Scheldebode voortaan tweewekelijks Een bijzondere kijk op... Hebbes Bijoux heeft een piercingstudio geopend Met stoelmassage wordt het lichaam gestimuleerd Zaterdag wordt een lezing over digitale fotografie gehouden Over nachten is verlengd wam U heeft een feest, wij maken het spektakulalr Voorat uw feesten ds&Sbssi Boccia voor mensen met handicap Dansen bij De Goudvinken Hergebruik flessenkurken Bijeenkomst Samen verder Ontmoeting Zeeuwse Sportraad terzake CONTACTADVERTENTIE LEIDT TOT HUWELIIK VLISSINGEN - De contactadvertentie, veel geplaatst, gelezen en besproken, maar wat doe je er uiteindelijk écht mee? Waar leidt het toe? Voor Kees uit Vlissingen zijn die vragen beantwoord want hij vond via de boeken van bemiddelingsbureau Date 'zijn' Mina: "Na de advertentie is via regioconsulente Matty van de Voorde contact gelegd en hebben we elkaar ontmoet. We hadden daar allebei een goed gevoel bij, het klikt. Ik heb haar gevraagd. We hebben nu besloten om te gaan trouwen, de bruiloft is in maart." door Leon Janssens Alleen zijn beu Eerlijk vakantie aangepast POËZIELAND VLISSINGEN OUD EN NIEUW Artemis: om je hart te luchten BBC World via zekatei op kabel Expositie in galerie Depot Oranje souvenirs vrouwzijn-dag EO in Middelburgse stadsschouwburg Quiltexpo SlibtongéÉnêtgepast ga$$uiM - gï te yqEL, 6r**- Tm."' "irn^S. DamèZtanêheZrz bp a j» S ft t g-W' m -«* Vim** fok# I Iwww.st0fanos.nl Rtëêmwrr 0118 4181)1® Dagelijks geopend vanaf 10.00 uur onder de hoogst* toren van Vlissingen WQ De Scheldebode M/V WOENSDAG 23 JANUARI 2002 Party Cen|rum www.degolfbaan.nl Ook geschikt voor kinderen Burg. v. Woelderenlaan 5 Vlissingen Tel.: 0118-418653 KOUDEKERKE Bocciavereniging Boules Plesant houdt zaterdag 26 januari open dag van 14.00 tot 16.00 uur. In De Vliedberg, het Koetshuis aan de Vlissingsestraat 19 kunnen belangstellenden kennismaken met Boccia. -Dat is een balsport voor mensen met een lichamelijke handicap of chronische ziekte. MIDDELBURG - Dansvereniging De Goudvinken heeft voor zaterdag 26 januari weer een dansavond op het programma staan in het Ontmoetingscentrum van winkelcentrum Dauwendaele. Band Heatcliff verzorgt de muziek. Om 20.00 uur wordt begonnen en de entree is 5 euro. WESTKAPELLE - In samenwerking met Kurk Recycling Nederland gaat de stichting Roos zich inzetten voor het hergebruik van flessenkurken. Per jaar worden zo'n 325 miljoen flessen ontkurkt. Dat is samen goed voor 1,5 miljoen kilo kurk oftewel 150 vrachtwagens vol. De meeste kurken belanden in de afvalemmer, maar er is een alternatief: Kurk Recycling Nederland. Stichting Roos aan de Koestraat 4 is hiervoor het regionale inzamelpunt. Overigens helpt deze stichting ook bij het inzamelen van buitenlandse muntjes voor Coin for Care. MIDDELBURG - Samen Verder, een vereniging van en voor CVA- getroffenen (hersenbloeding of -infarct) en hun familieleden, houdt zaterdag 26 januari vanaf 14.00 uur een bijeenkomst in 't Gasthuis, Noordpoortplein 2. Simone Joziasse, consulente chronisch zieken, verzorgt een lezing. De toegang is gratis. Voor koffie, thee of frisdrank wordt gezorgd. Ook niet-leden van de vereniging zijn welkom. HEINKENSZAND - De sportontmoeting van de Zeeuwse Sportraad is maandag 28 januari van 16.30 tot 19.00 uur in De -Stenge aan het Stengeplein 1 in Heinkenszand. Voorzitter van de Sportraad Jan Bart Mandos zorgt voor het openingswoord en vervolgens worden de verwachtingen en voorspellingen voor dit jaar door sporters en 'sportdeskundigen' naar voor gebracht. Aansluitend is er een test van de parate sportkennis gevolgd door de sportontmoeting met een hapje en een drankje. WEEKKRANT VOOR WALCHEREN. VOOR BEZORGKLACHTEN KUNT U BELLEN NAAR: 0118-652700. VOOR TIPS EN LEUKE SUGGESTIES KUNT U BELLEN: 0118 652 713 MIDDELBURG - De Scheldebode verschijnt voortaan om de twee weken. De eerstvolgende uitgave is daarom 6 februari. Uw vertrouwde weekkrant gaat in het vervolg themagewijs aan de slag. Elke veertien dagen wordt in de krant een bepaald item onder de loep genomen. In de editie van 6 februari staan Valentijnsdag en de Belastingen centraal. Op 20 februari gaat de aandacht uit naar alles wat met vakantie te maken heeft: 6 maart wordt de krant voor de puzzelaars onder ons en 20 maart komt de special Wonen en Tuinen aan bod. De afsluittijden zowel voor redactie als advertenties zijn op vrijdag voor 12 uur vóór de •verschijningsdatum. Heeft u een bijzondere bijdrage voor een van de volgende uitgaven, zowel advertentioneel als redactioneel, dan kunt u ons dat laten weten via telefoon 652702 voor de advertenties en 652713 voor redactionele aandacht. Kees en Mina gelukkig met elkaar Kees uit Vlissingen is 52 en heeft al een leven achter de rug. In het dagelijks leven is hij service monteur en is zo nog ai eens op pas. De stap om met een bemiddelingsbureau in zee te gaan was voor hem weloverwogen, beslist geen opwelling: "Eerder ben ik getrouwd geweest en dat huwelijk heeft ruim drie jaar geduurd." „Er was één kind, een jongen. Daarna heb ik zelf zo wat relaties tussendoor gehad, maar dat ging niet. Ja, je probeert eens wat, maar het werd geen succes. Vooral wederzijdse kinderen bracht spanning met zich mee. Dat gaat opkroppen en dan loopt het fout. Voor mezelf stelde ik vast dat je eerst je kind groot moet brengen want daar heb je voor gekozen. Daarna ga je pas aan jezelf denken. Het eerste contact ontstond door de krant van het bemiddelingsbureau van mevrouw van de Voorde. Dat stond mij wel aan en ben daar op af gegaan, heb het inschrijfgeld betaald en stond zo voor de periode van een jaar in het systeem ingeschreven." „Ik kreeg een boekje van vrouwen die ook op zoek. Er staan geen foto's bij en ook geen namen. Je kunt aangeven in welke regio dat je zoekt en ook mevrouw van de Voorde zoekt wie er goed bij jou past. Vervolgens legt zij contact met jou en de andere partij. Zij maakt er echt veel werk van. Als beiden partijen het zien zitten om met elkaar in contact te komen, kunnen ze dat kenbaar maken." In zijn rustige rijtjeswoning met zonnige tuin zocht Kees in de verstrekte gegevens totdat hij een vrouw vond die hem wel aanstond. Het was niet zo dat de eerste keuze gelijk raak was: "Nee, dat was het zeker niet", legt Kees uit, "De eerste drie dames die ik werkelijk ontmoette waren 'kachelhout' voor mij, en andersom misschien ook, dat zou niks worden." „Ik laat dan niks merken want ik wil niemand kwetsen. Ik ben ook nergens op uit, ik ben serieus en eerlijk bezig, dan heb je de meeste kans van slagen. De vierde afspraak was raak. Vorig jaar september, ik stond anderhalf jaar ingeschreven. Ik had gebeld, ben er eens langs geweest. Ik heb toen een vrouw ontmoet en dét Kees en Mia gelukkig samen na contact via Date was heel leuk, dat klikte. Je zou denken, het is een speld in een hooiberg, maar het lukte. Zij, Mina, was een poosje aan het zoeken, zo'n jaar of drie. De kinderen zijn uit huis, Mina heeft dezelfde gedachte over de situatie en, gelukkig, we hebben elkaar gevonden. Je ziet elkaar geregeld, je hebt er een goed maatje aan dat weet je door je levenservaring. Je bent niet direct verliefd, je groeit naar elkaar toe. Soms ben ik een paar dagen bij haar en dan komt zij weer bij mij. Vorig jaar ben ik voor het eerst in twintig jaar op vakantie geweest, met haar. Naar Oostenrijk en daar hebben we allebei van genoten." „Het is nu zover dat we op korte termijn serieuze trouwplannen hebben en dan gaan we onder één dak wonen. Ik vind dat leuk en kijk er naar uit. Ik ben geen man om alleen te wonen. In je beroep met de service auto ben je ook nog al eens weg. En dan alleen thuis, dat raak je beu." Kees en Mina hebben ergens in maart een rustige trouwdag in FOTO: HARRY DE LANGE gedachten, met familie en vrienden onder elkaar. "Dat wordt best gezellig", weet Kees,Via het bureau van mevrouw van de Voorde, dat is ons goed bevallen. Ik zou het iedereen die in die situatie zit aan kunnen raden. Je moet goed weten waar je mee bezig bent, eerlijk zijn, jezelf niet mooier voordoen dan je bent, dan heb je een goede kans van slagen." VLISSINGEN - Deze 'bijzondere kijk op...' komt van Paula Keijmel. Zij schrijft erbij: 'Tsjonge, jonge wat ben ik toch duf vandaag. Of, zou ik last hebben van voorjaarsmoeheid.' 'Het vrouwtje maar poetsen in huis, terwijl ik zo lekker lui voor het raam lig. Wedden dat ze zo zou willen ruilen.' Heeft u ook zo'n kijk, laat het de redactie weten: ons adres Postbus FOTO: PAULA KEUMEL 7011, 4330 GA Middelburg. Afgeven mag ook: Vrijlandstraat 33d en dat is naast het Kadaster bij de parkeerplaats van winkelcentrum Dauwendaele. MIDDELBURG - Vakanties kunnen ernstig beperkt zijn voor gehandicapten. Toch zijn er mogelijkheden om er eens tussenuit te gaan. Johanniter Hulpverlening zorgt bijvoorbeeld voor groepsvakanties in Nederland of individuele vakanties in binnen- en buitenland. De groepsvakanties staan bekend onder de naam Johanniter Vakantieweken en worden gehouden in speciaal aangepaste accommodaties in Lunteren en Lemele. De weken zijn bedoeld voor oudere mensen met een handicap en hun eventuele partner. Tijdens de vakantie worden de gasten verzorgd door vrijwilligers. Daarbij is altijd een arts aanwezig, een fysiotherapeut, verpleegkundige en ziekenverzorgers. De individuele vakanties verschillen van aard. Dat kunnen binnenlandse uitstapjes zijn of enkele weken vakantie in het buitenland. Maar één ding is altijd hetzelfde: getracht wordt om de vakanties altijd op maat te verzorgen. Belangstellenden die meer informatie willen, kunnen terecht in Den Haag, telefoon 070-3649920 of op www.johanniter.nl Vlissingen, stad waar ik geboren ben, en na een halve eeuw nog steeds niet zat, omdat ik haar zo heel goed ken. Staande op de boulevard, staar ik over eindeloze golven, bedolven in herinnering, aan hoe het vroeger was! Vlissingen, stad van toen, zo rustig, zo klein, zo groen! Alleen deze enorme plas is gebleven zoals het eens was, fijn verweven met einder, branding en strand. Een band, nimmer door de mensenhand vervormd en vooral, als het stormt, weet ik dat Moeder natuur haar eigen keuzes maakt. Het wild geraas pas staakt, wanneer zij wil, dan pas wordt het stil! Vlissingen, stad van mijn dromen, nu bruisend van het leven, eens gegeven, door duizenden bomen, hun wortels ontnomen. Dit alles voor hen, die hier kwamen leren, werken en wonen! Vlissingen, stad aan het water, kijk ik naar de toekomst, naar later, zal ook jij niet meer zijn als vandaag. En, even voel ik weer de pijn bij de gedachte aan hoe het vroeger was. Maar jij geeft me antwoord op mijn vraag, want Vlissingen, stad aan zee, ook jij moet mee. Voldoen aan zoveel eisen van de mensen, mensen met zoveel verschillende wensen. Voorgoed blijf ik hier wonen. Bij jou vind ik de rust. Ik zal je eeuwig willen belonen. Jij mijn Vlissingen, mijn stad aan de mooie Zeeuwse kust. L. Nieuwersteeg-Van Vliet. OOSTKAPELLE - De tentoonstelling 'over nachten' voor kinderen die wel eens bang zijn in het donker, is verlengd en loopt nu tot en met 3 februari. Te zien in het Zeeuws Biologisch Museum aan de Duinvlietweg 6. MIDDELBURG - Artemis heeft een zogeheten 'groep om je hart te luchten'. De bijeenkomsten zijn elke donderdag van 09.00 tot 11.00 uur. Bijdrage 3.40 euro. Vrouwen die het alleen thuiszitten beu zijn kunnen onderling ervaringen en gevoelens uitwisselen. Inlichtingen via telefoon 686970. MIDDELBURG - BBC World is in de provincie Zeeland via de kabel te ontvangen. De internationale nieuws- en informatiezender is te zien via Zekatei op kanaal 24+, frequentie 496.25 MHz. De zender brengt 24 uur per etmaal het meest actuele wereldnieuws. MIDDELBURG - Van 27 januari tot en met 25 maart exposeert in galerie Depot Lonneke Pastoor met grafiek en schilderijen op paneel. De openingstijden: zondag en maandag van 14.00 tot 17.00 uur en na telefonische afspraak via nummer 612640. MIDDELBURG - Nederland is in de ban van oranje. Het Zeeuws Museum doet er aan mee. Op drie lokaties: Zeeuwse Bibliotheek, Zeeuws Archief en de Drvkkery worden oranjesouvenirs tentoongesteld. Dat zijn munten en penningen, borden, portretten en doeken. Tot en met 18 maart zijn de souvenirs te zien. MIDDELBURG - De EO verzorgt zaterdag 26 januari een VrouwZijn dag in de Stadsschouwburg van Middelburg. Het thema is 'luisteren naar de stem van God'. Vrouwen kunnen die dag vrouwen uit hun eigen omgeving ontmoeten en genieten van een multimediaal programma met inspirerende toespraken, indrukwekkende dans, drama en muziek. De dag begint om 10.00 uur en duurt tot 16.00 uur. Entree 12 euro en dat is inclusief koffie of thee. Kaarten kunnen via de reserveertelefoon (0318-622336) worden aangevraagd. Dit voorjaar worden vijf van dergelijke dagen gehouden. Sprekers haken in op het thema. De data en plaatsen zijn: 16 februari Drachten; 2 maart Dordrecht; 16 maart Deventer en 6 april Maastricht. VrouwZijn houdt al meer dan vijftien jaar conferenties, koffieochtenden en dagen door het hele land. De EO geeft het vrouwenmagazine EVA uit en het tv-programma Man/Vrouw wordt eens in de twee weken uitgezonden op donderdagavond op Nederland 2. Man/Vrouw Radio is zaterdagmorgen om 09.00 uur te horen op 747 AM. ZOUTELANDE - Op 8,9,11, en 12 februari houden de Vier Blommen, moeder en drie dochters, een quilttentoonstelling op de zolder boven 't Winkeltje van Jannetje, Langstraat 23 in Zoutelande. Openingstijden van 10.00-16.00 uur. Toegang is gratis. L

Scheldebode | 2002 | | pagina 1