DE SCHAKEL H.H. Adverteerders! Algemeen Nieuws- en Advertentieblad voor Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen LIEVE's producten, als: D. DEES - Oosiburg Serie-wedstrijden Kapsalon „Masonja" N«. 6 Maandag 15 April 1946 2e jaargang Drukker-Uitgever: Fa. Smoor c£ de Hulster Boulevard 120 - Breskens Prijs per kwartaal f 1,— Franco per post f 1,15 Advertenties 7 ct. p. m.m. Weekblad onder Red. van de Vereen, ter behartiging van de belangen van West Zeeuwsch-Vlaanderen, Hoofd-Redacteur A. Hoolhorst, Nieuwstr. 13, Oostburg In verband metheta.s. Paaschfeest zullen wij het no. van 22 April doen verschijnen op ZATERDAG 20 April. Beleefd verzoeken wij advertenties voor dat no. zoo vroeg mogelijk in te zenden. De Uitg. De toestand van het onderwijs. Onze bevrijding is riu al weer ongeveer zeventien maanden oud en vaak vragen wij ons af, of hetgeen in die gulden tijd der vrij heid geschied is, wel overeenkomt met dat gene, wat wij ons er van voorgesteld hadden. Om de eerlijke waarheid te zeggen, over het algemeen is men zeer teleurgesteld, men had zooveel meer verwacht. Nu weten wij wel, dat de bitterste klachten gehoord worden van hen, die zelf volstrekt niets gepresteerd heb ben voor de wederopbouw en die steeds maar' hun kleine eigenbelang voor oogen hadden. Hun kritiek kunnen we veilig als „gekanker" naast ons neerleggen. Maar ook onder hen, die wel gewerkt hebben, leeft teleurstelling, misschien meer, dan zij laten merken, omdat zij altijd maar weer de moed er bij anderen in willen houden, al daalt de moed bij hen zelf vaak sterk. Maar voor hen is een kleine verbetering w'eer voldoende om de moed te herstellen en dan wordt er weer verder ge zwoegd. Maar dit neemt niet weg, dat er toch telkens weer op misstanden gewezen moet worden, misstanden, die zoo spoedig mogelijk uit de weg geruimd moeten worden en waarvoor vaak de medewerking van velen noodig is. Thans willen wij even stilstaan bij het onderwijs in ons gewest. Dat de schoolge bouwen voor een groot deel ernstig verwoest zijn is bekend genoeg; in de meeste gevallen is er in de behoefte aan schoolruimte wel voorzien, al zijn vele scholen nog meer dan primitief gehuisvest. Maar daar went men in een streek als de onze wel aan, men is al heel blij, als men onder dak is. Van veel grooter moeilijkheid is het personeelsvraag stuk. Er is in onze streek een ontstellend te kort aan onderwijskrachten en het streven om uit het „wilde Westen" weg te trekken is nog lang niet voorbij. Aan nieuw te be noemen personeel kan onze streek niet veel prettigs biedep, zoodat de animo om naar 'ffier te komen heel gering is, zeker zoolang er elders ook een personeels tekort bestaat, waardoor men in niet geteisterde gebieden een behoorlijke baan kan krijgen. Maar met dat al loopt een deel van onze jeugd op straat of krijgt onvoldoende onderwijs, waardoor de jeugd van de geteisterde gebieden achter komt bij de overige jeugd. Reeds nu merkt men, dat onze jonge menschen de concurren tie niet het hoofd kunnen bieden. Onlangs ontmoetten wij nog een jonge man, die een examen bij de post had afgelegd, maar geen kans kreeg, omdat zijn talenkennis niet op peil was. Dit afwijzen is o.i. fout, men wist, dat de jongen in zeer moeilijke omstandig heden had gewerkt en daarom had men hem zijn kans moeten geven; na een jaar had hij zeker zijn achterstand ingehaald. Daar komt bij, dat het verstoken zijn van regel matig onderwijs uiterst funest 'op de kinderen werkt en het is daarom van het allergrootste belang, dat er snel en krachtdadig ingegre pen wordt. Op welke wijze kunnen wij in dezen uit de moeilijkheden raken? In de eerste plaats moet het aantal onderwijzers opgevoerd worden. Daarvoor is een spoedop leiding voor jongelui met H.B.S.-opleiding voorgesteld. Als er voldoende gegadigden uit West Zeeuwsch-Vlaanderen komen, kan op deze wijze na een jaar al wat bereikt worden. In ons gewest is steeds veel belangstelling voor de onderwijzers opleiding geweest en het is dan ook verbazend jammer, dat inder tijd de kweekschool voor Onderwijzers te Oostburg is opgeheven. Komt* deze spoedig in een of andere vorm terug, dan zou het Land van Cadzand weer zijn aandeel kunnen leveren. Daarnaast is het noodig, dat de be zoldiging voor het personeel van het lager onderwijs verbeterd wordt, nu is het zoo, dat men overal elders meer verdient dan als onderwijzer. Een verdere maatregel, die niet alleen voor het onderwijspersoneel noodzakelijk is, maar voor alle ambtenaren, is het geven van een behoorlijke toelage voor de geteisterde gebie den, een soort „smartegeld". Als deze toelage behoorlijk is, zal het streven om weg te trek ken niet zoo groot blijven en zal de kans om naar ons gebied te komen grooter worden. Het moet toch van het allergrootste belang geacht worden, dat wij in onze- streek een behoorlijk ambtenarenkorps houden en dat wij niet krijgen een stel menschen, die ner gens anders terecht kunnen. En tenslotte nog het wonen. Wij hebben al verschillende gevallen vernomen, dat men schen deze kant niet uit willen, niet uit kun nen door gebrek aan woonruimte. Er moet snel ingegrepen worden om te maken, dat onze jeugd niet de dupe wordt van de moeilijke omstandigheden in ons gewest. H. GRAFMONUMENT TE BRESKENS. Nog in dank ontvangen vanJ. F. v. L. te Gr. f 2.50, P. d. W. f 1.-, H. M. f 5.-, L. M. f 5.-, J. d. K. f 10.-, P. I-I. f 10.-, H. d. B. f 25,-. Geeft aan E. de Bourgraaf, H. I. v.d. Sande (giro 209094) en C. Tazelaar (giro 377081) te Breskens. Bezoek van het Gezelschap Rie Heimig. De bekende jonge radiozangeres Rie Hei mig zal een bezoek brengen aan Zeeland en daarbij ook optreden in verschillende plaatsen van West Zeeuwsch Vlaanderen. Het Haagsche Comité Hulpactie Schedemonden heeft Rie Heimig voor dit plan gewonnen. Bij het ver blijf in Den Haag hebben onze menschen kennis kunnen maken met Rie Heimigs prach tige stem en haar prettige eenvoudige omgang; Wij hebben haar verteld, hoe primitief de ge legenheden zijn, waar zij zal moeten optreden, maar dit vond zij geen bezwaar, zij wilde best een poosje leven met en onder de menschen uit ons geteisterd gebied. Rie Heimig wordt aan de piano begeleid door haar moeder, haar vader komt mee om eenige korte, mooie en interessante films te vertoonen. Rie Heimig zal verschillende Zeeuwsche liederen zingen, o.a. een mooi lied over ons landje en ver der heeft zij een internationaal repertoire. De beide heeren van het Haagsche comité, de H.H. Adriaanse en Kurpershoek hopen de tourné mee te maken. Wij zijn overtuigd, dat er ons een zeer mooie avond geboden zal worden. De toegangsprijs is op één gulden gesteld, als er na aftrek van de onkosten iets overschiet is dat ten bate van geteisterd Zee land. In plaatsen met een kleine zaal zullen twee voorstellingen op dezelfde dag gegeven worden. Wij laten hier een overzicht van het optreden volgen Biervliet 24 April, Schöbndijke 25 April, Sluis 26 April, Breskens 27, Aardenburg 28, Yzen- dijke 29, Oostburg 30 April en Cadzand 1 Mei. Raambiljetten zullen nadere gegevens bekend maken. Wij hopen, dat het gezelschap niet over belangstelling te klagen zal hebben. Distributiekring OOSTBURG De uitreiking van bonkaarten voedings middelen, vleesch-, melk-, margarine en brand- stoffenkaarten, zal plaats hebben volgens on derstaand schema. Aardenburg 18. 19, 23, 24 April; Biervliet 17, 18, 19, 23 April; Breskens 18, 19, 23, 24 April; Cadzand 7, 8 Mei; Draaibrug 27 April 'alleen 's morgens); Driewegen 24 April; Eede 25, 26, 29 April; Groede 26, 29, 30 April, 1, 2 Mei; Hoofdplaat 15, 16 April; Heille 20 April 1'al leen 's morgens); Kruisdijk 25 April; Nieuw- vliet 15, 16, 17 April; Nieuwe Sluis iS April; Oostburg 6, 7, 8, 9, 10 Mei; Retranchement 2, 3 Mei (3 Mei alleen 's morgens); St. Kruis (dorp) 30 April; St. Kruis (eil.) 1 Mei;Schoon- dijke 25, 26, 29, 30 April; Sluis 15, 16, 17 April; Sasput 20 April (alleen 's morgens); Waterl.kerkje 1, 2 Mei; IJzendijke 6, 7, 8, 9, jo Mei; Zuidzande 9, 10 Mei. Medegebracht moet worden de N.T.D. met inlegvellen, ingevulde aanvraagformulieren voor brandstoffen en zelfverzorgersbescheiden. NIEUWE BONNEN Bonkaarten KA, KB, KC 604 Brood: 173 t.m. 178 Alg. Soo gr. B 38 Res. 1600 gr. C 38 Res. 800 gram Bloem: 179 Alg. 200 gram Gedr. zuidvruchten 180 Alg. 100 gram Suiker: 181 Alg. 400 gram Margarine 182 Alg. 250 gr. 183 Alg. 125 gr. Vet184 Alg. 100 gram Kaas: 185 Alg. 150 gram Aardappelen B 39 Res. 2 kg. Bonkaarten LA, LB, LC 604 Vleesch: 107, 108, 109 vleesch 100 gr. no vleesch 200 gram Aardappelen 103 aardappelen 2 kg. Melk A 25 melk 2 1., B 25, C 25 melk 3l/2 h Bonkaarten KD, KE 604 Brood 679, 680 Alg. Soo gram Bloem 678 Alg. 200 gram Suiker 677 Alg. 500 gram Gedr. zuidvruchten 676 Alg. 100 gram Boter 675 Alg. 250 gram Margarine 674 Alg. 125 gram Kaas 673 Alg. 100 gram Brood D 37, D 38 Res. 400 gram Rijst of kindermeelE 37 Res. 500 gratn Bonkaarten LD, LE 604 Vleesch 607, 608, 609 vleesch 100 gram Aardappelen 603 aardappelen 1 kg. MelkD 25, E 25 melk 6 liter Tabakskaarten, enz. T 23 2 rantsoenen tabaksartikelen (geen import-sigaretten) V 23 100 gram chocolade of suikerwerken X 23 2 rantsoenen tabaksartikelen (geen import-sigaretten) PREDIKBEURTEN Goede Vrijdag Breskens 7 uur Ds. v. Vliet, H. Avondmaal Groede 18 uur Ds. Derksen Bed. H. Avondm. Nieuwvliet 19,30 uur id. id. Doopsgezinde Gemeente Aardenburg. 7,30 uur Ds. Nolthenius Zondag 21 April Breskens 10 uur Ds. van Vliet. 6,30 uur geen dienst. 2e Paaschd. 10 uur Toogdag J. Herv. Groede 9,30 Ds. Derksen. 2e Paaschdag id. Nieuwvliet 14 uur Ds. Derksen. Doopsgezinde Gemeente Aardenburg. 11 uur Ds. Nolthenius. Breskens. De Fa. lebr. Verduijn, Drops- fabriek alhier, welke reeds ernstig gedupeerd is werd Vrijdag j.l. opnieuw getroffen door brand in hun opslagplaats waar nog eenige machines en andere materialen waren opge borgen. De brandweer was spoedig ter plaatse. In de vacature J. C. Emmen is benoemd tot Kerkvoogd der Ned. Herv. Kerk alhier, de heer T. Verschoor. Nieuwe Burgemeester der gemeente Breskens. Bij Koninklijk besluit van 9 April j.l. werd m.i.v. 16 April a.s. tot burgemeester dezer gemeester benoemd JAN ABRAHAM EEK HOUT, tot dusver gemeente-secretaris. De heer Eekhout bezocht na het afloopen der lagere school een school voor M.U.L.O. en deed hierna zijn intrede in de gemeente administratie als volontair ter secretarie van Aarden burg. In 1921 werd hij benoemd als ambtenaar ter secretarie van Breskens. In 1927 werd hij tevens gemeente-ontvanger, sedert 1937 ge meente-secretaris, waarop hij ontslag nam als gemeente-ontvanger. De nieuwe burgemeester is politiek links georiënteerd, niet aangesloten bij eenige partij, Ned. Hervormd en vader van 1 kind. Op vereenigingsgebied bekleedt hij de volgende functies: bestuurslid der I'rov. en plaatselijke Ver. v. Vreemdelingenverkeer, lid v.d. Streek- plancommissie W. /ëeuw§ch-Vlaanderen, lid v. h. Prov. Comité Herstel Zeeuwsche Vis- schersvloot, enz. Ongetwijfeld zal het dezen, vooral in Breskens zoo gezienen functionaris, in deze dagen en speciaal bij zijn installatie als burgemeester, niet aan. belangstelling ontbreken. De installatie zal plaats hebben op Zater dag 20 April a.s., des namiddags 3 uur. Installatie Burgemeester van Groede en Nieuwvliet. De gemeente Groede was Woensdag 1.1. in vlaggentooi ter gelegenheid van de instal latie van Burgemeester J. C. Everaars. Omstreeks drie uur arriveerde de nieuwe Burgemeester en zijn gezin aan de kom van de gemeente, waar zi reeds door een groote menigte werden opgewacht. Aldaar werden zij verwelkomd en werd door den Voorzitter der feestcommissie, de he r Jac. Brakman, de vol gende woorden gesp: iken Edelachtbare HeerBurgemeester Everaars, Echtgenoote en kinderen, namens de feestcom missie zij het mij vergund U eveneens harte lijk welkom te heeten in onze gemeente Groe de. Wij felicïteeren U met dezen voor U allen zoo beteekenisvollen dag. Van harte wenschen wij (J toe dat het U gegeven zij in samenwer king met het raadscollege onze gemeente tot meerderen bloei te mogen brengen tot bevre diging aller ingezetenen en tot blijdschap voor U allen. God schenke U daaroe Zijnen onmis- baren zegen. Na deze toespraak werd een bou quet aangeboden door het Oranje-Comité en één door de V. V. V., alsmede een bloemenmand van de Sportvereeniging. Daarna ging men met de muziek en een aantal ruiters te paard voorop naar het ge meentehuis alwaar de officieele plechtigheid plaats had. Toen de muziek voor het gemeen tehuis een pittige marsch speelde had een de- file' plaats van de alhier gelegerde militairen. De schoolkinderen waren opgesteld en zon gen het Zeeuwsch-Vlaamsche volkslied. In het gemeentehuis werd de nieuwe Bur gemeester geinstalleerd door Weth. I. de Hullu-Becu, waarna vervolgens de Burge meester werd toegesproken door de heeren: Van Quekelberghe, Oud-Burgemeester Wagtho, waarn. Burgemeester Lunsingh Tonckens, Dok ter Jongsma, Pastoor Hooydonck, C. Dieleman te Tholen, als Hoofdbestuurslid van de Prov. Vereen, v.h. Groene Kruis, Burgemeester van Rosevelt te schoondijke, dhr. Van Oorschot Weth. te Vlissingen, Van Ooteghem Secretaris te Sluis, K. Maas waarn. Burgemeester te Breskens, A. Salome' Tech. Opz. Prov. Water staat te Breskens, J. Wagenaar Groepscomman dant der Kon. Marechaussee te Breskens en D. Haak Dierenarts te Groede. Intusschen werden nog bloemen aangeboden. Alle sprekers werden door de Burgemeester met gloedvolle woorden bedankt. Door de Burgemeester werd daarna met zijn familie een bezoek gebracht aan de ver schillende scholen. Des avonds werd door beide muziekvereni gingen en zangvereniging een concert ge- "geven op de muziektent. o Op Donderdag 11 dezer werd de heer Everaars als Burgemeester der gemeente Nieuwvliet geïnstalleerd. Buiten de kom dei- gemeente werd hij opgewacht door een eer wacht te paard en het muziekkorps, en voor afgegaan door dit geleide reed hij met zijn echtgenoote en zijn dochters in twee auto's eerst door de Dorpsstraat, waarna hij voor het gemeentehuis werd ontvangen door den gemeenteraad. Daarna werd hem door de schoolkinderen een aardig welkomstlied toe gezongen, waarna hij in het gemeentehuis door den loco-burgemeester werd geïnstalleerd. Verschillende sprekers voerden het woord, o.a. ook de vroegere loco-burgemeester, die er de aandacht op vestigde dat men in Nieuw vliet had gehoopt een eigen burgemeester te krijgen, omdat hier dikwijls de meening had post gevat dat Nieuwvliet bij de zuster-ge- meente werd achtergesteld, wanneer er voor beide gemeenten één burgemeester was. I)e heer Everaars beantwoordde deze opmerking met de mededeeling dat bij hem daar zeker geen sprake van zou zijn, aangezien hij steeds aan de zijde van den zwakken wenscht te staan; dit is steeds zijn levensopvatting ge weest en met deze overtuiging zal hij zeker nimmer breken. De heele gemeente was feestelijk versierd en na afloop van de officieele plechtigheid vingen schoolfeest en vermakelijkheden voor de ouderen aan. Er heerschte een zeer vroo- lijke stemming en zeer merkbaar had de Burgemeester op de burgerij van Nieuwvliet een aangenamen indruk gemaakt. Valt dus de eerste kennismaking mede, zoo valt er ook niet aan te twijfelen dat de heer Everaars als burgervader van Nieuwvliet op een aan gename samenwerking met de ingezetenen dezer gemeente kan rekenen. Hij is een Zeeuw en zal zeker ook het „goed Zeeuwsch goed rond" tot zijn volle recht doen komen. O o s t b u 1- g. Zondag 7 April werd de nood kerk te Oostburg in gebruik genomen. De heer van Kampen, President Kerkvoogd heet te alle aanwezigen en dat waren er zeer veel van harte welkom, waarna Ds Van Vliet uit Breskens een mooie dienst leidde en de na druk legde op het schoone, dat er in deze in gebruikname schuilde. Zuidzande. Dokter J. T. Kuma alhier heeft met ingang van 10 April j.l. zijn prak tijk neergelegd, welke praktijk thans wordt voortgezet door dokter J. W. Beek. Het be hoeft geen verwondering te wekken dat dok ter Buma, die gedurende de bezetting zwaar lichamelijk letsel opliep, zijn plattelandsprak tijk met altijd groote afstanden vaarwel zegt om een rustiger werkkring te beginnen. Dr. Buma, die zich in 1940 te Zuidzande vestigde als opvolger van dr. Dikkenberg, was geen W. Zeeuwsch-Vlaming van geboorte, doch hij heeft zich in de achter ons liggende jaren ontpopt als een groot vechter voor de belan gen van deze streek. Hij was de initiatiefne mer voor de oprichting van de Werkgroep Wederopbouw West Z.-Vlaanderen, uit welke werkgroep de Ver. ter behartiging van de belangen v. V. Z.-Vlaanderen is ontstaan, van welks voorloopig hoofdbestuur dr. Buma lid is. Wij wenschen dr. Buma - die voorloo pig nog te Zuidzande woonachtig blijft, doch binnen afzienbaren tijd naar boven de groote rivieren zal vertrekken - gaarne het beste toe; willen hein bedanken voor datgene wat hij in het belang van onze streek heelt gedaan, zoo wel op het gebied van de volksgezondheid als op algemeen terrein en spreken de hoop uit dat hij, hier niet meer woonachtig, toch dit gebied niet zal vergeten, en in zijn nieuwe om geving een krachtige propaganda voor ons Land van Cadzand zal willen maken. De afd. Zuidzande van de Ver. ter be hartiging van de belangen van W. Z.-Vlaan deren heeft in een alg. ledenvergadering welke slecht bezocht was, een definitief bestuur ge kozen, dat de functies als volgt verdeelde: voorzitter I. Risseeuw-Brakman; secretaris H. Goedegebuur; penningmeester A. A. Beerèns; leden A. A. Verbuijt en H. P. Everwijn. Als vertegenwoordiger der afdeeling voor zaken betreffende oorlogsschade werd aangewezen dhr. W. van Male. De Ver. voor wijkverpleging en t.b.c- bestrijding voor de gemeenten Cadzand, Nieuw vliet en Zuidzande kwam alhier in een slecht bezochte algem. ledenvergadering bijeen. Door dc steeds stijgende uitgaven zal het moeilijk worden voor de Ver. om zonder nieuwe in komsten voort te blijven bestaan. De vergade ring stond dan ook volkomen achter het plan van de Districtscommissie der Groene Kruis- vereenigingen in W. Z.-Vlaanderen om de mogelijkheid te onderzoeken de wijkverpleging in geheel W. Z.-Vlaanderen op nieuwen leest te schoeien. ADVERTENTIES B. HORST en J. M. CATSMAN hebben de eer U mede namens wederzijdse ouders kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats hebben D.V. te Aardenburg, 25 April 1946, 's nam. 2 uur. Kerkelijke bevestiging door den Weleerw. Heer Ds. J. A. TIEMENS om 2,30 uur in de Geref. Kerk aldaar. Den Haag, Nieuwe Alexanderkazerne. Aardenburg, Marktstraat 12. Receptie van 43 uur in Hotel „De Roode Leeuw" te Aardenburg. Heden overleed tot onze diepe droef heid, mijn innig geliefde Vrouw en onze zorgzame Moeder, Behuwd- en Groot moeder, JOHANNA JANNEKE MOGGRÉ geboren" DU MEZ, in den ouderdom van 63 jaar. Breskens J. P. MOGGRÉ. T. C. VERSCHOOR-Moggré. H. W. VERSCHOOR en Kinderen. Heinkenszand A. S. CARELS-Moggré. J. C. CARELS en Kinderen. Breskens J. F. VERGOUWE-Moggré. G. VERGOUWE. Breskens, 15 April 1946. Prinses Julianastraat 35 Heden overleed zacht en kalm na een geduldig gedragen lijden onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgroot moeder JANNA VERKESTE—BAAS, in den ouderdom van 74 jaar en S maanden. Zuidzande: J. VERKESTE. N. VERKESTE— v. d. Voorde. Dubbeldam: P. J. VERKESTE. N. VERKESTE van Heeren. Zuidzande: Tz. VERKESTE. A. VERKESTE den Hamer. Retranchement: Abr. VERKESTE. C. VERKESTE— Pattist. Groede: Iz. DE BLIEK. E. DE BLIEK— Verkeste. Dordrecht: J. DUBBELMAN. J. DUBBELMAN— Verkeste. Zutphen: A. S. VERKESTE. Kleinkinderen en Achterkleinkinderen. Zuidzande, 6 April 1946. N.V. Van Melle's Confectionery Works Admiraliteitskade 9 abc, Rotterdam-O. Houders van gewone of cumulatief preferent winstdeelende aandeelen onzer vennootschap, van wie aandeelen, dividendbewijzen of talons onzer vennootschap door oorlogshandelingen of anderszins in het ongereede zijn geraakt, worden uitgenoodigd ons hiervan schriftelijk in kennis te stellen vóór I Juni a.s., onder opgaaf van serieletter en nummers der in het ongereede geraakte stukken. Met inachtname van het gestelde in art. 8 onzer statuten kunnen duplicaten door ons worden uitgereikt. Tevens wordt verzocht betaalbaar gestelde dividendbewijzen (gewone aandeelen nr. 26 en lagercumulatieve nr. 27 en lager) ons ter verrekening aan te bieden onder opgaaf van de bankrekening, waarop de opbrengst ge blokkeerd kan worden overgeschreven. DE DIRECTIE. Rotterdam, 15 April 1946. De Vereeniging voor den Geld en Effectenhandel in West Zeeuwsch-Vlaanderen bericht, dat van heden af de kantoren harer leden wederom zijn opengesteld als voor heen op de bekende uren. Goede Vrijdag 19 April en Zaterdag 20 April gesloten en Dinsdag 23 April geopend"tot 12 uur De zitdagen te IJZENDIJKE op 20 April en te AARDENBURG op 23 April worden niet gehouden. Doosjes Zuiverrein Poeder (tegen hoofdluizen) Pakken Perfect vee-lu izenpoeder) Flacons Unicum (ter afdrijving van nageboorte bij koeien» worden, op bestelling, aan den handel gele verd door Fa W. F. v.d. HOFSTEDE Zn. Korendijk 12 MIDDELBURG Rijksweg 1 Wij hebben in voorraad Kalkammonsalpeter Chilisalpeter Superfosfaat 17 pCt. Alles wordt direct franco thuisbezorgd. BEZOEKT allen de op 2e Paaschdag, georg. door de UI ti ZUIDZANDE op de weide van dhr. D. RISSEEUW van Prooijen. Aanv. 2 uur. Het Bestuur. Wilt U een beschaafde Parfum een goede flacon Eau de Cologne Lippenstift, rouge Crème levert U die. Dorpsstraat 30 - SCHOONDIJKE Wegens plaatsgebrek moeten eenige adver tenties tot het volgend nummer blijven liggen.

De Schakel | 1946 | | pagina 1