varia JËÊÊL Sponsor voor zaalvoetballers Zeeuwse Komedie stoeit Kat Lucky is een heer op leeftijd Puzzel mee en win Marco Adriaanse voltooit trilogie Rondje Walcheren Slank '82 bestaat 20 jaar Paasactie voor straatkinderen r Open les Bio-yoga Archeologische hoogtepunten Landmacht present in Middelburg Een ton voor water Jantje*'Beton Spullenmarkt Allijn 0 van stichting roemenië-hulp midden-zeeland A S N A G N O F R A N K G E T T S 1 G O R D D T N E G E N E H S 1 N 1 F 1 R L R R A A B K R E M L S L A E L A A Y O R B A T E D B S E T K T R R R E 1 N V T U T N O O A T O K A O T E E T O L A S K N L R S H O F N P F T S E R S E D C V F A S 1 1 R E T E S U A F 1 F U E E D 1 F T T H W O K 1 R O E N L E E D N O R S L B N E R E J N A B A P T O B R A T IJ M 1 O O H P Cursus Cursus omgaan met geweld Vegetarische kookcursus Arie Luijerink verzorgt reikï- cursus Vakantie-cursus Duits Pastel tekenen Italiaans en Zeeuws licht WOENSDAG 6 MAART 2002 VLISSINGEN - Op donderdagavond 14 maart is er een open les Bio-yoga in de Meyboom te Vlissingen. Bio-yoga is een afwisseling van meditatieve oefeningen (aarden, stil staan bij jezelf, zen-meditatie), actieve oefeningen en oefeningen gericht op zelfvertrouwen ontwikkelen, grens zoeken en omgaan met je energie. Tijdens de avond wordt er voorlichting en informatie gegeven over deze vorm van yoga en is er ruimte om vragen te stellen. Ook worden er oefeningen gedaan. De toegang is vrij. Aanmelden vooraf op 0118-467542. Uitgebreidere info: www.demeyboom.nl MIDDELBURG - Wat zijn de archeologische hoogtepunten van de laatste twee jaren in Zeeland? Die vraag wordt beantwoord op wijdag 8 maart als door de Archeologische Werkgemeenschap een lezing wordt gehouden op het adres Armeniaans Schuitvlot 1 in Middelburg. Ter sprake komen vondsten van resten van een huis onder de ringwal in Domburg, opgravingen in de Dwarskaai in Middelburg en resten van de Zuiddampoort: grafstenen uit de kerk van Amemuiden, het Lampsinshuis in Vlissingen en vondsten in Saeftinghe en Vrouwenpolder. De lezing, die verzorgd wordt drs. H. Jongepier, assistent provinciaal archeoloog, wordt met dia's geïllustreerd. MIDDELBURG - Op de Middelburgse Markt wordt zaterdag 16 maart een presentatie verzorgd van de instroomopleiding OJKL van de Koninklijke Landmacht die bij het ROC Zeeland in Middelburg wordt gegeven. OJKL staat voor Oriëntatie Jaar Koninklijke Landmacht. Een tamelijk nieuwe opleiding voor leerlingen die ambities hebben in de krijgsmacht, maar gezien hun leeftijd er nog niet voor in aanmerking komen. De manifestatie duurt van 10.00 tot 16.00 uur. VLISSINGEN - 'Haal Bangladesh de klas in' en 'een ton voor water' zijn projecten in Het Palet. Samen met het COS, de Novib en Spel aan Huis wordt de actie voor jeugdige bezoekers van de instuif op woensdagmiddag gehouden. Doel is kinderen kennis te laten maken met levensomstandigheden van leeftijdsgenootjes in straatarme Bangladesh. In Het Palet wordt door scouting een replica van een klaslokaal, zoals gebruikelijk in Bangladesh, opgebouwd. Ook is er een fototentoonstelling ingericht. Het programma is eind vorige maand gestart, vandaag (6 maart) wordt er een en ander over het in nood verkerende land verteld. Op 13 maart komt een ontwikkelingswerker praten en 20 maart staat in het teken van water en milieu. Kinderen van 6 tot 8 jaar kunnen er van 13.30 tot 14.30 uur terecht en jongeren van 8 tot 12 van 14.45 tot 15.45 uur. Kosten 50 eurocent. Bezoekers kunnen een eigen bijdrage geven. Laat kinderen spelen! Als kinderen samen spelen leren ze samenleven. Denk samen met uw kinderen na over waar en hoe zij kunnen spelen. Vraag het gratis SpelenSpel aan bij Jantje Beton! VLISSINGEN - Zaalvoetbalvereniging VZV/Hydrofa heeft een nieuwe sponsor. De vier teams zijn door Hydrofa, Technical Repairs Service-supplies Vlissingen in het nieuw gestoken. De zaalvoetballers met hun nieuwe outfit. 'fjet eerste en derde zijn momenteel koploper in de competitie, het eerste haalde de halfe finale in de bekercompetitie. Op de foto het eerste team. JFS Horizontaal 1. Handschrift; 8. gecondenseerde waterdamp; 11. papegaai; 12. steen; 13. bloem; 14. klaar; 16. zero; 18. straatsteen; 19. voorzetsel; 20. boom; 22. vruchtennat; 24. kooppoging; 25. afrastering; 26. bijb. naam; 28. uniform; 30. bezoldiging; 31. clown; 33. windvlaag; 34. uitbouw; 36. borstelig; 37. bijbelse naam; 38. Italiaanse componist'; 40. zwaardwalvis; 42. vierhandig zoogdier; 45. denkbeeld; 46. reisdeken; 48. rijstgerecht; 50. momeht; 51. bijb. niguur; 52. bedrog; 54. muurholte; 55. slee; 56. ijzeren mondstuk; 58. einder; 60. familielid; 61. grondstof voor bier; 62. droog; 64. kloosterlinge; 66. kleur; 67. het toegeven iets gedaan te hebben. Vertikaal 1. Met een zeis afsnijden; 2. voorzetsel; 3. grafvaas; 4. jus; 5. rooms-katholiek; 6. Europeaan; 7. onmeetbaar getal; 8. gezet; 9. spil; 10. iemand die wraak neemt; 13. deelgenoot; 15. hevig; 17. stuk hout; 18. dierengeluid; 19. plavuis; 21. kleine metalen staaf;.23. open wandelgang in een tuin; 24. soort stof; 25. deel van een schoen; 27. grond; 29. thans; 30. gewas; 32. haaruitval; 34. tijdperk; 35. scheepsexploitant38. levenskrachtig; 39. opstootje; 41. dwarsmast; 43. Griekse bosgod; 44. lokspijs voor vissen; 46. hoofddeksel; 47. deel van een schip; 49. beteuterd; 51. deel van de mond; 53. glas bier; 56. halsbont; 57. waagstuk; 59. afgemat; 61. hectoliter; 62. lidwoord; 63. muzieknoot; 65. de onbekende. De letters uit de vakjes 67-35-14-4 8-8-4-51-55-64-30 en 18-32-4 0-34-58-22- 24-27-54-47 vormen twee sleutelwoorden mm MIDDELBURG - In het dierenasiel Middelburg 'woont' Lucky. Een 'heer op leeftijd' met een eigenzinnig karakter. Maaltijden dienen op tijd geserveerd te worden, hij heeft liever geen kinderen in de büurt, maar met andere katten, en waarschijnlijk honden, kan hij het wel vinden. Verder wenst hij naar buiten te foto: Lucky kunnen. Over het algemeen gedraagt Lucky zich rustig, zolang u niet op zoek bent naar een schootkat, zult u het goed met hem kunnen vinden. Lucky is te zien in het dierenasiel aan de Oostperkweg 9, geopend van maandag tot en met vrijdag van 13.00 tot 16.00 uur. Ook te zien op www.dierenasiels.com VLISSINGEN - Slank '82 bestaat 20 jaar. Het betekent dat er met de adviezen en cursussen van dit deskundig bureau succesvol kan worden afgevallen. Er zijn wekelijks clubbijeenkomsten waarin voedingsadviezen worden gegeven. Ervaren begeleidsters zorgen voor het opbouwen van een nieuw en vooral gezond eetpatroon. In plaats van dure pillen of onsmakelijke shakes, kan er gewoon met de pot worden meegegeten. Er wordt, om het aantal calorieën bij te houden, een puntensysteem gehanteerd. De puntenlijst vermeldt praktisch alles wat gegeten kan worden. Belangstellenden kunnen geheel vrijblijvend een keer een bijeenkomst meemaken. Het jubileum wordt deze maand gevierd met een aardige attentie. Nieuwe bezoekers betalen het inschrijfgeld van 20 jaar geleden, dat was toen 4.50 euro. Meer inlichtingen bij Agnes Sukel, telefoon 629367. VLISSINGEN - Na maanden intensief repeteren gaat in het theater Vestzak99 in Vlissingen de nieuwste productie van de Zeeuwse Komedie Vuur in de Sneeuw van Sam Shepard in première. Dat gebeurt zaterdag 9 maart om 20.15 uur. Deze theaterproductie is geregisseerd door Marijke Reuser uit Zierikzee. "Vuur in de Sneeuw" gaat over twee families, die elkaar nauwelijks kennen. Het enige wat hen bindt is het feit dat zoon Jake, van de ene familie (nakomelingen van Ierse emigranten) getrouwd is met dochter Bess, van de andere boerenfamilie. Ze hebben elkaar wel op de bruiloft ontmoet, maar kunnen zich dat nauwelijks herinneren. Het stuk begint met vrouwenmishandeling, maar daar gaat het niet over. Zoals in Griekse tragedies, gaal het over familie, het gevoel van het noodlot, bloedbanden, mensen die aan elkaar vastzitten. De spelers zijn Sjors Postelmans, Diederik Veerman (beide gastrollen), Jolanda Kasse, Ruben Goedhart, Reina de Groot, Anneke van Jaarsveld, Bob Goedhart en Liesbeth Peters. De-voorstellingsdata zijn: 9, 16, 23 en 30 maart om 20.15 uur; 24 maart om 15.00 uur: 6, 12, 13 en 27 april 20.15 uur en 21 april om 15.00 uur. Kaarten kosten 7 euro: Reserveringen/kaartverkoop: uitsluitend bij "UIT-IN- VLISSINGEN", tel. 0118-416662, bij ANWB/VVV, Oude Markt 3. Vlissingen en boekhandel De Drvkkery, Markt 51, Middelburg. MIDDELBURG - Vorige maand is voor de achtste keer gestreden om de felbegeerde VZK wisseltrofee. Het thema dit keer: maak een dessert van honing van Imkerij Poppendamme en zachte geitenkaas. Leden van de Vereniging van Zeeuwse Koks konden hun gerecht inleveren bij restaurant de Goese Golf. De jury bestond uit Anthonio Guarde de Beus van restaurant de Heeren van Sint lan, Marchel Schouwenaar van Chez Kees en Cees Roelse van Imkerij Poppendamme. Het werd proeven en. discussiëren, Marco Adriaanse van restaurant de Kameel uit Middelburg kwam als winnaar uit de bus. Wil Oudshoorn van restaurant Steakhouse De Lachende Koe te Goes werd tweede en derde werd Corjan Hoogerheide van restaurant de Peperboom uit Veere. Voor Marco was het de derde keer op rij dat hij de beker mee naar huis VLISSINGEN - Bij 't Expierement kan iedereen (behalve handelaren) een keer per maand op zaterdag een tafel huren en zijn. of haar handelswaar verkopen. Dat kan huisraad zijn, speelgoed, gebruiksartikelen, kleding, boeken maar bijvoorbeeld ook, zelfgebakken koek, kaarten, sieraden, stekjes of wat je verder nog kunt bedenken. Een tafel van 2.00 meter breed kost binnen 5 euro en buiten 7 euro. De markt begint om 09.00 uur en duurt tot 13.00 uur. Het inrichten van de tafels kan vanaf 08.00 uur. De eerste markt is op zaterdag 9 maart. Daarna volgen markten op 20 april, 18 mei, 15 juni en 29 juni. Wie belangstelling heeft of zich aan wil melden kan bellen met telefoonnr. 0118-412302. Allijn is een stichting in Vlissingen die het contact wil leggen tussen mensen van alle streken, kleuren en geloven en die ruimte en welvaart wil delen. Allijn heeft twee vestigingen: "De omgedraaide steen" - Singel 270 en 't Expierement" - Bonedijkestraat/hoek Min. Lelystraat 7. Er zijn al: 3 eetgroepen, ouder en kindcafé, kledingbeurs, spullenmarkt, activiteiten voor kinderen, koffie voor buurtbewoners, coaching, maatschappelijk werk, klaverjasgroep en sjoelen. Ook u kunt daar iets komen doen of delen. 't Expierement - hoek Bonedijkestraat/Min. Lelystraat - Vlissingen ,«aa. ,„n at Po«tKK 85233. 3506 AE utrecht. SOS-K i i wlerr lorjH'ii ...want ietier kind veitlient een tlmis... SOS-Kinderdorpen geeft wees kinderen en verlaten kinderen een nieuwe moeder, een huis, broertjes en zusjes en een opleiding. Overal ter wereld. Steunt u ons werk als Huisvriend voor €5 f 11,-) per maand? Bel (020) 408 01 90 voor meer informatie! SOS-Kinderdorpen Want iedet kind verdient een thi www.soskinderdorpen.nl GIRO 2280 mocht nemen en dus beslag legde op de wisselbeker die hij nu mag houden. Informatie over de Vereniging van Zeeuwse Koks die als doel heeft 'het bevorderen van de kookkunst van haar leden door het uitwisselen van kennis en ervaring'. Secretariaat VZK Eigenhaardstraat 43, Middelburg telefoon 629028. MIDDELBURG - in meer dan 25 winkels op Walcheren en Zuid- Beveland staan blauwe en groene collectebussen. Hierin kunnen klantei\ vrijwillig een gift stoppen voor het project straatkinderen in Boekarest. Deze bussen staan er 40 dagen lang tot Pasen. Van oudsher wordt de 40-dagen periode ook wel lijdenstijd of vasten genoemd. In de kerken wordt hieraan aandacht besteed. Maar er zijn ook mensen, die niet kerkelijk gebonden zijn, een tijd van vasten in hun leven inruimen. Een tijd van soberheid en bezinning, een tijd van extra aandacht voor elkaar en het lijden in de wereld. Stichting Roemenië-hulp Midden- Zeeland houdt juist daarom een paasaktie van 40 dagen, een collectebussenactie voor het lijden in de wereld, in dit geval voor de straatkinderen in Boekarest. Vasten en geven wordt in een adem genoemd. Geven is echter meer dap iets afstaan van de overvloed die we met z'n allen hebben, je inzetten, jezelf aan anderen geven, is minstens zo belangrijk. Binnenkort wil de stichting Roemenië-hulp Midden- Zeeland meer informatie over straatkinderen verstrekken. Reumapatiènten moeten met veel dingen stoppen. Soms zelfs met hun «eek. Omdat hun gewrichten niet meer witten. Reuma kan iedereen treffen, op elke leeftijd. GEEF TEGEN REUMA. GIRO 324 Nationii.il Reumafonds In deze mengelmoes van letters zijn onderstaande woorden verstopt. Ze zijn te lezen van links naar rechts, van. rechts naar links, van boven naar beneden of omgekeerd of schuin. Enkele letters worden dubbel gebruikt. Streep alle woorden door. De resterende letters vormen dan regel voor regel van boven naar beneden gelezen de oplossing van deze puzzel. Banjeren Merkbaar Sergeant Boerenkiel Nederland Skiffeuse Braaf Olifant Spontaan Drogist Ongans Steriet Feest Panterkat Tarbot Finishen Profvoetbal Uitstraling Frank Reiskoets Verdi Hooimijt Rommel Visie Hudson Rondeel Vorstin Kornoelje Royaal Wacht Lorre MIDDEUhjrg -jDouderdag 7 maart staop het adres Rotterdamsekaai l een tien weken durende cursus waarin wordt geleerd hoe met geweld moet worden omgegaan, hoe geweld herkend wordt en hoe het voorkomen kan worden. Er is zowel een mentaal als technisch gedeelte. Er wordt gelet op houding en stemgebruik. Elke les wordt afgesloten met een ontspanningsoefening. Inlichtingen bij Margot Gordeau, telefoon 06-18251338. MIDDELBURG - MicMec Walcheren houdt een cursus vegetarisch koken waarbij deelnemers leren hoe eigentijdse menu's samengesteld worden die dier en milieuvriendelijk zijn, gezond en lekker en bovendien snel klaar. Rania van Zielst-Tcheitrikov verzorgt de cursus op de dinsdagen 19 en 26 maart; 2. 9, 16 en 23 april telkens van 15.00 tot 17.00 uur. De lessen worden gegeven in het MilieuEducatieCentrum aan de Korenbloemlaan 5 Vlissingen (de eerste les) en daarna in het kooklokaal van Nehalennia aan de Kruisweg Middelburg. Opgeven kan via telefoon 633419. GOES - Auteur van een viertal boeken over reiki Arie Luijerink J komt 19 en 20 maart naar Goes om er een cursus over deze geneeswijze te geven. Reiki is een mogelijkheid om genezende energie te ontvangen en déze via handen weer door te geven -aan anderen. Volgens ontdekker dr. Mikao Usui uit japitn heeft iedereen dat in de eerste levensjaren in zich. Hij ontwikkelde een cursus om de 'lijnen' naar deze levensenergie weer te kunnen openen. Belangstellenden kunnen zich melden via telefoon 0113- 212720. MIDDELBURG - Maandag 11 maart begint de vakantiecursus Duits van de Zeeuwse Volksuniversiteit. Er zijn acht avonden van twee uur, telkens vanaf 19.30 uur op het adres Spanjaardstraat 51. Dinsdag 12 maart is er een lezing over viool bouwen, aanvang 19.30 uur. Ingegaan wordt op het ontstaan van de viool, het ontwerp van de vioolfamilie, constructie en bouw van strijkinstrumenten en de materialen die gebruikt worden. MIDDELBURG - De Zeeuwse Volksuniversiteit start op donderdag 7 maart in Middelburg nogmaals met een korte cursus pastel tekenen Tijdens de cursus worden verschillende technieken geleerd, onder andere schetsen, werken op licht en gekleurd papier, arceren en doezelen. De cursus wordt gegeven op 7, 14 en 21 maart, 11 en 18 april, telkens van 10.00-11.30 uur. Cursusplaats is het ZVU-bureau, Spanjaardstraat 51 te Middelburg. Voor meer inlichtingen over cursusprijs e.d. en voor inschrijving: ZVU- bureau te Middelburg, telefoon 634800. MIDDELBURG - De Zeeuwse Volksuniversiteit heeft een cursus Italiaans op reis op het programma staan. Start 19 maart in het ZVU-gebouw. De 'voorbeschouwing bij Leonce en Lena' is 19 maart vanaf 19.00 uur in de Stadsschouwburg en de lezing 'Het Zeeuws Licht' over de Zeeuwse schilderkunst, wordt gehouden op 20 maart (19.30 uur) in het ZVU-gehouw.

Scheldebode | 2002 | | pagina 4