht maakt Macht" is met medewerking van het gemeentebestuur de „Stichting Sportbelangen Groede" in het leven geroepen. Hierin namen behalve het gemeentebestuur deelde Sportvereeniging Groede voetbal en korfbal); de Ruitersport- vereeniging, de Vereeniging voor Vreemdelin genverkeer, het Oranjecomité ei\, de afdeeling Groede van de Athletiekvereeniging West Zeeuwsch-Vlaanderen. Yoorz. is Burgemeester Everaars, totdat door den Gemeenteraad een vaste vertegenwoordiger zal zijn aangewezen; i vice-voorzitter, secretaris en penningmeester I respectievelijk de heeren: I). Haak, J. Wagen- voort, en P. M. Hoste. Als eerste en voornaamste taak heeft de I Stichting op zich genomen te trachten door huur of pacht en zoo mogelijk later door koop, 1 in Groede een sportterrein in te richten, dat aan de meest elementaire eischen voldoet. De tweede en vooral na volbrenging van de eerste de voornaamste taak, die de Stichting wil trachten te volbrengen, is de sport in Groe de aan to moedigen en in goede banen te leiden, waarbij do opvoeding van de jeugd in dien zin niet over het hoofd gezien zal worden. Het zijn werkelijk geen gemakkelijke op gaven, doch de Stichting Sportbelangen Groe de zal deze, mits ze op de onontbeerlijke medewerking van alle gemeentenaren kan rekenen, lot een goed einde brengen. Stichting 1940 1945 De opbrengst ten bate van de „Stichting 1940- 1945"' bracht op in Hoofdplaat f 360,50 en Ijzendijke f 2438,20. Distributiekring OOSTBURG Tot 20 Juni bestaat gelegenheid tot het aanvragen van transport-banden in de maten 26 13/4 en 26 x 2. Aanvraagformulieren zijn verkrijgbaar op de Distributiekantoren. Gevonden voorwerpen. 1 dubbele rijwieitasch met inhoud 1 heeren regenjas. Inlichtingen op tiet bu reau der Rijkspolitie te Oostburg, PREDIKBEURTEN Zondag 23 Juni. Breskens 10 uur Ds. van Vliet. 6,3® uur Ds. van Vliet. Groede 9,uur Ds. Derksen. Nieuwvliet 10,45 Ds. Derksen. ADVERTENTIES Hiermede vervullen wij onzen treuri- gen plicht U kennis te geven van het plotseling overlijden van ons innig ge liefd Zoontje'en Broertje HANSJE. P. BONTE. M. BONTE-Dellaert. NELLY. HARRY. THEO. Oost burg, 13 Juni 1946. Voor de vele blijken van belangstelling, .ontvangen vóór en na het overlijden van onzen lieven Man, Vader, Behuwd- en Groot vader, den Heer HENDRIK VAN HANEGHEM, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam Wed. H. VAN HANEGHEM-Haartsen. Groede, Juni 1946. Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen na het overlijden van onze lieve Moeder, Behuwd-, en Grootmoeder, ELIZABETH JOZINA BECU, Weduwe van PI ETER SA LOMÉ, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam ABR. W. SALOMÉ. Groede, Juni 1946. SCHOOND1JKE Voorradig Telefoon 4 Calciuniarsenaat Koper Bayer Derrispoeder Graszaden Klaverzaden Wikken De contact-ambtenaar van het Ministerie van Handel en Nijverheid houdt op Vrijdag 21 Juni a.s. zitdag ten stadhuize te Oostburg van 10-12 uur v.m. In de naaste omgeving van het dorp Groede wordt door de „Stichting Sportbelangen Groede" een terrein gezocht, hetwelk geschikt te maken is als sportveld' Zoowel wei- als bouwland komt in aan merking. Afmetingen tenminste nox 150 M. Opgaven worden, zoo mogelijk met ver langde huur- of koopprijs, ingewacht ten gemeenlehuize van Groede. Voor h.t te houden CONCOURS worden alsnog ingewacht vóór 20 Juni a.s. inschrij vingen voor de nummers Twee-spannen voor landbouw-trekpaarden Belgisch type voor oogst wagens te waardeeren naar 't mooiste geheel. Aangespannen tuigpaarden voor 2-wielige rijtuigen, te waardeeren n. ?t mooiste geh. Aanmelden bij onderstaande adressen R. VAN DALLE, St. Ann astraat 91, Sluis. J. LE CLERCO, St. Annastraat 103, Sluis. A. GELUK, Landbouwer, Nieuwvliet. A. M. DE ...ILL1ANO, Nieuwstr. 23, Oóstburg. Inschrijfgeld f I, Verzoeke spoedige opgave. Het bestuur. Wie de 2e Pinksterdag in de bus van de Z.V.T.M. van IJzendijke naar Oostburg een pakje heeft mee genomen, wordt beleefd verzocht dit terug te bezorgen bij L. C BUIJZE, Rijksweg W 74a, Schoondijke. TELERS van op teeltvergunning geteelde vroege Aardappelen worden verzocht opgave te doen van hun te rooien aardappelen aan de Veiling te Oost burg Verkoop op andere wijze dan over de Veiling is niet toegestaan. J. KOOLS, Administrateur, W-ding Oostburg. op Zondag 23 Juni a.s., bij W. FOCKE te Zuidzande. Maat meebrengen. Aanvang 5 uur. Uitslag van de ie trekking: 11224 f 1000,— Eigen geld; 2220, 2228, 2243, 4094, 4571, 4576, 11228, 11233, 17859. Trekking der 2e klasse op 17 en 20 Juni. H.H. Aannemers Voor de aan te besteden woningen vraagt U natuurlijk prijs aan het Spuiplein 9 - BRESKENS - Tel. 79 Ter Secretarie der gemeente Breskens wordt gevraagd een Adjunct-Commies, tevens bezoldigd ambtenaar van den Burger lijken Stand. Salaris als adjunct-commies f iioo,tot f 1400,te vermeerderen met de verhoogin gen en toelage ingevolge K.B. van 15 Januari 1946. stbl. G. 13. Toelage diploma G. A. I f 100, Dienstjaren in een gelijkwaardige functie elders doorgebracht lellen mede. Jaarwedde A. v. d. B. S. volgens provinciale regeling f 37',—. Sollicitaties aan den Burgemeester binnen 8 dagen na het verschijnen van dit blad. ])e. Burgemeester van Breskens brengt nog maals ter ai ge mee ne ken nis, dat aan de vet - k lezing voor den (.iemeentet aa.t op 26 Juli 1946 deelnemen alle personen, die op 31 De cember 1443 de leeftijd van 33 jaar hadden en of 3 April nf 46 te llreskens in het bevolkings register waren opgenomen. Ih eskensehe evacuc'sdie nog niet te Br, s- kens zijn teruggekeerd of op 3 1pril iq4Ó mg niet -waren teruggekeerd kunnen evenwel al hier deelnemen aan de stemming ter -verkiezing van den raad dezer gemeente. Indien zij hier van gebruik -villen maken dan moet vóór 27 Juni a.S. hi,rva/t een -vet klaring -worden op gemaakt-waarvoor ter Gemeente-Secretarie kosteloos formulieren verkrijgbaar zijn. TE KOOP©en VAARSKALF bij J. VAN HANEGHEM-Blomme, O 61, Groede. Wegens gebrek aan plaatsruimte moeten eenige advertenties blijven liggen tot het volgend nr.

De Schakel | 1946 | | pagina 1