MILITAIR GEZAG. Plaatselijk Nieuws. verstand kunnen beschikken. In een volgend artikel hopen wij de verschillende ideeën te vermelden. H WERKGROEP WEDEROPBOUW WEST Z-VLAANDEREN. De Werkgroep is onlangs met een aantal leden aangevuld. Hieronder volgen de namen van alle leden waaruit ze thans bestaat. Zij, die meenen dat een bepaald persoon om de een of andere reden niet in de Werkgroep zitting diende te hebben worden verzocht, hun gemotiveerde bezwaren binnen 8 dagen na het verschijnen van dit blad ter kennis te willen brengen van het bestuur, per adres Zuidzande, wijk M nr. 7. Voorzitter: ds. F. Oort te Retranchement. Secretaris: H. P. Everwijn te Zuidzande. Bestuursleden: J. T. Buma te Zuidzande, Dr. H. Rosemeijer te IJzendijke, A. Hoolhorst te Oostburg en P. J. Evers te Biervliet. Leden: A. Beun, A. I. Catsman, Pastoor J. Dierikx, Aardenburg, C. Stuttewagen, Aardenburg (Eede), H. van de Vijver, Biervliet, W. C. Carels en P. de Winde, Breskens, J. A. Leen- houts, Cadzand, A. P. Dockheer en A. Calon, Hoofdplaat, Ds. Derksen, D. C. Bouwense en Iz. de Hulster, Groede, J. de Bliek, Nieuw- vliet, J. Modde, J, A. van de Sande, Kapelaan A. van Waes en C. M. Zuijdweg, Oostburg, Iz. Leenhouts, Retranchement, W. Clercks, J. de Feijter en P. Verhage, Sluis, J. Ramondt, Schoondijke, J. Dieleman, Waterlandkerkje, Ch. Bukkens, J. C. Simon en L, A. Suur- mondt, IJzendijke. POSTERIJEN. 1. Met ingang van 22 Maart 1945 is het gebied, waarin het interlocale, particuliere postverkeer, voorloopig alleen voor gewone en aangeteekende brieven (met inbegrip van waarde-brieven en brieven met verrekening) tot 20 gram en briefkaarten is toegelaten, uitgebreid met de plaatsen op Walcheren en op Noord- en Zuid-Beveland. 2. In het buitenlandsch postverkeer voor particulieren zijn thans naar de landen, die tot dat verkeer zijn toegelaten, behalve briefkaarten, ook gewone brieven tot 20 gram toegelaten. De Militaire Commissaris District Z. Vlaanderen, de Kapitein ter Zee J. van Leeuwen, zal met ingang van 22 Maart 1945 als zoodanig worden vervangen door den Reserve-Majoor voor Algemeenen Dienst F. P. O. M. Koch. 0 Daar ik in de onmogelijkheid ben om af scheid te nemen, stel ik er prijs op om langs dezen weg allen, zonder onderscheid van rang of stand, die mij hebben bijgestaan in de uitoefening van mijn taak, op deze wijze mijn oprechten dank te betuigen. Ik acht het een groot voorrecht, Zeeuwsch- Vlaanderen in een zeer moeilijken tijd te hebben mogen bijstaan voor zoover ik daar toe bij machte was. Ik verzoek U niet te vergeten dat de hulp, welke onze Geallieerde Vrienden ons gaven, boven allen lof verheven was. De Kapitein ter Zee K.M. f. VAN LEEUWEN. Met ingang van 12 Maart 1945 zullen de zaken op het gebied van Zuivering en Inter- neering voor het geheele gewest Z.-Vlaan- deren worden behandeld door den Kapitein Mr. Paul Groenewegen, Staf Militair Gezag, district Zeeuwsch-Vlaanderen te Sluiskil. 0 Bij Koninklijk Besluit No. 27 d.d. 5 Febr. 1945 werd de Heer F. P. O. M. Koch met in gang van 1 Februari 1945 benoemd tot Re serve Majoor voor Algemeenen dienst. De Militaire Commissaris District Zeeuwsch-Vlaanderen De Kapitein ter Zee K.M., J, VAN LEEUWEN. PUBLICATIE DISTRIBUTIE Z.-VI, Voor de verkoop van boter is in Z.-Vlaan- deren voor iedere gemeente één handelaar aangewezen. Zieken en aanstaande en jonge moeders, die in het bezit zijn van afgestem pelde rantsoenbonnen voor boter en marga rine of vet, kunnen bij deze winkeliers boter betrekken. Aan alle Distex-vergunninghouders in Z.-Vlaanderen. Om misverstand te voorkomen wordt er op gewezen, dat met de omzet in het basis jaar, gevraagd in de vorige publicatie, wordt bedoeld de inkoopwaarde van de textiel- goederen in de periode van 1 Juli 1938 tot 1 Juli 1939. Mocht dit cijfer eventeel reeds foutief aan ons zijn opgegeven dan zien wij alsnog een nieuwe opgave tegemoet. INGEZONDEN. Protesteeren? Goed! Doch niet tegenwerken! We zijn nu reeds maanden bevrijd, en als we rondom ons kijken zien we werkelijk dat er gewerkt werd om de sporen van de verwoesting welke over ons kwam, zooveel mogelijk te doen verdwijnen. Als we ons echter afvragen of we met de resultaten tevreden zijn, moeten we volmondig bekennen: Neen! Gaan we na waar de fout ligt, dan moeten we antwoorden: bij de vaklui! We hooren dat deze groep van burgers het lang niet eens is met de voor hen getroffen regeling. Dat ze daarover onte vreden zijn: soit! maar dat ze daarom maar half werk verrichten is niet goed te praten. Daarmee wordt immers alleen bereikt dat hun medeburgers er de dupe van worden. Hoevelen verlangen er niet naar dat hun pand wordt her steld om daarin hun zaak, kantoor o.i.d. te kunnen hervatten. Hoevelen zijn er niet die zelf onder primitieve omstan digheden hun zaak drijven of hun werk verrichten, doch hun huisgezin niet kunnen laten overkomen, omdat het voor hen beschikbaar gestelde pand niet wordt opgeknapt! Vaklui van Oostburg, laat U van Uw goede kant kennen: doe het U opge dragen werk naar behooren. Laat op U niet van toepassing zijn wat een radio-spreker laatst zoo typisch op merkte: ze staan maar een beetje te staan! Protesteer tegen de regeling in dien ge dit noodig acht, doch laat het werk daaronder niet lijden. V. Groede. Op Donderdag 22 Maart hield de Openbare Lagere School alhier onder overgroote belangstelling haar Ouderavond. Bij de opening werd her dacht het plotseling overlijden v?n den heer A. J. Pauw, in leven Hoofd dezer School. Daarna zongen de kinderen enkele liedjes en droegen gedichtjes voor. In de oudercommissie werden ge kozen A. de Hulster-de Vlieger, A. Leen houts en J. de Smit. In het kader van de actie „Zuid helpt Noord" wordt alhier een wedstrijd ge speeld op le Paaschdag tusschen een Combinatie en een Britsch elftal, waarin 5 profs en een Schotsch internationaal. De combinatie is: J. Vermeulen (d); J. Dierx en A. Brakman (a); J. van Lare, H. Fenijn en J. Neuféglise (m); Iz. Herman, A. Geelhoed, Iz. de Jonge, A. de Baare en J. Fenijn (v) LAATSTE BERICHTEN. De snelheid, waarmede de troepen van Montgommery oprukken, is de laatste 24 uur weer grooter geworden. Volgens gezaghebbende kringen in Londen zou Montgommery reeds vlak bij Miinster staan. Marburg veroverd, daarna is Hodges reeds 10 k m. verder opgerukt en overschreed de Lahn op twee punten. Frankfort practisch ge zuiverd. Volgens de Duitschers gevech ten in Gmünden. De grens van Beieren overschreden. Mannheim feitelijk ge zuiverd. Gdynia en West Danzig ver overd. Csorna, Sarvar en het spoor wegcentrum Raab ingenomen op 20 k.m. van de Oostenrijksche grens. MECEDEELING. In verband met de prijsverlaging van cho colade, Eng. Biscuits en Eng. zeep dienen de detaillisten vóór 31 Maart 1945 aan hun gros siers een opgave te verstrekken van hun voorraad van bovenvermelde artikelen per 26 Mrt. '45. De grossiers moeten de opgaven der detaillisten gespecificeerd op lijsten bij het regeeringsdepot te Hulst indienen vóór 5 April '45. Na controle onzerzijds zal terug betaling van het prijsverschil geschieden aan de detaillisten via de grossiers. Het verstrekken van foutieve opgaven kan met uitsluiting gestraft worden. Opgaven na vermelde data in ons bezit worden voor terugbetaling niet meer in behandeling ge nomen.

De Schakel | 1945 | | pagina 2