Een bijzondere kijk op... poëzieiand Blof gaat maar door ONCELO Wonder LENZEN Jeannettes droom is uitgekomen De sterrenwacht heeft enthousiaste medewerkers De paashaas komt weer naar de Lange Delft WESTKAPPELS DAMESKOOR ZOEKT NIEUWE LEDEN l2bH P>' 1 U heeft een feest, wij maken het spektakulair Vooral uw feesten ©SÜfeSSt! WEEKKRANT VOOR WALCHEREN. VOOR BEZORGKLACHTEN KUNT U BELLEN NAAR: 0118-652700. VOOR TIPS EN LEUKE SUGGESTIES KUNT U BELLEN: 0118 652 713 Babynamen Diaporamaclub bestaat 15 jaar Passieconcert Gratis tennisles voor fifty-fitters NIEUW ADRES EN ANDERE TELEFOONNUMMERS MIDDELBURG - Met Ingang van 26 maart zijn de medewerkers van De Scheldebode werkzaam in het kantoorgebouw van de PZC aan de Oostsouburgseweg 10 in Vlissingen. Het betekent dat onze activiteiten in de Vrijlandstraat in Middelburg vanaf die datum komen te vervallen. De nieuwe locatie, telefoonnumers, fax en e- Vlissingen. mailadressen zijn: adres: De Scheldebode, Oostsouburgseweg 10, 4382 NH Vlissingen of via Postbus 99, 4380 AB Telefoon redactie: Ben Donkers: 484274; fax: 472404. Het e-mailadres: redscheldebode@whz.wege ner.nl Commercieel medewerkster binnendienst Mineke Crucq, telefoon 484316 en fax 484366. Haar e-mailadres: scheldebode@whz. Wegener .nl Acquisiteur Hilke Ouwens: locatie Goes. Dat adres is: Postbus 5, 4460 AA Goes. Telefonisch is zij bereikbaar onder nummer: 0113- 274060 en het faxnummer is 0113-274010. De verhuizing van De Scheldebode heeft ook consequenties voor de aanlevering van advertenties en redactionele berichten. Onze eerstvolgende uitgave is 10 april. Vervolgens komt er elke oneven week een editie bij u in de bus. Vóór de verschijningsdatum zijn de sluitingstijden: advertenties vrijdag voor binnen zijn. moeten 17.00 uur Voor de redactie geldt een afsluittijd van vrijdag 12.00 uur. Mochten er vragen zijn, dan kan altijd met een van de medewerkers contact worden opgenomen. WESTKAPELLE - "Geen dier'ber plek voor ons op aard, geen oord ter wereld ons meer waard, dan waar beschermd door dijk en duin, ons toelacht veld en bos en tuin". De eerste regels van het Zeeuws volkslied en vast openingsnummer van het Westkappels Dameskoor wanneer zij optreden. indrukwekkend Uitvoering Boulevard City Run Tweede keer Trots terzake E '''-O Grill- Restaurant Opening 25 maart Elke maandag: alle pizza's 5,- Elke dinsdag: 2e pizza halve prijs Elke woensdag: bij elke pizza 1 GRATIS Donderdag 28 alle schotels 5,- POëZIELAND Symposium opvang en nazorg bij rampen j Slachtofferhulp en de GGD j Zeeland zorgen voor de organisatie. Beauty en gezondheidsbeurs Cursus de ontembare vrouw GROOTS IN TOP IN heldebode WOENSDAG 20 MAART 2002 Centrum www.degolfbaan.nl Ook geschikt voor kinderen Burg. v. Woelderenlaan 5 Vlissingen Tel.: 0118-418653 Leuk dat artikel over babynamen en nog leuker dat de ambtenaar in Vlissingen zich onze aangifte van 14 januari nog kon herinneren. Onze dochter is inderdaad vernoemd naar het tropisch regenwoud in Peru, haar naam is Manu. Wij zijn in augustus teruggekomen van een tweejarige wereldreis en we zijn thuisgekomen toen ik al ruim 20 weken zwanger was en niemand in Nederland wist ervan. We vonden het dan ook toepasselijk om een naam m.b.t. onze reis uit te zoeken. Aangezien het gebied Manu een onuitwisbare indruk op ons heeft achtergelaten, besloten we om als het een meisje werd haar Manu te noemen. Voor een jongen hadden we ook een toepasselijke naam uit India, waar ons wondertje is ontstaan. Maar die naam houden we nog geheim, want misschien krijgt Manu ooit een broertje en dan willen we die naam misschien alsnog gebruiken. Els, Fred en Manu van Es Domburg VLISSINGEN - Diaporamaclub Zeeland bestaat 15 jaar en viert dit in het Arsenaaltheater op vrijdag 22 maart vanaf 20.00 uur. -Presentatrice Anke Tanihatu, onder andere bekend van Omroep Zeeland, stelt de auteurs van The Best Off aan het publiek voor. Diaporama is een diaserie die ondersteund wordt met muziek en of tekst. In het Arsenaaltheater is er op de jubileumavond een jubileumvoorstelling van te zien. MIDDELBURG - Op 21 maart, de geboortedatum van Bach, verzorgt Bram Beekman een passieconcert op het Rijckereorgel van de Oostkerk in Middelburg, aanvang 20.00 uur. Zondag 24 maart wordt in de St. Jacobskerk in Vlissingen vanaf 15.00 uur een passieconcert verzorgd door vocaal ensemble Vocaviata. Kaartverkoop bij boekhandel De Koperen Tuin in Goes, De Drvkkery en Muziekcentrum in Middelburg en bij boekhandel Bikker en Van der Hoeven in Vlissingen VLISSINGEN - LTC De Schelde gaat voor senioren tennisactiviteiten op touw zetten. Onder de naam Fifty fit kunnen belangstellenden gratis kennis gaan maken met het spelletje. Op 23 april is er een speciale informatieavond vanaf 19.30 uur op het complex aan de Van Woelderenlaan 3. Met de cursus wordt 3 mei gestart. De eerste drie uren mag men daar zelfs geheel gratis aan meedoen. Inlichtingen via telefoon 412972 of er kan contact worden opgenomen met Stanny Pongajow, telefoon 06- 27320820 of Leo Matteman, telefoon 465368. Scheldebode verhuist 'Zing met ons mee' Pront in Walcherse klederdracht gestoken vertolken de dames hun gevarieerd repertoire en oogstten daarmee veel succes in binnen- en buitenland, op de televisie, bij officiële bijeenkomsten, feesten en evenementen, maar: "Tot voor tien jaar hadden we nog 50 leden", weet voorzitter Loes Roelse, "Nu bestaat het dameskoor uit 28 leden en zijn we naarstig op zoek naar jongere, en nieuwe leden." Het Westkappels Dameskoor werd in 1920 opgericht en bestaat nu 82 jaar. In die periode heeft het koor ontelbare optredens verzorgd, niet alleen op Westkapelle of Middelburg, maar door heel Nederland en ook in het buitenland. Hun repertoire loopt uiteen van populair, Dancing Queen van Abba, tot een klassiek genre wat in een kerk vertolkt kan worden. "En we treden altijd op in klederdracht", zegt Jozien Slabber, die penningmeester is, "Om in het koor te komen is dat absoluut geen bezwaar. Mensen zeggen we eens 'ik zou er wel in willen, maar ik heb geen klederdracht'. Daarvoor hebben wij de kledingcommissie bij het koor en die zorgen er voor dat iedereen er piekfijn uitziet. Het is en blijft altijd een mooi gezicht: dertig vrouwen in klederdracht die bovendien nog mooi kunnen zingen." In 1946 gingen leden van het Westkappels dameskoor het land in om voor de wederopbouw te collecteren. Het koor zong diverse keren voor het Koninklijk Huis, Hare Majesteit de Koningin, voor ministers, bij de uitreiking van de Four Freedoms Awards; "We hebben opgetreden met Marie- Cecile Moerdijk, Louis van Dijk, Pim Jacobs, Pieter van Volienhoven", aldus Loes Roelse, "Het is een gezelligheidskoor, zeker als je graag zingt. Het repeteren voor de optredens is altijd leuk en ontspannend. En bij het optreden zelf, die opening met het Zeeuws Volkslied en allemaal in klederdracht, dat is zeer indrukwekkend." De vaste repeteeravond is woensdagavond van 20.00 tot 22.00 uur in verenigingsgebouw Westkapelle Herrijst. Daar wordt vrijdag 22 en zaterdag 23 maart een concert door het Westkappels Dameskoor gegeven onder leiding van Léon Bours, pianobegeleidng Marcela Simons, accordeon Corry Janse en Jozien Slabber, doedelzak Leen Jobse, presentatie Ans Dingemanse, en met medewerking van P. van Rooijen en P. van Rooijen. Na het muzikale gedeelte is het tijd voor de lach en wordt door de toneelgroep, bestaande uit eigen leden, in Westkappels dialect het toneelsteek 'Minnespel de Maagden', een plattelandskomedie in drie bedrijven, opgevoerd. Voor plaatsbewijzen voor de uitvoeringen van vrijdag en Drankloos kon hij niet zijn, dakloos wel. Maar om te leven zonder wat hij noemde, zijn vriend, de fles, dat deed teveel pijn. Hij vond de fles wel een goeie vriend, die hield 'm tenminste gezelschap. Vol vond hij zijn vriend het leukst, half leeg begon hij te vervelen. Maar tegen de tijd dat ie leeg was, dan hadden ze altijd ruzie. Maar zijn vriend, die maakte het altijd weer goed, ze hadden dan een goed gesprek, gewoon van man tot fles. Op een dag nam de fles wat vrienden mee, VLISSINGEN - „Het bijzondere aan deze foto is dat de twee palen voor de Vlissingse boulevard, door de kunstenaar destijds Eruption genoemd, zich eens van een andere kant laten zien", zo schrijft F. de Smit uit Vlissingen. Heeft u ook 'een bijzondere kijk...', FOTO: F. DE SMIT stuur deze naar de redactie. Ons nieuw adres: redactie De Scheldebode, Postbus 99, 4380 AB Vlissingen. VLISSINGEN - Zaterdag 23 maart om 15.30 uur wordt voor de dertiende keer de Frapo's Boulevard City Run gehouden. Een wedstrijd- en prestatieloop over 20 kilometer via een autovrije Vlissingse Boulevard, onder langs de Walcherse duinen richting Groot Valkenisse naar het keerpunt op het terrein van camping Valkenisse. Gelijktijdig met de Frapo's Boulevard City Run gaan de wedstrijd- en prestatielopers van start voor de 10 kilometer Raborun en Lips Businessrun. Direct na de start van de wedstrijd- en prestatielopers is er in het afwachtingsprogramma de Arsenaal Scholierenrun voor jongeren van 9 t/m 12 jaar over 1500 meter. Start en finish zijn gelegen nabij café Frapo's op het Bellamypark te Vlissingen. Kleed- en douchegelegenheid zijn aanwezig. De organisatie is in handen van atletiekvereniging Dynamica. Wedstrijd- en prestatielopers kunnen nog tot en met donderdagavond 21 maart voorinschrijven via internet: www.dynamica-sport.nl. Het blijft uiteraard mogelijk om in te schrijven bij het secretariaat op de dag zelf. VLISSINGEN - Blof gaat maar door. De Zeeuwse band geniet een mateloze populariteit. Concerten zijn binnen de kortste keren totaal uitverkocht. Vandaar dat er regelmatig extra optredens worden ingelast. Maar ook dan is het., wie het eerst komt, het eerst maalt. Op 11 mei staat de band in Ahoy. Dat is voor de tweede keer. Omdat de zaal al lang is uitverkocht, wordt vrijdag 10 mei een extra optreden verzorgd. One Only Productions en Yorin FM zorgen voor de organisatie. De voorverkoop gaat via Ticketservice. Begin dit jaar verscheen het nieuwe album Blauwe Ruis. Op de eerste releasedag meteen goud en inmiddels op nummer 1 van de albumlijst. Blof is er trots op. „We sluiten iets af en beginnen met iets nieuws". Daarom wordt zaterdag 11 mei een bijzondere dag. Blof speelde al eerder voor een uitverkocht Ahoy. Ter nagedachtenis van het overlijden van drummer Chris Gótte, werd in juni Oog in oog-live in Ahoy uitgebracht. De gehele cd- opbrengst ging naar War Child. Blof is terug, en hoe! De laatste nieuwtjes zijn te lezen op www.blof.nl Daarop staat ook een en ander van het Blof-boek, dat trouwens in de grotere boekwinkels van Nederland te koop is. Er staat bladmuziek in van 24 nummers, korte verhalen en anekdotes. De foto's zijn gemaakt door Stefan Schipper. Turfkaai 3 Middelburg Tel 681103 I zaterdag, of voor meer informatie over het lidmaatschap van het Westkappels Dameskoon Irma Steketee telefoon 0118 - 582573 of Loes Roelse telefoon 0118 - 571270. het bleken de kurken te zijn. Hij had opeens massa's nieuwe vrienden, en ze brachten nog procenten mee ook. Precies wat hij nodig had, kwam 'm laatst nog tegen. Tegenwoordig schroeft hij het dak van zijn vriend. Procentgewijs was dat ook nodig. Want hij ontdekte dat zijn lever een verhouding had, met zijn vriend de fles. Willem Streep Middelburg. Ik loop in een donker bos, verschrikt sta ik stil wanneer een oneindig aantal lichtdeeltjes naar beneden regent. Het lijkt een douche die onophoudelijk sproeit, wanneer je met water knoeit. Het herinnert mij aan de manier waarop de zon soms door het wolkendek schijnt, in dikke cilinders van gele stralen. En dan plots weer verdwijnt. Dit machtige wonder in de natuur maakt mij doodstil. Jacoba Koole. MIDDELBURG - In de Stadsschouwburg wordt 5 april een symposium gehouden over opvang en nazorg bij rampen in Zeeland'. Om 12.30 uur worden de genodigden verwacht, GOES - Van 12 tot en met 14 april wordt in Goes de Beauty- en Gezondheidsbeurs gehouden, j Daar staat ook Sylvia Gabrielse met haar stoelmassage. Zij brengt deze Oosterse massagetechniek in een speciaal ontworpen stoel. MIDDELBURG - Op woensdagavond 20 maart start in Pakhuis 22 de cursus 'de ontembare vrouw' naar het gelijknamige boek van Clarissa Pinkola Estes. Aan de hand van sprookjes maken vrouwen met elkaar een zeer persoonlijke reis die hen brengt aan de hand van hun intuïtieve vermogen naar nog niet ontdekte gebieden, naar hun persoonlijke krachtbron van waaruit het leven nieuwe vormen kan vinden. Info: Corrie Kooke 0118-634933 of 06 12882173. I advertentie) ContactLensCentrum 0118 - 6253 10 nieuwe burg 9 middelburg

Scheldebode | 2002 | | pagina 1