Hebbes Bijoux opent Pi eldebode terzake ing Studio Prijzen Ten Tije uitgereikt Van Willem-Alexander tot en met Juliana jr. "T'ïs De Scheldebode Geschiedenis van Walcherse boerderij Snelbinders nu Baderie-saniluxe bij Joy for Kids mmt fl:i extra-eXtra-Lekker Lezing digitale fotografie van goede voornemens alleen slank je niet af oornemens c je niet af varia Kerkberichten Cursus in wonderen info over Gestalttherapie Home-Start zoekt vrijwilligers Prijzen Tai Chi-cursus mkk met concert Maximalexander 0118-652700 III i intratuin laat binnenplant gratis groeien Bruidsparen etalage in VLISSINGEN - Wie met de gedachte speelt een piercing te laten zetten kan uitstekend terecht bij Hebbes Bijoux in de St.Jacobspassage. Simone en Wilbert ten Broek zijn daar beiden in gecertificeerd, geven de informatie en de zorg waar de klant om vraagt en brengen piercings op een juiste en verantwoorde wijze aan. Simone was al een tijd geïnteresseerd in piercings en verkocht in Hebbes Bijoux al piercing sieraden. Eind december werd de Piercing Studio geopend en worden piercings nu ook gezet: "Zelf heb ik een medische achtergrond en heb me er in verdiept wat je moet doen en kunnen om piercings te zetten", vertelt Simone, "Op twee opleidingsplaatsen werd Wilbert en mij aangeboden om piercings te leren zetten en dat hebben wij allebei met goed gevolg doorlopen." Piercings is een gewild artikel en iedereen kan zich een piercing laten zetten, het is niet aan leeftijd gebonden. Wilbert ten Broek: "Onder de zestien jaar moet er wel toestemming zijn van ouder of voogd en deze moet met een geldig legitimatie bewijs meekomen. Daar voorkom je ongenoegen mee. Soms is dat wel eens balen voor de jeugdige klant, maar wij werken daar niet aan mee." Een piercing nemen is vaak een impulsief besluit, Simone en Wilbert vinden dat die beslissing doordacht moet zijn. Dat wordt met de klant besproken en daarbij wordt een formulier ingevuld zodat men altijd terug kan zien hoe en - wat er afgesproken is: "Dat is niet alleen voor ons, maar ook voor de klant, want zo weet iedereen precies waar hij of zij aan toe is. Hetzelfde geldt voor het nazorgformulier, hoe je piercing te behandelen, wat je wel en wat je niet moet doen. Klanten mogen ook altijd terugkomen zodat wij advies kunnen geven hoe je piercing te behandelen. Voor een piercing wordt uiteraard geprikt, want het is een gaatje mét een sieraad. Zolang zich nog geen 'kanaaltje' gevormd heeft is goede zorg zeker vereist. Het lichaam moet tenslotte tijd krijgen om het 'kanaaltje' rond de piercing te vormen. Hygiëne is vereist, onze verzorgingsfolder geeft dat duidelijk aan. Is het 'piercing kanaal' eenmaal gevormd, dan hoeft men er niet zo veel zorg meer aan te besteden." Aan een klant waar een poosje geleden een piercing is gezet wordt gevraagd hoe het is: "Prima, het is niet dik geweest", luidt de reactie. Het prikken van het gaatje gebeurt met implantanium: "Dat is het beste materiaal wat er is", verklaart Simone, "er wordt netjes gewerkt en wij zetten daar iedere piercing mee. De meest gezette piercings zijn in de wenkbrauw en de navel, zowel bij dames als bij heren, dat gaat gelijk op. Het kan ook in het oor, de neus, tong, kin, maar wij zetten geen piercing onder de gordel. Piercing zetten gaat op afspraak, we willen zeker weten dat we er de nodige tijd aan kunnen besteden. Privacy is gewaarborgd omdat de behandeling in een afgeschermde ruimte plaats vindt." Een andere specialiteit die gewild is, is tandversiering. In geel of in wit goud in diverse modellen, sterretje, Simone en Wilbert ten Broek hebben in de St. Jacobspassage een piercingstudio geopend. FOTO: HARRY DE LANGE hartje, saffiertje of Zwarowski kristal. De tand wordt behandeld om de versiering er op te kunnen zetten en is minimaal drie jaar Hebbes Bijoux, St. Jacobspassage houdbaar. Simone: "Ook dat is 28, Vlissingen, telefoon 0118 - Hebbes Bijoux" 430211. n De prijswinnaars bij Ten Tije Fitness. VLISSINGEN - Bij Ten Tije Fitnesscentrum zijn de prijswinnaars van de stempelkaartenactie gehuldigd. FOTO. HARRY DE LANGE Jack Schinkel won de mountainbike, Helen van den Boog de breedbeeld-tv en René van de Vaart mag naar EuroDisney. wilgen gehangen worden of is een filmscanner ook een goede oplossing? WOENSDAG 23 januari 2002 MIDDELBURG - ECIW ontmoetingspunt Zeeland houdt zaterdagmiddag 26 januari een mini-workshop over 'Een cursus in wonderen'. Gastspreker is Els Thissen, coördinator/trainer van het centrum voor Attitudinal Healing Nederland. Het thema van de bijeenkomst is: Gelukkig zijn, hoe doe je dat? De workshop behandelt de gedachte: gezondheid is innerlijke vrede. Genezen is angst laten varen. Hoe komen we af van gevoelens van irritatie, wrok en woede? Of: Hoe komen we af van het idee dat we het niet waard zijn om gelukkig te zijn? De workshop geeft inzicht en antwoorden op dergelijke vragen. Aanvang 14.00 uur in de foyer van de Concertzaal aan de Singelstraat 13 in Middelburg. De zaal is om 13.30 uur open, de entree bedraagt 8 euro en voor de krappe beurs 5. Reserveren wordt aanbevolen en kan via nummer 076-5208377. VLISSINGEN - Op vrijdag 25 januari is er een informatie- en voorlichtingsavond over Gestaltpsychotherapie in de Meyboom te Vlissingen. Gestalttherapie is vooral gericht op het leren omgaan met levensproblemen zo dat deze hanteerbaar worden en handvaten bieden bij vastgelopen relaties, verlies van dierbare, terugkerende spanning, belemmerende jeugdherinneringen enzovoort. Tijdens de avond wordt uitleg gegeven over Gestaltpsychotherapie, wanneer Gestalt een geschikte therapie is en welke mensen hiervoor in aanmerking komen. Tevens is er ruimte voor het stellen van vragen. De avond begint om 20.30 uur. Vooraf aanmelden noodzakelijk. Uitgebreidere informatie: www.demeyboom.nl of467542. MIDDELBURG - Home-Start Walcheren is op zoek naar vrijwilligers, en dan met name ervaren opvoeders, die jonge gezinnen willen ondersteunen. Er wordt een voorbereidende cursus verzorgd en er zijn zogeheten inloopdagen op 5 februari van 13.30 tot 15.00 uur en 7 februari van 19.00 tot 20.00 uur. Het adres: Kinderdijk 72, telefoon 639311. MIDDELBURG - Bij het verhaal 'Horeca trekt meer klanten met schoon toilet' (vorig jaar november) stond een puzzel die door velen is ingevuld. Er werden toiletaccessoires verloot. Vijf Zeeuwse deelnemers hadden geluk: P. Melis uit Vrouwenpolder; J. van der Hiele Middelburg; S. Driessen-Joosse Zoutelande; A. Bustraan Middelburg en W. Rotte Oostkapelle. MIDDELBURG - Digitale fotografie is in. Na e-mailen en internetten is het de populairste bezigheid op de computer. De techniek om zelf digitaal op te nemen, te bewerken en af te drukken is betaalbaar en overtuigend van kwaliteit geworden. Dat maakt de digitale weg een goed alternatief voor de traditionele chemische fotografie. De Drvkkery aan de Markt in Middelburg besteedt zaterdag 26 januari aandacht aan dit onderwerp. Om 10.00 uur en om 14.00 uur houdt Fred van Putten van Foto Verschuren een lezing. Reserveren van gratis kaarten kan bij de Drvkkery 0118- 886872 en Foto Verschuren 0118- 612603. Voor alle deelnemers is er een tas met informatie en een bon met een waarde van 4.50 euro voor een afdruk van de eerste tien digitale prints bij Foto Verschuren.De lezingen zijn onderdeel uit een serie voor beginnende computergebruikers. Eerder was Addo Stuur te gast, hij hield een drukbezochte lezing voor senioren. Dit maal richt Van Putten zich op een breder publiek. Elke aankomende en gevorderde 'digigraaf is welkom. De nadruk ligt op de mogelijkheden van de huidige apparatuur. Waarom kost de ene camera drie keer zoveel als een andere? Zijn die verschillen ook zichtbaar op een 10 bij 15 print? En kan de analoge camera nu aan de VLISSINGEN - Afslanken, gezonder eten: de goede voornemens zijn gemaakt, maar met voornemens alleen kom je er niet. Afslanken gaat niet vanzelf, daar moetje wel iets voor doen, of laten. Bij de Beheer Slank-Klupb wordt voor goede begeleiding gezorgd. MIDDELBURG - De stichting Cultureel Erfgoed Zeeland, kortweg SCEZ genoemd, presenteert woensdag 30 januari om 20.00 uur samen met de Heemkundige Kring Walcheren de resultaten van het onderzoek dat een groep amateur historici heeft verricht naar de geschiedenis van een aantal oude boerderijen op Walcheren. Dat gebeurt vanaf 20.00 uur in de aula van de Zeeuwse bibliotheek aan de Kousteensedijk 7. Vier vrijwilligers stellen er 'hun' boerderij voor. De resultaten worden overhandigd aan het De leidsters zijn ervaringdeskundigen. De weekmenu's zijn gebaseerd op gezonde voeding. Geen liflafjes of ingewikkelde recepten, maar gewoon lekker eten. Meer inlichtingen over de Slank- Klup via telefoon 0523-231571 of via www.Slank-Klup.nl. Zeeuws Archief en de gemeentearchivaris van Vlissingen. De amateur-historici hebben geprobeerd alles aan de weet te komen van een aantal boerderijen. Wie woonden en werkten er, wat voor landbouwbedrijf was het en hoe is de geschiedenis af te lezen aan een huis? Het project: Op zoek naar vroeger: de geschiedenis van boerderijen op Walcheren"is een voorbeeldige afronding van het internationaal jaar van de vrijwilligers (2001) en een belangrijke opmaat tot 2003, nationaal jaar van de boerderij. Naarden - Bij uitgeverij Strengholt verscheen deze week het fotoboek 'De kinderen van Oranje in beeld'. In deze uitgave wordt een hele generatie Oranjekinderen, van Willem-Alexander tot Juliana jr, middels schitterende foto's en onderhoudende bijschriften in beeld gebracht. Jarenlang was onze koninklijke familie ldein van omvang: zowel prinses Wilhelmina als haar dochter Juliana bleven enig kind. Het voortbestaan van het Oranjehuis hing hierdoor ruim een halve eeuw af van één persoon. Dat veranderde na het huwelijk van prinses Juliana met prins Bernhard. Zij kregen vier dochters, die op hun beurt ook weer kinderen kregen: in totaal veertien. In 'Kinderen van Oranje in beeld' komt deze generatie uitvoerig aan bod. Naast herinneringen aan hun kinderjaren zijn er foto's van openbare optredens, zomer en saniluxe Middelburg is een nieuwe betrouwbare sponsor gevonden. De vereniging bestaat voornamelijk uit spelers van Zeelandia- Middelburg. Sfeer is er belangrijker dan resultaat, ofschoon de club elk jaar weer bovenin meedraait is plezier in het spelletje toch wel het wintervakanties, hun studietijd en uiteraard van de recente koninklijke bruiloften. De teksten in het boek zijn van Fred Lammere, die meer dan zeventig boeken over het Koninklijk Huis schreef en bekend is als royaltykenner bij uitstek. De kinderen van Oranje in beeld - Fred J Lammere Uitgeverij: Strengholt's Boeken - Naarden Isbn:9058601137 Prijs: E 12,50 Volle Evangelische Gemeente Berea, Westerbaan 16:10.00 uur. Bethel Pinksterkerk, Vrijdomwegl: 10.30 uur. j Evangelische Gemeente Blinkende Morgenster, dr. Stavermanstraat 61:10.00 uur. Christelijk Centrum Zuidpoort, Voltaweg 3:10.30 uur. j Gemeente Filadelfa, Vrouwenstraat 5:10.00 uur. Leger des Heils, dr. Stavermanstraat 39:10.00 uur. Pinkstergemeente Vlissingen, Vrijdomweg 1:15.00 uur. j Pinkstergemeenschap Shalom, I Kanaalstraat 8, Oost-Souburg: 14.30 uur. Gereformeerde kerk Vrijgemaakt, Klein Vlaanderen 75, Middelburg. Aanvangstijd 09.00 en 15.00 uur. Bijzondere diensten: Biddag 19.30 uur; goede vrijdag 19.45 uur en hemelvaart 11.00 uur. Christengemeenschap Kring j Zeeland, Noordstraat 62, Middelburg. Keerkdienst 09.30 uur, mensenwijdingsdienst 10.00 uur. Data: 10 februari; 10 maart; 2 april; 7 april; 5 en 20 mei; 2 en 30 juni; 22 september; 20 oktober; 17 november en 15 december. MIDDELBURG - De Tai Chi Qigongschool Midden-Zeeland start 22 januari in Middelburg en 24 januari in Goes met nieuwe cursussen voor beginners. Aanmelden vooraf is noodzakelijk en kan via Rep Lentze, telefoon 636054. De Chinese bewegingsleer (Tai Chi en Qigong) is een holistisch j systeem van oefeningen en j meditatie, gericht op zelfheling. j Het is een eeuwenoude i oefentherapie die helende houdingen, bewegingen, zelfmassage, meditatie en ademhalingstechnieken omvat. Het zijn vooral vloeiende en langzame bewegingen die door jong en oud gedaan kunnen worden. In China wordt deze kunst tot op zeer hoge leeftijd beoefend. MIDDELBURG - Kinderkerk Joy for Kids verzorgt zaterdag 26 januari een gratis kinderkanjerfeest van 14.00 tot i 16.00 uur in de Thomaskapel aan i de Vrijlandstraat 98. Er is muziek, theater met een koninklijke bruiloft, en er zijn spelletjes. Bovendien krijgen alle kinderen een kadootje. Kinderen tot 4 jaar moeten wel onder begeleiding zijn. VLISSINGEN - Trouwen is in. Ter afsluiting van de expositie 'bruidsparen in de etalage' van Foto Verschoore in 't Spui, wordt een grote trouwhappening j gehouden op vrijdag 25 januari I van 19.00 tot 22.00 uur. Het j wordt, aldus de organisatoren, bijna een complete bruiloft met bruid en bruidegom, ceremoniemeester, livemuziek, hapjes en drankjes en deelname van een vijftiental bedrijven en instellingen uit de regio. Er zijn juwelen, kleding, reizen en foto's. Tussen 19.00 en 19.30 uur vindt de metamorfose van de bruid plaats. Verschijnt in een oplage van 51.110 exemplaren tweewekelijks op woensdag huis-aan-huis in de gemeenten Middelburg, Veere en Vlissingen. Kantoor Inleveradressen Mini's Advertentieverkoop Redactie Bezorging Vrijlandstraat 33d, Postbus 70114330 GA Middelburg telefoon: 0118-652700 telefax: 0118-652701 Email: scheldeb-nieuwsbl@uitg-zwn.nl 'Boekhandel Van de Hoeven, Spuistraat 94, Vlissingen "Bruna Loek, Lange Delft 39, Middelburg Tijdens kantooruren 0118-652700 Tijdens kantooruren tel: 0118-652700 Ook voor Mini's (rubrieksadvertenties) Hilke Ouwens (vertegenwoordiger) tel.: 0118- 652718 Atslulttljd advertenties vrijdag 17.00 uur Tijdens kantooruren tel.: 0118-652713 fax: 0118-652701 Ben Donkers, tel.(privé): 0165-552493 Email: redscheldebode@uitg-zwn.nl Afsiuittijd redactie: vrijdag 12.00 uur Voor klachten over bezorging tijdens kantooruren bellen: De Scheldebode is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten Zuid B.V. wilgen gehangen worden of is een filmscanner ook een goede oplossing? Dit soort vragen en andere die het publiek zelf aan kan dragen komen aan bod. Verder geeft Van Putten een kort overzicht van de geschiedenis van de digitale fotografie. Foto Verschuren neemt een groot aantal nieuwe camera's mee. Na de lezing kunnen geïnteresseerden deze bekijken en de resultaten ervan op een computer en afdruk zien. Naast hardware is er ook een assortiment boeken en software van de Drvkkery. Het nieuwe boek van Addo Stuur 'Digitale fotobewerking' en pakketten als Paint Shop Pro en Photoshop Elements zijn in voorraad. i O** **krte i A MIDDELBURG - Na zes jaar de Snelbinders te hebben geheten, heeft de zaalvoetbalvereniging de naam veranderd in: Baderie- saniluxe Middelburg. Door bedrijfsbeëindiging van Marco's rijwielhuis was men hiertoe genoodzaakt. In de Baderie- belangrijkste. Ook dit jaar doet het team weer prima mee met twee punten achterstand op de koploper. De wedstrijden worden voornamelijk in de Middelburgse sporthallen gespeeld op vrijdagavond. Als de dagen lengen gaat de winter strengen of, 'als de dagen lengen gaan de eetgewoonten strengen'. En dat laatste is bedoeld om steun te geven aan het Nieuwjaars voornemen om minder te gaan eten, meer te bewegen en zo dus wat kilo's kwijt te raken. Afvallen, en fanatiek gezien heet dat bij mij de Afvalrace. Tja, de zonnige reisgidsen voor zomerse bestemmingen zijn al weer uit en als je in zwembroek, bikini of niks-ikini loopt wil je er toch nog wel een beetje uitzien. Vandaar dat er in deze periode veel mogelijkheden zijn om op een of andere manier af te vallen. Toch is het lichaamsgewicht niet altijd te beïnvloeden. Vele factoren kunnen meespelen, en ofschoon een oud en wijs gezegde luidt: 'ieder pondje gaat door het mondje', kan men, ondanks alle inspanningen niet in de buurt van het gewenste gewicht komen. Er zijn mensen die wanhopig bij de dokter zitten omdat ze graag wat kilo's meer willen wegen, en omgekeerd mensen die wel tien. twintig kilo willen missen. Carin en haar dochter verkeerden in zo'n situatie. Als Carin al aan eten dacht kwam ze bij wijze van spreken al een ons aan. Dochterlief met qua stofwisseling een hoge verbranding, kon eten wat ze wilde; ze viel eerder af dan dat er wat bij kwam. Dat gaf nog al eens discussie tussen die twee. "Kunnen jullie niet iets met elkaar ruilen", vroeg vader Frans, die overal de positieve kant van inzag, "dan hebben jullie het allebei goed en ik rustig." Hij lag niet direct wakker van haar kledingmaten; ze hadden het samen leuk en goed, die twee maatjes. Als de dames gingen shoppen, vooral kledingzaken, dan was het voor hem altijd spannend afwachten waar ze mee thuiskwamen. Carin zat al geruime tijd in XL maten en daar was modieus aanbod genoeg in. Vorige week kwamen ze thuis van een winkel expeditie, Carin sip met een pruillip: "Nu zit ik warempel al in XXL, en ik dacht nog wel dat er wat afwas." Maar Frans nam haar in zijn armen: "Dat geeft toch helemaal niks, schatje. XXL -Lt betekent voor mij [CCL/n&Le07L_9 gewoon eXtra-eXtra- Lekker". MIDDELBURG - Het Middelburgs Muziek Korps had het concert al lang gepland. Nu het 2 februari ook nog eens de trouwdag van Willem Alexander en Maxima is, wordt het concert aangepast en genoemd het speciale Maximalexander concert. Het vindt plaats in de Concert- en Gehoorzaal vanaf20.00 uur. KOUDEKERKE - Intratuin Koudekerke houdt zaterdag 26 januari een zogenoemde vetpotdag voor binnenplanten. Bezoekers kunnen hun twee favoriete binnenplanten meenemen en gratis laten voorzien van nieuwe potgrond en voeding. Planten kunnen er dan weer tegen en volop groeien en i bloeien.

Scheldebode | 2002 | | pagina 5