Historisch overzicht verlaag je leeftiid met vele iaren! markante PSV-spelers Cursus kunstgeschiedenis m cheldebode uit DE LAMMERENBURCHT BIJ WERKDRUK, STRESS OF RSI KLACHTEN Dansschool Bras" Jj rondje walcheren Muzikaal onthaal Accordeola Activiteiten Volksuniversiteit workshop barbershop Bridge bij de Volksuniversiteit Dansen in De zwaan Expositie over de Manteling Boccia voor mensen met handicap DOMBURG - Stoelmassage is een korte krachtige massage die wordt gegeven bij de cliënt op het werk. De massage wordt gegeven in een speciaal hiervoor ontworpen stoel, die voor iedereen in een gepaste stand kan worden gezet. De cliënt kan de kleding gewoon aanhouden. De massage is gebaseerd op Oosterse massagetechnieken en drukpunten waardoor de energiebanen geprikkeld worden. De massage, indien regelmatig gegeven houdt U fit. Ontspannen Naarden - Nadat Uitgeverij Strengholt eerder dit jaar een boek over legendarische Feyenoorders uitbracht is het nu de beurt aan regerend landskampioen PSV. Diverse auteurs van Voetbal International portretteerden 31 (ex-)spelers van de grootmacht uit Eindhoven. Naarden - We kennen het gevoel allemaal. Je bent op een feestje met generatiegenoten en je verwondert je erover hoe je ene vriend in al die jaren geen spat veranderd is, terwijl je andere vriend er afgeleefd uitziet. Hoe lukt het sommige mensen toch er jeugdig te blijven uitzien, terwijl de levensklok onverstoorbaar doortikt? Evenementen kalender Ivan Dobrev exposeert Workshop jamsessie Manteling Walcheren van Piekweekend veranderd Cursus over meditatie Presentatie kpb- krant i Start met een spoedcursus beginners Stijldansen Salsa Streetdance Cursus start op donderdag vW/ v 24 januari vrijdag 25 januari BINGO zaterdag DANSAVOND 26 januari Vrijwilligers/-sters gevraagd voor de bingo en achter de bar WESTKAPELLE - Zaterdag 26 januari verzorgt accordeonvereniging Accordeola een concert in verenigingsgebouw Herrijst aan de Markt in Westkapelle. Aanvang 19.30 uur. De beide orkesten van Accordeola brengen een gevarieerd programma onder leiding van dirigent Kees Nijsse. Aan de avond wordt meegewerkt door Arie van Meerwijck op doedelzak en amusementsorkest Humoresk, dat is een van de orkesten van Juliana Middelburg. Entree 3.50 euro. Kaartjes zijn aan de zaal te koop. MIDDELBURG - Bij de Zeeuwse Volksuniversiteit staan binnenkort de volgende activiteiten op het programma: rondleiding Zeeuws Archief op maandag 28 januari. Inschrijven kan via telefoon 634800. Stress en preventie: een cursus van vijf dinsdagavonden waarvan de eerste op 29 januari om 19.30 uur. Cursusplaats: ZVU-bureau, Spanjaardstraat 51. Uurwerken: een cursus over het uiterlijk en uurwerk van de klok, start 29 januari. Cursusplaats: ZVU-Bureau, Spanjaardstraat 51. Borderbeplanting een cursus van vier avonden waarmee op 29 januari wordt begonnen. Cursusplaats is de CSW, Elzenlaan 4. OOST-SOUBURG-Van 28 januari tot 4 maart kunnen belangstellenden in De Zwaan in Oost-Souburg meedoen met de workshop barbershop-zingen. De organisatie is in handen van het dames-barbershopkoor de Sea Sound Singers. De bijeenkomsten zijn op maandag van 19.00 tot 21.00 uur. Don Henken heeft de muzikale leiding in handen. Binnen zes weken kunnen er songs worden meegezongen en zijn de deelnemers bekend met de hoogte van bepaalde zangtechnieken, cultuur en sfeer rondom deze manier van zingen. Kosten 12 euro. Opgeven kan bij Tineke van Gaaien, telefoon 468298 of via e-mail: gaalen@zeelandnet.nl MIDDELBURG - De Zeeuwse Volksuniversiteitverzorgt een cursus bridge voor halfgevorderden vanaf 24 januari in het bureau aan de Spanjaardstraat 51. Er zijn twaalf middagen van 2,5 uur. Info via telefoon 634800. OOST-SOUBURG - Zaterdag 26 januari wordt in wijkcentrum De Zwaan een dansavond gehouden. Entree 2 euro, de zaal is om 20.00 uur open. OOSTKAPELLE - Het Zeeuws Biologisch Museum verzorgt een tentoonstelling over natuurgebied de Manteling van Walcheren. Donderdag 24 januari is de opening om 16.00 uur. KOUDEKERKE Bocciavereniging Boules Plesant houdt zaterdag 26 januari open dag van 14.00 tot 16.00 uur. In De Vliedberg, het Koetshuis aan de Vlissingsestraat 19 kunnen belangstellenden kennismaken met Boccia. -Dat is een balsport voor mensen met een lichamelijke handicap of chronische ziekte. Stoelmassage stimuleert het lichaam door Leon Janssens RSI klachten worden minder of voorkomen. Sylvia Gabriëlse geeft stoelmassage: "Voorkomen is beter dan genezen. We zorgen beter voor onze auto dan voor ons eigen lichaam. Beter een preventieve massage dan een langdurig herstel." De stoelmassage kan overal en op elk tijdstip gegeven worden: bij bedrijven en instellingen, voor of na een vergadering, tijdens een congres of seminair, op kantoor, op de werkvloer of thuis. Kortom overal waar mensen zich even op een andere manier willen ontspannen en energie op willen doen. De massage stimuleert de bloedsomloop en werkt stress verlagend. Men voelt zich ontspannen, opgefrist, alerter en energieker. Tijdens de massage worden rug, schouders, armen, handen en nek letterlijk en figuurlijk onder handen genomen. Het is bekend dat stress rug schouder-nek klachten veroorzaakt. Regelmatige massage kan dit voorkomen. Het is interessant te bekijken wat het kost wanneer U of Uw werknemer er enkele maanden uit ligt door RSI (Repetitive Strain Injuries) en de behandeling tot terugkeer. Sylvia Gabriëlse: "In dat verband is het goed om te weten dat bedrijven voor structurele preventieve maatregelen subsidies aan kunnen vragen bij de uitvoerende instellingen. Stoelmassage is van Oosterse oorsprong. Zelf was ik al sportmasseur en verzorger en stoelmassage wekte mijn interesse. Ik deed ook wel eens sportmassage bij kennissen, 'mijn rug zit vast'. Soms blijft men daar veel te lang mee lopen en dan moet je iets doen. Belangrijker is om van te voren iets te doen en daarom ben ik deze cursus gaan volgen. Door op energiebanen te drukken, drukmassage, voorkomt dat de spieren vast gaan zitten. De opzet van stoelmassage is om bij een bedrijf of instelling te komen. Door de energiebanen te masseren worden mensen alerter. Is men heel druk met vergaderingen of de situatie op de werkvloer; even niks geen werk, maar ontspanning door stoelmassage rug, schouders, nek, hoofd, armen en handen. Met betrekking tot RSI worden hele goede resultaten behaald. Een RSI arm kan er voor zorgen dat een werknemer langdurig uitgeschakeld is. Bedrijven of instellingen die met mij willen werken hoeven mij niet gelijk in vaste dienst te nemen, ik kan ook eenmalig ingehuurd worden. En de stoelmassage kan in de eigen omgeving gegeven worden." De stoel waarop de stoelmassage gegeven wordt is geen gewone stoel, maar een speciale stoel die volledig op de te behandelen Stoelmassage, gebaseerd op Oosterse technieken, foto 302 persoon ingesteld wordt. In een ontspannen houding zit men omgekeerd op de stoel, met het bovenlichaam tegen de leuning, zodat de stoelmassage uitgevoerd kan worden. Het voordeel van de stoel is dat deze overal mee naar toe genomen kan worden zodat stoelmassage op bijna iedere locatie toegepast kan worden. Mensen hoeven zich niet uit te kleden en niet op een tafel te gaan liggen. „Met stoelmassage neem je veel drempels weg óm te masseren. Ik druk met mijn lichaam, niet met mijn handen. Pas heb ik nog een demonstratie gegeven en de man die zich toen liet masseren belde mij de volgende dag op. Jarenlang heb ik al last van een zere schouder en nu heb ik vannacht voor het eerst in jaren door geslapen; ik werd niet wakker van de pijnlijke schouder", vertelt Sylvia, "Een vrouw met een instabiel bekken liet ook weten dat er een hele verbetering was opgetreden. Ja, met stoelmassage breng je de energiestroom op gang en stimuleert alles in het lichaam. De reactie is voor iedereen anders. Zelf heb ik ervaren dat ik er na een uur weer tegenaan kon. In de Randstad is stoelmassage meer bekend en ook in het buitenland, vooral in Duitsland. In Nederland is stoelmassage momenteel gigantisch aan het groeien; een examenaanvraag duurt drie tot vier maanden." „Voor dat ik met iemand stoelmassage ga doen hou ik van te voren een intake gesprek. Zwangere vrouwen komen niet in aanmerking. Er is ook een massage cadeaubon, leuk om te geven voor verjaardag of andere feestelijke gelegenheid." Sylvia Gabriëlse heeft haar opleiding in Eindhoven gevolgd en is officieel erkend door NGS, Nederlands Genootschap Sportmassage. Voor meer informatie: telefoon 0118 - 583473; e-mail sms@zeelandnet.nl In 'De PSVers' beperken de auteurs zich tot de periode na de invoering van het betaalde voetbal. Van Coen Dillen alias 'Het kanon', (met 43 doelpunten in één Eredivisieseizoen nog steeds recordhouder), tot Mateja Kézman. Maar natuurlijk ook Willy van der Kuijlen, voor eeuwig Mister PSV, de gebroeders Willy en René van de Kerkhof, Ruud Gullit, Ronald Koeman, Huub Stevens en Erik Gerets komen uitvoerig aan bod. Speciale aandacht is er ook voor de Braziliaanse superspitsen Romario en Ronaldo. Van de jongere generatie behoren onder anderen Kevin Hofland, Mark van Bommel, Ruud van Nistelrooy en Johann Vogel tot de 31 toppers. Dit boek bevat zeker niet alle belangrijke spelers uit de profgeschiedenis van de Eindhovenaren, maar de geselecteerde PSV'ers hebben in elk geval stuk voor stuk een aanzienlijke bijdrage geleverd aan de successen van hun club. De PSV'ers - Diverse auteurs Uitgeverij: Strengholt's Boeken - Naarden. Isbn:9058601153 Prijs: E 14,75 In het zojuist bij Uitgeverij Strengholt verschenen boek RealAge van Dr. Michael Roizen krijg je antwoord op die vraag. Hij ontwikkelde het RealAge programma, waarmee je door je leefstijl, voedingspatroon, vitaminegebruik en beweging, vele jaren jonger kunt zijn dan je geboortedatum aangeeft. Met behulp van een uitgebreide vragenlijst in dit boek kun je je eigen* RealAge berekenen. Deze vragen zijn gebaseerd op gegevens uit honderden medische onderzoeken op het gebied van gezondheid en het proces van veroudering. Na de vragenlijst wordt er nauwgezet beschreven welke factoren van invloed zijn op je RealAge en welke stappen je zelf kunt nemen om je leeftijd te verlagen en daarmee je gezondheid te verbeteren. Zo kunnen een tevreden seksleven, minder stress, dagelijks ontbijten en de juiste vitaminen je leeftijd met jaren verlagen. Weinig beweging, slecht voedsel, roken maar ook telefoneren in de auto verhogen daarentegen je leeftijd. Michael F. Roizen is internist en anesthesioloog in Chicago. RealAge staat al maanden op de New York Times-bestsellerlij st. RealAge - Michael F. Roizen Uitgeverij: Strengholt's Boeken - Naarden Isbn:9058601285 Prijs: E 20,50 MIDDELBURG - 24 januari (donderdag) Jürgen Raymann Cabaretprogramma "De foute grappen van een Surinamer". - Stadsschouwburg, Molenwater 99 - 20.00 uur. Weekmarkt - iedere donderdag warenmarkt. - Markt, Centrum - 08.30-16.00 uur. 25 januari (vrijdag) MIDDELBURG: Leonie Jansen in Concert - "She got game", moderne muziek met werk van o.a. Sting, Kate Bush en Melissa Etheridge. - Stadsschouwburg, Molenwater 99 - 20.00 uur. 26 januari (zaterdag) MIDDELBURG: Rondleidingen Stadhuis - Rondleidingen onder leiding van een VW-gids door het fraaie stadhuis. Duur van de rondleiding: 60 min. - Stadhuis, Markt -13.30 en van 14.45 uur. 27 januari (zondag) MIDDELBURG: De Plezierdichters - Literaire happening met grappige verzen en humoristische rijmen.Presentatie Frank van Pamelen. - Concert- en Gehoorzaal, Singelstraat 13 - 15.00 uur. Rondleidingen Stadhuis Rondleidingen onder leiding van een VW-gids door het fraaie stadhuis. Duur van de rondleiding: 60 min. - Stadhuis, Markt -13.30 en van 14.45 uur. 29 januari (dinsdag) MIDDELBURG: Jasperina De Jong - Musical "Mariene Dietrich". - Stadsschouwburg, Molenwater 99 - 20.00 uur. 30 januari (woensdag) MIDDELBURG: Jasperina De Jong - Musical "Mariene Dietrich". - Stadsschouwburg, Molenwater 99 1-20.00 uur. Rondleiding door de schoonmaakstraat. Zeeuws Museum - Wandel met een museumgids door de schoonmaakstraat in het Zeeuws Museum. - Zeeuws Museum, Abdij 3 -13.30-14.15 en van 15.00- 15.45 uur. VL1SS1NGEN - Zondag 20 januari wordt om 15.00 uur de expositie van Ivan Dobrev geopend in de gastStudio van deWillem 3. De expo loopt tot en met 10 maart en is geopend van donderdag tot en met zondag van 12.00 tot 17.00 uur. VLISSINGEN - De workshop jamsessie nieuwe stijl wordt vrijdag 25 januari gehouden in buurthuis Aldegonde, Westerzicht 386. Aanvang 20.00 uur, de entree is gratis. MIDDELBURG - Eind deze maand start het nieuwe cursusseizoen kunstgeschiedenis. Het programma van de stichting Vrije Academie voor kunsthistorisch onderwijs is in de openbare bibliotheek verkrijgbaar. Inschrijven kan nog. De interesse voor kunst is nog steeds groeiende. Vandaar dit cursusprogramma met als thema: Symboliek in de kunst 2. Er zijn ook lezingen en excursies naar musea en buitengewone bestemmingen zoals kerken, kastelen en buitenhuizen. Belangstellenden kunnen ook mee met buitenlandse kunstreizen. De Vrije Academie biedt iedereen de kans om op plezierige en degelijke manier kennis te maken met de kunstgeschiedenis. Doelstelling is nog steeds een boeiende en betaalbare cursus onder de aandacht te brengen van een groot publiek. Enthousiaste en vakbekwame kunsthistorici verzorgen de bijeenkomsten. Begonnen wordt de laatste week van januari. Aanmeldformulieren zitten in de brochure. Bellen kan ook: 020- 4185050. Het volledige gratis cursus- en excursieaanbod is eveneens via genoemd telefoonnummer aan te vragen. Een gratis cursusbrochure kan afgehaald worden in de bibliotheek. Informatie is overigens ook te vinden op www.kunstgeschiedenis.nl. Medewerkers van de Vrije Academie. VLISSINGEN - Zaterdag 26 januari speelt in de Piek aan de Hellebardierstraat de Schots/Ierse formatie Raglan. De band komt in de plaats van het Hongaarse Mez. Aanvang 22.00 uur, entree 6 euro. Vrijdag 25 januari Groovabüity- avond vanaf 21.30 uur. OOSTKAPELLE - Donderdag 24 januari om 16.00 uur wordt de tentoonstelling over natuurgebied De Manteling geopend in het Zeeuws Biologisch Museum aan de Duinvlietweg 6. De Manteling, gelegen tussen Oostkapelie en Domburg, is een belangrijk beschermd natuurgebied in Zeeland. MIDDELBURG - Op maandagavond van 19.30 tot 21.00 uur wordt op het adres Noordweg 85 een- meditatiecursus verzorgd. Kosten 7 euro per avond en dat is inclusief thee en materialen. Er kunnen vijf deelnemers meedoen, inlichtingen via telefoon 626760. VLISSINGEN - Maandag 28 januari wordt het eerste exemplaar van de KPB-krant aan wethouder mevrouw Van Dijk- Sturm overhandigd. Dat gebeurt in de bedrijfskantine van de PZC in Vlissingen om 17.00 uur. In de periode oktober-december van vorig jaar hebben de kinderen van de KPB hard gewerkt aan het samenstellen van artikelen over onderwerpen zoals onveilige situaties. Er zijn ook foto's en illustraties bijgemaakt. De krant laat zien hoe kinderen hun leefomgeving ervaren en wat er volgens hen verbeterd kan worden. fadvertenties SS De ritmische pas begint bij: Voor meer informatie surf naar: www.dansschoolbras.nl Inlichtingen: Tel. 0118-638345 Zuidbeekseweg 4 - Vlissingen - Tel. 470692 Gratis entree. Aanvang 19.45 uur m.m.v. Night Bird. Aanvang 20.30 entree 5,- Inlichtingen: de heer Van Munster 011Ö-46048O Zalenverhuur van 30 tot 200 personen. WOENSDAG 23 JANUARI 2002 1

Scheldebode | 2002 | | pagina 7