Plaatselijk Nieuws. kevers gevonden. En nu de oogst van granen zoo goed als geborgen is, komt op meerdere bedrijven er tijd vrij om nu speciaal de late aardappelen nog eens extra na te zien. Wanneer iedere verbouwer z'n groenstaan- de perceelen nu met mooi zonnig weer laat doorloopen, kunnen de daarop voorkomende kevers nog gemakkelijk worden weggevangen. We ontnemen dan deze kevers ook de kans om in den grond te overwinteren en vandaar uit in het voorjaar den omtrek weer te be smetten. Zooals U weet zijn er dit jaar veel aardap pels uitgeplant volgend jaar zal die uitplant nog grooter zijn Laat nu toch een ieder meehelpen om te voorkomen dat volgend jaar de aardappelen, en dan wellicht in sterkere mate, weer worden aangtast door de Colora dokever Ook onze export wordt daardoor bedreigd Let U nog steeds op bij het rooien van de aardappels of er kevers te voorschijn komen Vindt U veel kevers, waarschuw dan direct even onze controleur Nogmaals weg met de Coloradokever Werkgroep voor Maatschappelijken Wederopbouw. De Werkgroep voor Maatschappelijken We deropbouw te Goes heeft met ingang van I September haar werkzaamheden geëindigd, en Bet kantoor Beestenmarkt 18 gesloten. Het onderzoek naar eventueele emigratie mogelijkheden zal door een afzonderlijk comité worden voortgezet, waarvan het adres nader zal worden bekendgemaakt. NIEUWE BONNEN Tijdvak van 9 tot en met 15 Sept. 1945 Brood A t/m D 38 A, D 38 B, M 38 A 400 gr. A t/m C 38 B 600 gr. E 38 A en B 200 gr. D en E 38 A en B beschuit 100 gr. Melk C 38 l3/4 1. D en E 38 A t/m C 2 1. A en B 38 taptemelk 1 '/2 1. Aardappelen A, B, C en M 38 IV2 kg. D en E 38 1 kg. Vleesch M 38 A 100 gr. Boter D en E 38 A 250 gr. A, B en C 38 A 125 gr. Margarine M 38 B boter 125 gr. Chocolade C, D en E 97 reserve 1 tablet. Kinderbeschuit D en E 38 A beschuit 75 gr. Tabak 16 1 rants. Pruimen of rozijnen 253 algemeen (voorinl. bon) 100 gr. N.B. Bon 253 moet vóór 16 Sept. a.s. zijn ingeleverd bij den winkelier. BEKENDMAKING Bonaanwijzing voor West Z.-Vlaanderen. Door het Roode Kruis is voor West Z.-Vlaan deren een hoeveelheid havermout beschikbaar gesteld. Deze havermout is gratis verkrijgbaar. In verband hiermede dienen de bonnen 249-349-449 en 549 van de Noodkaart Speciale doeleinden. West Z.-VIaanderén vóór of op Woensdag 12 September a.s. bij den detaillist welke dit artikel geregeld verkocht te worden ingeleverd. Elke bon geeft recht op 250 gram haver mout. De detaillisten dienen de ontvangen bonnen op te plakken en kunnen zich hier mede bevoorraden vanaf 13 September a.s. bij de Fa. Joh. Verstraten, Grossierderij te IJzendijke. Met nadruk wordt er op gewezen dat deze havermout gratis ter beschikking wordt ge steld. Door grossier of detaillisten mag der halve geen enkele prijs worden berekend. Gedroogde Bananen. Vanaf Maandag 10 September worden de bonnen D 96 en E 96 aangewezen voor 100 gram gedroogde bananen. Deze moeten vóór Vrijdag 14 September ingeleverd worden bij een kruidenier naar keuze. De detaillisten leveren de bonnen opgeplakt in op Vrijdag 14 en Zaterdag 15 September; de invulling van het ontvangstbewijs dient met inkt te geschieden. Uitreiking bonkaarten 11e periode De uitreiking bonkaarten voor de I ie periode 1945 zal plaats hebben volgens onderstaand schema. Aardenburg 10, 11 en 12 September, letters A t/m H, I t/m P en Q t/m Z. Breskens 17 en 18 September, letters A t/m K en L t/m Z. Biervliet 10, 11 en 12 Sept. letters als bij Aardenburg. Cadzand 10 en 11 Sept. letters als bij Breskens. Draaibrug op 15 Sept. 's morgens. Driewegen op 14 September. Eede op 13 en 14 Sept. letters als bij Breskens. Groede 26, 27 en 28 September, letters als bij Aardenburg. Heille op 14 September. Hoofdplaat 13 en 14 Sept. letters als bij Breskens. Kruisdijk op 29 September. Nieuwvliet 10 en 11 September, letters als bij Breskens. Nieuwe sluis 15 September 's morgens. Oostburg 26, 27 en 28 September, letters als bij Aardenburg. Retranchement 17 en 18 September, letter als bij Breskens. Sasput met nummer EEN op 13 September. Schoondijke 12, 13 en 14 September, letters als bij Aardenburg.. Sluis 26, 27 en 28 September, letters als bij Aardenburg. St. Kruis (dorp) 17 September. St. Kruis (eiland) 18 September. Waterlandkerkje 17 en 18 September, letters als bij Breskens. IJzendijke 26, 27, 28 en 29 September, (29 's morgens) letters A t/m H, I t/m N, O t/m U en V t/m Z. Zuidzande 12 en 13 September, letters als bij Breskens. Behalve deze bekendmaking zal alleen aan de Distributiekantoren een nadere bekend making worden opgehangen. Medegebracht moet wordenNoodstamkaart Zeeland, verblijfsvergunning, bon 240 Algemeen en de zelfverzorgersbescheiden van de zelf- verzorgers. Van de zelfverzorgers worden deze maal geen bonkaartdeelen ingenomen, de zelfver zorgers dienen echterdeaan te wijzen bonnen van hun kaarten op opplakvellen te plakken in de volgorde waarop zij worden bekendgemaakt en voor ieder artikel afzonderlijk op een opplakvel. De opplakvellen met bonnen dienen bij de volgende uitreiking van bonkaarten te worden ingeleverd, het te weinig opplakken zal daar om vele moeilijkheden mede brengen terwijl geen bonkaarten zullen kunnen worden ver strekt indien de bonnen niet worden ingeleverd. Zelfverzorgers van boter dienen hun bonnen op de fabriek in te leveren. Textiel. In verband met de invoering van een nieuwe textielregeling en het aantal nog niet afge werkte aanvragen zullen laatstgenoemde aan vragen eerst dienen te worden afgewerkt. Bij zeer Urgente gevallen kunnen deze voorrang worden verleend. De plaatselijke Distributiediensten zullen U nadere inlichtin gen kunnen verstrekken. In verband met vele klachten over het niet of niet vlug afwerken van diverse aanvragen diene men te bedenken dat de aanvragen grooter zijn dan het aantal beschikbare goe deren en dat een aanvraag niet in korten tijd kan worden afgewerkt indien geen voor raad aanwezig is. Indien geen bericht van afwijzing is ontvangen dan is de aanvraag nog in behandeling en wordt op correspon dentie betreffende deze aanvragen niet geant woord. S c h o o n d ij k e. Op 31 Augustus werd voorafgaande aan de feestelijkheden, een bij eenkomst gehouden, waar achtereenvolgens gesproken werd door Ds. Franke over „De beteekenis van Willem van Oranje voor ons volksbestaan"; Ds. de Vries over: „Het huis van Oranje als drager van de idee der ge wetens en geloofsvrijheid" en pastoor Ver munt over De verhouding van Nederland en Oranje in het heden". De bijeenkomst werd begonnen met„Wilt heden nu treden" en beëindigd met het Wilhelmus. De Burgemeester met mevrouw Rosevelt en het bestuur van de Oranjever- eeniging waren aanwezig op den treffende demomstratie van nationale verbondenheid. Groede. Donderdagavond hebben we het Hofstad-kwartet beluisterd in de kerk alhier. De afwezigen hadden ongelijk. Wij weten wel, dat klassieke muziek over de radio door velen wordt afgezet, maar als ze eens de proef genomen hadden om diezelfde muziek in natura te hooren, dan zouden ze er heel anders over oordeelen. We hebben er gesproken, die er met grote reserve heen gingen en opgetogen hebben geluisterd. Een weelde van melodieën kwam ons toevloeien. We waren een tijdlang in een andere wereld. Alle narigheden moesten wijken voor de welluidende klanken. Een woord van harte- lijken dank voor de artisten, die ons dat genot verschaften. Een belooning voor de moeilijke reis van de heeren had moeten bestaan in een grooter bezoek. 138 Betalende bezoekers voor een gemeente als Groede is veel te weinig. Een gemeente, die in het bezit is van een voortreffelijk muziekgezel schap, had moeten toonen een dergelijk be zoek meer te waardeeren. Nogmaals hulde aan de kunstzinnige prestaties van het Haagsche gezelschap. Breskens. Naar men ons mededeelt wordt het Jeugdgebouw Zondag a.s. als noodkerk in gebruik genomen. PREDIKBEURTEN Zondag 16 Sept. Breskens 9,30 uur Ds. v. Vliet. 5 uur Ds. v. Vliet. Jeugddienst. Doopbediening Groede 9,30 uur Ds. Derksen. Nieuwvliet 11,30 uur Ds. Derksen. Oostburg 9,30 uur Ds. Oort. 3 uur Ds. van den Ham. Retranchement 11,15 Ds Oort. Schoondijke 10,30 uur Ds. Van 't Hooft. IJzendijke 10,30 uur de heer Verduijn. Gevonden voorwerpen. Gemeente Schoondijke; een muts.

De Schakel | 1945 | | pagina 2