Muziek Van Staveren wint 9e race en theater En dan bestellen ze wat te drinken' in de wao en dan...? km k ffit. 'Hi Potasch en Perlemoer op vakantie DE LAMMERENBURCHT Twee dagen wedstrijdvissen Avond over erfelijkheid en kanker in inloophuis Kruimel houdt van aaien kartbedriivencompetitie: ZEEUWSE THEATER ORGEL STICHTING Expositie Expositie bij Sauer&Oonk Tekeningen en schilderijen in donorcentrum Expositie Haentje te Paart Elleke van Zetten presenteert profielwerkstuk IAN ZWEMER OVER 'HET CAFÉ' ARTEMIS ZELFHULPGROEP welzijn Fonds helpt ouderen Huipaan Roemenië POEZIELAND Guusje gans wmwsmws m de DANSAVOND Vrijwilligers/-sters gevraagd voor de bingo en achter de bar lïa ZATERDAG 9 FEBRUARI populair orgelconcert Muziek Jasz-programma Kerk welkomdienst Oost-Souburg nu ook on-line Bijbelstudie in Goede Aarde Sport Abdoe Ben Khedda blijft bij Zeeland Sport Erop uit YMCA-vakantie om nooit te vergeten WOENSDAG 6 FEBRUARI 2002 VLISS1NGEN - Tot en met 6 maart wordt in het kantoor van Sauer Oonk Notarissen in de Badhuisstraat 181 geëxposeerd door Adri Hoefkens met lijn, kleur en abstractie. Hoefkens is in 1939 geboren in Vrouwenpolder. Volgde een bouwkundige opleiding en heeft altijd veel belangstelling voor tekenen gehad. Hij exposeerde eerder in het Arsenaalcafé en restaurant De Gevangentoren. MIDDELBURG - Marlies Kempees en Colinda van Meer exposeren in het donorcentrum aan het Bolwerk 33 met tekeningen en schilderijen met als titel Gestipt. Belangstellenden kunnen er maandag, dinsdag en woensdag tussen 14.00 en 20.00 uur een kijkje gaan nemen. MIDDELBURG - Riek Sanderse exposeert tot en met 10 maart met keramische objecten in galerie 't Haentje te Paart aan de Spanjaardstraat 19. De openingstijden: donderdag-, zaterdag- en zondagmiddag van 14.00 tot 16.30 uur en na telefonische afspraak via nummer 613288. OOSTKAPELLE - Donderdag 7 februari om 15.00 uur presenteert VWO-6 leerling van Nehalennia SSG haar profielwerkstuk in het Zeeuws Biologisch Museum in Oostkapelle. Elleke heeft onderzoek gedaan in het museum. Normaal gesproken werden werkstukken op school gemaakt. Als onderwerp koos Van Zetten voor de kreeftachtigen. Haar onderzoek heeft geleid tot een presentatie die onderdeel uitmaakt van een tentoonstelling die donderdag eveneens geopend wordt MIDDELBURG - De negende wedstrijd van de Zeeuwse bedrijvencompetitie karting is gewonnen door Willem van Staveren Automobielen uit Middelburg. Race 9 ging van start met 7 teams waaronder het kartteam van Ponzerally afkomstig uitAlblasserdam. De debutanten mochten na loting vanaf de eerste plaats starten. Achter hen de teams van Hoondert en Van Staveren die gelijk met elkaar in duel gingen om de tweede plaats. Ponzerally profiteerde hiervan en kon zo een kleine voorsprong opbouwen. Ook Colombus/Verkerk wist zich lange tijd in de voorhoede te handhaven. Na mooie duels was het dan uiteindelijk toch Willem van Staveren Automobielen die nog voor de eerste wissels de eerste plaats wist over te nemen van Ponzerally. Pannekoekhuisje Dishoek met een nieuwe rijder in het team, kon dit keer geen vuist maken en moest toezien hoe de directe concurrenten bij hen wegreden. Technomarine Technologies die na een matige start erg sterk terug kwam, wist uiteindelijk de derde plaats te bemachtigen. Ponzerally zag de podiumkansen in rook opgaan na een zwarte vlag voor een pitsfout. Het team van Van Gilst Kevers/Hogeweg Racing kon deze wedstrijd niet meekomen ondanks de eindsprint, voor hen was de opgelopen achterstand te groot. Van Staveren had na het veroveren van de eerste plaats hun plek niet meer afgestaan en won. Wedstrijd uitslag race 9: 1. Willem van Staveren Automobielen; 2. Hoondert s^Heerenhoek; 3. Technomarine Technologies; 4. 1. Willem van Staveren Automobielen 132 punten; 2. Pannekoekhuisje Dishoek 122; 3. Hoondert s'Heerenhoek 120; 4. Technomarine Technologies 100; VLISSINGEN - Het muziek- en theaterprogramma voor de komende dagen: 8 februari Vincent Bijlo met 'De Beurs van Bijlo' in het Pannekoekhuisje Dishoek; 5. 5. Van Gilst Kevers/Hogeweg Arsenaaltheater om 20.15 uur, 9 februari om 20.15 uur de Stichting Zep met Sex Sells in het Vestzak99; 10 februari 11.30 uur Les Sirenes in Cine City. 13 februari Blof met de cd-tour Blauwe Ruis in het Arsenaaltheater, overigens is dit concert alweer helemaal uitverkocht. Op 14 februari Wofa Percussion et danses Guinee in het Arsenaaltheater vanaf 20.15 uur. Colombus/Verkerk keukens; 6. Ponzerally Alblasserdam; 7. Van Gilst Kevers/Hogeweg Racing. Klassement na negen Wedstrijden. Racing 76; 6. Colombus/Verkerk keukens 66; 7. Ponzerally Alblasserdam 32. (26 punten meegenomen uit poule B). VLISSINGEN - Jan Zwemer heeft een nieuw boekje gepubliceerd: Het Café. Na al zijn historische werken en publicaties over de Zeeuwse taal, nu een 'verhaal' uit het leven gegrepen. Mannen die in Het Café, Willems café met name, meer dan anders over vrouwen praten. Zat het in de lucht? Kwam het doordat de drie jongste stamgasten de dertig begonnen te naderen? Of lag het aan de vreemden die in die maanden het café aandeden, en zo misschien het verlangen naar iets anders dan de vertrouwde gang van zaken versterkten? Zwemer schrijft over de jaren negentig. Een café aan de rand van een dorp, bierreclame boven de deur, een paar fietsen tegen de gevel en een rubbermat op de stoep. Gordijnen die al een paar jaar uit de mode zijn. Een doodnormale plattelands kroeg, met af en toe een toerist, maar meestal alleen stamgasten. 'Even naar Willem', was een vaak gehoorde kreet als de kroeg werd bedoeld. Jan Zwemer vertelt het als geen ander. Met het boek stap je de kroeg binnen, de sfeer en de verhalen. Het boekje kost 6,95 euro en is uitgegeven door Den Boer/De Ruiter Vlissingen, Middelburg. MIDDELBURG - Artemis start een zelfhulpgroep voor vrouwen die in de wao zijn beland, maar daar weer uit willen komen. „Vrouwen met een arbeidshandicap zijn veel krachtiger dan ze denken", legt Artemis in de wervingsfolder uit. „Iedere vrouw die een verandering in haar leven wil aanbrengen, die zichzelf terug wil vinden of zich weer vrouw wil voelen, kan er terecht". Er worden in de groepen ervaringen uitgewisseld, vrouwen ondersteunen elkaar en er wordt over contacten met de uitkeringsinstanties gesproken. Maandag 11 februari om 13.00 uur start de groep met een informatiemiddag. Voorts zijn de bijeenkomsten elke maandag vanaf 13.00 uur. Het adres: Koudekerkseweg 133, telefoon 686970. MIDDELBURG - Het Juliana Welzijn Fonds heeft het Welzijn Ouderen Middelburg met een financiële bijdrage van 1.250 euro gesteund. Hiervan wordt een pc aangeschaft voor De Woelige Werf. AAGTEKERKE - De stichting Hulp aan Roemenië collecteert in Aagtekerke, Meliskerke en Domburg. De opbrengst gaat naar de renovatie van verenigingsgebouw Olosig. Guusje gans was heel wat mans. Hij kon zwemmen als de beste. En was altijd anderen aan het pesten. God, wat ging dat beest tekeer. Hij veroorzaakte golfslag op het Veerse Meer. Maar met kerst is hij geschoten. Nu hangt hij ondersteboven aan zijn poten in de keuken van de familie Van Sleten. Die gaan hem heerlijk opeten. Ineke Rozemond. (advertenties) Zondag 17 februari 14.30-15.15 pauze Zondag 24 februari 14.30-15.15 pauze Zondag 17 maart 14.30-15.15 pauze Main Beknort Ctriti, woont 'm Santiago de Cuba en is voor korte $1 in Nededand. Ze is dansdocente aai Conjunto Foklorico in Santiogo en "s gespedtiseed ii hef doceren van 15.30-16.30 Cubaanse chachacha 15.30-16.30 Cubaanse Son 15.30-16.30 Cubaanse Salsa trcrftionele Cubaanse dansen. Daarnaast is ze choreografe en primera baJerina het is een genot en een voorecht van har Kosten: u* b*ioim p« i«) de cursus kost 5,- p.p. per workshop Geëist nivo: nivo B (Voor it (mui Ww m lutrfo rd mdn btWtn ofhonCeP|k ran it oameUngen oi kol oo<g is een cursus ie k ridiloo nor it kogen otn's) Buurt Clubhuis "AL DEGONDE" r' BUqeM«ooiAj.Vowhmeen rr.n hel veAeteren von hooi leveosoimtorxtgheden in Westerzicht 386 Tel 0118 - 466318 Uw On* tal u Zuidbeekseweg 4 - Vlissingen - Tel. 470692 vrijdag BINGO 8,15 en 22 februari Qratjs entree_ Agnvang 19_45 uur De cast van Potasch en Perlemoer. FOTO: ROY BEUSKER MIDDELBURG - Potasch en Perlemoer op vakantie. Het vervolg van Potasch en Perlemoer in textiel dat de afgelopen seizoenen volle zalen trok. Hans Dat doen zij 14 februari in de Boskamp en Michiel Kerbosch Concert en Gehoorzaal op spelen de eeuwig kibbelende uitnodiging van de Zeeuwse Joodse compagnons. Theater Stichting. zaterdag 23 februari m.m.v. dansorkest Sway. Aanvang 20.30 entree 5,- Inlichtingen: de heer Van Munster 0118-460486 Zalenverhuur van 30 tot 200 personen. Door Ben Donkers Het is voor de negentiende keer dat de EFSA (European Federation of Sea Anglers) een tweedaagse viswedstrijd voor de kust van Scheveningen houdt. Het evenement wordt Scheveningen Festival genoemd, het is het belangrijkste bootvisevenement van ons land. Sportvisserijschepen van de rederijen Groen en Trip zorgen daarbij voor een veilige en prima uitgeruste basis. Deelnemers vissen op platvis, kabeljauw, zo die er nog is, en wijting. Beide dagen wordt om 07.30 uur van de Dr. Lelykade vertrokken en rond 16.00 uur zijn de vissers terug. De EFSA heeft zo haar eigen regels, er mag alleen met zeepieren gevist worden en die mogen dan zeker niet voorzien zijn van geur- of kleurstoffen. Gewoon puur aas dus en omdat elke 100 minuten van plek wordt gewisseld, krijgen de vissers gelijke kansen. Een overwinning van dit festival wordt binnen de Nederlandse bootvisserij hoog aangeslagen. Mart van Est uit Bergen op Zoom is op dit gebied een kanjer. Bij hem ook kunnen liefhebbers zich opgeven (telefoon 0164-254200) om mee te doen. Kosten 85 euro per persoon. De inschrijving sluit 1 april. De prijzen zijn weliswaar niet het belangrijkst, maar ze zijn er wel. Bijvoorbeeld individuele prijzen met een waarde van meer dan 400 euro. Het is trouwens ook mogelijk om als koppel of team mee te doen. Normaal gesproken is vrijwel de gehele Nederlandse top aanwezig. Die moet het opnemen tegen deelnemers uit België, Groot- Brittannië en Duitsland. Maar ook minder ervaren bootvissers kunnen A 9 Ijl Vincent Bijlo, 8 februari in het Arsenaaltheater. FOTO: MARCEL KOELEMAN Op 15 februari in het Arsenaaltheater: Harry Sacksioni met Helden 2 vanaf 20.15 uur. MIDDELBURG - Maandag 11 februari in de Stadsschouwburg Pinocchio, aanvang 19.00 uur. De nieuwe muziek-theatervoorstelling van Frank Groothof voor iedereen vanaf 7 jaar. Dinsdag 12 februari in de, Stadsschouwburg om 19.00 uur een inleiding op Introdance. De voorstelling begint om 20.00 uur. Woensdag 13 februari Ernst Daniël Smid om 20.00 uur opera- en operettefragmenten en delen uit musicals en filmproducties. Donderdag 14 februari Potash Perlemoer met Hans Boskamp en Michiel Kerbosch in de Stadsschouwburg om 20.00 uur. Vrijdag 15 februari om 20.00 uur in de Stadsschouwburg Crème Fraïche met het nieuwe cabaretprogramma Cinq. Verder zaterdag 16 februari in de Stadsschouwburg illusionist en showmaster Hans Klok (20.00 uur) en zondag 17 februari geeft hij een extra voorstelling. Op zondag 17 februari om 15.00 uur in de Concertzaal Camerata Antonio Lucio. Een Kamerorkest met werken van Bach en Haydn; Dinsdag 19 februari in de Stadsschouwburg literair toneel onder de titel Garmisch- Partenkirchen (20.00 uur) en 20 februari om 20.00 uur in de Stadsschouwburg Haagse Sjaak Bral met het cabaretprogramma Hurken in de berm. VLISSINGEN - In 't Zeeuws inloophuis voor mensen met kanker en hun omgeving houdt mevr. drs. A. Wagner, arts afdeling klinische genetica Dijkzigt Ziekenhuis Rotterdam op dinsdag 19 februari van 19.30-21.30 uur een lezing over erfelijkheid en kanker. Zij gaat in op de erfelijke achtergrond van kanker in het algemeen en op erfelijke borstkanker en erfelijke dikke darmkanker in het bijzonder. Na de lezing is er volop gelegenheid om vragen te stellen. Haal een toegangsbewijs, reserveer telefonisch, spreek in op de voicemail of e-mail (s.v.p. uw telefoonnummer vermelden). Bijdrage EUR 2,50. Stichting Palazzoli, Badhuisstraat 80 te Vlissingen telefoon 0118- 413932 e-mail palazzoli@zeeIandnet.nl Openingsuren dinsdag, woensdag en donderdag van 14.00-16.00 uur. Deze lezing is mede mogelijk gemaakt door Stichting Moerman Promotie Vlissingen; Stichting ter bevordering van het maatschappelijk en culturele welzijn van de inwoners van de gemeente Vlissingen. Kruimel, de rode kater die op een nieuw thuis zit te wachten. mee om iets van de cracks op te steken of ze misschien wel te verrassen. Het is evenwel niet noodzakelijk om lid te zijn van de EFSA om mee te kunnen doen. Het is namelijk een zogeheten 'open' festival. Bootvissen is een aparte tak van de sportvisserij. Je moet er mee uit de voeten kunnen, zeker als er veel vissers aan boord zijn en er een flinke stroming staat. Het belangrijkste is om het aas zo dicht mogelijk tegen de bodem te houden. Dat betekent een flinke worp stroomopwaarts en heel veel lijn geven. Als je alleen in je bootje zit is dat geen enkel probleem. Maar met veel anderen op een groot schip, is het wel even andere koek en kunnen er lijnen in de war raken, met alle gevolgen van dien. MIDDELBURG - Kruimel is een grote rode kater die in het dierenasiel aan de Oostperkweg 9 op een nieuw baasje zit te wachten. De 7-jarige kat houdt van aaien, maar geeft wel duidelijk aan wanneer hij daar geen zin meer in heeft. Soms is hij onvoorspelbaar en daarom kan hij beter niet bij kinderen geplaatst worden. De stoere 'vent' wil in elk geval wel naar buiten kunnen. Belangstellenden kunnen maandag tot en met vrijdag van 13.00 tot 16.00 uur bij het dierenasiel gaan kijken. Ook op www.dierenasiels.com staat Kruimel. (advertentie) Op het unieke COMPTON theaterorgel in de Concert- en Gehoorzaal te Middelburg Organist: Jelani Rddington Aanvang: 20.00 uur Kaarten aan de zaai 6,- p.p. Kaarten in de voorverkoop 5,- p.p. bij: Muziekcentrum Middelburg, Lange Delft 80, Middelburg Middelburg - Het Jasz- programma voor de komende weken: 14 februari in café Schuttershof Pharmacy Five plus Three, aanvang 20.00 uur. Donateurs gratis, kaartjes f 12,50. Op 17 februari in theatercafé 't Arsenaal in Vlissingen: Zeeuwse Jaszzondag met Plusfour vanaf 15.30 uur. Entree gratis. OOST-SOUBURG - Voor informatie over de welkomstdiensten van de S.O.W.-gemeente Oost-Souburg kunnen belangstellenden nu ook terecht op de nieuwe internetsite www.sowos.cjb.net. (doorklikken naar de vierde kamer). De vraag van de eerstvolgende welkomstdienst luidt: Welke lessen trekken wij uit 11 september? Deze welkomstdienst wordt gehouden op 10 februari in Kerkgebouw de Goede Aarde Kanaalstraat Oost-Souburg. Aanvang 09.30 uur. Het thema is 'nachtmerries en toekomstdromen'. Overdenking door ds. van der Deijl. De welkomstdiensten zijn afwisselend, experimenteel qua vormgeving en bieden ook altijd een programma voor de kinderen. OOST-SOUBURG - Vrijdag, zaterdag en zondag, van 8 tot en met 10 februari, verzorgt Pinkstergemeenschap Shalom in kerkgebouw Goede Aarde aan de Kanaalstraat vanaf 19.30 uur een driedaagse bijbelstudie met als thema De tabernakel. Gospelkoor Sound of Hope verleent er medewerking aan. De toegang is gratis. VLISSINGEN Voetbalvereniging Zeeland Sport heeft het contract mei trainer Abdoe Ben Khedda met een jaar verlengd. Hij blijft dur ook het volgend seizoen werkzaam als trainer van het eerste elftal en deA-1. Abdoe Ben Khedda werd een jaar geleden naar de club gehaald om het eerste elftal naar een hoger plan te brengen. De eerste stappen daartoe zijn gezet. Komend seizoen moeten er concrete resultaten komen. MIDDELBURG - YMCA- vakanties is onderdeel van een internationale organisatie die al sinds 1911 jeugd- en jongerenvakanties voor de leeftijdscategorie van 6 tot 25 jaar verzorgt. De vakanties worden mogelijk gemaakt dankzij de medewerking van zeshonderd enthousiaste vrijwilligers. Die krijgen elk jaar een uitgebreide training en er zijn voorbereidingen. In een aantal kampen kunnen jongeren uit verschillende landen met elkaar vakantie vieren. Zo is er een Europese uitwisseling die dit jaar in Finland wordt gehouden. Vijf tot zeven verschillende nationaliteiten doen er aan mee. In het Ten Sing kamp wordt een spetterende show in elkaar gezet. Inlichtingen over deze jongerenvakanties via telefoon 035-6668777 of via www.ymca.nl.

Scheldebode | 2002 | | pagina 7