Plaatselijk Nieuws Waarschuwing. EVACUATIE. het bijna niet eten kon. En van dat pak kon men ruim twee dagen eten Temeer was het daar zoo welkom omdat men daar met slechte voeding nog h- el hard werken moest. Daarom dank ik U na mens alle gevangenen voor de gaven, die U hetzij in geld of natura aan het Roode Kruis geschonken hebt, die het dan weer aan ons in Haren en Vught kon doorzenden. Ik ben blij, dat ik U iets mocht vertellen van deze tak van arbeid van het Roode Kruis. En ik hoop dat U zult worden of blijven een blijde gever of geefster voor het Roode Kruis. G T. Bruijnzeel. Oostburg. Door de werkgroep al hier is ten aanzien van de bekend making van verkoop van visch, vleesch en groenten ten behoeve van de buiten de kom dezer gemeente wonende inge zetenen voorloopig de volgende regeling getroffen: Met volle medewerking van de be treffende leveranciers en de hoofden der scholen zal de verkoop, welke door middel van omroeping wordt bekend ge maakt, aan de schoolgaande kinderen worden medegedeeld op zoodanige wijze dat vooral de kinderen van buiten Oost- burg wonende ouders een behoorlijke boodschap kunnen thuis brengen. Deze bekendmaking zal telkens zoo spoedig mogelijk geschieden Indien mogelijk zijn de leveranciers bereid een gedeelte van den voorraad voor de buitenmenschen te reserveeren. Op gelijke wijze zal bekend gemaakt worden eventueel te houden lezingen, gezelschapsavonden, e.d. De praktijk zal uitwijzen of deze regeling voldoet. Zaterdag j 1. had alhier een vergade ring plaats van de Bijenvereeniging afd. Oostburg en Omstreken in de zaal van den heer Govaert. De vergadering was druk bezocht. Aanwezig was de heer Ph. de Bruijne te Zuiddorpe, lid van het hoofdbestuur. De rekening sloot met een flink batig saldo. Dhr. Hooihorst, die eenige jaren de vereeniging had verlaten wegens zekere omstandigheden, werd door de vergade ring bij acclamatie herkozen en door het bestuur de voorzittersfunctie toege wezen, welke hij onder dankzegging aanvaarde, lnplaats van de heer P. H. E Modde, die wegens vergevorderde leef tijd als bestuurslid heeft bedankt, werd gekozen dhr. A. H. de Milliano te Waterlandkerkje. De heer De Bruijne heeft nu een uit eenzetting over de suikerlevering en zegt toe in Oostelijk deel de afdeelingen te zullen aansporen om de afd Oostburg en Omstr. zooveel mogelijk te helpen aan bijen, aangezien er hier veel door de oorlogsomstandigheden zijn vePoren gegaan. De vice-voorzitter dankt de dhr de Bruijne voor zijn goede uiteenzetting, wa.irna hij de vergadering, nadat nog een druk gebruik van de ronddraag ge maakt werd, sluit. Bij den secretaris van de afd. West Z.-Vlaanderen van het Roode Kruis te Oostburg zijn de volgende giften inge komen: Opbrengst collecte filmavond Groede f 138.60, idem Sluis f 115.-, giften Roode Kruis-formulieren Breskens f 25,20, Tooneelver OZO opbrengst 2 uiivoeringen alhier f 1308 20 GroedeNieuwvliet. Op Dinsdag 6 Maart 1945 hield de afdeeling Groede en Nieuwvliet van de Vereeniging Volksonder wijs bij den heer P. Beun te Groede haar eerste algemeene vergadering sinds Maart '40. De heer L. Barendse leidde de vergade ring en herdacht in zijn openingswoord de overleden bestuursleden, de H.H. Jac. Frelier en A. Pauw, resp. voorzitter en vice-voor zitter der afdeeling. De vergadering besloot door huisbezoek en een propaganda-avond, die in 't najaar zou worden gehouden, te trachten nieuwe leden te werven. Er waren vier vacatures in het bestuur ontstaan. De drie overige bestuursleden werden herkozen en het bestuur is thans als volgt: A. de Roo, Voorzitter; L. Barendse- vice-voorzitter; Mej. H. B. Wijtenburg, le secr.-penningm.; Abr. Leenhouts, 2e secr.- penningm.; J. Rijckborst, P. de Groote en P. Beun. Groede. Met ingang van 1 April 1945 is de heer A. P. de Roo benoemd tot Hoofd der Openbare Lagere School alhier. De heer de Roo is thans onder wijzer aan genoemde school. Retranchement. Alhier is een Werk groep opgericht, waarvan Ds. Oort voor zitter, de Heer Iz. Leenhouts secretaris en de heer Brakman bestuurslid is. Binnenkort wordt een dorpsvergadering belegd. Het is gebleken dat door de Duitschers patronen voor jachtgeweren in omloop zijn gebracht welke bij het gebruik ge vaarlijk zijn. De patroon is zoodanig samengesteld, dat hij bij het aftrekken in de loop van het geweer ontploft en het wapen daardoor scheurt. Blijkbaar was de bedoeling der Duitschers zoo doende te voorkomen dat de achterge houden jachtpatronen tegen henzelf zouden worden gebruikt. Men zij dus op zijn hoede! Afd. Voorlichting, M G. Sluiskil. Commissie zuivering Polders en Waterschappen. Door den Commissaris der Koningin is ingesteld een commissie voor zuive ring van personeel in dienst van de Polders en Waterschappen in West Zeeuwsch-Vlaanderen. Zij die aanwijzingen kunnen geven betreffende Anti-Nederlandsche houding, samenwerken met den vijand, lidmaat schap N S.B. of een harer nevenorga nisaties, door leden van bovengenoemd personeel, gelieven zich te wenden tot de leden der Commissie: J. Ramondt te Schoondijke. R. Lannoije te Aardenburg. A. P. Kostense, burgem. te Biervliet. Zeer binnenkort hopen wij gegevens te kunnen verstrekken over de evacuatie vergoedingen Door de ongeregelde toe standen zijn deze in verschillende plaat sen nog niet uitgekeerd, doch men mag er op rekenen, dat de zaak op korte termijn in orde komt GEVONDEN VOORWERPEN. Postbureau-Marechaussee Groede. Een jongensfietsje, een kinderbril, een werk- jasje, een heerenportemonnaie, een kinder- portemonnaie. Mededeeling Distributiediensten Z.-VI. Met ingang van 18 Mrt. 1945 zijn alle door den distributiedienst uitgegeven noodrant soenbonnen voedingsmiddelen vervallen. Als rantsoenbonnen voedingsmiddelen wor den in dit verband mede beschouwd de rant soenbonnen toiletzeep, scheerzeep, eenheids- zeep en waschpoeder. Alleen geldig blijven de thans uit te geven rantsoenbonnen met in de ondergrond vermelde letters BNG-'45. Handelaren kunnen bovengenoemde bon nen voor het laatst inleveren in het tijdvak van 19 t.m. 21 Maart 1945. De restantbonnen voor ten hoogste negen rantsoenen, dienen bij de eerstvolgende inlevering bij de ge nummerde bonnen te worden gevoegd. De door de detaillisten ingenomen bonnen D 20 en E 20 Reserve kinderbiscuils en de bonnen D 19 en E 19 Reserve toiletzeep, dienen van 19 t.m. 21 Maart 1945 door de winkeliers op hun inleveringsdag bij den Distributiedienst te worden ingeleverd. Grossiers dienen deze toewijzingen op Donderdag 22 Maart a.s. in te leveren. PREDIKBEURTEN. Zondag 18 Maart 1945. Breskens 10 uur. Ds. van Vliet. Groede 10 uur. Ds. Derksen. Nieuwvliet 14 uur. Ds. Derksen. Oostburg 2 u. Ds. Oort, 3.15 u. Zondagschool Retranchement 11 uur. Ds. Oort. Schoondijke 10.30 uur. Ds. Francke. Ev. Luthersche Gemeente Groede. 10 u. Da. M. P. Stol, 1.30 u. Zondagschool.

De Schakel | 1945 | | pagina 2