Nieuw Nieuwe 'Met het zout op je penseel' RABOreiswinkel Uitgebreid aanbod voor vakantieganger Holland international provinciaal winnaar Wij bouwen aan uw nieuwe caravanlife terra reizen CARAVANCENTRUM ARNEMUIDEN l/l actief in beeld DE SMOKKELHOEK SCHILDEREN AAN DE ZEEUWSE KUST OOSTKAPELLE - Schilderen aan de Zeeuwse kust: Dat is schilderen met het zout op je penseel, met de wind in je haren, met je ogen gericht op de zee... Allemaal ingrediënten voor een geslaagde creatieve vakantie. REISBUREAU VAN HET JAAR 2002 VAN DE PROVINCIE ZEELAND Bij het Holland International Reisburo in de Langeviele te Middelburg werken 8 ervaren medewerkers/-sters. Doe mee met onze PRIJSVRAAG en schrijf op een briefkaart het totale aantal jaren reisbureau-ervaring van deze medewerkers bij elkaar en maak kans op een week lang gratis autohuur in Spanje of Portugal i.s.m. Sunny Cars HOIfeAND INTERNATIONAL Reisburo Tuinsetjes - Accessoires - Voortenten 60 Campers en Caravans op Showterrein Arnemuiden Caravan Centrum Arnemuiden Voor al uw vakantieplannenlosse tickets, weekendtrips of zakenreizen IGORTER^^H LMC de voordelen op een rij... Alles onder één dak. Van Rabo- card, reisverzekering tot vreemde valuta. Een uitgebreid assortiment, van zon tot sneeuw, van avontuurlijk tot idyllisch. a Wij selecteren voor u altijd de beste prijs voor uw reis, dus voordelig! f\ En misschien sturen wij u zelfs wel gratis op vakantie! Zonnig, exotisch of avontuurlijk? Wij staan voor u klaar... Caravancentrum „ORANJEZON OVERDtKTt SHOWROOM Dealer van Sunseeker, Muller en Vroegop stacaravans Ruime keuze in goede inruikstacorovans en toercaravans Bouw van stacaravans in kunststof op maal voor u gemaakt. fuinhuisjes in alle maten. Dealei van Tiuma verwarming. Accessoiresbordessen, belkosten, matrassen, enz. C. Vroegop, Noordweg 54,4356 ED Ooslkopelle. Tel. 0118-591990, b.g.g. 0111 -653372, Fox 0118-593727 Geopend van 10.00 - 17.00 uur. Zondags gesloten. Indien mogelijk bellen bij bezoek. COMBI BACK Korte Geere 21 Middelburg 0118-637772 Nu we het toch over caravans hebben, tT^: 9aan we zeker naar Importeur van Hobby, Bürstner, Fendt toercaravans. Tevens ±50 occasions Importeur van A.B.I. Carnaby, Cosalt, stacaravans, Hout: Arcabo, Lima. Tevens ±25 occasions (ook 3.60 breed) Rijksweg 3 Kapelle, Tel. 0113 - 341623 www.smokkelhoek.nl Caravancentrum Arnemuiden, voor iedere vakantieganger wat wils. FOTO: HARRY DE LANGE ARNEMUIDEN - Caravan Centrum Arnemuiden hield dit weekend een drukbezochte show vanwege de heropening omdat het bedrijf sinds kort geleid wordt door mevrouw Wil Dronkers. Velen namen van de gelegenheid gebruik om een kijkje te nemen in de kompleet vernieuwde winkel, die met veel accessoires uitgebreid is. Veel belangstelling was er voor kampeerauto's en toercaravans die in alle maten en uitvoeringen te bezichtigen waren. Nieuw in het assortiment is een aantal merken voortenten en luifels en tuinhuisjes, tuinmeubelen van Jardin en Hartmann, plus een uitgebreide collectie betonbeel- den. In hun vrije tijd en in de va kantie trekken veel mensen er op uit. In het winterseizoen kijken veel mensen er naar uit waar ze deze zomer zullen vertoeven. Plannen worden gemaakt, cam pings worden geboekt, reizen uitgezet. Het materiaal wordt na gekeken, "Kan het nog mee dit jaar?" En men steekt zijn licht eens op over wat er zo al in de markt is. Caravan Centrum Ar nemuiden heeft op veel van de ze materiaal vragen een pasklaar antwoord. "Het uitgebreide as sortiment in onze vernieuwde winkel biedt de klant alle moge lijkheden", weet Wil. "Zelf zat ik voorheen in de autobranche en hoorde dat dit bedrijf te koop stond en kwam met de vorige ei genaar in contact. Juli vorige jaar heb ik de knoop doorgehakt en loop sinds die tijd mee in het Ca ravan Centrum. Ik wilde graag iets zelfstandig doen en koos de caravanbranche. Deze winter zijn er in de winkel nieuwe stel- Hfigen geplaatst en is het buiten terrein volledig verhard zodat we volledig klaar waren voor de her opening van afgelopen weekend. De caravanbezitters kijken voor uit naar de zomer wat ze met hun bezit gaan doen, trekken, een paar weken ergens staan of een vaste staanplaats. Het blijft toch altijd een investering. Mensen kunnen hier op hun gemak naar een caravan kijken, wij hebben hier een aantal caravans in con signatie voor de verkoop. Cara van Centrum Arnemuiden is daarin gespecialiseerd en er is een breed scala in verschillende prijsklassen. Dat begint vanaf 1.500.-. tot 15.000.—-., de popu laire prijsklasse. Duurdere zijn er ook. En dan niet te vergeten de vraag naar campers, daar is een stijgende belangstelling voor, dat kun je goed merken. Ook daar is bij ons een goed aanbod te vin den. Zelfben ik vorig jaar met de camper op vakantie geweest en dat is erg goed bevallen. We trok ken door Frankrijk, Spanje en Portugal. Het is ideaal, vrijheid is met de camper. Bij Caravan Centrum Arnemuiden is finan ciering van de aankoop moge lijk. In de winkel is een breed as sortiment van accessoires op kampeergebied en uiteraard is er een Camping Gaz Depot. Caravan Centrum Amemuiden, van Cittersweg 28, Amemuiden, telefoon 0118 - 603348, zondags gesloten. Onder het motto "Ontdek Zeeland en je talent", houdt de Stichting Educa tief Toerisme Zeeland Oranjezon te Oostkapelle een zestal vakantieschil- derweken, Deelnemen is een heerlijke combinatie van inspan ning en ontspanning. Schilderen in een groep met allemaal liefhebbers o.l.v. een ervaren docent is stimulerend, leerzaam en gezellig. Per week wordt 20 uur les gegeyen; er blijft voldoen de tijd over om de omge ving te verkennen, een ste vige strandwandeling of voor een museumbezoek. Als het weer het toelaat wordt in de natuur geschil derd. Het Zeeuwse land schap nodigt immers uit om vastgelegd te worden. Geliefde plekjes zijn o.a.: Duinen en strand in Dom burg. Schilders als Jan Toorop en Piet Mondriaan werkten ook graag in Dom burg, met name vanwege het mooie licht. De omgeving van de bui tenplaatsen in de Mante ling, het natuurgebied tus sen Domburg en Vrou wenpolder of op de bui tenplaats overduin zelf. Het schilderachtige stadje Veere. Het Zeeuwse licht dat zo veel beroemde schilders inspireerde, is nog altijd een inspiratiebron. Aan het strand en in de duinen van Domburg kun nen deelnemers genieten van prachtige vergezichten over het eiland, de altijd bruisende zee, de vele kleuren groen en geel van het duinlandschap. Daar naast draagt de heel speci ale badplaatsensfeer bij aan een onvergetelijke schilderweek. Bij minder goed weer wordt gewerkt in het ruime atelier van Toeristisch Centrum Oran jezon. De schilderactiviteiten staan zowel open voor be ginners als gevorderden. Elke deelnemer wordt in dividueel begeleid. In het algemeen zorgen de deelnemers zelf voor het schildermateriaal. Als op locatie wordt ge werkt worden schilderbe nodigdheden, zoals ezels, tekenplanken, stoelen en andere bagage wegge bracht. De meeste deelnemers werken in aquarel. Wil men echter in een andere techniek werken, dan is dat ook mogelijk. De lessen worden gegeven door beeldend kunstenaars met een ruime ervaring in les geven. De vakantieschil- derweken beginnen op maandagmiddag en eindi gen op vrijdag na een fee stelijke lunch. Deelnemers verblijven in hotel, pen sion, vakantiebungalow of op de camping. Woont men in de omgeving, dan gaat men 's avonds ge woon lekker naar huis. Joke werkt met haar cur sisten voornamelijk in het atelier en begeleidt de deelnemers graag in het schilderen van stads- en dorpsgezichten, land schappen en portretten. Als het weer het toelaat worden buiten schetsen gemaakt die in het atelier worden uitgewerkt. Zij be handelt in haar lessen uit gebreid: De waterverftech nieken: nat op droog; nat op nat; droog op droog; De schilderhouding en het hanteren van het penseel; Kleurgebruik; Verbeteren van fouten. Joke is aquarelliste en ver zorgt reeds vele jaren in het tijdschrift Palet Te- kenstift de vaste rubriek "Al doende". De laatste ja ren werkt zij ook veel in pa stel. Sjoerdtje is gespecialiseerd in het schilderen van land schappen en trekt met haar cursisten dan ook het liefst naar buiten. In haar eigen werk speelt water een belangrijke rol. Geen wonder dat ze graag in Zeeland werkt. In haar les sen wordt vooral aan luch ten en waterpartijen aan dacht besteed. Zij zoekt graag de kust op om met haar cursisten strand, zee, duinen en de mooie Zeeuwse luchten vast te leggen. Sjoerdtje is le graads bevoegd docent aquarel. Ze werkt zelf vaak met olieverf. In Palet Te- kenstift staan regelmatig bijdragen van haar hand. Vakantieschilderweken: Data Docent: Prijs: 13 -17 mei Joke Plomp 170, 10 - 14 juni Sjoerdtje Hak 170,— 17-21 juni Joke Plomp 170,— 9-13 sep tember Sjoerdtje Hak 170,30 sept. - 4 oktober Joke Plomp 170,-14-18 oktober Sjoerdtje Hak 170,— Alle consumpties en de feestelijke lunch op vrijdag zijn in de prijs begrepen. Als buiten wordt gewerkt gaat een heerlijk gevulde picknickmand mee. Is men niet in de gelegen heid een hele week deel te nemen is de buitenschil- derdag op zaterdag 15 juni wellicht een leuke moge lijkheid. 45,— incl. con sumpties en picknick. In lichtingen en aanmelding 0118-581507. Email: tourist@zeeland- net.nl Internet: clubnet.zeeland- net.nl/oranje MIDDELBURG - Holland International Reisburo in de Langeviele is provinciaal winnaar geworden van de verkiezing Reisburo van het jaar. De provinciale winnaars doen mee met de landelijke strijd. De uiteindelijk winnaar wordt 25 maart bekendgemaakt tijdens een ANVR-congres in Ermelo. Het is voor de tweede keer dat het reisbureau uit de Langeviele is genomineerd. Peter Borg- hart, manager van Holland International Middelburg: „Wij hebben er veel werk voor moeten doen en zijn in drie rondes serieus beoordeeld. Dat maakt de waarde van de titel extra groot. Het is tevens een stimulans voor ons team om verder op de ingeslagen weg voort te gaan." Holland International Reisburo Langeviele 7 4331 LR Middelburg 0118-627855 CARAVANSHOW v. Cittersweg 2 - 4341 RC Arnemuiden - Tel.: 0118-603348 rm alle bestemmingen Kanaalstraat 31 4388 BJ Oost-Souburg tel. (0118) 473600 fax (0118) 473609 info@terrareizen.nl www.terrareizen.nl Dit is niet de bouwput van de Westerscheldetunnel of de aanleg van de containterhaven. Caravanlife Gorter bouwt hier hèt centrum voor liefhebbers van reizen en recreëren met de best denkbare caravan van deze tijd. CA ADDin Danielsweg 2.4451 HP HeinkenszandteLOl 13 563085^ www.caravanlifegorter.nl caravanlife@gorter Maandag t/m Vrijdag van 08.30 - 17.30 en Zaterdag van 10.00 - 13.00. RABOreiswinkel Markt 1, 4357 BG DOMBURG Tel: 0118-5871 20 Fax:0118-587169 E-mail: Reizen@nww.rabobank.nl 1

Scheldebode | 2002 | | pagina 3