DE SCHAKEL Algemeen Nieuws- en Advertentieblad voor Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen Elderschans. geen zand meer F. A. LEUS - AARDENBURG ÖE NACHTEGAAL VAN HEI NOORDEN open Laadbak assistente bij den Schoolarts Heden OPENING ZWEMBAD - Breskens Nu. ?4 Zaterdag 8 Juni iy4G Jaargang Drukker-Uitgever: Fa. Smoor de Hulster Boulevard 120 - Breskens Prijs per kwartaal f 1,— Franco per post t 1,15 Advertenties 7 ct p. m.m Weekblad onder Red. van de Vereen, ter behartiging van de belangen van West Zeenwsch-Vlaanderen, Hoofd-Rcdaeteur A. Hoolhorst, Nieuwst?. 13, Oostburg Nu ongeveer een maand geleden kwamen vertegenwoordigers van verschillende jeugd organisaties in West Zeeuwsch-Vlaanderen te Oostburg bijeen, om van den heer A. Peters, rijksconsulent voor de lichamelijke opvoeding, te vernemen op welke wijze het ministerie van onderwijs zich voorgesteld had de Vlaamsche jeugd de helpende hand te reiken. De eenvoudigste wijze van hulp is gelegen in de vorming van jeugdleiders. Tot dit doel wilde het ministerie bekwame docenten ter beschikking stellen. Na uitvoerige besprekin gen, waarbij de inleider er met nadruk op wees, dat de instructie van zuiver practisclien aard zijn zou en derhalve voor geen enkele kerkelijke richting principiëéle bezwaren kon opleveren, besloten de aanwezigen een cursus van drie weekends te organiseeren. Een in derhaast gevormd „klein comité'' zou trach ten hiervoor het leegstaande buiten Elder schans bij Aardenburg te huren. o Op Vrijdag 31 Mei kwamen des avonds, in stroomenden regen, drie dozijn cursisten op de Elderschans bijeen. In de ruime hal heerschte een gezellige drukte: kennissen, die elkaar onverwacht ontmoetten uitten hun blijde verbazing en schoven dan een paar krukjes bij het haardvuur om een opgewekt gesprek te beginnen; anderen groepten om de piano of gingen op verkenning door het ge bouw dat voor zestig uur hun aller verblijf zou zijn. Bij de officiëele opening der cursus werd het gemeentebestuur van Aardenburg vertegenwoordigd door een der heeren wet houders, die docenten en cursisten in de ge meente welkom heette en prettige dagen toewenschte. Ook mevrouw E. J. v. d. Broecke- de Man en Ds. G. van Roven, hervormd predikant te Aardenburg, gaven door hun aanwezigheid, welke op hoogen prijs werd gesteld, blijk van belangstelling voor het jeugdwerk in West Zeeuwsch-Vlaanderen. Achtereenvolgens hielden de docenten, de heer J. Peters (sport), mej. C. Mulder (volks zang,: en de heer H. ynmaalen (volksdans) een inleiding tot de lessen, welke zij des Zaterdags en "s Maandagsmorgens zouden geven. Later op den avond werd de koffie geserveerd en bij kaarslicht rond het hout vuur geschoven, eindigden de cursisten den dag met'gemeenschappelijke zang. Klokke elf naar de slaapzalen, vijftien minuten later alle lichten gedoofd. Den volgenden morgen vroeg was het „kamp" al in de weer. Gedienstige handen verzorgden de lange ontbijttafel, sneden brood, brachten een thermosketel met thee binnen. Na den maaltijd namen de lessen een aanvang. Nu bleek, welke eminente krachten het ministerie naar het land van Cadzand had gezonden om jeugdleiders te vormen. Er is met groot enthousiasme en naar de docenten eenparig verklaarden, ook met ernst en aanleg - ge volksdanst, gespeeld en gezongen. Intusschen tooverde een bekwame keuken prinses in een rookerig keukentje een heel diner, dat om één uur werd opgediend en door alle gasten van de Elderschans naar waarde werd geschat en genoten. In den namiddag, na de corvee-diensten opnieuw les, voor zoover noodig en voor zoover het weer het toeliet, op het grasveld. Op dit uur bracht de burgemeester van Aardenburg, vergezeld van zijn echtgenoote, een kort bezoek aan de Elderschans. De heer en mevrouw Van Dongen betoonden hun in stemming met de wijze, waarop hier gewerkt werd en constateerden een uitstekenden geest onder de deelnemers. De heer Wynmaalen, instructeur van de Nederlandsche Volksdansstichting, gaf later een demonstratie van een fraaien Engelschen volksdans. Des avonds in de hal bijeen, volgden de toekomstige leidsters en leiders een korte muziek-p;edagogische lezing van Mej. C. Mulder over Mozart, welke lezing met pianomuziek werd toegelicht. Gedurende den Zondag zijn geen lessen gegeven. In den ochtend toog het grootste deel der cursisten naar de kerk, in de mid daguren maakten zij een likse wandeling. Het glanspunt van de „kamp' dagen was ongetwijfeld de Zondagavond. Vele jongelui hadden zich bereid verklaard een prestatie te leveren op muzikaal, vocaal of declamatorisch gebied. Het werd een succes. De vertolking van Beethoven door Sam Schijve, die als gast aanwezig was, heeft hiertoe zeker in hooge mate bijgedragen. Het feit, dat mej. Mulder, werkzaam aan een conservatorium, den jongen Schijve voor beroepsmusicus aan zag, is wel de hoogste lof, die hem in dezen kring kon worden toegezwaaid. De lezing van Mej. Emmy v. d. Broecke uit eigen werk heeft in niet mindere mate bijgedragen tot het welslagen van deze, in den besten zin van het woord „bonte" avond. Een groep cursisten liet zien, welke alleraardigste resul taten de weinige lessen van den heer Wyn maalen reeds hadden opgeleverd. Zelf demon streerde deze docent nog twee solodansen, die aller bewondering wekten. Zoo beleefde een deel van de Zeeuwsch-Vlaamsche jeugd binnen de muren van het half stukgeschoten buiten Elderschans enkele uren, neen, dagen, die later zullen blijken een rijke jeugdher innering geworden te zijn. 's Maandagsmorgens gaf elk van de do centen nog cén les, waarna de cursus werd verdaagd tot Vrijdag 28 Juni. In Juli zal een j derde weekend volgen. En dan, in de mooiste tijd van het jaar, zullen de leidsters en lei- 1 ders gereed zijn om zelf het zaad te strooien. Ieder in zijn kring! d.B. Uit de Vereeniging. In „De Schakel" van 20 Mei j.l. werd de aandacht er op gevestigd dat in vele geval len verzuimd werd aangifte te doen van ge- leden oorlogsschade. Daarbij werd getracht te weten te komen hoeveel gevallen van ver- j,-zuim zich voordeden, terwijl door de Ver- ceniging bemiddeling werd aangeboden. Bij het persklaarmaken van deze kennis- j geving was nog niet definitief bekend dat Minister Ringers een bezoek zou brengen aan Oostburg en dat op die conferentie de ver zuimde aangiften ter sprake zouden worden gebracht. In „De Schakel" van 27 Mei j.l. werd een beschouwing gegeven omtrent de mogelijke oorzaken van dat verzuim. Intusschen is ge bleken dat de oorzaken van 't meerendeel dier verzuimen niet altijd te wijten zijn aan onkunde of onwilligheid, zoodat de schatting van 1200 a 2000 met meerdere honderdtallen moet worden verminderd. Om nu terug te komen op de kennisgeving van 20 Mei j.l.: er zijn daarbij ervaringen opgedaan en wel o.a. dat het meerendeel der lezers de bedoeling niet hebben begre pen. Toch was de redactie wel duidelijk. Ruim 80 belanghebbenden gaven aan den oproep gehoor, maar wel zoodanig dat zij in de veronderstelling verkeerden meteen por brief maar aangifte te kunnen doen ol ver der met het doen van aangifte te worden geholpen, zóó dat de zaak voor hen daarmee was afgedaan. Opvallend was het dat, op en kele uitzonderingen na, geen van allen lid zijn van de Vereeniging. Intusschen zijn aan al deze briefschrijvers de noodige aangifte-biljetten voor oorlogsscha de toegezonden. Aan al deze menschen de goede raad: vult zelf ten spoedigste die bil jetten in en zend ze aan de Schade Enquête commissie te Oostburg. Bij al het extra werk dat deze bemiddeling heeft bezorgd kan er geen sprake zijn elkeen afzonderlijk te beantwoorden. In de gevallen dat zulks noodig was is de noodige toelich ting gegeven. Of de te late aangiften nog in behandeling zullen komen is een tweede vraag. In elk ge val doet het Hoofdbestuur der Vereeniging alles wat in deze kan worden gedaan, .daar bij gesteund door de volle medewerking dei- Schade Enquête Commissie. B. Oorlogsmuseum. Eén van de belangrijkste factoren ter be vordering van de welvaart van ons zoo zwaar getroffen gebied is het meer bekendheid geven aan onze streek. Ontstellend is het gemis aan kennis van Zeeuwsch-Vlaanderen bij de niet Zeeuwen. Hoeveel van de nieuw benoemde Kamerleden zouden Zeeuwsch-Vlaanderen ken nen Toch zullen deze straks moeten beslissen of Zeeuwsch-Vlaanderen opgebouwd wordt of niet en welk deel de Regeering zal bijdragen in de schade. Het is m.i. daarom noodig dat elk eerlijk middel om propaganda voor Zeeuwsch-Vlaan deren te maken moet worden aangegrepen. In deze overtuiging bezocht ik de vergade ring van de vereeniging Zeeuwsch oorlogs museum te Middelburg. Door de daar tegen woordige Zeeuwsch-Vlamingen werd bepleit, dat in de kuststreek tusschen de Belgische grens en Breskens, eveneens een museum zou worden opgericht. Het bestuur was hiervoor zeer enthousiast en zegde alle medewerking toe. Mijn bedoeling is om in nauwe samen werking met de betreffende Burgemeesters en de V.V.YYs, de stichting hiervan, onder aus piciën van genoemde vereeniging, te bevor deren. 'p de vergadering werd ondergeteeken- de verzocht in het bestuur zitting te nemen als vertegenwoordiger van West Z.-Vlaanderen. Ik heb dit voorloöpig op mij genomen en doe bij dezeneen dringend beroep op allen om voorwerpen, betrekking hebbende op den oorlog, aan dit Museum te schenken of in bruikleen af te staan. Drukwerk, insignes, uniformen, wapenen van N.S.B., Landwacht of het Duitsche leger zijn welkom. Alles dat betrekking heeft op georganiseerd of ongeorganiseerd verzet zal een eereplaats moeten krijgen. Zoo zal waar schijnlijk een complete geheime zender die tijdens de bezetting in Zeeuwsch-Vlaanderen dienst heeft gedaan, beschikbaar komeiy Gaarne zal ik één en ander bij U Komen ophalen, indien U mij even een berichtje zendt. Ik zie hierin een belang voor ons dis trict en ik hoop van U allen de noodige medewerking te krijgen. Indien U zich als lid wilt opgeven (min. contr. f 2,50 per jaar) houd ik mij aanbevolen, U kunt dit ook doen bij den Voorzitter dhr. J. Ph. Koene, Gemeente-secretaris, Langeviele 61 te Middelburg. Het is niet de bedoeling dat alles wat in verband staat met den oorlog bewaard blijft, gelukkig niet, we zullen wat blij zijn als de sporen van deze onzalige tijd zoo goed mo gelijk verdwenen zijn, doch er zijn altijd wel bunkers te vinden die de eerste tien jaar niet opgeruimd kunnen worden, zoodat we cén en ander in een klein bestek bijeen kunnen brengen. Het museum zal ongetwijfeld de belang stelling hebben van de tallooze Canadeezen, Engelschen en Amerikanen, die in de toe komst naar hier zullen komen om het land te zien dat zoo'n zware tol betaalde tijdens de strijd om de Scheldemond. Uw medewerking wordt zeer op prijs gesteld. D. C. BOUWKNSE, Voorstraat 184, Groede, Tel. 1. De Coloradokever. Op alle plaatsen waar vorig jaar aardappels hebben gestaan en waar nu mogelijk opslag van dit gewas voorkomt, kunnen we op deze opslagplanten nu kevers aantreffen en veelal ook eieren van CoIojadokevers. 't Is dus zaak deze opslagplanten zoo spoedig mogelijk uit te kappen of uit te trekken opdat de eerste aantasting van hieruit wordt voorkomen. I Probeer dus zooveel mogelijk deze plantjes te vernietigen welke een bron van besmetting kunnen zijn en van waaruit straks de larven en kevers op Uw andere gewas zullen overgaan. 't Is U toch bekend dat vanaf 30 Mei tot en met 15 Juni de eerste spuittermijn is voor geschreven? als de bevolking, zullen deze dag van eendrach- 1 Vanaf heden telijke feestviering niet licht vergeten. Burgerli.ke Stand. Gemeente BRESKENS over de maand Mei 1946. GEBOREN: 1, Theuntje Helena, d. v. J. van den Heuvel en J. Jobse; 21, Elisabeth Adriana, d. v. J. Klaassen en C. J. Balnikker; 1 28, Pieter, zn. van J. de Koning en A. von Glinski. GEHUWD: 23, Samuel Jacob Gazan, oud 23 j., wonende te Terneuzen en Ncelt e van de Velde, oud 20 j. OVERLEDEN: 5, Peter \nthonie van Lare, oud 66 j., wvduwn. van Pieternella Anna Verhulst. INGEKOMEN: 2, A. Bondewel en gezin; van Retranchement; 11. J. Geluk cn gezin van Hoek: P. A. Molleste en gezin van Hoek; J. van Noorden-de Rijke van Hoek; A. I). de Schipper van Groede; 3, J. Erasmus van Velsen; L J. de Meijer en echtgen. van Groede; 4, L. A. Bouterse van Putten; 6, A. van der Ster van Rotterdam: M. Stolk-van der Ster van Rotterdam; 8, T. van Veen en echtgen. van Goes; 9, I. F. Gittenberger-Kosten van /.aamslag: 11, P. de Jonge en gezin van Groede; 13, A. Buijs van Arnemuiden; H. Vergouwe van Sas van Gent; P. A. F. Goethals-de Bakker van Terneuzen; R. A. van Ouekel- berghe van Hulst; 15. J. Manhave en echtgen. van Groede; K. W. van Veen van Groede: C. Koster en gezin van IJzendijke: 17, J. Adriaaaise en echtgen. van St. Jansteen: J. A. Doppegieter en echtgen. van Terneuzen: J. A. Vermeulen en gezin van Centr. Bev. Register; 20, A. Stolk van Centr. Bev. Register; 21, J. S. van Kampen van Axel; W. J. Leen- houts en echtgen. f.ni Axel: 22, N. M. den Hollander van RotteJ'jam; M. v. d. Broecke- Vergouwe en kind van Sas van Gent; 25, D. Jacobs van Wissenkerke: A. M. Oosterling van Axel; 27, L. Jacobs van Amsterdam; 31, J. Mi Bouwens en echtgen. van Groede: J. T. Behage en kind van Terneuzen. VERTROKKEN: 2, Z. C. Salome naar Ede; E. C. Geluk-'Vergouwe en kind naar Washington (USA); 8, A. P. Legrand-Vermeu len naar Xieuwvliet; io, A. F. Roets naar j Rotterdam; 6, M. W. Joziasse-v. d. Broecke j en kind naar Rotterdam; 14, M. P. van Kaam naar 's-Gravenbage; 21, A. J. Salomo en echtgen. naar Hoorn; I I'uijpe naar Ylis J singen: M. S. Fonteijne naar Aardenburg: 27, A. van Hanegem-van Grol .en gezia- naar LJtrecht; 29, J. G. van Wijck naar Breda. Breskens. Door de rechtsche kiezers al hier zijn voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing candidaat gesteld de heeren; 1. Jac. van Haneghem, 2. T. A. Verschoor, 3. M. P. Meeusen, 4. P. C. Roest, 5. P. C. Woltering, 6. P. de Ba are, 7. F. van Melle en 8. J. Verduijn. De N.V. Van Melle's fabriek gaat naar Rotterdam. Uit goede bron vernemen wij dat bovenge noemde fabriek zal gevestigd worden te Rot terdam. De totale verwoesting van liet bedrijf, als mede de gunstige vestigingsfactoren te Rotter dam, hebben de directie dit besluit do.n nemen. Van Melle was een bedrijf dat niet alleen voor de Nederlandsche markt produ ceerde, doch ook een belangrijken uitvoer naar het buitenland had. Het personeel be droeg in vredestijd circa 400 man. Dienstregeling van 3 Juni j.l. der Z. V. T. M. Het valt onmiddellijk op, dat deze dienst regeling beduidend uitgebreider :s en vroege en late aansluitingen geeft. Uit Axel, Sas van (jent, Hulst, enz. kan men op i dag heen en weer naar Rotterdam D.P. en heeft daar tijd van it.li tot 16.03. Het wachten in Perk- polder is nu afgeloopen voor alle booten, die aansluiting geven op treinen, naar en van Roosendaal en de bus naai Goes en Middel burg. Ook in Breskens heeft men verbinding op de ie en laatste treinen naar Rotterdam. Zes trams uit Terneuzen geven te Pyramide onmiddellijke aansluiting op de bus naar Oost burg via IJzendijke en Waterlandkerkje, wel ke laatste plaats uit ha;,r isolement verlost is en 7 verbindingen zoowel met IJzendijke als Oostburg heeft. Men is nu in ruim H/2 uur van Terneuzen in Oostburg. De autobuslijn Axel-Koewacht-Hulst is door getrokken tot Sluiskil (pont) ten gerieve van vele bewoners van die plaatsen en bezoekers aan het ziekenhuis, enz. De lijn Zaamslag - Axel - Sas van Gent- Philippine is versterkt met een bus. die. in verband met den slechten toestand van den weg, via Rondeputten over Margrette, Axel en Axelsché Sassing rijdt. Autobusdiensten mogen nu ook beperkt op Zondag rijden. De vroege tram op Zondagen uit Terneu zen zal spoedig aansluiting geven in Breskens op den dienst der S.B..M. naar Knocke. verkrijgbaar. M C. BUIJSSE, Oostburg. VERLOREN I lusschen Cadzand-Zuidzcnde-Ooslburg naai Schoondijke een PORTEMONNAIE j mei inhoud, waaronder een biljel van I f 25,—. Te ren beloonina terugbezorgen aan P. M- VAN IWAABDEN, Cadzand VERLOREN leBreskens op den v.'egBoulevcnd-Dorps- straai of eveniueel op den slrcaiweg naar Groede een HEEÊEN-ARMBAND- HORLOGE. Tegen belooning terug ie 1 bezorgen bij S. M. DU BOIS, Boulevard 88, Breskens. Voorhanden Fransch Klaverzaad Witte Steenklaver TE KOOP aangeboden FRIEDA'' 141740 telling 23 Juni a.s. 4e Prijs 2eKalfkoeien Biervliet 1946, bij J. P. DE REGT-Sieendijk. Biervliet. PREDIKBEURTEN Zondag 16 Juni. Breskens io uur Ds. van Vliet. 6,30 uur Ds. van Vliet. G,roede 9,uur Ds. Derksen." Nieuwvliet 10,45 Ds. Derksen. Oostburg 14,30 uur Ds. van Vliet. Schoondijke 14,30 uur Ds. van 't Hooft. Waterlandkerkje 10 uur; Ds. van Vperen. Gevonden voorwerpen. Plaatselijk Nieuws Groede. Op Dinsdag 4 Juni werd alhier) een vergadering gehouden van het bestuur van dc Bewaarschool. De hoofdschotel van deze vergadering was de berooide tinantieele toestand, waarin momenteel de vereeniging verkeert, als gevolg van: a. de groote onkosten noodig geweest om schoolgebouw en plein wederom bruikbaar te maken; b. de verdwenen schoolbehoeften en c. de grootere uitgaven als gevolg van de tijdsomstandigheden. Waar het een gemeentebelang van dc eerste orde is, dat de bewaarschool goed blijft func- tioneeren, werden in deze vergadering ver strekkende besluiten genomen, in hoofdzaak- bestaande uit: ten eerste verhooging van de schoolgelden, ten tweede te trachten leden te werven voor de vereeniging met een minimum contributie van f 2.-, en ten derde in de loop der zomer een loterij te organiseeren, waar van de opbrengst moet dienen om de berooi de fi nan tién weder op orde te brengen. S c h o o n d ij k e. Door de afdeeling van de Partij van de Arbeid werd de volgende candidatenlijst samengesteld voorde gemeente raadsverkiezing op 26 Juli a.s., 1. P. J. Huigh; 2. P, W. Neele 3. G. de Kraker; 4. P. W. Toesseint5. A. van de Velde 6. H. J. van de Walle. Retranchement. Op Dinsdag 4 Juni had alhier de installatie plaats van dc nieuw benoemde burgemeester J. Leenhouts. Nadat de burgemeester om 10 uur aan de grens der gemeente door alle inwoners werd afgehaald, ging het in optocht naar het ge meentehuis, waar de plechtige installatie plaats vond. Het gehcele dorp was feestelijk versierd. Door de inwoners waren verschei dene eerebogen opgericht, waarvan de monu mentale eerepoort in de Dorpsstraat wel zeer de aandacht trok. .Verder was er een schitte rende stoet gevormd, met gekroonde wagens en karren, alsmede enkele groepen. Een groep van 15 paren klompendansers, allen in kleederdracht, welke enkele volksdansen ten beste gaven, viel zeer in de smaak bij het talrijke publiek. 's Avonds werd het feest op het marktter rein voortgezet met volksspelen, muziek en een rondedansje. Niemand wist van naar huis gain en het feest werd voortgezet tot ver in de kleine uurtjes. De burgemeester en zijn echtgenoote, even- Twee gulden. Inlichtingen Gemeente-secretarie te Schoondijke 1 portemonnaie met .inhoud 2 bedragen aan papiergeld. Inlichtingen Rijkspolitie te Oostburg ADVERTENTIES Dr. R. E. VAN DEN BORG Keel-, Neus- en Oorarts houdt geen spreekuren van 10 tot en met 16 Juni in Hoek, Terneuzen en Oostburg. In Hulst is pas het eerste spreekuur weer op 27-Juni a.s. Uitsluitend voor dringende gevallen is Dr. MAZZOLA te Middelburg beschikbaar. Bio Onderneming Luxemburg presenteert 2e Pinksterdag JOE BROWN in de film Aanvang 8 uur, in het PANAGRO-gebouw TE BRESKENS Toegang alle leeftijden. Kaartverkoop van 45 uur aan de zaal. Te koop NIEUWE, geheel stalen voor kleine vrachtwagen of aanhangwagen, met achterbord en kettingen en houder voor reservewiel. Ook geschikt om te plaatsen, op tot vrachtwagen om te bouwen luxe auto, of paardenwagen. Te bevragen en te bezichtigen bij Firma A. WILKING te HULST voor spoedige indiensl- GEVRAAGD Ireding NET MEISJE ter assistentie op atelier en in de winkel. Eenige administratieve kennis zeer ge- wenschl. J P. H. OUWENDIJK, Optiek en Bandages, Langestr. 38a, Oostburg. GEVRAAGD een Regelaar voor Radio-distributie. J. LE GRAND, W 55, Groede. 2 a 3 bekwame Schilders gevraagd. Loon volgens contract. C. DE SUTTER, Schildersbedrijf, Oosiburg. Bij M. v. d. SLIKKE, Brood- en Banket bakkerij, Langeviele 70-72, Middelburg, kan geplaatst worden een flinke jongen of aankomende knecht, die zich in de banketbakkerij wenscht in te werken, ruime gelegenheid, in- of extern. Dc Commissie van Beheer voor den School- artsendienst in Zeeuwsch-Vlaanderen roept sollicitanten op \oor de vacante betrekking van in West Zeeuwsch-Vlaanderen. Jaarwedde volgens rijksregeling. Sollicitatie voor 23 Juni 1946 in te zenden bij den Secretaris der Commissie van Beheer, F. HLXDR1KSE, Burgemeester te Vogelwaarde. BIEDT ZICH AAN NETTE WERKSTER. Brieven onder nr. 740, bureau v. d. blad Nette juffrouw, P.G., middelbaren leef tijd, zag zich gaarne geplaatst als HUISHOUDSTER, in klein gezin of bij Dame 01 Heer alleen. Gewend geheel zelfstandig het huishouden te doen. Brieven onder nr. 74 aan het bureau van ait blad. DIENSTNEMING bij de Kon. Marine Vloot Bij de Kon. MarineVloot kan vanaf io Juni 1946 BEROEPSPERSONEEL geplaatst worden. Leeftijdsgrens: 17 tot en met 24 jaar. Ongahuwd. Beroepen: machinist der Koopvaardij (einddiploma mach. Schooi) dipl. Y. D. of A. - Instrumentmaker - fijn Bank werker - Radiomonteur - Klectromonteur - Machine-bankwerker - Personen met 3 jaar H.B.S. of M.U.L.O.-opleiding - Matroos - Zee vaart - Kustvaart - Binnenvaart - Kellners, etc. Duur der verbintenis is 6 jaar met 1 jaar proeftijd. Voor bepaalde technische vakken kunnen alsnog worden aangenomen O. V. W.- ers met 3 jaar verbandacten. Leeftijdsgrens 25 tot en met 28 jaar. Voor de gronddienst der Marine Luchtvaart dienst komen vooralsnog alleen een bepaald aantal gegadigden in aanmerking met beroep machine-bankwerkei met diploma 2 jaar praktijk ervaring. Reflectanten kunnen zich wenden tot het Aanmeldingsbureau O. V. W., Koepoortstr 8 te Middelburg. Hoofd A. O. .Middelburg, J. L. DFIJNF.X Luchtgevaar is voorbij. Het zwembad weer hersteld, dus nu is de tijd weer aangebroken om zwemmen te leeren. Vanaf 8 tot 80 jaar. Kostprijs per seizoen Beneden 14 jaar f 4,zonder zwemles f 2,50 Boven 14 jaar f 7,50 zonder zwemles f 5, Afzonderlijke baden 25 ct. Terreinkaart 10 ct. Meer dan twee personen uit hetzelfde gezin f 1,korting. Groote onbemid delde gezinnen speciaal tarief, soms zelfs kosteloos ..SCHELDESTROOM"

De Schakel | 1946 | | pagina 1