Scheldebode uit Kartcompetitie op de helft erns Verdomde Lowietje Theater programma Culturele Agenda Ernst van der Pasch met Schuren in Middelburg Robin Hood van Algerije in.De Parel van Domburg DE LAMMERENBURCHT Eén dag studeren en uitvoeren Rastypische eigenschappen Wat moet ik daar nu mee? Politiek Muziek wammm Vereniging A Toneel Erop uit Muziek CDA-bijeenkomst in Arion Hotel Koor- en Samenzang 'Buurtcentrum Pallet" DANSCURSUS BEGINNERS DANSCURSUS VOOR DE JEUGD Sr Tel-0118638345 Hum pfiS DERDE KEER SCRATCH MESSIAH Programma buurthuis Aldegonde BINGO DANSAVOND Vrijwilligers/-sters gevraagd voor de bingo en achter de bar YV u i, KlföKEmtuMEfli GEHOORZAME im Tel. 0113229477 Vrouwen van Eer Voorlezen in de bibliotheek Open dag Pakhuis 22 Presentatie Pushing Da Envelope Concert in De Opera WOENSDAC 20 FEBRUARI 2002 VIJSSINGEN - Donderdag 21 februari is er in het Arion hotel aan de Boulevard te Vlissingen een openbare bijeenkomst van het CDA-Vlissingen in het kader van de gemeenteraadsverkiezingen van 6 maart. De bijeenkomst wordt voorafgegaan door een niet openbare ledenvergadering. Het programma, waarvoor Tweede Kamerlid van het CDA Siem Buijs is uitgenodigd als spreker, begint om 20.00 uur. Deze avond stellen de eerste zes kandidaten van de Vlissingse lijst zich aan het publiek voor en in het kort wordt een item uit het verkiezingsprogramma toegelicht. Achtereenvolgens zijn dit: Marin de Zwarte: (eigen) Verantwoordelijkheid; Marianne Kloosterboer: Onderwijs; Mark Geilenkirchen: Economie; Rijnco-Jan Suurmond: Infrastructuur; Conny Seijbel: Communicatie; Leny Poppe- de Looff: Veiligheid. Siem Buijs behandelt: adequate (ziekenhuis)zorg in relatie tot géén wachtlijsten en goede bereikbaarheid en veiligheid op en rondom de Westerschelde. ARNEMUIDEN - Op zaterdag 23 februari is er in de Nederlands Hervormde Kerk van Arnemuiden een Koor- en Samenzangavond.Aanvang: 19.30 uur. Medewerking verlenen: Jeugdkoor 'Jubilate' Arnemuiden, Jeugdkoor 'Jong Zanglust' Nieuwdorp, Gemengd koor 'De Lofstem' Arnemuiden en Gemengd koor 'Deo Juvante' Kruiningen. De netto-opbrengst is bestemd voor: 'Kinderevangelisatie', onderdeel van het Deputaatschap 'Evangelisatie' van de Gereformeerde Gemeenten, met name voor het boekje met de Jozefgeschiedenis in Turks en Arabisch. In dit Boekje wordt de geschiedenis van Jozef verteld, zoals die beschreven is door Mozes in het bijbelboek Genesis. De vertellingen zijn overgenomen uit 'de Bijbelse vertellingen voor jonge kinderen' van H. van Dam. De schrijver heeft de vertellingen enigszins aangepast aan het doel van dit boekje. Het boekje bevat ook de tekst van de jozefgeschiedenis uit de Bijbel zelf. De organisatie van deze avond gaat uit van Ring Zeeland van zangverenigingen van de Gereformeerde Gemeenten. advertenties organiseert een: (leeftijd 9-14 jaar) De cursussen starten op 11 maart te Vlissingen Inlichtingen: Jryof 06-53869586 MIDDELBURG - De Zeeuwse bedrijven kartcompetitie is na de tiende wedstrijd al weer op de helft van het raceseizoen aangekomen. Hoondert s' Heerenhoek deed goede zaken voor het klassement door de tiende wedstrijd te winnen en zo op gelijke hoogte in het klassement te komen met Willem van Staveren Automobielen. Beide teams hebben 140 punten, maar doordat Van Staveren meer overwinningen achter hun naam heeft, blijven zij nummer één. Zo goed als het met Hoondert ging zo slecht verliep de wedstrijd voor Van Staveren. Hoondert die na de loting vanaf de eerste plaats mocht vertrekken, reed meteen bij de rest van het veld weg. Achter hen hadden de teams het behoorlijk met elkaar aan de stok. Pannenkoekhuisje Dishoek begon aan een opmars: eerst was het Colombus/Hans Verkerk die door hen werd ingehaald en vervolgens moest ook Technomarine technologies er aan geloven. Willem van Staveren Automobielen streed voor wat het waard was, maar kon niet voorkomen dat zij zelf werden ingehaald door Ponzerally, het nieuwe team uit Alblasserdam. Hieraan vooraf ging een mooi duel tussen beide teams. Van Gilst Kevers TI ogeweg racing wist tot aan de eerste wissels zijn tweede plaats vast te houden, maar viel daarna terug naar het achterveld om daar vervolgens niet w meer weg te komen. Van Staveren deed een extra kartwissel in de hoop dat zij daarmee beter voor de dag zouden komen, maar dit leverde niet het gewenste resultaat, wat inhield dat ook zij terugzakte richting achterveld. Hoondert wist vrij simpel naar de overwinning te rijden. Zij waren geen moment in hun positie bedreigd. Pannenkoekhuisje Dishoek en Ponzerally waren gedurende de wedstrijd regelmatig met elkaar in duel om de tweede plaats die uiteindelijk werd beslist in het voordeel van Pannenkoekhuis. Ponzerally deed het wederom uitstekend en nu werd het beloond met de derde plaats. Technomarine wist in de slotfase nog op een mooie manier Van Staveren in te halen om zo de vierde plaats van hen over te nemen.Van Gilst Kevers/Hogeweg racing reed in Ponzerally uit Alblasserdam; 4. Technomarine technologies; 5. Willem van Staveren Automobielen; 6. Van Gilst Kevers/Hogeweg racing; 7. Colombus/Hans Verkerk Keukens. Algemeen klassement: 1. Willem van Staveren het laatste half uur erg hard maar meer dan de zesde plaats zat er voor hen niet in. Colomhus/Verkerk kon geen vuist maken en zij belandde op de laatste plaats. Uitslag race 10: 1. Hoondert s' Heerenhoek; 2. Pannenkoekhuisje Dishoek; 3. Automobielen 140 punten; 2. Hoondert s' Heerenhoek 140; 3. Pannenkoekhuisje Dishoek 136; 4. Technomarine technologies 110; 5. Van Gilst Kevers/Hogeweg racing 82; 6. Colombus/Hans Verkerk Keukens 68; 7. Ponzerally Alblasserdam 44 punten. r 8 I Ht'lli va* 8 H MIDDELBURG - Ernst van der Pasch brengt woensdag 27 februari in de Stadsschouwburg zijn voorstelling Schuren. Aanvang 20.00 uur. In januari in het Oude Raadhuis van Hoofddorp in première gegaan met daarna lovende kritieken in dagbladen. Schuren is een verhaal over reiziger Ernst. Of eigenlijk de twee reizigers Ernst: de een is altijd op reis, de hele wereld over. De Ernst van der Pasch. ander is een boeddhistisch fietsenmaker. Van der Pasch, geboren Eindhovenaar, is een intelligent tekstschrijver, romanticus met aandacht voor de harmonie in taal en muziek. Hij is een vaardig pianist en een zanger met een diepere en warmere klank dan je bij zijn leeftijd (geboren 31 mei 1974) zou verwachten. VLISSINGEN - De stichting Scratch Messiah Zeeland houdt zaterdag 23 februari voor de derde keer een scratchdag in de St. Jacobskerk in Vlissingen. Het succes van de eerste twee keren geeft voldoende aanleiding om er een derde editie van te maken. In één dag wordt de Messiah van G. F. Handel ingestudeerd en diezelfde avond nog uitgevoerd. Het is opnieuw niet zo maar een uitvoering. Er komen 250 zangers en zangeressen bij elkaar om met een orkest van vijftig man, allen op vrijwillige basis, te studeren. Scratch is vrij vertaald: beginnen vanaf het nulpunt, ook al is dat niet helemaal waar: de zangers en instrumentalisten krijgen de muziek een aantal weken van tevoren thuis. Maar scratch wil ook zeggen: nog nooit eerder met elkaar gerepeteerd en nog nooit samen het orkestleden geoefend. De leiding is opnieuw in handen van dirigent Jules van Hessen. Hij heeft tien jaar lang de Scratch Messiah Leiden gedirigeerd. Het programma van 23 februari: 09.00 uur inchecken in de kerk; 09.30 uur repetitie; 12.30 tot 13.30 uur lunch (zelf meenemen), koffie en thee zijn in de kerk verkrijgbaar; 13.30 uur repeteren; 17.30 uur koud buffet in het Arion Hotel aan de Boulevard en 19.30 uur uitvoering met na afloop nog even napraten. MIDELBURG - Wegens groot succes en op uitnodiging van de Stadsschouwburg te Middelburg wordt op zondag 24 februari nog éénmaal 'Een dag uit de door van verdomde Lowietje' te zien. Deze productie, geschreven door Peter Nichols en onder regie van Peter Adriaanse, was afgelopen najaar te zien in het Minitheater aan de Verwerijstraat te Middelburg. Een echtpaar van midden dertig heeft een dubbelgehandicapte dochter. Hun leven is hierdoor totaal veranderd en beiden proberen zij 'ermee te leven'. Ze doen dat door middel van het spelen van cabareteske schetsen en het maken van cynische grappen over hun eigen situatie. Op deze VLISSINGEN - Op 22 februari wordt in buurthuis Aldegonde op het adres Westerzicht 386 een workshop jamsessie nieuwe stijl gehouden. Entree gratis, aanvang 20.00 uur. Zuidbeekseweg 4 - Vlissingen - Tel. 470692 vrijdag 1,8, 15, 22 en 29 maart Gratis entree. Aanvang 19.45 uur zaterdag 30 maart m.m.v. Riverside Trio. Aanvang 20.30 entree 5, Inlichtingen: de heer Van Munster 0118-460486 Zalenverhuur van 30 tot 200 personen. w- L?» DOMBURG - Hakim, vooral bekend van Sesamstraat, brengt in De Parel in Domburg op 24 februari De Robin Hood van Algerije. Het theater wordt omgetoverd tot bioscoop. Dat doet hij om zijn held Robin Hood te kunnen ontmoeten. Er is alleen een klein probleem. Robin Hood bestaat alleen op het witte doek. Maar wie weet: stapt Hakim wel even de film in om zijn grote held te kunnen helpen of stapt Robin van het witte doek af. Hoe het allemaal moet en kan is de grote vraag. Hakim heeft er wel een verrassend antwoord op. De voorstelling (try-out) begint om 15.00 uur, kaarten kunnen gereserveerd worden via nummer 659659. Daarna gaat Hakim 'het land in' met optredens in bijvoorbeeld Haarlem, Amsterdam, Breda, Den Haag, Utrecht en dergelijke. manier proberen zij de problemen aan te kunnen en te relativeren. Peter Nichols heeft het stuk zo geschreven, dat het zich bijna als een blijspel voordoet, maar naarmate het probleem duidelijker wordt aan spelers en toeschouwers, wordt de stemming aangrijpender en misschien zelfs schokkend. De spelers zijn; Léjon van Es, Anke Tanihatu, Merel Verspuy, Willem van der Ent, Marianne Minnaard en Brigitte van Klinken De voorstelling in de Stadsschouwburg begint om 20.00 uur. Kaarten a 8,- zijn verkrijgbaar bij de Stadsschouwburg te Middelburg. Op werkdagen (11.00 uur - 16.00 uur) kunt u bellen naar telefoon 659659. MIDDELBURG - Het theaterprogramma voor de komende dagen: Donderdag 21 februari om 20.00 uur in de Stadsschouwburg: Bram Vermeulen met zijn kleinkunstprogramma De Verzameling; 23 februari in de Stadsschouwburg om 15.00 uur de muziek-theatervoorstelling Baby en in de Concertzaal vanaf 20.00 uur Black Gospel Night met Dewi The Spirit of Joy. Zondag 24 februari in theater De Parel in Domburg: Hakim met de try-out van zijn nieuwe voorstelling Robin Hood in Algerije. Zondag 24 februari in de Stadsschouwburg om 20.00 uur: Een dag uit het leven van verdomde Lowietje; maandag 25 februari 20.00 uur Stadsschouwburg: Comedytrain met stand-up comedians; dinsdag 26 februari 19.00 uur Stadsschouwburg: Inleiding Vrouwen van Eer, de voorstelling begint om 20.00 uur. Woensdag 27 februari in de Stadsschouwburg om 20.00 uur: Ernst van der Pasch met zijn muziek-cabaretprogramma. Misia, gepland voor 28 februari, is vervallen. MIDDELBURG - Zaterdag 23 februari: 'Lighthouse trio'met jazz standards, ofwel, nummers uit 'het blauwe boekje'. 14:30-16:30 uur: de Brasserie. In de ban van de ring op het binnenplein van De Drvkkery t/m woensdag 27 februari: Op de hoge wand van het plein zijn landschappen uit het verhaal te zien, geschilderd door illustratrice Anne Donkersloot. Op de lage wand hangt een tentoonstelling van de filmposters. Verder is er op het plein een enorme keuze aan prachtige boeken, puzzels en spellen te vinden. Bovendien is de Drvkkery het unieke verkooppunt in Zeeland voor z.g. 'collectables': handgeschilderde beeldjes met de figuren uit de film. Boomexcursie zaterdag 23 februari: De Stichting IVN houdt weer een begeleide bomenwandeling door de Middelburgse binnenstad aan de hand van de brochure 'De Boom die bindt' van Johan Antheunisse. Deelnamekaartjes zijn te verkrijgen bij de entreebalie van de Drvkkery, de brochure is daar te vinden op de afdeling Zeelandica. De route start vóór de Drvkkery en duurt ongeveer 2 uur. 11:00 uur: de Drvkkery, het moment van verzamelen wordt omgeroepen. De begeleide wandelingen worden het hele jaar gehouden op iedere laatste zaterdag van de maand om 11:00 uur. Expositie t/m 28 februari: Gerda Rutters. Expositie t/m woensdag 27 februari: DAT KOMT ERVAN - Ingrid Dieter Schubert - de originele illustraties. Expositie: februari: Pieter de Bodt- schilderijen penseeltekeningen, de directiekamer richt zich op Zeeuwse kunstenaars en schilders die in Zeeland gewerkt hebben. De collectie bestaat uit een steeds wisselend aanbod van figuratieve kunst uit de periode 1900 tot 1950. Er werk in voorraad van J.Croïn, L.van Dam-van Isselt, R. Kimpe, J.F.Schütz, W.J. Schütz, W.FA.I. Vaarzon Morel e.a.. Verantwoordelijk voor Kunsthandel de directiekamer is Jan Louter uit Amsterdam. Hij is regelmatig aanwezig, in ieder geval op de eerste zondag van de maand: tijdens de koopzondagen, van 13.00-17.00 uur. Onze honden zijn gefokt/geselekteerd voor het uitvoeren van verschillende nuttige taken, zoals b.v. de jachthonden, de veehoeders, de waak -en verdedigingshonden, de sledehonden etc. Weet u, welke specifieke rastypische eigenschappen uw hond heeft? Een blik werpen in een hondenencyclopedie, kan al voor duidelijkheid zorgen. Alle honden hebben bepaalde gedragselementen in zich zoals: prooi najagen, spoorvolgen, waken etc. Alleen zal dat bepaalde gedragselement bij het ene ras sneller geactiveerd worden, dan bij het andere ras, omdat de hond daar nu eenmaal voor gefokt/geselekteerd is. Gedragsproblemen kunnen heel gemakkelijk ontstaan, doordat de hond die specifieke aanleg gaat vertonen, in situatie's waarbij u dit helemaal niet wilt. Uw bordercollie gaat b.v. de ganzen in het park bijeen drijven, uw jachthond gaat tijdens een heerlijke wandeling in de polder, jagen op fazanten en konijnen, uw hond gefokt voor het spoor volgen, is tijdens de wandeling niet meer te bereiken, omdat hij bezig is met het achtervolgen van een spoor. Wanneer u weet wat de specifieke aanleg is van uw hond, dan kunt u de hond begeleiden, om dit gedrag in goede banen te leiden. Moeten we deze specifieke eigenschappen dan negeren of corrigeren Nee! Wanneer u, uw hond een plezier wilt doen, dan moet u (creatief) aan de slag, om een manier te vinden, waardoor de hond gebruik kan maken van deze specifieke aanleg. U kunt zelf spelletjes verzinnen, zoals zoekspelletjes, apporteren, spoor volgen etc., maar daarnaast zijn er hondenscholen en rasverenigingen die cursussen organiseren, specifiek gericht op de aanleg van uw hond. Bij onze hondenschool, kunt u dan ook een keuze maken uit een divers aanbod van cursussen, zoals b.v. gehoorzaamheid, flyball, speurwerk en doggydance, waarbij wij heel sterk letten op de individuele combinatie baas-hond. Doe als baas in ieder geval iets met uw hond, wat de hond geweldig vindt. Dit verbetert de relatie baas-hond, waardoor u beiden steeds meer plezier krijgt en het fantastisch vindt, om met elkaar bezig te zijn. Zaterdag 23 februari geven wij een lezing over gedrag van honden, in relatie tot domesticatie, leerprocessen, socialisatie. Bel voor info 0113-229477 hl'Al Vmg nmntK. pmi jtr telefnr Martin Gaus Hondenschool Goes Eukanuba» Individuele begeleiding door gedragstest en doelgerichte therapieën bij problemen. Speelse socialisatielessen voor pups vanaf 8 weken. Geen wachtlijsten. MIDDELBURG - De Zeeuwse Volksuniversiteit houdt binnenkort, in samenwerking met de Zeeuwse Theaterstichting, de voorbeschouwing bij 'Vrouwen van Eer'. Het volkstoneelstuk is geschreven door Paul Haenen. PZC-criticus Willem Nijssen zorgt voor de inleiding. De bijeenkomst is om 19.00 uur op dinsdag 26 februari in de Stadsschouwburg. VLISSINGEN - Bibliotheek 't Spui heeft elke laatste woensdag van de maand een voorleesmiddag op het programma staan. Van 14.00 tot ongeveer 15.15 uur worden kinderen van 4 tot 9 jaar uitgenodigd om in een sprookjesachtige sfeer te gaan luisteren, kleuren, knutselen en zingen. Elke maand wordt een ander sprookje voorgelezen. Er staat iets te drinken en wat lekkers klaar en als kinderen verkleed komen, wordt het helemaal feest. De toegang is gratis. MIDDELBURG - Pakhuis 22 aan het Oostkerkplein zet zaterdag 23 febnruari de deuren open voor belangstellenden die informatie willen over de voorjaarsactiviteiten. Open van 11.00 tot 16.00 uur. Het collectief voor ervaringsgerichte therapie geeft er bijvoorbeeld info over de cursussen, Tai-Chi zorgt voor voetreflex-massage (demonstratie om 15.00 uur) en om 13.30 uur is er een poppenkast voor de kinderen. Er is bovendien een tentoonstelling ingericht van kunstenaar Ernst Norbert. VLISSINGEN - Walk-Inn Vlissingen staat zaterdagavond geheel in het teken van de cd- presentatie van Pushing Da Envelope van Peter Elve en Martijn Lijnbach. De zaal is van 21.00 tot 02.00 uur open, bij binnenkomst krijgen de bezoekers de nieuwe airsculptors-cd gratis. Na het album Drums Space is de nieuwe cd weer volledig in eigen beheer opgenomen. Het duo brengt een mix van breakbeats, drum&bass met daarbij allerlei muzikale invloeden. Speciaal voor deze avond komen de drummer en bassist van Rusty Pawn de avond muzikaal begeleiden. Door vj Doit worden videoprojecties gemaakt. MIDDELBURG - De Grandpa Nick Sessieband geeft zondag 24 februari een concert in café De Opera aan de Markt in Middelburg, met dit keer het thema Woodstock. Dit legendarische popfestival is de inspiratie voor dit concert met nummers van o.a. Crosby, Still, Nash and Young, Joan Baez, Jimmy Hendrix, Santana, Joe Cocker, en dergelijke. Aanvang 18.00 uur

Scheldebode | 2002 | | pagina 7