Opgelet bij het rooien van de vroege aardappelen. Plaatselijk Nieuws in schoolgebouwen enz., verpleegd worden in afwachting van hun uitzending naar de meer geschikte kindertehuizen. Van de Hoofdverpleegster, Zuster Oude Vrielink, die Pater de Greve met haar jaren lange ervaring bijstaat, vernamen wij nog dat er een dringend tekort is aan rijst, echte Zeeuwsche tarwebloem en eieren voor de kindertjes. Wij namen hartelijk afscheid van Pater de Greve met de belofte dat we nogmaals een beroep zouden doen op de goede West Zeeuwsch Vlaamsche bevolking, die zelf zooveel geleden heeft, om zijn groote liefdeswerk met gaven in natura te ondersteunen. Van zijn kant had Pater de Greve alle belangstelling voor de nooden van West Zeeuwsch-Vlaanderen Hij, die tarwe, eieren of rijst wil geven aan de arme kindertjes van Rotterdam, kan dit brengen aan het pakhuis Nieuwstraat A 270 Groede. Dagelijks worden er vroege aardap pels gerooid en het is nu zaak om daarbij speciaal op te letten waar er Coloradokevers mee naar boven komen Zooals U weet zijn de groote larven in de grond gekropen om te verpop pen en als de jonge kevers daaruit weer te voorschijn te komen. Bij het machi naal rooien of met de hand geraken ze uit de grond en kunnen dus ge makkelijk verzameld en gedood worden. U kunt hiermee met weinig moeite veel nuttig werk doen en veel jonge kevers of poppen onschadelijk maken. Wijs ook Uw personeel er op dat ze, bij het oprapen van de aardappels, goed uitzien waar er kevers uit den grond zijn gekomen om die tegelijk te verzamelen en te vernietigen. Denk niet: „het zal zoo'n vaart niet loopen met die kevers" Wanneer U nu niet meehelpt aan de bestrijding, zitten we volgend jaar met overal ver spreide haardplaatsen 't Is nu nog tijd om mee te helpen, dus Let od de kevers bij het rooien der aardappels Gevonden voorwerpen. Gouden Ring. Inlichtingen Postcommandant Koninklijke Marechaussee, Groede. Groede. Te Groede is de eerste zitting van den tijdelijken gemeenteraad gehouden. Tot wethouders werden gekozen de heeren Iz. de Hullu-Becu en J. de Vlieger. Oostburg. De gemeente Schiedam heeft Oostburg geadopteerd, d.w.z. in Schiedam zullen inzamelingen gehouden worden ten behoeve van de getroffenen te Oostburg. Een commissie, bestaande uit de volgende heeren Hoek, van den Berg, Dr. de Bruijn, pater van Munnik en Ds. Schouwink bezoch ten Oostburg om één en ander te bespreken. De heeren hebben de verwoestingen van Oostburg in oogenschouw kunnen nemen en hebben enkele bewoonde bunkers bezocht. Het gevolg was, dat de heeren nog meer overtuigd raakten van de noodzaak van flinke hulp. Wij spreken de hoop uit, dat de andere geteisterde dorpen ook spoedig geadopteerd zullen worden. Zuidzande. Zaterdagavond 4 Aug. j.l. is een nieuw Oranje-comité samengesteld, aan gezien het oude comité de zaken neerlegde. Behalve de heer P. W. de Witte, die ook reeds in het oude comité zitting had, werden gekozen de heeren dr. A. J. Risseeuw, B. v. d. Reepe, D. C. Almekinders en Iz. van Cruij- ningen. Besloten werd op 31 Aug. a.s. een oranjefeest te organiseeren. Districts bureau voor de verzorging van oorlogsslachtoffers. Door de regeering is ingesteld een centraal bureau voor de verzorging van oorlogsslacht offers. De oude instanties voor evacuatie en afvoer burgerbevolking resorteeren vanaf dien datum onder deze instelling. Tér behartiging van de belangen der ge troffenen in geheel Zeeuwsch-Vlaanderen is er te Oostburg een Districts Bureau gevestigd en heeft het Provinciaal Bureau ondergetee- kende met het beheer hiervan belast. Den heer A. Hoolhorst, tot dusver subst. commissaris afvoer burgerbevolking, kon we gens drukke werkzaamheden deze functie niet blijven vervullen. Op de eerste plaats wil ik mijn groote erkentelijkheid betuigen voor het vele en moeilijke werk door hem in het be lang van alle getroffenen verricht. Ik weet dat hij, vooral den eersten tijd, een groote vraagbak voor mij zal blijven en hoop dat ik dan geen tevergeefsch beroep op hem behoef te doen. Teneinde mij echter zoo volledig mogelijk met de toestanden in Zeeuwsch-Vlaanderen op de hoogte te kunnen stellen, heb ik ge meend in iedere gemeente, ten gemeentehuize een zitdag te houden. Ik verzoek daarom alle oorlogsslachtoffers, dus zoowel evacué's, gedupeerden, invaliden en nagelaten betrekkingen, hun bezwaren en klachten op onderstaande data in de gemeen te, waarin zij thans woonachtig zijn, kenbaar te maken. Bovendien is het bureau te Oost burg, Breedestraat, icderen werkdag geopend. Het Vaderland wil en zal, zooveel in haar vermogen ligt, U helpen. Het Districts Bureau voor de Verzorging van Oorlogsslachtoffers te Oostburg, J. Friesen. Aardenburg 12 Sept. den geheelen dag Axel 17 Augs. Biervliet 30 Aug. den geheelen dag Noorstr. 161 Breskens 4 Sept. Cadzand 5 Sept. na den middag Clinge 22 Aug. den geheelen dag Graauw en Langendam 23 Aug. d. geheelen dag Hoofdplaat 13 Sept. den geheelen dag Hulst 17 Augs. IJzendijke 7 Sept. Koewacht en Overslag 20 Augs na den middag Oostburg alle werkd. op het bureau Breedestr. Retranchement 5 Sept. voor den middag Sas van Gent 14 Sept. den geheelen dag Schoondijke 11 Sept. Sluis 29 Augs. St. Jansteen 21 Augs. Vogelwaarde 24 Augs. Waterlandkerkje 6 Sept. Westdorpe 14 Augs. Zuidzande 28 Augs. De gemeenten Groede en Nieuwvliet zijn reeds afgewerkt. PREDIKBEURTEN Zondag 19 Aug. Breskens 9,30 uur Ds. v. Vliet. Cadzand 10.30 uur dhr. Iz. Verduijn. Groede 0,30 uur Ds. Derksen. Nieuwvliet 11,30 uur Ds. Derksen. Oostburg 9,30 uur Ds. Oort. 3 uur Ds. van Vliet. Hoofdplaat 10,30 uur Ds. Pliester IJzendijke 10,30 uur Ds. v. 't Hooft. St. Anna ter Muiden. 10,30 uur Ds. Talma. Retranchement 11,15 uur Ds. Oort Zuidzande 10,30 uur Ds. Stegenga. Geref. kerkdienst in de Luth. Kerk te Groede 5,30 uur NIEUWE BONNEN 12 tot en met 18 Augustus 1945. Brood A t/m E 34 A 400 gr. B, D en E 34 B, M 34 A 4uü gr. A en C 34 B 600 gr. D en E 34 beschuit 100 gr. Melk C, D en E 34 l3/4 1. A en B 34 taptemelk D/2 1. Margarine A, B en C 34 B boter 125 gr. M 34 B boter 62'/2 gr. Boter D en E 34 A 250 gr. aflevering op A, B en C 34 A 125 gr. Chocolade B, C en D 84 reserve 1 tabl. Aardappelen A, C, D en E 34, M 34 U/2 kg. B 34 1 kg. Vleesch (zonder been) A t/m E 34 A 200 gr. M 34 A 100 gr. Visch 35, 235, 335, 435, 535 Noodkaart Z.-Vl. Spec. 500 gr. Visch 50, 250, 350. 450. 550 Noodkaart Z.-Vl. Spec. 250 gr. heele visch of 150 gr. visch in moten. Petroleum K F 33 van de kaart U 505 8 1. 109 en 110 van de kaart U 506 2 1. (geldig van 1 t/m 15 Aug.) K F 34 van de kaart U 505 8 1. 111 en 112 van de kaart U 506 2 1. (geldig van 16 t/m 31 Aug.) EXTRA BON VOOR VISCH. De bonnen 50, 250, 350, 450, en 550 van de noodkaart voor Zeeuwsch-Vlaanderen „Spe ciaal", welke inmiddels plaatselijk werd be kendgemaakt, moeten voor zoover nog geen verkoop plaats vond, op 14 Aug. a.s. bij een erkende vischhandelaar worden ingeleverd. Bovengenoemde bonnen geven elk recht op 250 gr. heele visch of op 150 gr. visch in moten. De bonnen 35, 235, 335, 435, en 535 van de noodkaart voor speciale doeleinden met opdruk „Nood Zeeland Zeeuwsch Vlaanderen Speciaal" worden hiermede aangewezen tot het koopen van 500 gram visch. De hierboven vermelde bonnen moeten vóór 16 Augustus door het publiek ingeleverd worden bij een erkende vischhandelaar, welke handelaar een ontvangstbewijs voor de inge leverde bonnen afgeeft. De erkende vischhandelaren wonende in den distributiekring Oostburg leveren hun opplakvellen in bij de groothandelaren Tiam- bier, Monjé en de Boer, allen te Breskens., Vermoedelijk kan binnen 14 dagen tot het Gersttelers! Vrijdag 17 Aug. a.s. keuring ter verkrijging certificaat brouwgerst. Monsters reeds gedorschen partijen kunnen vanaf heden tot 17 Aug. v.m. 11 uur, pakhuis de Bruijckere te Oostburg, ingebracht worden. Kosten maxi maal 5 cent per 100 kg. voor teler. In ieder monster kaartje waarop: ras, hoeveeiheid, regis tratienummer, naam en adres teler. Voor- loopig elke week brouwgerstkeuring.

De Schakel | 1945 | | pagina 2