DE SCHAKEL H.H. Adverteerders! Algemeen NieuwS' en Advertentieblad voor Westelijk Zeeuwsch- Vlaanderen Naar Den Haag. Uit de Vereeniging. Tooneeluiivoering te Zaterdag 13 April a.s„ Firma SCHIPPERS NAUTA W. Woiltiez Zonen CEMENT in papieren zakken Dames-modezaak, A. BATSELAERE Zn. - Sluis LEZING No. 65 Maandag 6 April iy46 2* J»aig*ng Drukker-Uitgever: Fa. Smoor dc Hulster Boulevard 120 - Breskens Prij* per kwartaal f 1, Franco per post f 1,15 Advertenties 7 ct. p. m.m. Weekblad onder Red. van de Vereen, ter behartiging van de belangen van West Zeeuwsch-Vlaanderen, Hoofd-Redacteur A. Hoolhorst, Nieuwstr. 13, Oostburg In verband metheta.s. Paaschfeest zullen wij het no. van 22 April doen verschijnen op ZATERDAG 20 April. Beleefd verzoeken wij advertenties voor dat no. zoo vroeg mogelijk in te zenden. De Uitg. Donderdag 28 Maart togen ongeveer honderd dertig Cadzantenaars naar Den Haag om mee te werken aan de collecte van de Hulpactie .Scheldemonden. De tram had eenige wagens extra aangekoppeld om alle reizigers te ver voeren. Te Breskens kwam het gezelschap bijeen en schaarde zich om de vlag. Het was een prettig gezicht, al die Karkasjes op reis. In Lage Zwaluwe werden de deelnemers afge haald door militaire wagens, die in flinke vaart met een jeep die onze vlag voe'rde, voorop door Dordrecht en Rotterdam raasde en het gezelschap op het Binnenhof afleverde, waar de Walchersche deelneemsters en deel nemers reeds aanwezig waren. Het was een drukte van je welste! Er werd gefilmd en gefotografeerdHet Zeeuwsche gezelschap werd verwelkomd door de bekende radiozangeres Ric Heimig, die met een driewerf hoezee voor de Koningin eindigde. Toen kwamen de moei lijkheden; alle deelneemsters en deelnemers moesten in contact gebracht worden met de gastheeren en dat ging ondanks de geluids wagen niet bepaald vlot. Maar iedereen is onder dak gekomen Om acht uur begon de Gala-avond in het prachtige Metropole Palace. Het was prettig al die Zeeuwsche en Haagsche Zeeuwen door elkaar te zien. Door al die begroetingen werd het vrij laat eer de voorstelling begon. Het was een zeer gevarieerd programma, een ste vige Jazz-band, een imitator, een paar amu sante acrobaten, een paar evenwichtsartisten, een paar accordeon-solisten en dan Rie Hei mig, die met haar mooie, zware stem de harten der Cadzantenaars won door haar liedje op het Land van Cadzand. Rie Heimig komt eerstdaags naar West Zeeuwsch-Vlaan deren en zal dan in verschillende dorpen op treden, waarbij zij dat liedje wel ten gehoore zal brengen. De Zeeuwen zelf leverden ook hun bijdra gen. Voor de pauze trad het Westkappelsch dameskoor op. Jhr. de Casembroot, die een woord vooraf sprak, vroeg een weinig toe geeflijkheid voor het koor, daar het door de oorlogsomstandigheden nog niet heelemaal „op stoom" was. Het is een fleurig gezicht, deze dames in hun kleederdracht op het too- neel. Zij hadden een mooi lied op hun eigen dorpje, dat zoo door de oorlog geleden heeft. Aan het slot van de avond trad een Cad- zandsch gezelschap, onder leiding van Cor Schijve, op, dat een Cadzandsche schets: „De trouwfeèste van Jaontje en de Meèster" ten tooneele bracht, waarin de „katrielje" ge danst wordt. De schets liep uitstekend, de dans had verbazend veel aandacht en de zangnummers waren van dien aard, dat „Het Vrije Volk" sprak van honderd procents- amateurskunst; een der beroepsacteurs, die die avond had meegewerkt, vroeg, of het toch allemaal heusch amateurs waren. In de pauze deelden eenige jongedames „sukerwaofeltjes" uit. Deze tractatie viel bij zonder in de smaak. Het is opvallend, dat de in de zaal aanwezige pers van deze atten tie geen melding heeft gemaakt. Behalve jhr. de Casembroot voerden nog het woord de heeren Pattist, Verhage en Hoolhorst. Na afloop van de voorstelling- volgde tot drie uur een druk bezocht bal. In een pauze werd een verloting gehouden met als hoofdprijs een stofzuiger. Voor de Vrijdag had de V. V. V. in Den Haag een bezoek aan verschillende beziens waardigheden van Den Haag georganiseerd. Er werden eenige groepen gevormd, die onder goede leiding het Vredespaleis, het Panorama Mesdag, het Mauritshuis enz. bezichtigden. Tot slot kwam een maaltijd, aangeboden door het gemeentebestuur van Den Haag, waar de bezoekers door den wnd. Burgemeester werden toegesproken. De heer Everwijn sprak namens de Zeeuwen een woord van dank. Doordat een groot aantal meisjes van Wal cheren niet waren opgekomen, kwam er een lek in de organisatie, in het Westland had men een grootscheepsche actie op touw gezet, in verschillende plaatsen zaten de comité's te wachten om de Zeeuwsche meisjes te ont vangen, maar de organisator in het Westland, de heer Minnaert, kon met een leege bus naar het Westland terug gaan. Gelukkig was onze „katrielje"-groep en een aantal meisjes bereid om in het Westland in te springen. Zij verspeelden daardoor het bezichtigen van Den Haag, maar hebben de actie in het Westland doen slagen. Van deze plaats moe ten wij de deelnemers aan deze actie danken. Wij hopen, dat zij te zijner tijd in Amster dam ruimschoots schadeloos gesteld zullen worden. Zaterdag om acht uur waren de collectan- tes reeds aanwezig om de bussen in ont vangst te nemen. Spoedig zag men op aller lei plaatsen de Walchersche en Cadzandsche kleederdracht door Den Haag loopen, schud dende met haar bussen. Het was een uitge sproken Zeeuwsche dag. Verschillende mu ziekkorpsen, de brandweer, de politie, alles hielp. De Zeeuwsche studenten waren op straat met een rad van avontuur en een poppenkast en al spoedig was het grootste deel van de Hagenaars getooid met het Zeeuwsche wapen. Zaterdagavond was er een groote bijeen komst in het veilingsgebouw te Naaldwijk. Hier waren een drie a vier duizend menschen bijeen. Medewerking verleenden Rie Heimig, die zich bij het zingen van het Zeeuwsch- Vlaamsche volkslied liet begeleiden door ons koortje! Coos Speenhof Jr. gaf liedjes en wat vroolijke onzin, het Middelburgsch stedelijk orkest zorgde voor de instrumentale muziek en tot slot kwam weer de Cadzandsche brui loft. Het woord werd gevoerd door den Burgemeester van Naaldwijk en de heeren Jhr. de Casembroot, van Dongen en Pattist. Tijdens de avond deelde de voorzitter van het Westlandsche comité mede, dat er onge veer zestig duizend gulden was opgehaald. De Cadzantenaars, die de prettige dag in Den Haag opofferden, hebben dat dus niet voor niets gedaan. Met bussen ging het gezelschap naar Den Haag terug. De terugreis op Zondag verliep in de beste harmonie. Merkwaardig was het, hoe dan hier en dan daar een Karkasje omgezet werd in een burgerpakje; het was werkelijk nogal warmAlles bij elkaar genomen was deze tocht naar Den Haag heel prettig en een groot succes. De llnancieele resultaten zijn nog niet geheel bekend, maar men is toch al aan honderd vijf en zeventig duizend gulden. Al de gelden zullen beheerd worden dooreen spoedig op te richten stichting: „Hulpactie Scheldemonden" en zullen besteed worden aan de wederopbouw van Zeeland. Men wil deze gelden niet hier en daar weggeven, maai er blijvende instellingen voor oprichten. De heeren, die in Den Haag en in het Westland de actie georganiseerd hebben en die daarvoor al hun lijd en vaak ook hun nachtrust opofferden, komt een woord van groote waardeering en dank toe, voor het geen zij ten bate van Zeeland deden. Ook het Haagsche en Westlandsche publiek, dat zoo gul geschonken heeft en ons gezelschap zoo hartelijk ontving brengen wij van deze plaats onzen hartelijken dank. Na de actie in Rotterdam werd de vraag gesteld: Waar bleef West Zeeuwsch-Vlaande ren? Nu was West Zeeuwsch-Vlaanderen er! En in Amsterdam hopen wij er weer te zijn! H. Schade-kaart en Schade-uitkeering. Er zijn weinig oorlogsgetroffenen die er eenig besef van hebben hoe lang en moeilijk de weg is tusschen het moment van de ontvangst der schade-kaart en het moment van de schade- uitkeering. Aan de schade-uitkeering zijn we nog niet toe wel aan de inbezitstelling aan de oorlogs getroffenen van een schade-kaart. Daarom lijkt het ons nuttig er even op te wijzen dat de ontvangst van een schade-kaart niets anders zegt dan dat U aangifte deed van uw schade-geval en dat U een nummer hebt gekregen. Het getuigt dan ook van heel weinig begrip te meenen dat men daarop, vroeg of laat, maar lukraak kan koopen. Wanneer men een voorschot aanvraagt op de huisraad-schade of op de bedrijfsuitrusting dan kan de voorschotgcvcnde instantie aan de hand van die kaart vaststellen dat U in derdaad aangifte van uw schade-geval hebt gedaan, maar meer ook niet. Of U voor een schade-uitkeering in aanmerking zult komen en voor hoeveel is in 't geheel nog niet uit te maken. LT deed aangifte van uw schade geval dat is alles wat de schade-kaart zegt. Dat een betrekkelijk groot aantal oorlogs getroffenen nog geen' schade-kaart hebben ontvangen behoeft anderzijds geen reden tot ongerustheid te zijn of aanleiding te geven er eenige nadeelige conclusie uit te trekken. We wezen er reeds op dat de weg van de schade-kaart tot aan de uitkearing moeilijk is. Naast de beoordeeling of de schade-aan gifte niet te hoog is (een moeilijk en tijd- roovend werk op zich zelf) kan het voorkomen dat komt te blijken dat de aangever niet in de termen valt voor een schade-uitkeering. We wezen in ons blad reeds op de puzle van de buitenlandsche eigenaar en de Neder- landsche pachter. We hebben ook naar voren- gebracht dat zij die de Nederlandsche nationa liteit niet bezitten, voorhands, niet in aan merking komen voor een schade-uitkeering en op dit punt willen we even nader doorgaan. Zoo wel uit het Koninklijk besluit van 16 Juni 1945 (no. F 98) als uit dat van 9 Nov. 1945 (no. F 255) blijkt overduidelijk dat al leen Nederlanders in de schade-regeling zijn betrokken. Aangezien nu in West Zeeuwsch- Vlaanderen tal van ingezetenen zijn die de Nederlandsche nationaliteit niet bezitten be staat het plan bij het Bestuur (sectie oorlogs getroffenen) de aandacht van den Minister op dit feit te vestigen cn voor hen een goed woord te doen. Het was daarom noodzakelijk dat ten naaste bij het aantal dier vreemdelingen (aldus worden ze genoemd) werd gekend. De medewerking van de afdeelings-besturen en van de Leden werd daartoe gevraagd. Tot heden is het resultaat pover te noemen. Het moet ons van het hart vast te stellen dat 't gros der oorlogsgetroffenen er zich niet van bewust is welke moeilijkheden er te over winnen zijn om te redden wat er te redden valt. De vraag wie vreemdeling is valt niet met enkele woorden te zeggen. Zelfs in ons Ge west bestaat er bij insiders tweeërlei meening. Voor den leek op dit gebied zou 't volgende kunnen gezegd worden: uit het persoonsbewijs st'aat niet onfeilbaar vast dat iemand de Ne derlandsche nationaliteit bezit; zelfs niet uit het feit dat iemand in Nederlandsche militai ren dienst is geweest. Bij gelegenheid van dc a.s. verkiezingen komen we er al dicht bij. Een aantal mannelijke ingezetenen zullen daarbij afvallen als vreemdelingen. Maar ook dit geeft geen volkomen juiste maatstaf, ge zien bovenvermeld meeningsverschil. Wan neer het echter eenmaal op de uitbetaling van de schade-uitkeering zal aankomen dan vallen - zooals de zaken nu staan - onher roepelijk af al degenen die niet onoinstoote- lijk de Nederlandsche nationaliteit bezitten. Dan - wanneer het om geld gaat - zal de Minister van Financiën het bestaande mee ningsverschil wel weten op te lossen. Er zijn natuurlijk altijd menschen die mee nen slimmer te zijn dan slim. Het kan inder daad voorkomen dat een vreemdeling op een af andere wijze een voorschot op zijn oorlogs schade ontvangt, luizij op huisraadschade, bedrijfsschade, zelfs op herstel van zijn wo ning. Men trekke daaruit geenerlei conclusie. Immers bij voormeid Koninklijk besluit van 9 November 1945 zijn, door toepassing der wetten van 22 Mei 1-45 en van 1 Juni 1S50, maatregelen genomen om het eventueel tén onrechte uitbetaalde voorschot ten allen tijde terug te vorderen. Wanneer dus het Bestuur der Vereeniging reeds maanden terug heeft ingezien de nood zaak om in deze aangelegenheid iets te doen - want er zijn hier honderde gevallen - dan is het er zich ook van bewust dat alleen een resultaat is te bereiken met aller samenwer king. Het woord is nu verder aan de be langhebbenden. De tijd dringt. B. Plaatselijk Nieuws Oostburg. Mr. K. Hoekzema, die vanaf November 1940 Burgemeester van Oostburg is geweest en in April 1944 door den bezetter is ontslagen, is met ingang van 5 April 1946 wederom als Burgemeester dezer gemeente teruggekeerd. Groede. Naar we vernemen, zal de instal latie van den heer j. C. Everaars als Burge meester van Groede plaats vinden op 10 April a.s. des n.m. 3 uur en als Burgemeester van Nieuwvliet op ti April d.a.v. eveneens te 3 uur. Op Donderdag 28 Maart j.l. hield het Groene Kruis alhier haar voorjaarsvergade ring. Als voornaamste punt bracht de agenda cóntributie-verhooging tot f 4. Het Bestuur deelde mee, dat te kiezen viel tusschen geen zuster of deze verhdoging. Deze verhooging werd aangenomen. Het bestuur rekent op aller medewerking. Jammer, dat de opkomst gering was. Zuidzande. Met de a.s. Paaschdagen zal alhier een bazar gehouden worden ten bate van de Muziekvereeniging „Veronica". Uit goede bron vernemen wij dat er zeer veel attracties aanwezig zullen zijn, zoodat voor een ieder volop te genieten is. GRAFMONUMENT TE BRESKENS. Nog in dank ontvangen van: J. Ie B. Sr. f 5.-, J. Ie B. Jr. f25.-, A. J. C. f25.-, P. N. f 10.-, C. V. f 5.-, J. V. f 10.-, Ph. K. f 5.-, allen te Br., J. T. f 5.-, A. T. f 10 en J. V. f 10.-, allen te IJ., J. V. M. f 2.50 te G. Geeft aan E. de Bourgraaf, H. 1. v.d. Sande (giro 209094) en C. Tazelaar (giro 3770S1; te Breskens. Burgerlijke Stand. Gemeente BRESKENS. Maart. GEBOORTEN 8, Jozina, d. van A. A. Fenijn en J Pleijte 9, Anita Dorothea, d. van P. C. Woltering en 1.. J. Stroo 17, Johannis Jacobus, z. van G. D. van Grol en L. M. Temmerman: 18, Willy, z. van M. Faas en W. A. Daansen; 24, Maria Elizabeth Romania, d. van P. S. Dierick en J. M. Wage. OVERLEDEN 7, Johanna Maria Kools, oud 75 jr*> weduwe van A. Brugge, (overleden te Oostburg). INGEKOMEN: 1, H. Verdouw van 's-Graven- hage2, C. W. Francke van Veere7, A. Offerman-Timmers en gezin van Rotterdam li,- A. D. Baas en gezin van Groede; A. Oos terling en gezin van Groede C. M. Wijmands- Hoogstad en gezin van Hontenisse13, P. Krijger en echtgen. van IJzendijke 14. A. W. Leenhouts en gezin van Groede; C. J. v. d. Bossche en gezin van GroedeF. E. E. v. Dijk-Heijman van Westdorpe A. F. Schuur- mans van Klundert12, M. S. Fonteijne van Aardenburg 19, P. Jansen en gezin van Pluist; J. Koole van Heinkenszand 30, E. v. Houte van Huizen A. S. Melieste van Oostburg 21, P. P. Verpoorten-de Doelder van Terneuzen: 22, W. Goeseije van Centr. Bev. Reg. Den Haag; 25, J. 13. v. Liere van Groede; M. C. de Winde-Brakman van Oostburg 26, A. v. Male en S. v. Male van Groede; J. D. Frelier van Terneuzen A. J. de Ruijsscher en gezin van TerneuzenL. C. Tol van Leiden 28, E. Boom en echtgen. van Terneuzen A. Vree en gezin van Blokzijl 29, I. v. Male en echtgen. van Zuidzande; F. L. Vriens van Halsteren; 30, J. J. Scheerens en echtgen. van Zuidzande. VERTROKKEN: 1, M. A. Boeckhout naar Terneuzen; (3. Geelhoed naar Zaamslag; S. J. Joosse-Luteijn naar Arnhem; 4, J. P. Hoog straten naar Hilversum; 6, C. S. de Kraker naar Groede; J. J. Boidin en echtgen. naar Vauluisant par Courgenay (Fr.); 15, C. P. Melieste naar Roosendaal c.a.16, J. Lijk naar Cadzand; 18, J. van Male en gezin naar Axel; 27, A. Bronner vertrokken onbekend waarheen. Giften nabestaanden van verongelukte mijnenruimers. D. O. v. S. te Biervliet f 2,50; A. L. f 10, A. J. H. f 5,beiden te Groede; Inc. B. te Oostburg f 25,D. J. O. te Breskens f 2,50. GEVONDEN. Op het podium te Naaldwijk is een porte- monnaie gevonden. Terug te bekomen bij den heer D. de Groot, Hoofd der School te Naald wijk. PREDIKBEURTEN Zondag 14 April Breskens 10 üur Ds. van Vliet. Bevestiging lidmaten 6,30 uur Ds. van Vliet. Groede 9,30 Ds. Derksen. Bevestiging lidmaten Nieuwvliet 14 uur Ds. Derksen. Bevestiging lidmaten Doopsgezinde Gemeente Aardenburg. 11 uur Ds. Nolthenius. De reizigers bederven het voor zichzelf! In de diesel-electrische treinen en de ge stroomde electrische treinen mogen reizigers als er niet voldoende plaatsen zijn en mits de dienstdoende-stationschef of treinconducteur hiervoor toestemming verleent, plaats nemen in de postrijtuigen. Een maatregel, die" vele reizigers geruimen tijd wachten kan besparen. Maar nu komen er van de Posterijen klachten, dat deze postrijtuigen herhaaldelijk worden beschadigd en verontreinigd, terwijl het vaak voorkomt, dat voorwerpen die tot den inventaris behooren, worden ontvreemd. Het gevolg hiervan is natuurlijk, dat in dien hierin geen verbetering komt, de fat soenlijke reizigers de dupe zullen, worden van het wangedrag van anderen, doordat het ver voer van reizigers in de postwagens zal moe ten worden verboden. Het pubhek heeft het dus zelf in de hand oin een dergelijken maat regel, die de directie van de spoorwegen zelf zou betreuren, te voorkomen. Vooral ook, door niet werkeloos toe te zien, wanneer ande ren zich blijken te misdragen. Hoe het goederenwagenpark der N. S. werd geplunderd. Van de 28.543 gestolen wagens zijn er nog 22.014 zoek. Konden wij in onzen vorigen Nieuwsdienst mededeelen dat op 1 Maart j.l. 384 van de 464 door de Duitschers gestolen locomotieven weer in ons land waren teruggekeerd (inmid dels is dit aantal zelfs tot 404 gestegen), ten aanzien van de goederenwagens zijn deze ge tallen heel wat ongunstiger. Er werden, ge durende de staking, in het geheel 28.543 goe derenwagens geroofd, waarvan er nog slechts 6529 zijn teruggebracht. Er ontbreken er dus nog altijd ruim 22.000. Daarbij moet men be denken, dat er in September 1944, vóór het uitbreken van de staking dus. in het geheel 29.616 goederenwagens in het N.S.-wagenpark aanwezig waren. De ontbrekende wagens vor men dus ruim 70 pCt. van dit aantal. Boven dien kon van de 6529 teruggebrachte wagens slechts een zeer klein aantal weer in gebruik worden genomen. De meeste zijn zoo ernstig gehavend, dat zij grondig moeten worden ge repareerd, waarvoor de geplunderde reparatie- werkplaatsen noch het materiaal, noch de ge reedschappen hebben. Niettemin vervoeren de N.S. alweer respec tabele hoeveelheden steenkolen, en bovendien groote hoeveelheden andere goederen. Dit is echter slechts mogelijk, doordat zij thans de beschikking hebben over een vrij groot aantal wagens van buitenlandsche herkomst. Belgi sche, Fransche, Italiaansche, Duitsche, Tsjech ische en Poolsche, en last not least geallieerde. ADVERTENTIES Heden overleed, zacht en kalm, onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder, JOZINA MAGDALENA DE LIGNY Wed. van A. P. MABELIS, in den ouderdom van'91 jaar. Uil aller naam j. DE BRU1JNE BREVET—Mabelis. Aardenburg, Draaibrug 91, 5 April '46. WIE RUILT: een paar i.g.s.z. Zomer Heerenschoenen, m. 43 voor Damesschosnen, m. 38? Adres: Boulevard 120, Breskens. De D.B.H. voor W. Z.-YT. maakt bekend Pluimveehouders in het getroffen gebied West Z.-Vlaanderen, welke hun bonnen voor kuikens niet kunnen plaatsen bij kuikenbroeders, kunnen deze toe wijzingen terugsturen naar het kantoor van den Prov. Voedselcommissaris te Goes, afd. Pluimvee, waar zij dan alsnog in de gelegen heid gesteld kunnc-n worden tot het aankoopen van maximaal 25 hennen. Vereeniging ter behartiging van de belangen in Z.-VI. W.D. Afdeeling CADZAND. Donderdag 11 April a.s., des nam. 8 uur zullen de heeren BOLS en HOOLHORST in de noodkerk een uiteenzetting geven van het doel der vereeniging en de schaderegeling. Alle belangstellenden zijn welkom. In deze vergadering zal zoo mogelijk een nieuw bestuur gekozen worden. Drukke opkomst gewenscht. HET VOORLOOPIG BESTUUR. van „THALIA BRESKENS" in café MASCLÉE (tegenover de molen). Aanvang om half acht. Opvoering van „ROBBEDOES", blijspel in 3 bedrijven. Kaartverkoop a f 1,aan de zaal. Na afloop Bal. Uit voorraad leverbaar Starter-accu's Philips-Scheerapparaten Kamerlampen Waschtafels Zaklantaarns en batterijen Beleefd aanbevelend. OOSTBURG Telefoon 58 Ringrijdersvereen. „IN GALOP" te GROEDE Zij, die WOENSDAG io APRIL a.s. wcnschen deel te nemen aan de installatie van de Burge meester van Groede, moeten om half drie des namiddags op 1 de markt met de paarden aan zijn. Opkomst gewenscht. Namens het Bestuur P. DE JONGE, Secretaris. Bouwmaterialen - Breskens-Tel. 19 in voorraad. TE KOOP een centrum WestZeeuwsch-Vlaanderen. Brieven onder nr. 650, bureau van „De Schakel" te Breskens. Hebt U goederen om te VERVEN en te STOOMEN Wij nemen het aan voor de Wasscherij „DE LELIE" te Bergen op Zoom. In de tijd van 2 weken afgewerkt. Aanbevelend, NIEUWSTRAAT OPROEPING. Kerkvoogden der Ned. Hervormde Gemeente te BRESKENS, roepen gegadigden op voor de vacant zijnde betrekking van SECRETARIS-ONTVANGER der Kerkvoogdij. Reflectanten worden verzocht hunne sollici tatie in te zenden vóór 18 April 1946 aan den President-Kerkvoogd, den heer JOH. M. WOITTIEZ, van Zuijenstraat 17, alwaar na dere inlichtingen zijn te bekomen. TE KOOP GEVRAAGD: een HUISBEL. Adres: FRÖBELSCHOOL te Groede iiiiiiiiiiiiniiiiiii;;;; iJiiiiiiiiiii liiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii lllllllllllllltllllllllllllilM Maatschappij tot Nut van 't Algemeen - Dep. Sluis-Aardenburg te geven door Mevrouw E. j. VAN DEN BROECKEde Man te Aardenburg, Op Vrijdag 12 April 1946, in een der zalen van hotel SANDERS te SLUIS. Aanvang 8 uur. Mevr. VAN DEN BROECKE bespreekt: „Katrina" van Sally Salnienen en na de pauze„Boeren-psalm" van Felix Timmermans. Om half acht vertrekt een bus naar Sluis vanaf de Sociëteit te Aardenburg, die de be langstellenden ook weer naar Aardenburg terugbrengt. iiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiy

De Schakel | 1946 | | pagina 1