Een bijzondere kijk op.. Dorpsraad kritiseert gemeentebestuur Boek van Cats over zeeland in de ban van Oranje. Kruimel is een grote, rode kater die wel geaaid wil worden. Potasch en Perlemoer komen naar Concert- en Gehoorzaal. EDELSTENEN OM DE GEZONDHEID OF DE VISVANGST TE BEVORDEREN Opnieuw fotografie bij Kunst- en cultuurroute Remren; 0118-418019 n U heeft een feest, wij maken het spektakulair Vooral uw feesten WEEKKRANT VOOR WALCHEREN. VOOR BEZORGKLACHTEN KUNT U BELLEN NAAR: 0118-652700. VOOR TIPS EN LEUKE SUGGESTIES KUNT U BELLEN: 0118 652 713 terzake POËZIELAND De tuinman en dood Dorpsraad vergadert Careue voor orotMoen in de overgang 22 februari 2002 te Middelburg Tel. 06-f 4248200 deooergang@ zeelandnet nl (Zie pagina tersake Vlissingen - „Voor optimaal resultaat testen wij desgewenst persoonlijk een steen uit door middel van een spiertest, aangepast aan de edelsteentherapie", staat er in de brochure. In de New-age winkel aan de Vlissingse Badhuisstraat vertellen Evert Leeraert en zijn partner Helene tussen telefoontjes en klanten door hun verhaal. Zij zijn overtuigd: „Edelstenen en halfedelstenen hebben een geneeskrachtige werking." Leeraert verdiepte zich jarenlang in deze materie en geeft workshops waarin hij belangstellenden kennis laat maken met de helende krachten van edelstenen en mineralen. Mensenkennis Kaf onder het koren zwangerschap Artsen Bloedkoraal Politieke discussie Praatochtend van Hartzorg GROOTS IN OOGZORG TOP IN LENZEN M onder de hoogste toren van Vlissingen Scheldebode WOENSDAG 6 FEBRUARI 2002 Part* CeHtrum Schoonheid fascineert Burg. v. Woelderenlaan 5 Vlissingen Tel.: 0118-418653 Vanmorgen ijlt mijn tuinman, wit van schrik, mijn woning in: heer, heer een ogenblik. Ginds in de rooshof, snoeide ik loot na loot, toen keek ik achter mij, daar stond de dood. Ik schrok, en haastte mij langs de andre kant, maar zag nog juist de dreiging van zijn hand. Meester, uw paard, en laat mij spoorslags gaan, voor de avond nog bereik ik Ispahaan. Vanmiddag, lang reeds was hij heengespoed, heb ik in 't cederpark de dood ontmoet. Waarom, zo vraag ik, want hij wacht en zwijgt, hebt gij vanmorgen vroeg mijn knecht gedreigd. Glimlachend antwoordt hijgeen dreiging 't was, waarvoor, uw tuinman vlood. Ik was verrast. Toen 'k 's morgens hier nog stil aan 't werk zag staan, die 'k 's avonds halen moest in Ispahaan. P. van Eijck. De Scheldebode verschijnt voortaan tweewekelijks. De volgende uitgave is 20 februari met bijzondere aandacht naar alles wat met vakantie te maken heeft; 6 maart wordt de krant voor de puzzelaars onder ons en 20 maart komt de special Wonen en Tuinen aanbod. BIGGEKERKE - De Stichting Dorpsraad Biggekerke vergadert donderdag 7 februari vanaf 19.30 uur in het Dorpshuis. Er is onder meer een lezing met dia's, verzorgd door Ko de Korte, zeevogelbioloog. Zijn lezing handelt over een zwerftocht door het Russisch poolgebied, Nova Zembla en de Witte Zee, waar hij onderzoek heeft gedaan naar o.a. de vogelstand in dat gebied. '''oen de Door Clé van Katwijk Voor de zekerheid raadplegen we ook Eric Klumpes. Hij is gemhioloog of wel edelsteendeskundige. Hij verdiept zich" ook in edelstenen. Via de opleiding 'Zilversmid' in Schoonhoven, uitgebreid met diverse specialisatiecursussen waarvoor hij naar Engeland moest, is hij expert op dit gebied. Vanuit zijn pand De Aquamarijn in Veere, laat hij weten zelf niets aan krachten te ondervinden bij het aanraken van de stenen, maar wel dagelijks gefascineerd te zijn door de schoonheid van deze natuurproducten. „Ik ontmoet mensen in mijn zaak die deze krachten wel ervaren. In de winkel staat een grote amethist, ik maak mee dat mensen hun hand bij deze steen houden en een bepaalde krachtstroom voelen". Klumpes heeft wel een gedeelte van zijn zaak ingericht met deze zogenaamde geneeskrachtige edelstenen. Indien de klant uitleg wenst, overhandigd hij een lijstje met de werking van de steen. „Het is niet wetenschappelijk bewezen,, zegt de Veerse edelsteendeskundige, maar er is een groot gebied aan therapie op dit terrein". Leeraert die zijn Vlissingse winkel Good Medicine doopte, is er zeker van dat er een helende kracht van de stenen uit gaat. „Zoek maar eens een steentje uit dat goed bij je past", stelt hij voor. Ik loop rond de uitgebreide vitrine en kom bij de kristallen uit. Daarvan legt de Vlissinger een steentje op de toonbank waarvan hij denkt dat het me goed zal doen. In zijn beschrijvingslijst worden er krachten aan het kristalletje ontleend die mij eerlijk gezegd goed uit zouden komen. Toeval of mensenkennis? Ik mag het steentje meenemen. Zijn workshops bestaan uit vier avonden. De belangstellenden moeten gemakkelijk zittende kleding dragen in verband met diverse oefeningen. Op het programma staan een kennismaking met de meest bekende stenen, diverse oefeningen met behulp van stenen, het leren aanvoelen, meditatie/visualisatie met het materiaal en de wisselwerking tussen de diverse edelstenen en hun uitwerking. Edelstenen hebben een eeuwenlang groeiproces achter de rug. Zij bevatten veel opgeslagen informatie. Volgens Evert kunnen zij ons bijstaan in ons groeiproces naar meer licht en liefde. De edelsteendeskundige uit Veere heeft de New-Age winkel in Vlissingen nog nooit bezocht, maar hij laat weten dat er op het gebied van echtheid nogal eens gesjoemeld wordt in de edelstenenhandel. Dat is vooral het geval bij de duurdere stenen. Vaak is het met het blote oog niet te zien. Klumpes maakt dan gebruik van een loep of speciaal hiervoor ontwikkelde apparatuur. Donkere onyx is een soort dat regelmatig vervalst wordt en een synthetische saffier is door lekenogen nauwelijks te onderscheiden van een natuurlijke, neprobijnen duiken eveneens nog al eens op in het duistere circuit. Er is geen wet die hier op toeziet en een argeloze koper loopt het risico bij de neus genomen te worden. Git wordt ook regelmatig nagemaakt. Dit is een verdichte koolstof van duizenden jaren oud. Het werd vroeger verhit en de rook zou geneeskrachtig zijn. In het boek 'Verborgen krachten der edelstenen'(Mellie Uyldert red.) staat dat gekleurd glas vaak voor imitatie gebruikt wordt en de eigenaar meestal niet op de hoogte is dat hij prularia heeft aangeschaft. Helene Leeraert biedt met Good Medicine meer dan alleen edelstenen. FOTO'S: HARRY DE LANGE Bij Good Medicine aan de Vlissingse Badhuisstraat, liggen gezondheidsstenen te kust en te keur. Leeraert laat weten de echtheid aan de kracht die de steen uitstraalt te herkennen. Er is een niet aflatende energiestroom die door de hiervoor gevoelige mens duidelijk waarneembaar is. De stenen komen van heinde en verre. De beste Jade bijvoorbeeld, komt uit Birma en van het Griekse eiland Syra kwam eens het materiaal voor de Egyptische scarabeën van Jade. Deze edelsteen zou goed voor de VLISSINGEN - Deze 'bijzondere kijk op...' werd gemaakt door M. Walraven uit Vlissingen. Het was een rustpauze tijdens het diplomazwemmen. Even uitblazen op de kant om vervolgens weer een duik in het diepe te nemen. Heeft u ook een leuke foto, laat het de redactie even weten. Ons adres: Postbus 7011, 4330 GA Middelburg. spijsvertering zijn en beschermen tijdens de zwangerschap. Ook zou het de blaas, nieren en ogen sterken. „De stoffen in bepaalde stenen gebruikt men ook in medicijnen", weet Leeraets 'Good Medicine' heeft tientallen edelstenen in het assortiment. Het eerder genoemde amethist gaat volgens NewAge-aanhanger Leeraert door voor een echte knuffelsteen. "Ga daar maar regelmatig mee in je hand zitten", zegt hij. Amethist geeft kalmte en rust, bevordert de bloedsomloop, helpt bij spanningshoofdpijn en migraine, vergroot innerlijke reiniging en sterkt de lever. Bovendien zou volgens de auteur van het eerder genoemde boek, dit gesteente ook behoeden voor dronkenschap en de zeelui beschermen. Het edele materiaal behoort bij het teken Pisces, de Vissen en bevindt zich dan ook van begin af aan in de pauselijke Vissersring. Het zou ook de visvangst gunstig beïnvloeden. Kleurenblindheid kan, zo valt te lezen, bestreden worden door amethist en als er sprake is van een onreine huid legt men de steen in een pan kokend water en wast men zich met de druppels die zich aan de deksel vormen. De steen heeft zijn opvallend paarse kleur te danken aan mangaan dat aan de top van de kristallen het sterkst is. Dit mangaan zou de kracht geven voor scheppend denken. Vandaar dat deze steen veel gebruikt wordt bij meditatie. Bij diverse healingen die Evert Leeraert doet, maakt hij regelmatig gebruik van helende stenen. Hij ondervindt scepsis van bepaalde Vlissingse artsen. Met sommige staat hij, naar eigen zeggen, op goede voet. "Mensen met bepaalde klachten zoeken mij op, ik zal ze nooit weerhouden van een bezoek aan de huisarts of ze vertellen dat ze voor meerdere behandelingen terug moeten komen", voegt hij toe, "Het is een eigen keuze". Agaat is een steen die ook te vinden is in de Vlissingse winkel. Het is een veelvuldig voorkomende steen. Nog steeds te vinden bij het stadje Idar Oberstein aan de Nahe in West Duitsland. Daar heeft zich overigens ook een hele industrie ontwikkeld. De streek wordt door toeristen bezocht die hun geluk willen beproeven en op eigen gelegenheid agaat proberen te delven uit de ruim twintig grotten. Deze steen geeft troost, kalmeert en harmoniseert. Grillige agaat doorbreekt rechtlijnigheid volgens de brochure van Good Medicine. Regelmatig gelijnde agaat maakt rustig en vergroot de innerlijke ontwikkeling. In een geleend boek lees ik nog dat de agaat liefst aan een haar uit de manen van een leeuw moet worden gedragen. En hoe zit het met de in Zeeland zo bekende bloedkoraal? De versteende materie, te vinden op de bodem van de zee, werd indertijd tot kralen gevormd en tot een vierdubbel halssnoer van voren met een groot gouden slot bij elkaar gehouden. Werd het koraal bleek, dan wist men dat de draagster bloedarm was en erg zwak, want een begin van bloedarmoede juist door de 'krali' opgevangen, zou genezen. Dat wist men zeker. Verder diende het bloedkoraal tegen het boze oog, onvruchtbaarheid en 'aangetoverde' ziekten. "De Veerse gemmoloog laat weten dat er nog wel oud bloedkoraal gekocht kan worden. Nieuw koraal is niet meer te krijgen. Tenminste niet op verantwoorde wijze. Voor de kust van Algerije sleept men regelmatig met een zware balk over de bodem van de zee. Hierbij vernielen de inhalige koraalvissers de gehele flora onder zee. Milieu instanties hebben dringend verzocht de handel in nieuw bloedkoraal te staken. Eric Klumpes geeft hier graag gehoor aan. ZOUTELANDE - De Dorpsraad van Zoutelande heeft amper vertrouwen in het gemeentebestuur. In een brief aan de leden van de gemeenteraad wordt uitgelegd waarom. Het gaat bijvoorbeeld over de herinrichting Langendam: het dagelijks bestuur van de dorpsraad kreeg in maart 2000 een uitnodiging om over de plannen te praten. Op suggesties en op- en aanmerkingen die de Dorpsraad noemde is nooit gereageerd. Voor de herinrichting van het Oranjeplein geldt hetzelfde. Op 20 juni 2001 een bijeenkomst, wensen zijn naar voor gebracht, nooit meer iets van gehoord. De verkeerssituatie op de Westkapelseweg: op 23 april '99 heeft de dorpsraad het gemeentebestuur enkele voorstellen gedaan. Wel een reactie ontvangen (2 augustus '99) met de mededeling dat de suggesties waardevol waren, maar dat de middelen uitvoering niet toelieten. Die middelen zijn er overigens nog steeds niet. Het parkeerbeleidsplan: daar is al jaren over gesproken, maar wellicht liggen die plannen nu in een stoffige kast. „Wij zitten niet op betaald parkeren te wachten, maar een overloopterrein of een eventueel transferium voor het hoogseizoen zou wel op prijs worden gesteld", laat de dorpsraad weten. Van gemeentezijde zijn er nooit verdere stappen ondernomen. Tenslotte wordt in de brief gememoreerd aan de structuurvisie: een gedateerd plan van alle onderwerpen die in de loop de jaren aan de orde zijn geweest. De dorpsraad kan zich niet voorstellen dat bestuurders op stap worden gestuurd om geen vertrouwen te wekken bij de bewoners en toezeggingen niet na te komen. „Toezeggingen in het openbaar, vinden wij als bindend. Ons vertrouwen in uw college is in elk geval volledig verdwenen". Segeersstraat 39 Middelburg, 0118-625440 SEROOSKERKE - Als voorbereiding op de verkiezingen voor de gemeenteraad houdt de Dorpsraad van Serooskerke in samenwerking met de Dorpsraad van Gapinge op 11 februari een politieke discussie met de raadsleden van de gemeente Veere in de Zandput in Serooskerke, aanvang 20.00 uur. Alle politieke partijen zijn aanwezig. MIDDELBURG - De afdeling fotografie van de Kunst- en Cultuurroute vorig jaar, was een enorm succes. Daarom krijgt deze kunstvorm opnieuw aandacht. Zondag 1 december is er weer een expositie. Tien fotografen of gevorderde amateurs kunnen hun werk exposeren bij een van de deelnemende galeries of winkels. Thema moet wel zijn: de Zeeuwse kust. In drie beelden moet de fotograaf zijn visie hierop geven. Niet alleen 'normale' foto's, maar ook digitaal werk is welkom. Belangstellenden kunnen bij fotograaf Johan Sinke (telefoon 626287) of via jsva@hetnet.nl. Johan is sinds twee jaar beheerder van de galerie van Delta Nutsbedrijven en begeleidt de deelnemers. MIDDELBURG Patiëntenvereniging Hartezorg houdt dinsdag 12 februari in de Zeeuwse Bibliotheek vanaf 10.15 uur een praatochtend voor mensen met hartziekten en hun naasten. Hartezorg houdt maandag 8 april een ledenvergadering en thema avond; 7 mei een praatavond; 17 september een praatochtend en 12 november weer een praatavond. Inlichtingen via telefoon 612502. ContactLensCentrum 0118 - 625310 nieuwe burg 9 middelburg

Scheldebode | 2002 | | pagina 1