iH Algemeen Nieuws- en Advertentieblad voor Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen Kamerleden op bezoek. Uit de Vereeniging. Machine Industrie Leenhouts M. I. LEENHOUTS - OOSTBURG INDUSTRIE-AARDAPPELEN, Prijskamp met de Jaskaart FAROEK Persdraad no. 14 Firma ALG. BEGHEIJN Zn. No. 62 Maandag 18 Maart 1946 2e Jaargang Drukker-Uitgever: TF Prijs per kwartaal Fa. Smoor de Hulster B H BbB B HBH B4^ Bol B Franco per post 1,15 Boulevard 120 - Breskens M B B tL M M Advertenties 7 ct. p. m.m. Weekblad onder Red. van de Vereen, ter behartiging van de belangen van West Zeeuwsch-Vlaanderen, Hoofd-Redacteur A. Hoolhorst, Nieuwstr. 13, Oostburg Zeeuwsch-Vlaanderen is een afgelegen hoekje van Nederland en er is eenige moed toe noo- dig om er een reis naar toe te ondernemen, vooral in deze tijd, nu het verkeer nog alles te wenschen overlaat. Daarom is elk bezoek hier van harte welkom en elke bezoeker kan dan ook rekenen op een gulle, hartelijke ontvangst. De gastvrijheid is een natuurlijke eigenschap van den West Zëeuwsch-Vlaming, maar als het gaat om gasten, die iets kun nen bijdragen om ons Land,e grooter bekend heid te geven, dan wordt die gastvrijheid nog grooter en de bezoekers zullen steeds een zeker enthousiasme aantreffen bij de gast- heeren. En zoo was er zeker een enthousiaste stemming toen bekend werd, dat een groep leden van de Tweede Kamer op bezoek zou komen. Vrijdag 8 Maart waren verschillende per sonen te Breskens aanwezig om de Kamer leden hun opwachting te maken. Gelukkig- vonden zij beschutting tegen de koude wind in het Stoomboot veerhuis, want de extra boot, die de gasten zou brengen, kwam niet opda gen. Naar later bleek, was de boot defect en moest het gezelschap met de gewone boot overkomen, hetgeen een vertraging van bijna anderhalf uur beteekende. De Kamerleden maakten dus meteen kennis met onze ver keersmoeilijkheden. Trouwens, eenigszins had den zij die al leeren kennen, doordat de auto bus, die het gezelschap vervoerde, niet over de Schelde kon komen en dus „even" over Antwerpen moest rijden! Het gezelschap bestond uit de dames Tendeloo en freule Wttewaal van Stoetewegen en de heeren Van Schaik, Van der Weijde, Donker, Van Sleen, De Groot, an den Burg en Mr. Schepel, de griffier van de Tweede Kamer. In het Stoombootveerhuis besprak de Burgemeester van Breskens de moeilijkheden van zijn gemeente en van de visscherij in het bijzonder; de heer De Baare hield bij deze gelegenheid een krachtig plei dooi voor de zoo zwaar gehavende visschers. waarbij hij de critiek niet spaarde, en drin gend om snelle hulp van de Regeering vroeg. In Schoondijke stapte het gezelschap eerst af bij de Landbouwhuishoudschool, die in een paar nissenhutten is ondergebracht. De Kamerleden konden toen met eigen oogen aanschouwen, dat het inderdaad waar is, dat de menschen in ons Landje niet bij de pak ken neerzitten, maar met de meest primitieve middeleft voortwerken. De Centrale winkel wekte de bewondering op, de gasten spraken met de verschillende winkeliers om te hooren, hoe deze onderneming werkte. In de bunker sprak ee Burgemeester de Kamerleden toe om hun te vertellen, welke moeilijkheden zijn gemeente heeft, dat het dringend noodig is, dat het Landbouwonderwijs op gang komt, dat de schaderegeling toch niet te lang op zich moet laten wachten, afin, zoo het heele rijtje, dat iedere Zeeuwsch-Vlaming nu zoo zoetjes aan wel weet, maar dat wij toch bij voortduring aan anderen moeten vertellen. In Oostburg wachtten de Burgemeesters uit West Zeuwsoh-Vlaanderen de gasten op, ken nis werd gemaakt, er werd wat gedronken, er werd veel gesproken en wij hebben de indruk, dat deze gesprekken van veel nut waren; ieder Kamerlid heeft zoo zijn eigen interessen en als bepaalde zaken maar op de juiste plaats komen, krijgen zij vaak op een makkelijke manier hun beslag. De heer Mabesoone had voor een uitste kend noenmaal gezorgd. Onder hel eten had den verschillende heeren gelegenheid het een en ander over de moeilijkheden van West Z. Vlaanderen te vertellen. Een der eerste spre kers wees op de moeilijke ligging van ons Landje tusschen het gelukkig vrijwel ge spaarde Oost Zeeuwsch-Vlaanderen en België, van welke kanten voor onze zakenlieden een krachtige concurrentie te verwachten is. Spre ker vroeg daarom een dusdanige schaderege ling, dat onze menschen in ieder geval de concurrentie van niet gedupeerden aan kun nen. De heer Ramondt, lid van Gedeputeer de Staten, gaf een uiteenzetting van de land- bouwmoeilijkheden, de heer Aernoutse besprak het vreemdelingenverkeer, de heer Mijs be sprak de verkeersmoeilijkheden en bepleitte het oprichten van „wegschappen" waardoor het beheer van alle wegen in eén hand zou komen en een beter onderhoud mogelijk zou worden, de heer Bols besprak het onlogische in de voorgestelde vergoeding voor huisraad en de heer Kostense wees op de noodzaak van het inpolderen van de Braakman, waar door het verkeer tusschen Oost en West Z. Vlaanderen veel beter zou worden, terwij! er een uitstekende plaats zou ontstaan voor een vliegveld. Het tweede Kamerlid Van Schaik sprak een woord van dank voor de ontvangst en zcide, dat Zeeuwsch-Vlaanderen vooral niet moet denken, dat hun land vergeten wordt. Ilij waarschuwde voor al te groot optimisme, hetgeen den tafelvoorzitter deed zeggen, dat wij hier niet optimistisch zijn, maar slechts blijmoedig pessimistisch. Na het middagmaal reed het gezelschap naar Cadzand, waar de Gemeentesecretaris, bij afwezigheid van den Burgemeester, de Kamerleden op de uitzichttoren van het ge spaard gebleven hotel van den heer haas iets over Cadzand als badplaats vertelde. In Sluis toonde de Burgemeester de resten van het stadhuis en de noodwoningen, daarna reed het gezelschap over Retranchenicnt, cloor Aardenburg naar Eede, de plaats waar onze Koningin nu ongeveer een jaar geleden weer voor het eerst over de grens -kwam. De Ka merleden vertrokken toen over Antwerpen naar huis. Het is natuurlijk moeilijk te zeggen, welke waarde een bezoek als het onderhavige heeft, maar zeker kan men zeggen, dat er een Hink stuk propaganda voor onze streek in schuilt en dat de Kamerleden, dank zij <L ge rek ken met de Burgemeesters en an k j perso nen heel wat kennis over ons Land/j hebben opgedaan. H. Nationalisme en Internationalisme. (Slot). De Volkenbond, die eigenlijk geen volken bond was, maar een verband van staten, welke de oorlog in de toekomst wilden ver mijden, heeft schromelijk gefaald, het kon moeilijk anders. De U.S.A. hield zich afzijdig en de toegetredenen waren blijkbaar zoo na- ief om te meenen, dat alle contracteerende partijen fatsoenlijke lieden waren, die hun verplichtingen zouden nakomen. Over een machtsmiddel, waarmee men een kwaadwil lende tot de orde kon roepen, beschikte de bond niet. Thans, ruim een kwart eeuw na de stich ting van den Volkenbond staan wij weer aan het eind van een oorlog. De na.ionaliteits- gedachte heeft nu gelukkig als albeslissende factor afgedaan; de naties en zelfs de wereld- deelen weten, dat zij op eigen houtje niet meer verder kunnen. We hebben nu de U.N.O., de organisatie- der vereenigde volken. Haar commissies re gelen de groote vraagstukken van dezen tijd: het voedingsvraagstuk, het probleem van de millioenen dakloozen in Europa, de kwestie van de uitlevering van de oorlogsmisdadigers, de Indonesische en de Grieksche puzzle. Soms is de samenwerking stroef, soms zijn de heeren goed op stoot. Een feit is, dat de gemeenschapsgedachte onder de volken nooit zoo sterk is geweest. Mogelijk kan de l'.N.O. uitgroeien tot een wereldparlement, waarop Chineezen en Arabieren, Nederlanders, Joden en Duitschers met vertrouwen de blik kunnen richten. Van deze U.N.O. moet het komen, of het gaat mis. d. B. Nagelaten betrekkingen mijnenruimers. Toen eind 1944 het Zeeuwsch-Vlaanderen, dat ons allen zoo na aan het hart ligt, van den gehaten bezetter werd gezuiverd, bleven overal in de vruchtbare gronden de gevaar lijke projectielen, als landmijnen en dergelijke, achter. Een enkele boer waagde zich hierin en slaagde er op eigen kracht in een aantal van deze helsche apparaten buiten bereik te brengen, totdat er slachtoffers vielen. Zooals bekend stelden zich toenmaals een ploeg vrij willigers uit Roosendaal, geheel vrijwillig be schikbaar, om na een uiterst primitieve op leiding, dit gevaarlijke werk ter hand te nemen. Het is hun gelukt een groote hoeveel heid land weer bruikbaar te maken en het is naast de noeste vlijt van den landbouwer voor een groot deel aan hen te danken, dat vrucht baar koren in het afgeloopen jaar groeide op deze gronden die door een ieder met angst gemeden werden. Er waren er onder deze lie den die zich aangetrokken voelden tot de be hoorlijke loonen die betaald werden, doch ik weet uit ervaring dat er onder hen ook man nen waren, die uit liefde voor ons land dit gevaarlijke karwei op zich namen. Helaas zijn er ook hier slachtoffers gevallen en het wa ren niet de slechtste die dit met hun leven moesten betalen. Natuurlijk zou men mogen veronderstellen dat de nagelaten betrekkingen een behoorlijk pensioen zouden ontvangen en dit zal te zijner tijd ook wel komen, doch het is zoo gesteld dat de eene instantie momen teel de verantwoordelijkheid afschuift op den ander. Het slachtoffer van deze oneenigheid is dat de weduwen en weezen van hen die bij dit werk vielen, momenteel zonder in komsten zitten. Er is een commissie gevormd bestaande uit de H.H. A. W. Salomé, Groede, P. J. Verhage, Sluis en D. C. Bouwense, Groede. Deze zullen in de allereerste plaats er voor zorgen dat de verantwoordelijke instantie bin nen den kortst mogelijke tijd met een regel matige uitkeering begint. Doch dit is niet voldoende. Er is dringend hulp 1. odig en wel zeer vlug. Om een voorbeeld te noemen: Er is een weduwe bij met een 9-tal kinderen, enkele hiervan liggen in een sanatorium, een ander is reeds jaren bedlegerig en kost han den vol geld, de anderen moeten noodge dwongen verwaarloosd worden want er is geen inkomen. Het oudste kind is 14 jaar. Is het wonder dat deze vrouw haast krank zinnig wordt van de zorg 0111 het dagelijks brood. Zeeuwsch-Vlamingen duldt gij dat deze vrouw met briefpapier langs de huizen bedelt. Beloont Zeeuwsch-Vlaanderen zoo deze man nen die zich met heldenmoed inzetten 0111 ons land schoon te maken van mijnen Natuurlijk dit is de taak van de overheid en we zullen zorgen dat deze overheid zijn plicht nakomt. Doch ik doe een dringend beroep op U, om een kleine gave te geven aan 1 der boven genoemde personen, ook kunt U storten op girorekening 246201 ten name van dhr. A. W. Salomé te Groede. Van dhr. P. J. v.d. Sande uit Breskens mochten wij de toezegging ont vangen van een bedrag van ruim f 90,- bij eengebracht door zijn personeel. Ook de Ge meenschap Oud Illegale Werkers heeft eAi belangrijke gift toegezegd. Hartelijk dank voor dit begin. Alle giften zullen verantwoord worden in „de Schakel". Ook kleine bedragen zijn zeer welkom, doch doet U het vooral snelDe nood in deze gezinnen is groot. Namens de ongelukkige vrouwen en kin dertjes hartelijk dank. B. NIEUWE BONNEN Tijdvak van 17 t.m. 30 Maart. Bonkaarten KA, KB, KC 604. Brood: 119 t.m. 125 Alg. en B 31 Res. 800 gr. Bloem: 126 Alg. 200 gr. Suiker: 127 Alg. 400 gr. Boter: 128 Alg. 125 gr. Margarine: 129 Alg. 250 gr. 130 Alg. 125 gr. marg. Kaas: 131 Alg. 100 gr. Ei: A 31 Res. 1 ei. AardappelenB 32 Res. 2 kg. Bonkaarten LA, LB, LC 604. Vleeseh: 091, 092, 093 vleesch 100 gr. Aardappelen.087 aardappelen 2 kg. Melk: A 19 melk 1 '/2 L B 19, C 19 melk 3 1. Bonkaarten KI), KE 604. B-iood: 619, 620 Alg. 800 gr. D31, D32 Res. 400 gr. Bloem: 621 Alg. 200 gr. Suiker: 622 Alg. 500 gr. Boter: 623 Alg. 250 gr. Margarine: 624 Alg. 125 gr. Kaas: 625 Alg. 100 gr. Rijst: E31 Res. 500 gr. rijst of kindermeel. Bonkaarten LD, LF. 604. Vleesch: 591, 592, 593 vleesch 100 gr. Aardappelen: 587 aardappelen 1 kg. Melk: I) 19, E 19 melk 6 1. Tabak en Versnaperingen. T 19 2 rants, tabaksartikelen (geen import cigaretten). V 19 100 gram chocolade of suikerwerken. X 19 2 rants, tabaksartikelen (geen import Cigaretten). Uitreiking Inlagvelien en Textielkaarten. De uitreiking van de inlegvellen en textiel kaarten zal door den Distributiedienst Oost burg plaats hebben volgens onderstaand schema: Aardenburg: 4, 5, 8 en 9 April. Biervliet: l, 2, 3, 4, 5 en 8 April. Breskens: 1, 2, 3, 4 en 5 April. Cadzand: 25 en 26 Maart. Draaibrug: 13 April alleen 'smorgens. Driewegen9 April. Eede: 10. 11 en 12 April. Groede: 8, 9, 10, 11 en 12 April. Hoofdplaat 25, 26, 2~ en 28 Maart. Heille: 1 April. Kruisdijk: 29 Maart. St. Kruis jdorp): 2 April. St. Kruis (eiland): 3 April. Nieuwvliet: 25, 26 c:.-27 Maart. Nieuwe Sluis: 28 Maart alleen 's middags. Oostburg: 29 Maart, 1, 2, 4 en 5 April. Retranchement: 27 en 28 Maart. Sasput: 29 Maart. Schoondijke: 25, 26, 27, 28, 29 Maart, 1 April. Sluis: 27, 28 en 29 Maart. Waterlandkerkje: 10, 11 en J2 April. IJzendijke: 2, 3, 4, 5, 8, 9 en 10 April. Zuidzande: 25 en 26 Maart. Voor deze uitreiking moeten alleen de stam kaarten en inlegvellen worden medegebracht, dus geen zelfverzorgcrsbeseheiden. De alpha- betische indeeling wordt aan de plaatselijke uitreikingslokalen bekend gemaakt. Na-uitreiking bonkaarten De na-uitreiking van de bonkaarten 4e en 5e periode zal gehouden worden te IJzendijke op 20 Maart 1946 en te Oostburg op 21 Maart Het zal het huidige stadium van ons vereenigir ;;sleven onze Leden intersseeren van den stand .in zaken op de hoogte te worden gehouden. Om een voorloopig overzicht werd reeds van verschillende zijden gevraagd. De propaganda-periode is nog niet afgeslo ten; binnen zeer korten tijd komen aan de beurt: Cadzand, Nieuwvliet en Biervliet en naar te hopen is ook IJzendijke en Hoofdplaat. Wanneer we terugdenken aan de oprichtings vergadering der afdeeling Oostburg in Sep tember 1945 - waar de eigenlijke stoot aan de vereeniging werd gegeven - dan consta- tceren we sindsdien een groote verandering. Toen gingen de naar voren gebrachte be langen meestal om kleinigheden - op zich zelf vaak belangrijk genoeg om op de hoogte te komen van wat er onder de leden leeft en wat plaatselijk moet worden geregeld - maai de Vereeniging als zoodanig stond nog in de kinderschoenen en door ons allen, zoowel dooi de bestuursleden als door de leden zelf, moest in deze materie onder\ inding worden opgedaan. En deze ondervinding is er - zij het dan slechts gedeeltelijk, gezien in 't groote ver band tot het aantal op te lossen problemen. Als we terugdenken aan de volle zalen in Oostburg, St. Kruis, Aardenburg, Eede en Breskens en zelfs aan de oorspronkelijk ge ringere belangstelling in Schoondijke (waar in 10 dagen tijds het aantal leden zeer is toegenomen) en in Zuidzande, dan mag wor den geconstateerd dat de juiste weg gevonden is. In dit verband mag zeker gedacht worden aan de vergadering in Aardenburg, waar na afloop der spreekbeurten, de vragen op de sprekers toestormden, als uiting van de zoo zeer op prijs gestelde belangstelling. Inderdaad gaan de belangen thans ver uit boven een kleedingsluk van de H.A.R.K. of een of ander meubelstuk van de adoptie goederen. Plaatselijk is er nog veel te behar tigen en het daarvoor samengaan is ten zeerste gewenscht. Gewestelijk gaan de be langen in andere richting, met name dienen in het huidige stadium het verkeer en de oorlogsschade-vergoeding te worden genoemd. Maar dan mag toch stellig de verwondering worden uitgesproken dat de belangstelling der dames zoo gering is. Wie beter dan zij voelen het verlies van huisraad? Op wie ko men de zorgen in feite neer bij de aanschaffing? (Wordt vervolgd). Vreemdelingenverkeer. Het is niet onmogelijk, dat er deze zomer belangstelling zal komen voor onze streek, uit Nederland en misschien ook wel uit het buitenland. Er worden pogingen aangewend, om Cadzand weer in de belangstelling te brengen, ook Sluis staat reeds in de belang stelling. Het is zaak, dat de belanghebben den reeds thans maatregelen nemen om de gasten te kunnen ontvangen. Is er niet iets te bereiken door samenwerking van de café- en restauranthouders. En kan de dienst van de Wederopbouw misschien helpen, door eenige barakken ter beschikking te stellen als noodrestaurant Plaatselijk Nieuws Breskens. Dinsdag had alhier de jaar- lijksche vergadering plaats van de varkens- verzekering „Eendracht maakt Macht". In zijn openingswoord herdacht de voorzitter de twintig leden dezer vereeniging, welke door het oorlogsgeweld zijn omgekomen, waarop een oogenblik van eerbiedige stilte volgde. Besloten werd de uitkeering bij sterfte te brengen op f 2,- per kg. tot 25 kg.; f 1,75 van 25 tot 40 kg. en boven 40 kg. f 1,50. De contributie werd vastgesteld op 60 cent pei maand met een minimum van 5 maanden. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren Jac. de Vuijst Jr. en J. Faas, wegens vacature door het overlijden van dhr. J. de Pauw en wegens evacuatie van den heer J. de Koster. De Voorzitter legde er de nadruk op dat de leden aangifte, enz. schriftelijk met volle dig adres moeten indienen bij den Secretaris. GRAFMONUMENT TE BRESKENS. Nog binnengekomen van: Al. L. f 30.-, J. v.d. B. f 2.50, A. P. d. M. f 10.-, A. V. f 10.-, fam. P. f 2.50, J. D. f 2.50, A. J. V. 10.-, A. I). f 2.50, Wed. P. H. f 10. lam. Ph. f 30.-, Wed. J. d. W. f 10.-, P. B. f 10.-. allen te Breskens, M. E. f 10.-, J. v. H. f 2.50, S. J. R. f 5.-, A. M. f 3.-, allen te Gioede, G. v. M. te VI. f 10.-, G. S. te Sasp.; f 5.- en P. M. v. 1.. te M. f 5,-. Onzen hartelijken dank. Gelden kunnen zoowel persoonlijk als per giro worden geschonken. Help mee! E. de Bourgraaf, H. 1. van de Sande giro 209094 en C. Tazelaar (giro 377081) te Breskens. PREDIKBEURTEN Zondag 24 Maart Aardenburg 2,30 uur: Ds. Pliester. Breskens 10 uur Ds. van Vliet. 6,30 uur Ds. van Vliet. Cadzand 9 nur: Ds Ter Bak. Groede 10 uur: Ds. Derksen. Nieuwvliet 2 uur: Ds. Derksen. Oostburg 2 uur: Ds. van Yperen. Retranchement: 11 uur: Ds. van Yperen. Sluis 10 uur: Ds. Schrale. Waterlandkerkje 10 uur: Ds. van den Ham. Zuidzande 10,30 uur: Ds. Ter Bak. Doopsgezinde Gemeente Aardenburg 11 uur: Ds. Nolthenius. Burgerlijke Stand Gemeente GROEDE. Februari. GEBOORTEN 1, Catholijntje Pieternella, d. van C. W. Brakman en A. B. Smies 3, Izaak Abraham Cornelis, z. van C. D. de Feijter en J. C. Michielsen 16, Pieter, z. van J. den Decker en A. M. Salomé 17, Margriet Maria, d. van L. van 't Westeinde en 1. E. de Mar- telaere16. Cornelis, z. van A. Jansens en J. M. Vermeulen 18, Johannis Jacob, z. van J. J. Buize en S. S. Verhage. OVERLIJDEN 20, Baert, Petrus Jacobus, 35 j. wonende te Hontenisse 27, Dubois Johannis, 56J. overleden te Oostburg. HUWELIJKEN14, Jansen, Johannes Jacobus, 37 j. en Faas, Wilhelmina Elizabeth. INGEKOMEN 6, Jubbega, Pieter van Amers foort naar A 147; 18, Lako, Jacob en gezin van Schoondijke, naar O 133a26, Porreij, Izaak en gezin van Breskens, naar A 219 27, Cijsouw, Levinus A., van Nijmegen, naar O 163. VERTROKKEN: 6, Warnier, L. G. van A 30S naar Waterlandkerkje C 62 6, Ghijsels, J. M. en gezin van O 1, naar Breskens, Noodplan 20: 9, Verhoef, A. en gezin van A 99c, naar Heemstede, Fr. Schiibertlaan 64; 14, Vcrduijn, B. A. en gezin, van O 153 naar Cadzand, Badhuisweg O 55a: iS, Salomé, C. en gezin van O 118, naar Knocke, Lippenslaan 229: 19, Quaars, M. en gezin van O 141, naar Breskens, Papendrecht 19, Reijnhout, D. van O 141, naar Breskens, Papendrecht 19, Kieuwenhuizen, H. C. van A 324, naar ianen, Voorstraat 56; 21, Brugge, A. van O 95, naar De Bilt, Rubenslaan 19; 25, de Bruijne, J. S. van A 119, naar Oostburg, Violetstraat 27; 25, van de Walle, J. van A 119, naar Oostburg, Violetstraat 2726, Michielsen, J. en gezin van A 169, naar Vlissingen, Singel 335. Met groote blijdschap geven wij C U kennis van de geboorte van onzen ^7" Zoon JACOBUS h. J. VAN DE VIJVER. M. C. VAN DE VIJVER—VAN PETEGEM. BRESKENS, 15 Maart 1946. Tijdelijk: St. Anlonius Ziekenhuis, Oostburg. DAMES! Bij de HEROPENING van onze zaak op Zaterdag 23 Maart a s. hebben wij voor radig een pracht sorteering DAMES- KINDERHOEDEN waaronder de nieuwste modellen voor Aan neming en H. Communie. Beleefd aanbev., L. RODTS-Stokkerman Nieuw adres Langestraat 42 - OOSTBURG H.H. Landbouwers! Hiermede berichten wij, eerstdaags van de MELOTTE-FABRIEKENte ontvangen,eenige Zaaimachines éénpaards Wendploegen Bietenmolens Wiedmachines, enz. volgen later. Tevens een goede 2e-hands Schijfegge beschikbaar Beleefd aanbevelend, MELOTTE-AGENTSCHAP TE KOOP AANGEBODEN 3 stuks Broedmachines, 2 mei lompen en 1 elecirisch- Groot 450 eieren. Tevens 2 Kachelkunstmoeders. W ed. W. DE BUE,Brouwerijsii.32,Oosiburg Hebi U weer goederen om ie Verven en te stoomen, wij nemen die weer aan voor de WASSCHERIJ „DE ZON" ie GOES. Aanbevelend, M. BOONMAN, Zuidzandschestr. 97, Oosiburg. Gevraagd voor winkel in OOSTBURG, een nette jongen of meisje, voor lichie kanioorwerkzaamheden en boodschappen. Brieven onder nr. 3, Boekhandel BRONSWIJK, Oosiburg. TE KOOP: afkomstig Klasse A A A. DE RIDDER-Cijsouw, Reiranchemeni. WIE RUILT grooie Spiegel 1 M. bij 2 voor dressoir of linnenkast] e Luid spreker voor 2-pers. ledikant of vloer kleed AdresP. VERKESTE, Bruggendijk O 32, Zuidzande. op Zaterdag 23 Maart a.s bij P. DE WITTE. Café Zuidzande. Aanvang 6 uur H.H. Paardenfokkers!! Ondergeteekende maakt bekend dat de Hengst wordt gestationeerd op de hofstede. De hengsten Frits en Acron van Moerkapelle worden rondgeleid. Aanbevelend, MARCEL D'HOORE, Sluis. H.H. LOONDORSCHERS Wij kunnen op vergunning leveren een hoeveelheid op rollen van 50 K.g. Vraagt ons nadere inlichtingen. SLUISKIL IJZENDIJKE TE KOOP: een v.o. Kinderwagen. Te bevragen bij: W. DUSEBOUT, Rijks weg O 94, Breskens. TERSTOND GEVRAAGD: bekwaam Schildersknecht, loon volgens C.A.C. VAN HANEGHEM <S ZOON, Schildersbedrijf, Breskens.

De Schakel | 1946 | | pagina 1